למה בעצם הוציאו את כונני ה-SATA ממחשבים ניידים? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה בעצם הוציאו את כונני ה-SATA ממחשבים ניידים?

ClassMulder
 Share

Recommended Posts

אין לזה סיבה אמיתית. לוחות אם (הן של , והן של מחשבים נייחים) תומכים ב-SATA, ואלה שלא יכולים לקבל כרטיס משנה שיוסיף את היכולת.

כונני SATA מאפשרים נפח גדול יותר בעלות נמוכה יותר. ואין בעיה של מקום, כי בעבר יכלו (ועדיין יכולים) להכניס גם כונן וגם כונן SATA HDD במקביל.

זה סתם מייקר את המחשב הנייד (כי כונני קטנים בנפח ויקרים יותר), ומגביל את נפח האחסון הפנימי האפשרי.

ולא, כונן HDD חיצוני זה לא פתרון. זה מסורבל ומיותר וגם דורש אספקת חשמל נפרדת.

מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ClassMulder

מה דעתכם?

שאתה טועה.

NVME לא מצריך את כל החיבורים הנפרדים ב - 99 אחוז 

מהמקרים של כונן SATA, כלומר כבל מתח ו - DATA.

הכל בא בלוח אם.

ולא פחות חשוב - מקום פיזי, כי כאשר המגמה היא להקטין משקל

וגודל ( בעיקר עובי ) , כל מילימטר חשוב.

אני כבר לא מדבר על ביצועים / מהירויות קריאה וכתיבה.

ו ... ההבדלים במחיר כבר די זניחים, בטח יחסית לעלות הנייד.

נערך על-ידי A-10
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרוב המוחלט של המחשבים הניידים מגיע עם כונן אחד.

אני מאוד מקווה שאתה לא חושב שכונן בודד יכול להיות מכאני בימינו , ביצועים על הפנים , זמן עליה של , זמן תגובה ליציאה ממצב צריכת חשמל נמוכה.

ספין אפ של כונן מכאני תוקע את המחשב גם אם הדיסק הוא משני ברגע שתוכנה כלשהיא ניגשת אליו .זה לא קורה ב .

אמינות , גם במחשב סטטי הSSD יותר אמין ,בטח במחשב .

חסכון בחיישן נפילה שצריך בלוח האם כדי לעצור את המכאני  בנפילה .

אם נשארנו עם כונן אחד שהוא , יש תצורת 2.5 ויש תצורת m.2 . 

מעבר לחסכון הכללי בנפח הכונן, יש חסכון  בעיקר בעובי, את ה m.2 אפשר להלביש על הלוח בתור תוספת גובה שלא תעלה על תוספת הגובה שגם ככה נחוצה לצלעות הקירור  בזמן שה2.5 חייב מקום משלו . 

אם אנחנו עובדים עם m.2 למה לעבוד עם פרוטוקל תקשורת SATA כאשר מביא לשולחן אי אילו שיפורים  לגבי זריזות ויעילות מעבר לסוגיית רוחב הפס .

אז נשארת עם נישה של מחשבים גדולים יחסית ( 15.6 ) שבהם אפשר לשים כונן 2.5 .

אם זה מחשב פרימיום אז יש מצב שהוא צריך להיות דק וגם אם לא אז עדיף ביצועים על חסכון בכמה גרושים .

ב XPS 9570 , בשביל לקבל כונן 2.5 בנוסך ל m.2 אתה צריך לבחור של 60~ וואט שעה במקום של 90 ~ וואט שעה כי ה2.5 לוקח מקום של שליש .

אז נשארת עם נישה של מחשבים זולים, מגושמים  ולא יעילים , מקווה שאתה לא רוצה לקנות מחשב כזה...

נ.ב. 

SSD זול של 2 טרה עולה 550 ש"ח ב KSP וה 4 טרה עולה 1050 . זה קינגסטון פשוט , לא התאמצתי למצוא הכי זול.

אתה יכול בבקשה למצוא לי מחיר של כונן מכאני 2 טרה בגודל 2.5 ועובי עד 9מ"מ ושל 4 טרה ? כי אני לא מצאתי ולכן אין לי בכלל קנה מידה לכמה כסף חוסכים פה.

מצאתי 4 טרה של ב 550 אבל זה 15מ"מ , גם בלפטופ מלפני 10 שנים זה לא היה נכנס.  וזה כונן 5400  שאני זוכר שכבר בתחילת המילניום השאיפה הייתה להתקדם לכונני 7200 ( 60 גיגה ,IDE של HGST, וואוו ) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

הרוב המוחלט של המחשבים הניידים מגיע עם כונן אחד.

אני מאוד מקווה שאתה לא חושב שכונן בודד יכול להיות מכאני בימינו , ביצועים על הפנים , זמן עליה של מערכת הפעלה , זמן תגובה ליציאה ממצב צריכת חשמל נמוכה.

ספין אפ של כונן מכאני תוקע את המחשב גם אם הדיסק הוא משני ברגע שתוכנה כלשהיא ניגשת אליו .זה לא קורה ב SSD.

אמינות , גם במחשב סטטי הSSD יותר אמין ,בטח במחשב נייד.

חסכון בחיישן נפילה שצריך בלוח האם כדי לעצור את המכאני  בנפילה .

אם נשארנו עם כונן אחד שהוא SSD , יש תצורת 2.5 ויש תצורת m.2 . 

מעבר לחסכון הכללי בנפח הכונן, יש חסכון  בעיקר בעובי, את ה m.2 אפשר להלביש על הלוח בתור תוספת גובה שלא תעלה על תוספת הגובה שגם ככה נחוצה לצלעות הקירור  בזמן שה2.5 חייב מקום משלו . 

אם אנחנו עובדים עם m.2 למה לעבוד עם פרוטוקל תקשורת SATA כאשר NVMe מביא לשולחן אי אילו שיפורים  לגבי זריזות ויעילות מעבר לסוגיית רוחב הפס .

אז נשארת עם נישה של מחשבים גדולים יחסית ( 15.6 ) שבהם אפשר לשים כונן 2.5 .

אם זה מחשב פרימיום אז יש מצב שהוא צריך להיות דק וגם אם לא אז עדיף ביצועים על חסכון בכמה גרושים .

ב XPS 9570 , בשביל לקבל כונן 2.5 בנוסך ל m.2 אתה צריך לבחור סוללה של 60~ וואט שעה במקום סוללה של 90 ~ וואט שעה כי ה2.5 לוקח מקום של שליש סוללה .

אז נשארת עם נישה של מחשבים זולים, מגושמים  ולא יעילים , מקווה שאתה לא רוצה לקנות מחשב כזה...

נ.ב. 

SSD זול של 2 טרה עולה 550 ש"ח ב KSP וה 4 טרה עולה 1050 . זה קינגסטון פשוט , לא התאמצתי למצוא הכי זול.

אתה יכול בבקשה למצוא לי מחיר של כונן מכאני 2 טרה בגודל 2.5 ועובי עד 9מ"מ ושל 4 טרה ? כי אני לא מצאתי ולכן אין לי בכלל קנה מידה לכמה כסף חוסכים פה.

מצאתי 4 טרה של סיגייט ב 550 אבל זה 15מ"מ , גם בלפטופ מלפני 10 שנים זה לא היה נכנס.  וזה כונן 5400  שאני זוכר שכבר בתחילת המילניום השאיפה הייתה להתקדם לכונני 7200 ( 60 גיגה ,IDE של HGST, וואוו ) 

אני משתמש כרגע במחשב גיימינג נייד ישן יחסית, ויש בו גם וגם מקום לכונן SATA 2.5". זו התצורה האופטימלית מבחינתי. כונן ה- הוא כונן המערכת. הכונן המיכני משמש לאחסון משני, ולא מאט את המערכת בכלל. המחשב שוקל 2.2 קילו. עם מסך 15 אינץ'. כלומר - לא מגושם ולא כבד. לצערי אם אני רוצה להתקדם כיום למחשב גיימינג חדש, האפשרויות היחידות הן שני כונני M2. וזה גם מעלה את מחירי המחשבים, וגם מיותר לטעמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A-10

שאתה טועה.

NVME לא מצריך את כל החיבורים הנפרדים ב - 99 אחוז 

מהמקרים של כונן SATA, כלומר כבל מתח ו - DATA.

הכל בא בלוח אם.

ולא פחות חשוב - מקום פיזי, כי כאשר המגמה היא להקטין משקל

וגודל ( בעיקר עובי ) , כל מילימטר חשוב.

אני כבר לא מדבר על ביצועים / מהירויות קריאה וכתיבה.

ו ... ההבדלים במחיר כבר די זניחים, בטח יחסית לעלות הנייד.

ראה מה עניתי ליואב. אין כאן בעיה אמיתית של משקל, כי המחשב הנייד שאני משתמש בו עכשיו שוקל 2.2 קילו. כך שזה תירוץ. וגם המחשבים האימתניים ביותר כמו זפירוס לא שקלו הרבה ועדיין הציעו M2 וגם SATA בעבר. כך שיש את המקום עם הנדסה נכונה. המהירות והביצועים לא נפגעים כי כונן ה-M2 משמש ככונן המערכת, וכונן ה-SATA משמש רק לאחסון משני. המחירים של עלו ונשארו גבוהים גם לאחר סיום הקורונה - כי השתמשו בקורונה כהזדמנות להסיר את כונני ה-SATA ולהשאיר מחירים גבוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, אם אחרי מה שאמרנו, יואבקה ואני,

זאת דעתך, זכותך הלגיטימית לחשוב כמו שאתה חושב.

אההה, רק עניין קטן -

אתה כבר במצב של אחד מול שלושה,

ודי בטוח לומר שאם עוד אנשים יטרחו להגיב,

מצבך לא ישתפר ...

אתה מתעלם מעלויות ליצרן - אותו כונן 2.5

מחייב עוד כבלים ועוד התקן, ונרצה או לא - כונני 2.5,

כמו המכאניים כך גם , בדרך החוצה.

יש לי ישן אם כונן אופטי ...

תראה לי עכשווי עם אחד כזה.

שאצא להפגין בקפלן ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ClassMulder

זה סתם מייקר את המחשב הנייד (כי כונני NVMe קטנים בנפח ויקרים יותר), ומגביל את נפח האחסון הפנימי האפשרי.

וזה דווקא צריך להיות הפוך. כי חומרי הגלם ב- SATA כוללים את המכסה של 2.5" כשבפועל אם תפתח את המכסה תראה שה-PCB ממש קטן. לדעתי, הם גוזרים קופון כי הם יכולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

וזה דווקא צריך להיות הפוך. כי חומרי הגלם ב-SSD SATA כוללים את המכסה של 2.5" כשבפועל אם תפתח את המכסה תראה שה-PCB ממש קטן. לדעתי, הם גוזרים קופון כי הם יכולים.

נו באמת !

עוד מעט תגיד שכדור הארץ שטוח ...

מה עם בקר יותר חזק ?

מה עם רכיבים עצמם שיותר יקרים ?

ועם כל זה, ההפרשים באותה רמת איכות

בין שני הסוגים כבר מזמן לא כאלה גדולים.

אם כבר, לא יצרני הכוננים גוזרים קופון ( גם הם רחוקים

מלהיות מסכנים ) אלה יצרני הניידים.

ושוב, בתור יצרן, למה לי להתעסק עם מגשרים 

ומחברים ושבירת הראש איפה יהיה כונן ה - 2.5 

אם הכל כבר בילט אין בלוח אם ?

נכון, זה גרושים, אבל תכפיל בכמות הניידים ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A-10

נו, אם אחרי מה שאמרנו, יואבקה ואני,

זאת דעתך, זכותך הלגיטימית לחשוב כמו שאתה חושב.

אההה, רק עניין קטן -

אתה כבר במצב של אחד מול שלושה,

ודי בטוח לומר שאם עוד אנשים יטרחו להגיב,

מצבך לא ישתפר ...

אתה מתעלם מעלויות ליצרן - אותו כונן 2.5

מחייב עוד כבלים ועוד התקן, ונרצה או לא - כונני 2.5,

כמו המכאניים כך גם SSD, בדרך החוצה.

יש לי נייד ישן אם כונן אופטי ...

תראה לי נייד עכשווי עם אחד כזה.

שאצא להפגין בקפלן ?

הטענה שלך לגבי עלות שוב לא מחזיקה מים, כי כמו שאמרתי בעבר יצרניות מחשבים ניידים הצליחו גם להכניס חומרה של ו-SATA למחשב, וגם לשמור על רמת מחיר נמוכה יותר. בנוסף לכך, כיום אין קורונה כך שאין עלויות מוגדלות עקב בעיות שינוע בעולם. כך שעלויות היו אמורות לרדת.. אבל הן עולות ובהרבה.

לגבי "אחד מול שלושה" - אף פעם לא הטריד אותי כמה יש נגדי כל עוד אני יודע בבירור שאני צודק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...