תוכן ClassMulder - HWzone פורומים
עבור לתוכן
 • צור חשבון

ClassMulder

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  499
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  3

כל דבר שפורסם על-ידי ClassMulder

 1. קודם כל, עדיף להתרחק ממכשירים סיניים. אמריקה כבר עושה את זה בחצי כוח על ידי החרמת יצרניות סלולר סיניות מסוימות מתוך דאגה להרחבת יכולת הריגול המסחרית והבטחונית דרך המכשירים. אבל זה נכון לכל היצרניות הסיניות שכן בכל אחת מהן, על פי חוק, יושב נציג של הממשלה הסינית - מה שאומר מעורבות ברמת התכנון והייצור של המוצרים שלהן. דבר שני, בהחלט כדאי גם להחרים את כל המכשירים שהורידו בהם אפשרויות שהיו בעבר, ועדיין גם העלו את מחירם. מעבר לפגיעה בצרכן, זו יריקה בפרצוף.
 2. סולו עדיין קיימים, חיים ובועטים (יותר נכון MICROLAB שלהם שייך המותג): http://microlab.com/en/catalog/stereosystem/mains-connection/bluetooth/ אלא אם כן התכוונת למותג אחר. לגבי אדיפייר, כן, אני בעצמי משתמש ב-R1280Ds והם מעולים.
 3. אתה יכול למצוא מציאות בשוק המשומשים לדעתי.
 4. הדגם הזה של אדיפייר הוא די טוב. אבל כמו שאמרו לך קודם - בשביל הסלון צריך להגדיל את התקציב משמעותית. זה גם תלוי אם אתה רוצה רק סטריאו או קולנוע ביתי. תצטרך במינימום רסיבר (אפשר גם לרכוש משומש במצב טוב) של סוני, דנון, מרנץ, או ימאהה, ורמקולים - בשביל המינימום זה רק שניים לסטריאו, או שניים וסאב. אם זה לקולנוע ביתי צריך מינימום 6 רמקולים - חמישה היקפיים וסאב. התקציב צריך להתחיל מכ-3000 שקל נראה לי.
 5. אחד קשור בשני. אינפלציה זה אובדן הערך של מזומן לאורך זמן.
 6. זוהי פשוט אינפלציה לאורך זמן. כסף מאבד את ערכו כי מחירים עולים. והמצב שאתה מדבר עליו עדיין נכנס תחת הגדרה של כלכלת חוב. תשווה לעבר הרחוק בו ערך נמדד וגובה בזהב. אשראי היה הרבה יותר מוגבל ואי אפשר היה "להדפיס" כסף מעבר למה שיכלו לגבות במטבע "קשה" (זהב). זה שמר על ערך הכסף ומנע מאנשים להכנס לחובות מטורללים.
 7. אתה מסתכל על זה מתוך הפוזיציה של כלכלת חוב. כלכלת חוב היא תקלה שקודמה על ידי האמריקאים שרצו להדפיס כסף בלי חשבון (ואתה יכול לראות את התוצאות של זה בכל אתר שמציג את החוב הלאומי המפלצתי והגדל שלהם). כלכלה טובה יותר נשענת על מה שיש/נחסך ולא על חובות לעתיד. ככה היה בזמנים שבהם הכלכלה הייתה מבוססת זהב. מבחינת השקעות - כן, עדיף לקחת סכום ולהשקיע במשהו כזה או אחר - אם אתה יודע מה אתה עושה. אבל העניין היה מלכתחילה השאלה של האם לפרוש לתשלומים (ולהוסיף ריבית) או שלא. והתשובה לכך - חד משמעית - היא לא.
 8. הפו-כה. מבחינה כלכלית עדיף לחסוך את כל הסכום ולשלם במכה (וגם לקבל הנחה). מבחינה פסיכולוגית, מה שאתה לא רואה יורד מיד, אתה יכול לפנטז שזה בעתיד הרחוק ולא ישפיע עליך (שטויות במיץ כמובן). הבעיה היא שאנשים רוצים הכול ועכשיו ולא ממש מקדישים מחשבה למחיר (הן הכלכלי והן הנפשי) של לקנות בהקפה.
 9. מה שיואב אמר. צריך לעדכן ביוס. אם אין לך מעבד ישן יותר שיאפשר, אז צריך לקחת אל מי שיש לו.
 10. אולי פשוט עדיף ללכת על מסך מחשב OLED במקום טלוויזיה? אני מעריך שמסך שמיועד למחשב יעבוד טוב יותר עם פחות בעיות. גם אם הוא OLED: https://www.displayninja.com/best-oled-monitor/
 11. לפי ה-RAM CONFIGURATOR של GSKILL עצמה הדגם הזה של הזכרון לא נתמך בכלל על הלוח הזה. שווה מאוד לבדוק ולוודא שהזכרונות תואמים ללוח - במיוחד בלוחות כמו X99 X299 ולוחות AMD. זה לא ONE SIZE FITS ALL. אני למשל תקוע עם סט של 64GB עבור לוחות X299. אבל אני לא אומר את זה כדי למכור. אני בכלל לא מתגורר בארץ. קניתי אותו כי חשבתי שיתאים ללוח X99. הוא לא.
 12. מה בדיוק נותנת תמיכה ב-8K במכשיר נייד שגודל מסכו פחות מ-7 אינץ'? טלוויזיות 8K מתחילות להיות מעניינות בערך ב-65-70 אינץ'.. אחרת באמת לא רואים הבדל בין 4K ל-8K. ולא, לא נראה לי שאנשים רבים ישתמשו במכשיר כדי להזרים וידאו 8K לטלוויזיה שלהם...
 13. בבקשה: https://www.microsoft.com/en-sg/education/products/office או שאתה יכול לרכוש רשיון של OFFICE 365 שמתעדכן תמיד לגרסה האחרונה. בערך 12 שקל: https://www.cjs-cdkeys.co/product/office-365-professional-plus-lifetime-with-5tb-onedrive-5-devices/ לחילופין, יש תוכנות תואמות אופיס חינמיות: https://www.openoffice.org/download/ https://www.libreoffice.org/download/download/ https://www.freeoffice.com/en/download https://www.wps.com/download/?__c=1 https://calligra.org/download/ https://www.polarisoffice.com/en/download https://www.onlyoffice.com/download-desktop.aspx?from=default
 14. ניתן להצמיד את כפתור ההתחל לצד די בקלות: https://technoglitz.com/israel/windows-11-מיקרוסופט-העבירה-את-כפתור-ההתחלה-כך/ מבחינת חומרה, VPN פחות קשור לחומרה. (למי שהזכיר אותו משום מה) הוא עובד תוכנתית בלבד - אלא אם כן יש הפרעה כלשהי מה-SECURE BOOT? או מה-TPM?
 15. יש כרטיס מובנה לא צריך יותר לשימושים שהוזכרו
 16. מפרט דומה מפלונטר (אני לא שייך או קשור אליהם), עולה פחות (עדיין לא 2000) - רצוי לשלב דברים כמו מארז שכולל ספק אם רוצים להוריד עלויות. אני חושב שהרעיון של להשאר בארכיטקטורה של דור 10 (ומעלה) זה רעיון חכם. בשביל תמיכה במערכות הפעלה מודרניות ויכולת להתעדכן:
 17. אם אתה מוכר בנפרד, תקבל אולי 25-30 ש"ח עבור כל מאוורר. אבל כשמוכרים את כל המחשב ביחידה, אין בכלל את החישוב הזה. העלות של המאווררים מובנית בעלות המארז, ובאופן כללי היא נמוכה. כרטיס קול כיום אין לו שוק. חוץ מכרטיסי קול מקצועיים, כולם משתמשים בכרטיסי הקול המובנים על הלוח. אולי אותו דווקא כדאי לך לנסות למכור בנפרד. לגבי לוח האם, אתה יכול לתמחר אותו ב-800 ש"ח, אבל תזכור שאתה מתחרה עם העלות של מחשבים חדשים ומחשבים יד שניה קומפלט שנמכרים ביד 2. תבדוק את עצמך מולם.
 18. בדיוק כמו שאמרתי. אין מתחרה לקופסה חיצונית שבנויה במיוחד עבור המטרה הזאת. ככל שערכת השבבים מתקדמת יותר, התמיכה רחבה יותר במגוון הפורמטים השונים של וידאו ואודיו. אין שום הגיון עסקי ליצרניות הטלוויזיה להכניס חומרה של סטרימר שעולה מעל חמישים דולר (ותתיישן תוך מספר שנים מועט) לתוך הטלוויזיה ולסבך אותה. הם עובדים עם מערכת ההפעלה אליה התחייבו ולה קנו רשיונות מתאימים. כיום אנדרואיד מאפשר לך את הגמישות הרבה ביותר בתחום. לטוב ולרע.
 19. אני לא מדבר על טלוויזיה חכמה. אין טעם לדבוק בטלוויזיה חכמה בגלל שהחומרה הפנימית שלה תמיד נחותה וזולה יותר מזו של סטרימר (גם הפשוט ביותר). אני מדבר על סטרימר אנדרואיד פשוט. כל מכשיר כזה מריץ קודי (או מסוגל להריץ קודי), ואנדרואיד מכיל תמיכה פנימית בסמבה. כל מה שנותר זה לוודא שהמחשב פתוח לרשת, ולהגדיר את התיקיות המשותפות במחשב ובגישה מהסטרימר. למה להתקין עוד תוכנה שלא צריך? ושמריצה בעצם שרת על המחשב ולוקחת ממנו משאבים?
 20. בתור מישהו שמשתמש במארז הזה של פנטקס - ממליץ בחום (תרתי משמע) למצוא מארז אחר. המארז הזה קטן ודחוס והאיוורור שלו לא אפקטיבי ומוגבל. כדאי ללכת על מארז גדול יותר ומרווח.
 21. רסיבר בסיסי (אבל סדרה חדשה) שתומך ב-4K ויתן לך מקום לגדול יעלה החל מכ-2140 ש"ח (למכשיר חדש): https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=993184 כמובן שיש עוד כל מיני אפשרויות, כולל סדרת הרסיברים משנה שעברה שהכניסה תמיכה ב-8K לתמונה. אבל לא נראה שאתה צריך משהו כזה מתקדם.
 22. לא צריך להתקין פלקס או שטויות כאלה. מחשב עם חלונות (ואם אני לא טועה גם במאק ובלינוקס) מגיע עם תמיכה מובנית בתקן SAMBA (2 או 3). קודי על כל סטרימר קיים תומך בתקן הזה ומאפשר לנגן תכנים ממחשב ברשת שמשתף אותם. כאן יש מדריך, אבל חיפוש ביוטיוב גם צריך לעזור לך: https://androidpctv.com/connect-samba-network-kodi-windows-android/
×
 • צור חדש...