שדרוג MESH בבית דו-קומתי (בזק פייבר 2.5) - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג MESH בבית דו-קומתי (בזק פייבר 2.5)

tomer_et
 Share

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני גר בבית פרטי עם 2 קומות ומחובר לפיבר של במהירות של 2.5.
עבור ה-wifi בבית אני עושה שימוש ב-Mesh של Deco, שכולל 4 יחידות: 2 יחידות של M4 ו-2 יחידות של M5.
2 יחידות בקומה הקרקע ו-2 יחידות בקומה שניה.
היחידה הראשית של M5 ממקומת מחוץ לארון התקשורת בו נמצא הראוטר הסטנדרטי של .

אחרי שבמשך תקופה לא הצלחתי לקבל קליטה טובה בקומה השניה, חיברתי את אחת היחידות בקומה השניה ישירות ליחידה הראשית, והפכתי אותה ליחידת אתרנט.

למרות שכרגע נראה שרמת הקליטה בכל היחידות טובה, אני מקבל מהירויות wifi לא משהו, סביב 90 מגה, למרות שבסביבת הראוטר של המהירויות הן סביב 1000.

אני רוצה לשדרג את המהירות בבית, ומתלבט האם להחליף את כל היחידות בבית לדגמים/חברות חדשים ומתקדמים יותר, או להוסיף יחידה נוספת של Deco, בדגם מתקדם ומהיר יותר, שתהווה את היחידה הראשית.

מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2 הלבטים העיקריים כאן הם:

* יחידות בתקן ישן (2 מהן אף איטי קצת יותר AC1200)

* מרחק רב ושימוש ב-MESH במקום בכבל .

הפיתרון:

- קניית ציוד סמי מקצועי ויקר בהרבה שיגיע עם Mesh Backhaul מה שנקרא ערוץ תקשורת נפרד ליחידות בינן לבין עצמן.

- השחלת כבל וחיבור יחידות הקצה בצורה קווית - רוב הסיכויים שיאריך את חיי המוצר יתן לך מהירויות גבוהות בהרבה (קשה לאמוד כמה בדיוק אבל בכל נקודת קצה אצלי בבית שמחוברת בצורה קווית בדיקת מהירות לא יורדת מ 200-250 עם חבילה של 1Gb). פיתרון שיעלה הרבה פחות אבל כולל השחלת כבלים שלא בטוח שמעשי במקרה הספציפי של הבית שלך.

* לא העלת את נושא הממ"ד בכלל.

* בנוסף, איזה מכשירי קצה מקבלים 90 שלא מספיקים לך? סלולאר\סטרימר\נייד?

נערך על-ידי yotam.m
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

אין צורך לבצע השחלה, מכיוון שיש לי חיבורי קווית (לצערי רק cat5e ולא מעבר) ברב הבית.
גם היום החיבור בין יחידות ה-M5 בשתי הקומות נעשה ע"י כבל מושחל.
משמע התשתית קיימת.

לגבי הציוד שהמלצת - יכול בבקשה לכוון לסוגים ספציפיים? האם אדרש לאותה כמות יחידות שיש לי היום? 

הגלישה בקומה השניה בבית לא תמיד חלקה בסלולר ובסטרימינג.

בנוסף, מבאס שיש תשתית של 2.5 ומקבלים מהירות של 90...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת לא מובן לי איך אתה מקבל בנקודת קצה ~90 כשכל המערכת שלך מחוברת בכבל ואתה עומד קרוב לאחת מנקודות הקצה M4\M5.

הייתי רגע ניגש ומנסה לבדוק האם יש סיכוי שיחידות הקצה מקונפגות על 100Mbit מסיבה כלשהי (סוויץ' מיושן בדרך או כבילה תקולה) חבר במקום יחידה 1 או 2 ותבדוק שאתה מסתנכרן על 1Gb

* אין משמעות למה שכתבתי כל עוד היחידות משורשרות בכבל , הדברים היחידים שיכולים להגביל אותך הם מה שכתבתי למעלה או תקן AC יחסית מיושן ושוב, אני מקבל בין 450-500 עם S22 Ultra באחת מנקודות הקצה שלי.

נערך על-ידי yotam.m
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yotam.m

2 הלבטים העיקריים כאן הם:

* יחידות בתקן ישן (2 מהן אף איטי קצת יותר AC1200)

* מרחק רב ושימוש ב-MESH אלחוטי במקום בכבל רשת.

הפיתרון:

- קניית ציוד סמי מקצועי ויקר בהרבה שיגיע עם Mesh Backhaul מה שנקרא ערוץ תקשורת נפרד ליחידות בינן לבין עצמן.

- השחלת כבל רשת וחיבור יחידות הקצה בצורה קווית - רוב הסיכויים שיאריך את חיי המוצר יתן לך מהירויות גבוהות בהרבה (קשה לאמוד כמה בדיוק אבל בכל נקודת קצה אצלי בבית שמחוברת בצורה קווית בדיקת מהירות לא יורדת מ 200-250 עם חבילה של 1Gb). פיתרון שיעלה הרבה פחות אבל כולל השחלת כבלים שלא בטוח שמעשי במקרה הספציפי של הבית שלך.

* לא העלת את נושא הממ"ד בכלל.

* בנוסף, איזה מכשירי קצה מקבלים 90 שלא מספיקים לך? סלולאר\סטרימר\נייד?

אני אענה על השורה האחרונה. סטרימר שמקבל מהירות כזאת ואתה רוצה להתחבר ל- ואז המהירות צוללת.

אני גם שוקל לרכוש דקו אן פתרון אחר אבל שמתי לב מביקורת ביוטיוב שהם לא מתקרבים למהירות של ראוטר רגיל. ראיתי שמקבלים בסביבות 200 מגה שזה לא להיט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יכול לענות לך על השורה שכתבת כי אתה מכניס לפה משתנה נוסף שאין לי בקרה או מידע לגביו.

אני יכול גם להתחבר ל- עם חיבור 2.5Gb כולל חומרה תואמת באופן מלא ועדיין לקבל ב"יציאה" 30-40 אתה פשוט מכניס משתנה חדש שלא ניתן לאמוד אותו ולכן אין למה להיכנס לדיון בנושא הזה.

בנושא  ~90Mb שלרוב מספיקים לכל שימוש מבוסס סטרימינג\סלולאר דווקא כן אפשר.

בכל אופן, אין לי מושג מאיפה הבאת את זה שדקו (שמוגדר אצלי כראוטר "רגיל") לא משתווה לנתבים סטנדרטיים.

יש פה תלות ביותר מידי משתנים.

ולראייה, מצ"ב בדיקת מהירות מהרגע מחובר ל-M5 שנמצא בתוך ממ"ד (S22 Ultra)

ואנחנו מדברים עוד על בתקן AC כן?

Screenshot_20231208_014509_Speedtest.jpg

נערך על-ידי yotam.m
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yotam.m

אני לא יכול לענות לך על השורה שכתבת כי אתה מכניס לפה משתנה נוסף שאין לי בקרה או מידע לגביו.

אני יכול גם להתחבר ל-VPN עם חיבור 2.5Gb כולל חומרה תואמת באופן מלא ועדיין לקבל ב"יציאה" 30-40 אתה פשוט מכניס משתנה חדש שלא ניתן לאמוד אותו ולכן אין למה להיכנס לדיון בנושא הזה.

בנושא  ~90Mb שלרוב מספיקים לכל שימוש מבוסס סטרימינג\סלולאר דווקא כן אפשר.

בכל אופן, אין לי מושג מאיפה הבאת את זה שדקו (שמוגדר אצלי כראוטר "רגיל") לא משתווה לנתבים סטנדרטיים.

יש פה תלות ביותר מידי משתנים.

ולראייה, מצ"ב בדיקת מהירות מהרגע מחובר ל-M5 שנמצא בתוך ממ"ד (S22 Ultra)

ואנחנו מדברים עוד על נתב בתקן AC כן?

Screenshot_20231208_014509_Speedtest.jpg

פתחתי טופיק נפרד כדי לא להשתלט לו על הדיון. אשמח אם נוכל להמשיך שם:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...