עדכון: פרויקט בנייה: JONSBO N1 Intel NAS Server - עמוד 5 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עדכון: פרויקט בנייה: JONSBO N1 Intel NAS Server

ClassMulder
 Share

Recommended Posts

ציטוט של yotam.m

באמאזון יש Exos 20TB עם שנתיים אחריות בכמעט 60$ פחות ליחידה, כמובן שיש פה איבוד נפח קטן אבל גם חיסכון לא קטן.

תוכל לקנות כונן 1 נוסף שגם ככה תצטרך שיהיה ב-Stand by בצד.

אז זהו, שבדקתי את ההצעה הזאת באמזון, ויש אחוזי תקלה ממש גבוהים.. אז לא שווה את המאמץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ClassMulder

04/05/2024: היום הזמנתי חמישה דיסקים בנפח 22TB כל אחד. למי שמעוניין, קישור הקנייה באיביי: https://www.ebay.com/itm/204520176934

יש לציין שאלה דיסקים מחודשים (Factory Recertified) עם אחריות שלוש שנים מהמוכר בלבד (לא מסיגייט עצמה). כך שיש כאן נטילת סיכון מחושב. עם זאת, המחיר הוא מהטובים ביותר שיש, וזה נותן לי (כמעט) מיקסום של הנפח המתאפשר ב-NAS הזה (חוץ מאשר במקרה שבו הייתי רוכש דיסקים של 24 טרה, וזה היה עולה לי בהרבה יותר). כעת הדאגה שלי היא להתחממות יתר של המארז שאותו קשה לקרר כך או כך.. אלא אם כן אשתמש בשיפצורים מחוץ למארז - שאני לא מתלהב לעשות. מה שכן, אפשרות שתוריד חום היא להחליף מעבד למעבד מסדרת T שחסכונית באנרגיה. עוד הוצאה שכרגע לא ממש רלוונטית.

תתחדש, אין סיבה שלא להשתמש בדיסקים הללו כל עוד זה בתבונה. 

גם אני רכשתי מאמאזון משומשים שהגיעו במצב מעולה. 

היתרון היה מבחינתי שניתן להחזיר תוך 90 יום בחינם. 

5 יחידות במערך של RAID 6 ? ז"א יתירות 4+1 ? 

לגבי החום אתה מתכוון התחממות של המעבד או של כל המערך ? 

ניסית להוריד את הכיסוי הקדמי (להשאיר רק רשת) ולראות אם יש שינוי ?

נערך על-ידי shimonta
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של shimonta

תתחדש, אין סיבה שלא להשתמש בדיסקים הללו כל עוד זה בתבונה. 

גם אני רכשתי מאמאזון משומשים שהגיעו במצב מעולה. 

היתרון היה מבחינתי שניתן להחזיר תוך 90 יום בחינם. 

5 יחידות במערך של RAID 6 ? ז"א יתירות 4+1 ? 

לגבי החום אתה מתכוון התחממות של המעבד או של כל המערך ? 

ניסית להוריד את הכיסוי הקדמי (להשאיר רק רשת) ולראות אם יש שינוי ?

תודה. לגבי החזרה אני לא ממש שש לזה כי העלויות כאן הן גבוהות. שוב, אני לא קונה מאמזון, כי הפידבק מראה (לפחות לגבי הדיסקים שהוזכרו) שאחוז התקלות ממש גבוה.

כן, מדובר ב-SHR של סינולוג'י (או יותר נכון XPENOLOGY שזה אותה מערכת הפעלה), שמאפשר יתרות של דיסק אחד או שניים. במקרה שלי דיסק אחד. זה לא RAID 6, זה יותר דומה ל-RAID 5.

התחממות של כל המערך. אבל במיוחד הדיסקים. בגלל שהם החלקים הנעים כאן, חוץ מאשר המאווררים.

לא ניסיתי להוריד את הכיסוי הקדמי עדיין. אם אראה שיש צורך, בהחלט אנסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי , זה קצת בעייתי להבין מהביקורת מה טיב המוצר שנרכש,

כי מדובר בכמה מוכרים של אותו מוצר, לדוגמא HardDriveGeeks שולחים את הדיסקים בלי שום הגנה,

זרוק בתוך קרטון. 

לעומתם Tech on Tech הדיסק הגיעה אליי מוגן היטב (אם יצא לך לראות בשרשור שלי)

אכן התכוונתי לRAID 5, 

לגבי התחממות הכללית, תוכל לשדרג למאוורר נוקטואה או Phanteks T30(אם יש לך מקום עבורו כי עבה יותר וחזק יותר),

אולי הם יוכלו לייצר יותר לחץ סטטי לכניסת אוויר, האם המאוורר מחובר ישירות ללוח האם או לבקר SATA של המארז? 

לגבי המעבד , תשקול להתקדם לקירור מסיבי יותר מ IS40X שיש לך כרגע, 

ל id-cooling is-67-xt או deepcool AN600 או noctua nh-l12s יש לך את מקום לקירור של עד 70 מ"מ, 

הAN600 נמכר במחיר מעולה כרגע באליאקספרס, הוא מתמודד יפה עם הרבה יותר חזקים משלך. 

אם אתה לא מעוניין לשדרג את הקירור אולי תבצע undervolt למעבד. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של shimonta

לגבי אמאזון, זה קצת בעייתי להבין מהביקורת מה טיב המוצר שנרכש,

כי מדובר בכמה מוכרים של אותו מוצר, לדוגמא HardDriveGeeks שולחים את הדיסקים בלי שום הגנה,

זרוק בתוך קרטון. 

לעומתם Tech on Tech הדיסק הגיעה אליי מוגן היטב (אם יצא לך לראות בשרשור שלי)

אכן התכוונתי לRAID 5, 

לגבי התחממות הכללית, תוכל לשדרג למאוורר נוקטואה או Phanteks T30(אם יש לך מקום עבורו כי עבה יותר וחזק יותר),

אולי הם יוכלו לייצר יותר לחץ סטטי לכניסת אוויר, האם המאוורר מחובר ישירות ללוח האם או לבקר SATA של המארז? 

לגבי קירור המעבד , תשקול להתקדם לקירור מסיבי יותר מ IS40X שיש לך כרגע, 

ל id-cooling is-67-xt או deepcool AN600 או noctua nh-l12s יש לך את מקום לקירור של עד 70 מ"מ, 

הAN600 נמכר במחיר מעולה כרגע באליאקספרס, הוא מתמודד יפה עם מעבדים הרבה יותר חזקים משלך. 

אם אתה לא מעוניין לשדרג את הקירור אולי תבצע undervolt למעבד. 

תודה על ההמלצות, אבל המארז שיש לי הוא ממש קטנטן, כך שאין מקום לקירורים מסיביים. דווקא המעבד לא מתחמם יותר מדי. הדאגה שלי היא יותר לגבי הדיסקים עצמם. כי ה- למשל יכול לעבור את ה-70 מעלות ואז המערכת מכבה את עצמה (העליתי את הגבול העליון קצת, וגם שמתי עליו גוף , וזה לא קורה יותר, אבל זה לא בדיוק פתרון מיטבי).

הדיסקים עצמם זה סיפור אחר. אני צריך למצוא פתרון שישמור עליהם בטמפרטורה סבירה לכל הפחות.

התכנון לגבי המעבד הוא להחליף אותו לסדרת T שצורכת בערך חמישית מהצריכה של המעבד הנוכחי (35W למעבדים מסדרה T). זה יוריד קצת את הטמפרטורה במארז. אבל זה תכנון לעתיד. המעבדים האלה די יקרים.

שמתי מאוורר 140 מ"מ חדש כבר בחזית המארז. כדי להוסיף עוד מאוורר/ים כנראה אצטרך לשפצר אותם מבחוץ, וזה לא משהו שאני שש לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גודל הקירור למעבד שהמלצתי לך תואם את הגבוה המקסימלי לקירור ע"פ JONSBO. 

קירור גדול יותר עם מאוורר גדול יותר יוכל לעזור לך לקרר באוויר גם את VRM, ואולי גם את הNVME 

עם הם קרובים לאיזור המעבד.

מה זה טמפ סבירה לדיסקים קשיחים מבחינתך? 

אצלי הם נעים בעומס בסביבות ה38-40 מעלות. 

יכול להיות שהדיסקים הנוכחים שלך לקראת סוף חייהם והם מייצרים יותר חיכוך?

נערך על-ידי shimonta
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של shimonta

גודל הקירור למעבד שהמלצתי לך תואם את הגבוה המקסימלי לקירור ע"פ JONSBO. 

קירור גדול יותר עם מאוורר גדול יותר יוכל לעזור לך לקרר באוויר גם את VRM, ואולי גם את הNVME 

עם הם קרובים לאיזור המעבד.

מה זה טמפ סבירה לדיסקים קשיחים מבחינתך? 

אצלי הם נעים בעומס בסביבות ה38-40 מעלות. 

יכול להיות שהדיסקים הנוכחים שלך לקראת סוף חייהם והם מייצרים יותר חיכוך?

ה- בלוח הזה ממוקם בצד התחתון שלו, אז אוורור בצד העליון לא יעזור. אבל תודה. בגלל זה ציינתי שהתקנתי עליו פסיבי (צלעות קירור).

לגבי טמפרטורות, אתה יכול לראות בצילום המסך:

image.thumb.png.0c54192f06976616c753e377fadb649c.png

וזה כרגע עם שני דיסקים בלבד בתוך המארז. כן, הם ישנים, אבל אני לא חושב שזה מה שיוצר את ההתחממות כאן. עם זאת, זה סיכון מחושב שלקחתי כשבחרתי במארז קומפקטי כזה. (או כל מארז קומפקטי, כי קשה יותר לקרר אותם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פורסם (נערך)

09/05/2024: קיבלתי את הדיסקים החדשים אתמול. הם הגיעו ארוזים היטב, ובמצב טוב כפי הנראה. עשיתי לכל אחד בדיקה קצרה של תקינות (לא עברה במלואה - אבל כנראה שזה קשור למארז החיצוני בו השתמשתי שלא מסתדר במאה אחוז עם דיסקים בנפחים כאלה. הוא מוגדר כתומך עד 14 טרה אם אני לא טועה), ואז בדיקת תקינות סקטורים לכמה דקות (אם יש תקלות בדיסק הבדיקה תקרוס די מהר). אז איפסתי את מערכת ההפעלה (XPENOLOGY/SYNOLOGY) ב-NAS, כיביתי, ושלפתי את הדיסקים הישנים (לאחר שגם מחקתי את ה-STORAGE POOL שיצרתי עבורם). לאחר מכן התקנתי את הדיסקים החדשים, והפעלתי. תהליך היצירה מחדש של נפח האחסון הוא בשני חלקים. קודם כל יוצרים את ה-STORAGE POOL, ואז את ה-VOLUME. לאחר מכן, הנפח זמין, אם כי המערכת תעשה אופטימיזציה ברקע במשך הרבה מאוד זמן (בהתאם לנפח האחסון במערכת). במקרה שלי צפי האופטימיזציה הוא מעל יממה. ניתן להתחיל להעתיק חומר לתוך השרת גם בזמן האופטימיזציה, אם כי המערכת עלולה להאט. אבל לא במקרה שלי, כי החומרה חזקה. כעת יש לי 80 טרה (או קצת פחות), עם יתרות של דיסק אחד למקרה של כשל. אני מתכוון להריץ את המערכת שבוע כדי לבדוק יציבות ולוודא שהדיסקים אכן תקינים ולא קורסים.

יש לציין שהטמפרטורות של הדיסקים, כצפוי, גבוהות. מעל חמישים מעלות. אצטרך למצוא לזה פתרון וכנראה שהוא יהיה חיצוני (מאוורר/ים צמודים לצידו החיצוני המחורר של המארז).

נערך על-ידי ClassMulder
תוספת
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהצלחה, 

הייתי מתחיל בפירוק הכיסוי הקדמי על מנת להקל על המאוורר בהכנסת אוויר, 

אם המאוורר מחובר ללוח המודפס של JONSBO הוא אמור לפעול ב100% באופן קבוע, 

אם הוא מחובר ללוח האם שלך, תגביר הסיבובים לדקה. 

תנסה לשנות את המצב שלו מהכנסת אוויר למשיכת אוויר. 

אם זה לא עוזר, תנסה לפרק את כיסוי המארז ותבדוק אם יש שינוי בטמפ.

נראה שבשכיבה הצד העליון של המארז אין איוורור אלא רק בצדדים, כדי לנסות להעמיד אותו או להשכיב על הצד המאוורר כלפי מעלה, חום עולה למעלה.  

נערך על-ידי shimonta
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של shimonta

בהצלחה, 

הייתי מתחיל בפירוק הכיסוי הקדמי על מנת להקל על המאוורר בהכנסת אוויר, 

אם המאוורר מחובר ללוח המודפס של JONSBO הוא אמור לפעול ב100% באופן קבוע, 

אם הוא מחובר ללוח האם שלך, תגביר הסיבובים לדקה. 

תנסה לשנות את המצב שלו מהכנסת אוויר למשיכת אוויר. 

אם זה לא עוזר, תנסה לפרק את כיסוי המארז ותבדוק אם יש שינוי בטמפ.

נראה שבשכיבה הצד העליון של המארז אין איוורור אלא רק בצדדים, כדי לנסות להעמיד אותו או להשכיב על הצד המאוורר כלפי מעלה, חום עולה למעלה.  

הוספתי מאוורר 120 מ"מ דק לתוך המארז עם חבקים, באזור המעבד (מעל הקירור של המעבד). זה נראה שזה עוזר. עדיין חם, אבל משמעותית פחות. בינתיים כל הדיסקים עובדים כמו שצריך והאופטימיזציה הסתיימה ב-DSM של סינולוג'י. גם הגדרתי את כונן ה- כ-CACHE, עם למידה. השרת מתפקד בצורה זריזה משמעותית עם הדיסקים האלה לעומת הדיסקים הקודמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה, אני לא יודע איך זה עובד במערכת ההפעלה שלך,

אך בUNRAID ניתן להגדיר את הNVME כ Cache כל הכתיבות מתבצעות אליו, 

בסוף היום ב3 בלילה המערכת יש תהליך העברה אוטומטי, שהמעביר את התוכן לדיסקים הקשיחים, 

זה מעולה כי זה מייצר לך פחות קריאות כתיבות במהלך היום על הדיסקים מה שיגרום להם לעבוד פחות קשה ואולי להתחמם פחות, ואם מפעילים POWER SPIN DOWN אז הם מפסיקים להסתובב

לגבי המאוורר שהוספת, גם אני עשיתי את זה, החלפתי את המאוורר 90 ל120 בDIY, 

יש שיפור קל, אך הזמנתי חדש עם מאוורר 120 מ"מ

שינצל את מקסימום המקום הפנוי במארז + יקרר טוב יותר את המעבד. 

פרט למעבד שבעומס מגיע ל70 מעלות, המהערכת יחסית רצה קריר אצלי. 

נערך על-ידי shimonta
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של shimonta

יפה, אני לא יודע איך זה עובד במערכת ההפעלה שלך,

אך בUNRAID ניתן להגדיר את הNVME כ Cache כל הכתיבות מתבצעות אליו, 

בסוף היום ב3 בלילה המערכת יש תהליך העברה אוטומטי, שהמעביר את התוכן לדיסקים הקשיחים, 

זה מעולה כי זה מייצר לך פחות קריאות כתיבות במהלך היום על הדיסקים מה שיגרום להם לעבוד פחות קשה ואולי להתחמם פחות, ואם מפעילים POWER SPIN DOWN אז הם מפסיקים להסתובב

לגבי המאוורר שהוספת, גם אני עשיתי את זה, החלפתי את המאוורר 90 ל120 בDIY, 

יש שיפור קל, אך הזמנתי קירור חדש עם מאוורר 120 מ"מ

שינצל את מקסימום המקום הפנוי במארז + יקרר טוב יותר את המעבד. 

פרט למעבד שבעומס מגיע ל70 מעלות, המהערכת יחסית רצה קריר אצלי. 

כן, גם בסינולוג'י זה ככה. מגדירים CACHE GROUP ובה אפשר להוסיף כמה כונני M2 שתרצה - בשביל CACHE.

כמו שציינתי, הצלחתי להוריד טמפרטורה קצת, אבל זה עדיין לא מספיק לטעמי. חשבתי גם להשתמש בלוחיות טרמו-חשמליות כדי לקרר את הדיסקים, אבל זה דורש הרבה מתח יחסית, וגם מקום שפשוט אין לי. אז האופציה הבאה היא להשתמש במשטח קירור של , כדי לקרר את המארז מבחוץ.

בנוסף אני גם שוקל לרכוש UPS עבור שרת ה-NAS, כדי למנוע נפילות חשמל. אני כרגע מחליף מתגים בבית למתגים חכמים ונאלץ לכבות את השרת כל פעם כדי להימנע מאיבוד נתונים. עם אל פסק זו לא תהיה בעיה.

נערך על-ידי ClassMulder
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

13/05/2024: בניתי את ה"מטען" של XPENOLOGY מחדש (המערכת עולה מכונן USB וניתן לשנות בה הגדרות, כולל דגם, גם לאחר ההתקנה), עם דגם אחר. לפני כן הדגם שבו השתמשתי היה DS923+ ועכשיו DS1522+ כדי לעשות שימוש ביכולות הכרטיס הגרפי המובנה. לא בטוח שזה שינה משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של shimonta

זה כמובן ישנה אם יש לך קונטנרים שמנצלים יכולות קידוד

לא ראיתי הבדל ביניהם, גם מבחינת PORTAINER והתמיכה במעבד הגרפי הפנימי. אני מגדיר את התוסף שאמור לאפשר שימוש בו, אבל כרגע אין לי דרך לכמת אם הוא באמת משתמש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...