מחשב נכנס ל-loop של restart (המסך אפילו לא מספיק להידלק) - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נכנס ל-loop של restart (המסך אפילו לא מספיק להידלק)

User6294
 Share

Recommended Posts

שלום לכולם,

אודה לעזרתכם עם המקרה הבא:

מדובר במחשב נייח כבן 3-4 שנים, אשר לא היה בשימוש בשנה אחרונה, אך למיטב הבנתי, לפני כן עבד ללא תקלות.

הבעיה - המחשב Restart בערך כל 2 שניות (המחשב כאילו נכבה ונדלק מחדש כל 2 שניות בערך, כך שהמאווררים מפסיקים לפעול ואז נדלקים מחדש).

- כל עוד כונן ה- וכונן ה-SDD היו מחוברים, אז נשמע מהם מעין רעש מוזר ברגע האתחול (ברגע בו נכבו המאווררים). אך מה שמוזר הוא, שגם כאשר ניתקתי אותם, גם מהחשמל וגם מכבלי ה-data, הרעש פסק, אך התופעה ממשיכה.

- ניתקתי את הכבלים המובילים לכפתורי כיבוי/הדלקה/אתחול, כדי לשלול קצר בהם.

- ניתקתי את החיבור לכניסות הקדמיות במארז (usb ואדיו).

- העברתי את סטיק הזיכרון ל-slot אחר ואף ניתקתי אותו בכלל (המחשב אפילו לא מגיע לשלב בו הוא אמור לצפצף בהעדר , לפחות פעם זה מה שמחשבים עשו במקרים כאלו... :)).

- הוצאתי את הסוללה מלוח האם ופרקתי חשמל סטטי (חשבתי שאולי הבעיה בהגדרות של ה-BIOS).

- המסך והמקלדת אפילו לא מספיקים להידלק.

- מלבד לפרק את המאוורר של המעבד (אשר נראה שעובד בצורה תקינה), אני חושב שניתקתי כמעט כל רכיב אפשרי מלוח האם..

נ.ב. יכול להיות שה-speaker לא מחובר, ככל שקיים כזה, אך לא יודע אם זה אמור להשפיע על משהו..

אני די אובד עצות... מה אפשר לעשות/לבדוק?

אודה לעזרתכם :)

נערך על-ידי User6294
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי. לא פירטתה את פירטי המחשב. אבל יתכנו דברים נוספים שלא בדקת כגון יכול להיות שהבעיה בלוח האם שהוא אולי תקול.

כמו כן יכול להיות בעיה בכוננים עצמם שהמחשב מנסה לעשות boot ולא מצליח.

נסה אולי להתקין וינדוס מחדש, גם יכול להיות שאולי דרייבר או הגדרה כל שהיא מונעת מהמחשב לעלות (נסה בסייף מוד).

ו דבר אחרון שעולה לי בראש. אומנם בדקת בסלותים, אבל יכול להיות שהזכרונות עצמם לא תקינים, נסה אם תוכל אחרים ותיראה אם הוא מצליח לעלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, תודה על התגובה.

אחדד - כל הכוננים מנותקים לחלוטין. המסך כלל לא נדלק. ניתקתי הכל מלוח האם (חוץ מהמעבד ומכבל המתח הראשי) כדי לשלול רכיבים מקצרים (כולל מאווררים), אולם המחשב בשלו..אתחול כל 2 שניות.

אני חושב שמצאתי למה זה קשור (אך עדיין לא יודע מה מקור הבעיה) - כאשר אני מנתק את כבל החשמל של 8pin-12V (CPU) מלוח האם, המחשב מפסיק לעשות restart.

אולם, המסך והמקלדת לא נדלקים (אין לי אפשרות להבין מה מתרחש). ניסיתי לחבר אותם גם לפאנל הקדמי, אך זה לא עזר. המסך מחובר עם כבל אם זה משנה משהו והמקלדת דרך .

אפילו פתחתי את ספק הכח בניסיון לאתר משהו לא תקין, אך הכל נראה תקין (עד כמה שניתן להבחין).

נ.ב. במסגרת הניסיונות השונים, באחת הפעמים (מתוך עשרות ניסיונות)  המחשב לא עשה restart כעבור 2 שניות עם כבל החשמל של 8pin-12V מחובר ללוח האם, אך אז המסך לא היה מחובר..

אני מנחש שהבעיה היא בלוח האם או בספק הכח, אך זה לא מקדם אותי הרבה.. :S

למישהו יש רעיונות נוספים?

תודה מראש!

נערך על-ידי User6294
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזיכרון כן (העברתי אותו בין הסלוטים מספר פעמים ואף הוצאתי אותו לחלוטין, אך זה לא משפיע על התופעה..המחשב מתאתחל כל 2 שניות גם ללא זיכרון).

נראה שהמעבד יושב טוב, יחד עם גוף הקירור עליו (אך אך אם צריך, אני יכול לפרק ולהרכיב מחדש).

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...