ZEN3 - המידע הכי אחרון וטרי שיש - עמוד 22 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ZEN3 - המידע הכי אחרון וטרי שיש

nec_000
 Share

Recommended Posts

פשוט השוו את המחיר לשאר החניות ,כרגע החניות גוזרות קופון קטן בגלל המלאים המוגבלים וההייפ.

MSRP + מע"מ זה 1200 שקל אז אני מניח שכשהכל יתיצב המחיר יהיה בערך 1300-1400 שקלים.

AMD הפכה לפלטפורמה מאד יקרה ,גם יקרים וגם לוחות בכלל לא זולים.

כרגע השאירו את הסגמנט של מתחת ל 1000 שקלים בכלל לא מענה.

מקווה שיוציאו איזה 5600 בלי ה X שיהיה במחיר יותר שפוי.

ברמת מחירים כזאת המעבדים הכי משתלמים למשתמש הממוצע זה 3600/10400

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיקה קלה נראה שזה שילוב של הכל ביחד

1 - מלאי מוגבל

2 - יחס ביקוש להיצא

3 - מיסים, רווחים מכל תחנה בדרך לצרכן

4 - אף חנות לא רוצה להיות הפראיירית שמוכרת בזול משמעותית מאחרות, כי הביקוש יכניס כסף ככה או ככה

נ.ב 5 - חבל שאין 35 שעות ביממה שביקורות רייזן הנוספות שלי יעלו כבר, יש לי גיגות של תוכן בחיאת עיוני ולא אתאושש עד שביקורות רדאון צריכות לעלות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

בדיקה קלה נראה שזה שילוב של הכל ביחד

1 - מלאי מוגבל

2 - יחס ביקוש להיצא

3 - מיסים, רווחים מכל תחנה בדרך לצרכן

4 - אף חנות לא רוצה להיות הפראיירית שמוכרת בזול משמעותית מאחרות, כי הביקוש יכניס כסף ככה או ככה

נ.ב 5 - חבל שאין 35 שעות ביממה שביקורות רייזן הנוספות שלי יעלו כבר, יש לי גיגות של תוכן בחיאת עיוני ולא אתאושש עד שביקורות רדאון צריכות לעלות

יש לי שאלה, כמה זמן מראש נותנים לכם את הרכיבים האלה לבדיקה? שבוע? עשרה ימים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Hiiram

רק  הסדרה החדשה יותר יקרה, שאר הפלטפורמה זולה והוגנת במחירים שלה. אפשר היום להביא 3600 במחירי בדיחה, ועד היום הוא מעבד באנגר.

לא להרבה זמן , זה לא שממשיכים ליצר אותו. המלאים יגמרו בתוך לא הרבה זמן , אולי אפילו אחרי BF הקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

לא להרבה זמן , זה לא שממשיכים ליצר אותו. המלאים יגמרו בתוך לא הרבה זמן , אולי אפילו אחרי BF הקרוב.

לא יודע, בינתיים גם רייזן 2000 למיניהם זמינים למכירה. עד שהמלאי יחוסל, המחירים האלה ירדו.

בקיצור אני לא מסכים עם הטענה שלך. הפלטפורמה של מאוזנת במחירים שלה, ולא חייבים לקנות את ההכי חדש אם קצרים בכסף. יש מספיק אופציות מהדור הקודם שעדיין עושות עבודה טובה ובמחיר הוגן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

AMD הפכה לפלטפורמה מאד יקרה ,גם מעבדים יקרים וגם לוחות בכלל לא זולים.

כרגע השאירו את הסגמנט של מתחת ל 1000 שקלים בכלל לא מענה.

מקווה שיוציאו איזה 5600 בלי ה X שיהיה במחיר יותר שפוי.

ברמת מחירים כזאת המעבדים הכי משתלמים למשתמש הממוצע זה 3600/10400

הם העלו את המחירים, זה נכון, אבל צריך לזכור כמה דברים לפני שמתעצבנים על זה:

• הדגמים הקודמים עדיין קיימים והם זולים מתמיד
  • ה5600X שעולה 1300-1400 מתחרה בI9 10900K בהרבה מאד משחקים כאשר גם המעבד וגם הקירור והלוח הנדרש אליו זולים משמעותית יותר בAMD.
  • לוחות B450 יתמכו במעבדים החדשים מתחילת שנה הבאה.
  • שלא כמו אינטל לא מייצרת product segmentation כדי לדפוק את הצרכנים בכל דרך אפשרית(הגבלת מהירות זיכרון לפי לוח אם\מעבד, חוסר באפשרות המהרה אלא אם אתה משלם פרמייה וקונה לוח ששוב מגיע עם פרמייה ועד לא מזמן גם HT שהיית צריך לשלם עליו הרבה מאד[זה בעצם היה ההבדל הגדול בין I5 וI7] ורק עקב ההצלחה של הם ביטלו את זה) ובל נשכח את העובדה שאינטל הקפיאה את שוק המיחשוב העולמי במשך כמעט עשור שלא היתה תחרות.
  • כנראה שיצאו עוד מעבדים בהמשך וסביר להניח שזה יהיה בתחילת 2021 ולקראת ההשקה של .
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

אבל כתגובת שרשרת עת בה כל המשדרגים יקנו ריזן 5000, המשומש שלהם יגיע הרי בסופו של דבר לאן שהוא לא ככה ?
ללוחות יד שניה ושם נוכל למצוא אותם. לא ממש מפריע לנו שזה משומש, כי אין בלאי ברכיב אלקט' מסוג CPU.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Hiiram

לא יודע, בינתיים גם רייזן 2000 למיניהם זמינים למכירה. עד שהמלאי יחוסל, המחירים האלה ירדו.

בקיצור אני לא מסכים עם הטענה שלך. הפלטפורמה של AMD מאוזנת במחירים שלה, ולא חייבים לקנות את ההכי חדש אם קצרים בכסף. יש מספיק אופציות מהדור הקודם שעדיין עושות עבודה טובה ובמחיר הוגן.

אלא אם יחליטו להוריד את ה MSRP אין למחירים כל כך לאן לרדת.

המעבד הכי זול של כרגע בסידרה בלי שינוי ב MSRP לא ירד מתחת ל 1300 שקל.

כשמלאים של דור קודם יגמרו האופציה היחידה למעבד ב 800 שקל תישאר 10400.

ברור שלא חייב לקנות ריזן , זה בדיוק הנקודה , מה שמצחיק הוא שבקרוב המעבד המשתלם הולך להיות של גם אם הוא קצת פחות טוב.

ציטוט של Moon-Mage

ם העלו את המחירים, זה נכון, אבל צריך לזכור כמה דברים לפני שמתעצבנים על זה:

• הדגמים הקודמים עדיין קיימים והם זולים מתמיד
  • ה5600X שעולה 1300-1400 מתחרה בI9 10900K בהרבה מאד משחקים כאשר גם המעבד וגם הקירור והלוח הנדרש אליו זולים משמעותית יותר בAMD.

זה לא עניין של התעצבן או לא להתעצבן , נכון לעכשיו ברמת המחירים הזאת הם השאירו סגמנט שלם בלי מענה.

ברור שאם אני מחפש מתחרה ל 10900 אז אני על אבל המתחרה של i5 הוא מעבד מדור קודם שהיצור שלו יופסק.

ציטוט של Moon-Mage

לוחות B450 יתמכו במעבדים החדשים מתחילת שנה הבאה.

לא יודע אם עדין מיצרים לוחות B450 או שזה מלאים ישנים ,לדעתי רלוונטי רק למי שכבר יש לוח B450 וגם צריך לזכור שחוץ מכמה לוחות בודדים הרוב הם לוחות די מחורבנים שלא הייתי משדך למעבד מהדור החדש.

ציטוט של Moon-Mage

שלא כמו אינטל AMD לא מייצרת product segmentation כדי לדפוק את הצרכנים בכל דרך אפשרית(הגבלת מהירות זיכרון לפי לוח אם\מעבד, חוסר באפשרות המהרה אלא אם אתה משלם פרמייה וקונה לוח ששוב מגיע עם פרמייה ועד לא מזמן גם HT שהיית צריך לשלם עליו הרבה מאד[זה בעצם היה ההבדל הגדול בין I5 וI7] ורק עקב ההצלחה של AMD הם ביטלו את זה) ובל נשכח את העובדה שאינטל הקפיאה את שוק המיחשוב העולמי במשך כמעט עשור שלא היתה תחרות.

האמת בתור צרכן זה לא ממש מעניין אותי , בשורה התחתונה אני צריך לבחור בין מעבד X ל Y ואני אלך על זה שיותר משתלם.

לא אשלם עוד 500 שקל למעבד כי נותן לי 15% FPS שאני גם ככה לא שם לב אליהם.

ציטוט של Moon-Mage

כנראה שיצאו עוד מעבדים בהמשך וסביר להניח שזה יהיה בתחילת 2021 ולקראת ההשקה של אינטל.

מקווה מאד שזה זמני כי הם לא רוצים לעשות קנבלזציה למעבדים הישנים לפני שיגמרו המלאים שלהם.

ציטוט של nec_000

אבל כתגובת שרשרת עת בה כל המשדרגים יקנו ריזן 5000, המשומש שלהם יגיע הרי בסופו של דבר לאן שהוא לא ככה ?
ללוחות יד שניה ושם נוכל למצוא אותם. לא ממש מפריע לנו שזה משומש, כי אין בלאי ברכיב אלקט' מסוג CPU

מי שהולך לחנות לקנות מחשב חדש , לא יקנה מעבד משומש מיד 2.

גם ברמת מחירים כזאת אני לא רואה את יד 2 מוצף במעבדים משומשים מדור קודם. אולי אני טועה.

נערך על-ידי lompy
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

אלא אם AMD יחליטו להוריד את ה MSRP אין למחירים כל כך לאן לרדת.

המעבד הכי זול של AMD כרגע בסידרה בלי שינוי ב MSRP לא ירד מתחת ל 1300 שקל.

כשמלאים של דור קודם יגמרו האופציה היחידה למעבד ב 800 שקל תישאר 10400.

ברור שלא חייב לקנות ריזן , זה בדיוק הנקודה , מה שמצחיק הוא שבקרוב המעבד המשתלם הולך להיות של אינטל גם אם הוא קצת פחות טוב.

זה לא עניין של התעצבן או לא להתעצבן , נכון לעכשיו ברמת המחירים הזאת הם השאירו סגמנט שלם בלי מענה.

ברור שאם אני מחפש מתחרה ל 10900 אז אני על AMD אבל המתחרה של i5 הוא מעבד מדור קודם שהיצור שלו יופסק.

לא יודע אם עדין מיצרים לוחות B450 או שזה מלאים ישנים ,לדעתי רלוונטי רק למי שכבר יש לוח B450 וגם צריך לזכור שחוץ מכמה לוחות בודדים הרוב הם לוחות די מחורבנים שלא הייתי משדך למעבד מהדור החדש.

האמת בתור צרכן זה לא ממש מעניין אותי , בשורה התחתונה אני צריך לבחור בין מעבד X ל Y ואני אלך על זה שיותר משתלם.

לא אשלם עוד 500 שקל למעבד AMD כי נותן לי 15% FPS שאני לא גם ככה לא שם לב אליהם.

מקווה מאד שזה זמני כי הם לא רוצים לעשות קנבלזציה למעבדים הישנים לפני שיגמרו המלאים שלהם.

מי שהולך לחנות לקנות מחשב חדש , לא יקנה מעבד משומש מיד 2.

גם ברמת מחירים כזאת אני לא רואה את יד 2 מוצף במעבדים משומשים מדור קודם. אולי אני טועה.

אתה בונה את הטענה שלך על בסיס ספקולציה שלך שיגמר המלאי (למרות שהוא היה וזמין כבר שנה וחצי), או שיגמר הייצור על סדרות B450 (למרות שכשיצאו X570 ו-B450, עדיין היו מלאים של X470), ואנשים יהיו חייבים לקנות אך ורק את הרייזנים מהסדרה החדשה ביותר, כשפועל הם יכולים לקנות את ה-3600X, או למשל את ה-2700X, ותמיד לשדרג בעוד כמה שנים בהנחה שירגישו צוואר בקבוק (ואני מתעלם מהעובדה שגם הלוחות מסדרת עובדים עם דורות קודמים, ונוגע נטו בחומרה ישנה יותר). 

אז אולי אותך לא מעניין שאתה לא יכול להמהיר את המעבד שלך אם אין לך לוח מסוג מסוים, ואולי אותך לא מעניין שאתה צריך להחליף את התושבת שלך עם כל סדרה חדשה שיוצאת, ואולי אותך לא מעניין שפיצ'רים מסוימים לא נמצאים על הסדרה המקבילה מצד התחרות - אבל אני חושב שהרבה צרכנים שיכולות שדרוג, זמינות שדרוג ועלויות שדרוג מפריעות להן - יתעניינו בזה מאוד, וזה משנה עבורם את התמונה המלאה. 

אף פעם לא אתגרתי את הטענה שהמחירים של הרייזנים החדשים לא גבוהים, הם כן קצת גבוהים, אבל אני חושב שהפלטפורמה עצמה (ז"א היכולת לקנות משהו זול יותר מבלי להתחייב לתושבת נעולה) מאוזנת ועדיפה על פני זו של , ובינתיים לא הצלחת להוכיח לי למה החשיבה שלי לא נכונה.

נערך על-ידי Hiiram
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...