מעבד אינטל 10400 החדש - הפתעה בלתי צפויה - עמוד 6 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבד אינטל 10400 החדש - הפתעה בלתי צפויה

nec_000
 Share

Recommended Posts

המסקנה היא שלאנטוזיאסטים כמו מרבית החברים המשוגעים בפורומים כשלנו, כלומר אנו,

מוטב ללכת על מערכת מבוססת ריזן 3600 כמעט בכל תרחיש אפשרי, לחבר לו מהירים (ויקרים ?  נגיד trident Z כדוגמא)

עם קירור רציני יותר ממה שמגיע עימו בקופסא (שזה עוד כמה כסף ?  נגיד איזה 14D ב- 100$... 

ולקבל את המקסימום מיץ  שניתן לחלץ מהמערכת על בסיס הזכרונות והקירור הללו.

רצוי גם לוח B450 מהיותר איכותיים כמו ה- strixx, כדי שיאפשר את ההמהרה הרצויה מהמעבד הזה,

לוחות אם יותר בכוון 120-130$ (ולא הזולים 75$ - אלו לא יחזיקו את הכח הנחוץ להמהרות הללו).

אבל לצרכן הרגיל ?

זה שאפילו מחשב אינו יודע להרכיב, ומסתפק בלוח אם בסיסי H410 ב- 60-70$ (זה המחיר של הלוחות האלו בדגמי הבסיס)

ומתכוון להשתמש בהחלט בגוף קירור המעפן שבה עם המעבד בקופסא ממילא, כי למעבד 10400 במהירות הנמוכה שלו

הגוף קירור המעפן הזה מפתיע, אבל מתאים (הספק כ- 64w), ולהשתמש ממילא בזכרונות זולים, שהרי הוא מוגבל מראש

ל- 2666mhz בלוח כזה,  אז למשתמש הזה כנראה מוטב לו שיבחר באינטל 10400 ולא בפתרון המתוחכם יותר.

שכן עבורו יותר פשוט קל וזול יצא לו, מהגשפט של האנטוזיאסט שיקח מערכת מבוססת ריזן 3600 ויקנפג אותה חזק.

הוא יחסוך משהו כמו איזה 150-200$ סדר גודל (פער מחיר משוקלל של הלוח, הזכרונות, וגוף הקירור הנחוץ להמהרה החזקה).

משמע שיש מקום בשוק גם לחרא הזה, וגם לחרא השני. אין כאן one stop solution for all kinds of customers.

יש כאן שני solutions - כל אחד מתאים לתרחיש שלו ולתקציב שלו.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככל שאני חושב על זה, אז אני מרחיב את השאלה שלב אחד נוסף:

השאלה היא אחרת, לא השוואתו של 10400 המוגבל - זה שאי אפשר להמהירו ואין שום משמעות לשדח לו קירור

יקר או יקרים, כי הוא לא ינצלם כידוע. השאלה היא השוואת תפוחים לתפוחים.

מה אם לוקחים גם אם הריזן 3600 ועושים עימו את אותו הדבר בדיוק ?

קרי מריצים על הבסיס שמגיע עימו בקוספא,  בתדרי דיפולט זאת אומרת, בלי המהרות ובלי שום משחקים

ובלי אופטימיזציות לזכרון ובלי כלום, עם הכי זול כמו זה שמשדחים לאינטל רק 2666, על לוח עממי b450

ההכי זולים שיש כ- 75$ באמזון. הלוח הזה אינו מאפשר למעבד לעלות גבוהה בגלל ה- vrm המוגבל שלו. 

קרי משווים את שתי המערכות בתצורת עלותן הבסיסית ביותר, ואז עורכים השוואה.

מה שנקרא the most value proposition test.

מה יהיה אז ההבדל בינהם ? 

התשובה לשאלה הזו תכריע, האם גם בסביבת מינימום - קרי לצרכן שלא מבין כלום בתחום ולא מתעניין לשחק עם המערכת

ולכוון אותה, האם עבורו ישנה כדאיות שמסתמנת לאחד מהם על פני השני ?

לי התשובה לשאלה הזו עדיין לא ברורה לחלוטין. אז נסו/עיזרו לאתר מבחן/השוואה כאמור. כל עזרה תבורך.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה עדיין מתעקש להחיות מתים,

או אם לדייק יותר, להמציא מצבים 

שיצדיקו את ה - 10400  "המפתיע" ....

די, תניח לגופה להתקרר, למה להמשיך ולהתעלל ?

אם כבר, בפעם האלף, תעדכן את הכותרת הבומבסטית,

ותגאל אותנו מניסיונות עקרים  להפוך בדיל לזהב.

רחמים .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה היחידה לקנות אותו זה עבור כאלה שחייבים ובתקציב נמוך, או מי שצריך מעבד עם כרטיס מובנה.

וצריך להכניס לפרופרציות זה לא מעבד רע, אבל כעסקה זאת עסקה רעה.

לא רואה סיבה עבור כל מי שטיפה מבין לקנות את המעבד הזה.

נערך על-ידי k534d
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כרגע במסע חיפוש של השוואות ראש בראש על המעבדים הללו, מחפש יותר תשובה לשאלה האחרונה שהעלאתי,

והיא מה שקורה למי שמחפש ללכת על הבסיס,  קרי לא על לוח יוקרתי קירור יוקרתי או יקרים.

משמע כאשר שניהם על המאוורר הבסיסי שמגיע בקופסא, ללא - דיפולט מהיצרן כמו שאומרים, 

כאשר 10400 עם 2666 כמתחייב, וככל שניתן גם הריזן 3600 - עם מקביל (או קרוב דיו ככל שניתן לערך 2666).

מאז הופצה ברשת החדשה שיש לבחון את האינטל 10400 רק באמצעות 2666, מתחילות לצוץ כבר כל מני השוואות שכאלו

וזה מקל על העניין. לפיכך בנתיים מצאתי לנו אתר שעושה כל מני השוואות על ומאיצים גראפיים בכל מני תצורות

אפשריות. טונה סרטונים הוא הוציא. פרמטרים שונים שהוא מעלה לטובת הצופה.  הוציא ממש טרי משהו שקרוב למה שמחפש.

בחן כמה ,  כולם עם הקירור שבא איתם בקופסא, שזה יופי, זה מה שאני רוצה כרגע לבדוק,

ומבחינת - את אינטל כמתחייב עם זכרון מהירות 2666, ואת ריזן 3300X וגם דגם 3600 עם מהירות זכרון 3200.

שזה good enough for now. זה מספיק קרוב כדי לקבל איזה אמדן מעניין. יש אצלו split screen שמאפשר לנו לראות את

הביצועים ב- real time. השני משמאל זה דגם מעבד 10400F בזכרון 2666 כאמור, והימני ביותר זה הדגם 3600 עם זכרון במהירות 3200.

הוא טוען שזה הדפוס הסביר המינמאלי שבו יקנו צרכנים מערכת basic עם המעבדים הללו. קרי הוא טוען, שכל מי שיקנה ריזן 3600

יקנה אותו עם זכרון מינאלי במהירות 3200, ולכן את זה הוא מדגים לנו. מבחינתי fair enough ואין לי בעיה עקרונית

להשוות כאשר יש יתרון במהירות זכרון לטובת הריזן (3200 לעומת 2666).  נראה איך הדבר נראה בשטח.

לפיכך הנה הפרמטרים וההסבר שהוא מביא:

Core i5-9400F and i5-10400F both tested with 2666 MHz CL14 as this is the stock speed.
Memory overclocking or XMP profiles on non Z motherboards is not possible.
Ryzen 3 3300X and Ryzen 5 3600 both tested with 3200 MHz CL14 RAM. You can overclock the RAM on every motherboard and 3200 MHz is the stock speed for 3rd gen.

All CPU's were tested with stock box cooler

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

לפיכך בנתיים מצאתי לנו

מי זה לנו ?

אתה מסתער ללא אף אחד מאחוריך,

מנווט ספינה ללא נוסעים,

נלחם בטחנות רוח ..... 

כשהמסקנה כבר ברורה לכולם,

וגם ניתנה בניסוחים שונים.

אבל אתה באטרף לא מובן מנסה שוב ושוב,

במקום לעשות דבר הכי מתבקש ופשוט -

לומר / לכתוב -  טעיתי ! 

נו, זכותך הלגיטימית !

:nixweiss:

נערך על-ידי napoleon45
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פה הבחור עושה משהו מעניין נוסף, הוא לוקח את ה- 10400 ומחבר אותו לזכרון במהירות 2666, שזה הדיפולט בלוחות

ערכת שבבים B או H. אלא שבהדגמה הזו מראה לנו מה קורה, באם מחברים אותו ללוח , ומעלים מהירות

זכרון ל- 3200 וגם ל- 3733.

מהצד השני הוא מציב לטובת הצופה כרפרנס, את ריזן 3600 גם במהירות 3733 בהתאם (הכי ימני).

נותן לנו כל מני תצוגות ללמוד מהן אודות השינוי/שיפור המתקבל ממהירויות שונות, מהן אפשר להבין האם ישנה

הצדקה להתאמץ ולהשיג אותם במקרה של 10400 , שכן השמעות היא גם לוח יותר יקר , וגם יקר יותר.

על פניו מהפערים שרואים אני אישית לא מתרשם שהשפור שאלו מקנים בתוצאה הסופית משתלמת ממש,

אבל nice to know the delta. הוא מדגים ברזולוציות גם 1080P וגם 1440P כדי להרחיב את התמונה.

בנגוד להשוואה הקודמת הוא כן מכניס בזו מים לכל המערכות, שכידוע לא משנות במקרה של המעבד 10400 הנעול

אבל כן מסייעות לריזן 3600 לעוד קצת תדר עבודה גבוה יותר, בגלל שהמגנון האוטומטי של המעבד מאפשר למעבד

להרים תדר כפונקציה של הזרם והטמפרטורת עבודה. כלומר,  מנסה להציב השוואה של מערכות מושקעות יותר ולא

מערכות בסיס כמו בדוגמא הקודמת. מנסה להבין עד כמה למחיר היקר יותר של הקירור, הזכרונות, והלוחות אם, ישנה

תרומה או שינוי התמונה הכוללת.

הנה הפרמטרים של ההרצה:

image.png.a7b9761a31a5cc7dc6c7158e62e217fe.png

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנתיים מורידה את מחירו של 10400 לכדי 182$ לצרכן הסופי , הגרסא עם IGPU קרי לא גרסת F.

כמו כן הקיט הדיפולטי של אינטל כלול בקופסא במחיר הזה (ראו מפרט בפנים).

זוהי הוזלה של כ- 10% ממחיר של ההשקה של שבוע שעבר. אז אולי אינטל אינה מתעלמת ומנסה להיות תחרותית בכל זאת ?

image.thumb.png.0fcea0cca8edd82a932ba67c336c2d0e.png

לוחות B460 התחילו לצאת לשוק גם (במחיר של החל מ- 110$)... אבל לא הם מה שמעניין למעבדים אלו.

יותר רלוונטי יהיה סדרת הלוחות H410 שעדיין מחכים לה, בכדי לעשות את העסקה לזולה דיה עבור הקונים.

לוחות H410 צריכים להתחיל מאזור מחיר 60-70$ סדר גודל עקרוני לכשיגיעו לשוק.

image.thumb.png.0305c2bd66811ad9d5d77d449d8eb86e.png

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yt

יש כאלה שיוצא די קרוב ל 10400F

ויש סירטונים שמראים שיש הפרש די גדול

יש סירטון שאני לא מצליח למצוא כרגע

3600 מול 3700X

ו 3600 מנצח ב 1% בכמה פעמים לפעמים בהפרשים די גבוהים

יש סירטון נוסף עם 3700X עם כל מיני כרטיסי מסך

1% מגיע ל100 FPS מ 200 FPS AVG

צניחה די גדולה במשחקי רשת

נראה לי שאני יילך על אינטל

נערך על-ידי aviv00
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של aviv00

יש כאלה שיוצא די קרוב ל 10400F

ויש סירטונים שמראים שיש הפרש די גדול

יש סירטון שאני לא מצליח למצוא כרגע

3600 מול 3700X

ו 3600 מנצח ב 1% בכמה פעמים לפעמים בהפרשים די גבוהים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...