איך ה-Ricoh G3 ? בשביל 1000 ש"ח, נותנת תמורה? - עמוד 3 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך ה-Ricoh G3 ? בשביל 1000 ש"ח, נותנת תמורה?

Falcon4g3

Recommended Posts

ה-8MB שמגיע עם המצלמה הוא פנימי, לא בכרטיס. בגלל זה הכתיבה שלו מיידית (נחסך השלב של העתקת קובץ התמונה מהזכרון הפנימי אל הכרטיס). השוואה נכונה יותר תהיה מול כרטיס SD של חברה אחרת.

אה, אופס... :-X

אני אבקש מהם שיתנו לי לנסות כרטיס רגיל מול כרטיס הפנסוניק שברצוני לרכוש ואקווה שיסכימו :)

לא מומלץ לכוון את המצלמה לאורך זמן אל השמש, אבל לזמן קצר לא צריכה להיות בעיה, במיוחד לא בימים מעוננים או בשקיעה.

סבבה, אני לא רואה כל סיבה לכוון את המצלמה אל השמש לאורך זמן... כך שהכל יהיה בסדר :)

Falcon4g3 - תתחדש וספר רשמים בהמשך.

תודה רבה! ודאי שאעדכן אתכם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני עוד אזיה שבועיים מזמין מצלמה דיגיטלית עם כרטיס זיכרון הרגיל לא ULTRA ... אני לא מבין על איזה מהירויות אתם מדברים ? על מה זה משפיע? ואם זה שווה הוספה כל כך גדולה של כסף ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הבנתי את ההשוואה שנעשתה!

היא לא חכמה בכלל ...אתה רוצה לבדוק את המצלמה ואת הזיכרון שלה ...תמדוד את ההבדלים בזמן בין פררים לפריים שאתה יכול לעשות!

ושוב! הבדל יהיה! קריטי במצלמה הזאת הוא לא יהיה! אז צריך לחשוב אם שווה לשפוך כסף על זה! אני חושה שבמקום לקנות מצלמה ב 1000 וכרטיס ב 600 הייתי משקיע יותר במצלמה! אחרי הכל אופטיקה זה הדבר שמשנה!

צילום בוידיאו הוא לא מדד לכרטיס זיכרון! ואם כבר אתה רוצה לעשות השווה בין שני סוגי כרטיסים אז תיקח אולטרה ורגיל של אותה חברה!!! אל תערבב הכל ביחד כי זה לא חוכמה לא השגת בזה שומדבר! ותנסה להבא גם שהכרטיסים יהיו תואמים בגודל!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עוד אזיה שבועיים מזמין מצלמה דיגיטלית עם כרטיס זיכרון הרגיל לא ULTRA ... אני לא מבין על איזה מהירויות אתם מדברים ? על מה זה משפיע? ואם זה שווה הוספה כל כך גדולה של כסף ?

ההבדל הוא בזה:

דמיין לעצמך מצב שכזה: אתה רוצה לצלם כמה של משהו יחסית מהיר, נגיד משחק כדורגל, צילמת תמונה אחת, לקח לך שניה לכוון, עוד שניה לצלם ועכשיו אתה תקוע במשך קרוב לדקה עד שהתמונה תירשם בזיכרון, בזמן הזה כבר הספיק להיות גול והכדור חזר לאמצע המגרש....

לא מבעס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר מבאס לקנות ב 500 ולצפות שהיא תהיה כמו ב 5000!

תצאו מהאשליות לא יהיה לכם 300 די ! אתם רוצים לצלם ברצף תשקיעו את הכסף.

רוצים לצלם מהר במצלמה מה mid-low end תקנו משהו עם כרטיס xD ולא sd.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דניאל, ידידי, אל תתעצבן בבקשה :(

אני מבין מה שאתה אומר, בקשר לפריימים, אבל הבחור שבדק, בדק על והראה תוצאות מצויינות שעל הכרטסי של פנסוניק נשמר בכ-5 שניות לעומת כרטיס רגיל, שם נשמר בכ-1 דקה. לי זה מאוד חשוב בלי קשר לצילום תמונות משום שאני לא מתכוון לחכות דקה בין כל צילום של סרטון , בדקה של השמירה אני עלול להפסיד דקת צילום חשובה ולכן התוספת במחיר מצדיקה לי את העובדה הזו.

בקשר לפריימים, אין לי מושג מה ביצועי המצלמה הזו בעניין ואבדוק זאת כשאקבלה.

כמובן שכפי שציינתי לעיל, אני אנסה לבד לצלם וידאו ותמונות על כרטיס רגיל ועל כרטיס של פנסוניק כדי לראות באופן אישי אם התוצאות כה שוות את המחיר.

תודה לך על דאגתך בכל אופן :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתעצבן!

אני פשוט לא מבין איך מישהו כזה יכול לטעון שהוא מבין משהו! זה כמו לעשות מבחן בין של מחשב 512 ל 256 בתזמונים שונים ...לאיזה מסקנות אתה יכול להגיע?

0 .

אני אומר כמו שאמרתי קודם. תקבל את המצלמה תתרשם ממנה תראה את הזמני תגובה שלה ולאחר מכן תחליט. זה הדבר השקול והחכם לעשות.

ואם אתה רוצה לבחון את הנושא לעומק אז תלך לחנות ותבדוק כרטיסים של אותה חברה בהבדלי התזמונוים האלה ולא דברים מעורבבים.

להיות טועה זה דבר אחד אבל להטעות זה דבר שני, צריך לבדוק עובדות על דברים הגיוניים ולא סתם לפלוט שטויות!

חוצמזה דקה לשמור וידיאו?!?!?!

אני הייתי מאשים את המצלמה לא את הכרטיס! בכל המצלמות שנתקלתי בהן זה היה מידי וידיאו דורש הכי פחות כי הוא כותב אותו ישירות לכרטיס בגלל זה הפרים רייט שלו והרזולוציה כזאת נמוכה!! ושוב כמו שאמרתי את המבחן בזמני תגובה יש לעשות בין תמונה (פריים בודד) לעד שהמצלמה מוכנה לצלם עוד אחת.

זה המבחן שצריך לעשות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך למה להשקיע את הכסף הזה בכרטיס כזה למצלמה כזאת!

הכרטיסים האלה יותר מיועדים למצלמות HIGH END יותר כמו 300D 10D 1D D70 D10

על מה אתה מדבר? כל המצלמות שהזכרת הן מצלמות DSLR שלא משתמשות "בכרטיסים האלה", אלא בכרטיסי CF.

דבר שני הסיבה למחיר נמוך כזה זה האופטיקה במצלמות הדבר הכי יקר זה האופטיקה! תמיד! המצלמות היותר יקרות כמו ה 10d של קנון תעלה לך בסביבות 1700 $ בעוד שעדשות איכותיות מאד אליה יכולות לעלות לך 3000$ +

לא "תמיד" ולא בטיח. רוב מצלמות ה-DSLR זולות יותר מרוב העדשות שאפשר לחבר להן.

ובדיוק כאן ההבדל במצלמה שלך ממצלמות של קנון ניקון וכל השאר הזכוכית פחות איכותית ויכול להיות שגם החישן עצמו..

אתה ממשיך לכתוב שטויות, ובקצב.

1. בין מצלמות DSLR למצלמות קומפקטיות כמו הריקו יש הבדל מהותי אחד שלא קשור בכלל לעדשות - מנגנון המראה. כדאי שתקרא קצת איך עובדות מצלמות רפלקס לפני שאתה כותב.

2. מצלמות קומפקטיות של ניקון וקנון באותה רמת מחיר של הריקו לא נותנות איכות יותר טובה. אם יש לך הסתייגויות ואתה רוצה שיתייחסו למה שאתה כותב ברצינות, תביא מבחני מעבדה שמראים אחרת.

1.תישאר עם פירמות ידועות שנותנות לך אחריות כמה שיותר זמן עדיפיות לכל החיים (למרות שלא תשתמש בזה כל החיים זה ממש כיף לשמוע את זה :) )

איזה "פירמות ידועות" בדיוק מייצרות כרטיסי SD, נותנות אחריות לכל החיים, ונמכרות בארץ?

3.במצלמות low end אין טעם לדחוף כרטיסי high end זה כמו לנסות לשים 9800 פרו על 3. המצלמה לא יודעת למצל את זה .

בזה כבר ראינו שאתה טועה. שוב, אם יש לך הסתייגויות תביא הוכחות.

4.כמה שיותר נפח יותר טוב! תמיד טוב שיהיה יותר בקטע הזה! אף פעם אין מספיק! תאר לך שאתה נוסע לטיול של שבוע באילת או משהו בסגנון ...מה תעשה?

אולי לא ספרו לך, אבל יש כל מיני פתרונות - מאינטרנט קפה, דרך חנות צילום, דרך וכלה בארנק דיגיטלי. לפחות אחד מאלה קיים בכל מקום כמעט, בוודאי באילת. העצה לקנות כרטיס איטי וגדול במיוחד מטופשת בגלל שאין לה שום אחיזה במציאות, כרטיס 512MB איטי עולה מאות שקלים יותר מכרטיס 256MB של פנסוניק.

המצלמה שלך מאה אחוז לא תנצל את זה...

כמו שראינו, טעית ובגדול.

ובמקרה הכי גרוע (או הכי טוב) השניה וחצי הבדל לא שווה את הכסף! עדיף עוד זיכרון! ביחוד שהמצלמה בעלת יכולת וידיאו.

"שניה וחצי"? יותר כמו 50 שניות...

לי כרגע יש את ה פוג'י s5000 אני מבסוט ממנה לאללה יש לה את כל הפונקציות שצריך אחלה אופטיקה וזום אופטי 10 זיכרונות אקס די ממש מצויידת בכל טוב

טוב שאתה מרוצה, אבל האיכות של ה-S5000 די ירודה, ובטח שהכרטיסי xD שלה הם חסרון ולא יתרון. הם יקרים, רק שתי חברות משתמשות בהם, הגודל המקסימלי שלהם קטן יותר משל כרטיסים אחרים, והמימדים הפיזיים שלהם קטנים מדי דבר שמגדיל את הסיכויים לאובדן הכרטיס ומקשה על החזקה ללא השארת טביעת אצבעות על המגעים. כמישהו שיש לו גם CF וגם xD במצלמה (אולימפוס 5060), וגם SD בפאלם, אני יכול להגיד לך ש-xD הם על הפנים.

אני פשוט לא מבין איך מישהו כזה יכול לטעון שהוא מבין משהו!

כמו שהוכחתי בהודעה הזאת, דווקא אתה חסר מושג לחלוטין.

זה כמו לעשות מבחן בין של מחשב 512 ל 256 בתזמונים שונים ...לאיזה מסקנות אתה יכול להגיע?

אם אתה טוען שסאנדיסק מאותה סדרה בגודל 128 היה סוגר פער של פי 12 (!) במהירות אז אתה פשוט חולם. ההבדלים בין בגדלים שונים מאותה סדרה עומדים על אחוזים ספורים, לא על מאות או אלפי אחוזים.

אני אומר כמו שאמרתי קודם. תקבל את המצלמה תתרשם ממנה תראה את הזמני תגובה שלה ולאחר מכן תחליט. זה הדבר השקול והחכם לעשות.

כמו שהסברתי קודם, אין הקשר בין זמני התגובה של המצלמה לבין מהירות הכתיבה שלה לכרטיסי SD.

ואם אתה רוצה לבחון את הנושא לעומק אז תלך לחנות ותבדוק כרטיסים של אותה חברה בהבדלי התזמונוים האלה ולא דברים מעורבבים.

ממתי עושים מבחן ביצועים למוצרים של אותה חברה? זה כמו להגיד שאתרי חומרה שמשווים ATI ל- עושים טעות ושהם צריכים בכלל לבדוק רק כרטיסים של חברה אחת. אתה קורא מה שאתה כותב?

להיות טועה זה דבר אחד אבל להטעות זה דבר שני, צריך לבדוק עובדות על דברים הגיוניים ולא סתם לפלוט שטויות!

יפה דיברת, עכשיו הגיע הזמן שתיישם את זה.

אני הייתי מאשים את המצלמה לא את הכרטיס!

אם לא הבנת, השאלה עכשיו היא לא איזו לקנות או את מי להאשים, אלא איזה כרטיס לקנות. וכאן ההמלצות שלך היו שגויות לחלוטין.

ושוב כמו שאמרתי את המבחן בזמני תגובה יש לעשות בין תמונה (פריים בודד) לעד שהמצלמה מוכנה לצלם עוד אחת. זה המבחן שצריך לעשות!

גם בצילומי רצפים של ההבדל ברור. עם הסאנדיסק צריך לחכות הרבה יותר פעמים בזמן שמופיע על המסך "Writing to card". עם הפנסוניק זה כמעט לא קורה. הסיבה היחידה שמדדתי את הביצועים בווידאו היא שיותר מעשי לתזמן אותם עם סטופר.

מכאן והלאה אני הולך לענות רק על שאלות ענייניות, במיוחד על אלה של Falcon4g3. אין לי כוונה לבזבז עוד מהזמן היקר שלי על הוויכוח המטופש הזה, מבחינתי הוא הסתיים.

arguing.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי לא צריך להיות פיצ'ר משמעותי במצלמה דיגילטית, אלא רק תוספת נחמדה למצלמה. זה כמו שתרצה שמצלמת סטילס (פילים) תצלם גם סרט בקלטת....

ובכלל, 50 שניות לכתיבת ? :o

אני לא מתכוון להשוות אבל ב-S50 זמן ההמתנה הוא מיידי ומחכים שנייה אחת בלבד בין צילום קליפ לעוד קליפ, כאשר הוידאו הוא ב-320x240 עם סאונד. אהיה מעוניין לשמוע ממשתמשי ה-A70/60 את זמן ההמתנה שלהם בין לוידאו...

כפי שנאמר, לדעתי תבצע השוואה בלקיחת ברצף.

כאשר שם זמן ההמתנה צריך להימדד באמת ולא בוידאו.

אם מישהו רוצה במצלמה דיגיטלית שיקנה מצלמת וידאו וזהו.

איזו אתה מזמין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שנאמר, לדעתי תבצע השוואה בלקיחת ברצף.

אתה מתכוון פשוט לצלם תמונה ולראות כמה זמן לוקח עד שאוכל לצלם את התמונה הבאה? זה הכל? לא תהיה לי בעיה לבדוק את זה :)

אם הכוונה היא לצלם מספר תמונות ברצף כאשר ביניים חלקן נשמרות בבאפר ואז מתחילות לעבור לסטיק וכו'... וצריך בשביל זה להגדיר משהו במצלמה, תיאלצו להסביר לי איך לעשות זאת :-\

כאשר שם זמן ההמתנה צריך להימדד באמת ולא בוידאו.

אך מן הסתם אני ארצה לצלם מדי פעם סרטוני , וכשזה יקרה, לא ארצה להמתין דקה בין סרטון לסרטון משום שאפסיד את מה שאני מתכוון לצלם.

דניאל ו-rangerman , באמת עדיף שלא תתווכחו :-X

תוך שבוע אני מקווה להיות בנתניה עם המצלמה ולמצוא חנות נחמדה שתתן לי להשתמש בסטיק 256MB רגיל וזול לבדיקה ולאחר מכן להשתמש בסטיק פנסוניק ולהשוות ביניהם - גם בתמונות וגם בוידאו. את התוצאות כמובן אתן לכם פה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל הוא בזה:

דמיין לעצמך מצב שכזה: אתה רוצה לצלם כמה של משהו יחסית מהיר, נגיד משחק כדורגל, צילמת תמונה אחת, לקח לך שניה לכוון, עוד שניה לצלם ועכשיו אתה תקוע במשך קרוב לדקה עד שהתמונה תירשם בזיכרון, בזמן הזה כבר הספיק להיות גול והכדור חזר לאמצע המגרש....

לא מבעס?

האאא אז זה בסדר, כי אני בכלל לא הולך למשחקי כדורגל... ז"א שאני לא צריך כרטיס מהיר נכון ?

;)

אני רוצה לשמוע מאנשים שיש להם בגודל של 256 עם מצלמות כגון A75\A70 ... אני יודע שיש הרבה אנשים באתר עם מצלמות כאלה... כי ממש לא בראש שלי להשקיע 500 שח על כרטיס . :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לשמוע מאנשים שיש להם בגודל של 256 עם מצלמות כגון A75\A70 ... אני יודע שיש הרבה אנשים באתר עם מצלמות כאלה... כי ממש לא בראש שלי להשקיע 500 שח על כרטיס .  :-\

במצלמה שלך אינך צריך כרטיס מהיר, יש לך את ה-256MB Sandisk ב-240 ש"ח - הוא יתאים לך. :) אתה לא צריך יותר מזה.

ובכלל, שוב - דיי מוזר לי שצריך להמתין הרבה זמן בין סרטון וסרטון בריקו...ב-Canon זה יחסית מיידי, הוא רושם את זה ישר על הכרטיס עצמו. רק במחיקה לוקח לו זמן למחוק...אבל זה דיי ברור שיקרה, אבל לחכות דקה לכתיבת סרטון לכרטיס נראה לי ממש מוגזם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...