איך ה-Ricoh G3 ? בשביל 1000 ש"ח, נותנת תמורה? - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך ה-Ricoh G3 ? בשביל 1000 ש"ח, נותנת תמורה?

Falcon4g3

Recommended Posts

אין לך למה להשקיע את הכסף הזה בכרטיס כזה למצלמה כזאת!

הכרטיסים האלה יותר מיועדים למצלמות HIGH END יותר כמו 300D 10D 1D D70 D10

המצלמה שלך לא מתקרב לחצי מהמהירות שהמצלמות האלה מצלמות! חבל על הכסף במקום זה תכפיל את הנפח!!!

דבר שני הסיבה למחיר נמוך כזה זה האופטיקה במצלמות הדבר הכי יקר זה האופטיקה! תמיד! המצלמות היותר יקרות כמו ה 10d של קנון תעלה לך בסביבות 1700 $ בעוד שעדשות איכותיות מאד אליה יכולות לעלות לך 3000$ +

ובדיוק כאן ההבדל במצלמה שלך ממצלמות של קנון ניקון וכל השאר הזכוכית פחות איכותית ויכול להיות שגם החישן עצמו..

אבל בכל מקרה אני מאמין שהמצלמה תספק אותך ותהיה מבסוט! נראית לי קניה משתלמת ואיכותית. אבל שוב אני מפציר בך לא לעשות את הטעות ולקנות משהו שלא יתרום לך יותר מדי ...עדיף עוד או אביזרים אחרים

מקווה שעזרתי דניאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תודה לך דניאל, קראתי את תגובתך וכפי שאתה ודאי שם לב, ערכתי את הודעתי האחרונה...

בקשר למהירות הזיכרון של פנסוניק, אני רק יכול לציין שוב כי rangerman טען כי מניסיון אישי שלו, זמן השמירה של צילום בכרטיס מסוג פנסוניק הוא שניות בודדות לעומת זמן השמירה של צילום בכרטיס רגיל, שם זה לקח כחצי דקה.

אני די מסתמך על ניסיונו משום שהבנתי כי ברשותו כמו זו שרכשתי.

כמו כן הבנתי שיספיק לי 128MB, ואני מתכוון לרכוש 256MB כך שאיני חושב כי עדיף לי להכפיל את הנפח (512MB) במקום לקחת כרטיס מהיר יותר... ממה שקראתי והבנתי (בעיקר מניסיון של אחרים) , עדיף לקחת 256MB מהיר מאשר 512MB איטי, שממילא לא אנצל את הנפח.

אשמח לשמוע מה דעתך על כך. תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה...הטיפים שלי לגבי זיכרונות :)

1.תישאר עם פירמות ידועות שנותנות לך אחריות כמה שיותר זמן עדיפיות לכל החיים (למרות שלא תשתמש בזה כל החיים זה ממש כיף לשמוע את זה :) )

2.תנסה לבדוק את היכולות של המצלמה אותה אתה רוכש זאת אומרת כמה פריימים היא יכולה לצלם  ללא שמירה ולנצל את הזיכרון באפר שלה וכמה מהר היא כותבת אותו לכרטיס ללא תלות בכרטיס כאילו מה המהירות המקסימלית שלה!

3.במצלמות low end אין טעם לדחוף כרטיסי high end  זה כמו לנסות לשים 9800 פרו על 3. המצלמה לא יודעת למצל את זה .

4.כמה שיותר נפח יותר טוב! תמיד טוב שיהיה יותר בקטע הזה! אף פעם אין מספיק! תאר לך שאתה נוסע לטיול של שבוע באילת או משהו בסגנון ...מה תעשה?

תצלם כמו מטורף! אבל אתה לא תמחק כל פריים אתה תשאיר אותם למיון בבית וכל זה דורש מקום! עכשיו ככה 512 זה קצת יותר מ 1050 ב מגה פיקסל אחד  ואתה הרי  מצלם בשלושה מגה פיקסלים  אז זה בסביבות ה 400 קצת פחות ...לי זה נראה כמות סבירה של שתצלם ורצויה שתהיה!

שמע אני אומר לך את כל הדברים האלה מנסיון אישי ...

פעם צילמתי לאתר ..בערב הייתי מצלם 700 . זה לא בעיה שאתה עובר לדיגטלי אתה מצלם הכל פשוט הכל ! נפח זה תמיד טוב ביחוד שאתה מגלה עכשיו את נפלאות הדיגטלי!

מקווה שעזרתי אם לא אני כאן עד 9 בבוקר :)

דניאל

והנה אתר שהוא מקור נפלא למידע על מצלמות במידה ואתה לא מכיר עדיין!

הפורומים שם מעולים אל תתבייש לשאול דברים!

http://www.dpreview.com/reviews/specs/Ricoh/ricoh_g3.asp

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אוקיי, אני בדעה שלך :)

2. איך אני בודק את זה בדיוק? אין לי מושג מה עלי לעשות כדי לגלות את מה שכתבת... :-\

3. הבנתי, אבל אולי המצלמה כן יכולה לנצל את זה? איך אני יכול לדעת?

4. אתה צודק, אבל 512 מגה ממש יקר, בקושי הרשיתי לעצמי לקנות 256 מגה... חשבתי בהתחלה על 128 מגה והייתי לארג' עם עצמי אז הלכתי על ה-256 מגה... מבין? מקסימום בעתיד אקנה עוד 256 מגה :)

אתה עוזר, מאוד עוזר, וממשיך לעזור 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתכל אני אגיד לך את האמת ...

המצלמה שלך מאה אחוז לא תנצל את זה...

מכמה סיבות פשוטות.

הזמן כתיבה שלה הוא ארוך כי זה לא מקצועית אומנם הכרטיס יכול לשנות אבל לא כמו למצלמה מקצועית.

ובמקרה הכי גרוע (או הכי טוב) השניה וחצי הבדל לא שווה את הכסף! עדיף עוד זיכרון! ביחוד שהמצלמה בעלת יכולת וידיאו.

אני חושב שאיפשהו באתר של המצלמה את יכול למצוא נתונים עליה ועל המהירות כתיבה שלה אבל שוב הכרטיס יהווה שינוי אבל לא שינוי כמו במצלמות יקרות יותר שלהם הכרטיסים האלו נועדו!

אני אתן לך לדוגמא .. במצלמה די 10 של קנון אתה יכול לצלם 9 תמונות אחת אחרי השניה ואז ישר עוד 9 בזמן שהמצלמה מעבירה מהבאפר לזיכרון ...

אתה יודע כמה מהר זה...זה המון מהר בשביל שמצלמת כל פעם שתלחץ על הכפתור! אין דיליי במצלמה הזאת ובדיוק בשביל זה הכרטיסים האלה נועדו!

לי כרגע יש את ה פוג'י s5000 אני מבסוט ממנה לאללה יש לה את כל הפונקציות שצריך אחלה אופטיקה וזום אופטי 10 זיכרונות אקס די ממש מצויידת בכל טוב סהכ הזכרונות שלי זה 512 והם לא בכרטיס אחד כל פעם קניתי קצת . בדיעבד הייתי צריך לקנות יחד איתה כרטיס של 512 במקום כל פעם לשרוף עוד קצת כסף.

בכל מקרה אני מעדיך עוד מוח מאשר כוח(מהירות).

סתכל אם אתה מקבל עם המצלמה כרטיס אז תחכה שתקבל אותה ...תראה איך הקצב עבודה שלה ותחליט לפי זה ... זה נראה לי הדבר הכי חכם לעשות!

תחווה בעצמך ולפי זה תגיע להחלטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה אני חושב שאתה צודק במאה אחוז, אני אחכה למצלמה ונראה אם אני מסופק מהקצב שלה ובהתאם אקח כרטיס.

כעת אמתין לתגובות הגולשים לגבי הדגמים של הפנסוניק... כדי להחכים ולדעת וגם אולי יוכלו להרחיב בנוגע למה שהארת פני אליו כרגע - מהירות שלא תנוצל, מוח נגד כוח :)

תודה דניאל, שיהיה לך יום נפלא וחג שמח :-*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש ברשותי שני כרטיסים, פנסוניק 128MB שעליו כתוב RP-SD128B, וסאנדיסק 64MB שעליו כתוב AB0308ND. השוויתי בין המהירות של שניהם עם הריקו, והנה התוצאות לצילום קליפ ווידאו של 30 שניות:

Panasonic 128MB בין 4.95 ל-5.45 שניות

Sandisk 64MB בין 58 ל-71 שניות (מדידה עם סטופר מראה שביצועי הכרטיס הרבה יותר גרועים ממה שהערכתי)

התוצאות הקצרות (מימין) היו לקליפ של קיר לבן, הארוכות לקליפ של נושא בתנועה. הכרטיס של פנסוניק מהיר יותר מהסנדיסק פי 12.4 בממוצע.

חשבתי אם להתייחס לשאר הדברים שכתבת, Blackend, אבל מה הטעם? הרי "המצלמה שלך מאה אחוז לא תנצל את זה..." ו-"השניה וחצי הבדל לא שווה את הכסף" ::)

לפחות תן סיבות למה אתה לא מרוצה ממנה...

ותן גם מצלמות אחרות במחיר הזה שטובות יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש את המצלמה הזאתי ואני אישית לא ממליץ

למה לא? מה כ"כ רע בה שאתה לא ממליץ?

rangerman, תודה על ההשוואה :)

אני רואה שאלו ממש הפרשים גבוהים! אני חושב עדיין אקח את הפנסוניק, אך שוב אני חוזר לשאלה שלי בנוגע לדגם... איזה דגם של הפנסוניק לקנות? יש הודעה שלי מהבוקר שכתבתי דגמים וקישורים לאתרים עם הדגמים ושם שאלתי גם מה ההבדל ביניהם... אני עדיין עם אותה שאלה :-\

כדי לדעת מה אני מחפש... זאת משום שאני מתכוון לעשות סקר שוק (פיזי, בין חנויות) ולחפש חנות שמוכרת כרטיס 256MB של פנסוניק במחיר מציאה, אך אם לדגם ישנה חשיבות, יתכן כי אגלה חנות כזו, שתביא לי דגם איי או ישן יחסית ואז זה כבר לא ישתלם... לכן אני שוב חוזר ושואל לגבי הדגם של הכרטיס.

תודה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר את ההבדלים בין דגמים שונים, וממילא נראה שיש לפנסוניק רק דגם אחד היום, אבל מכיוון שלא שמעתי אף פעם משהו מתלונן על המהירות של הכרטיסים שלהם, הייתי ממליץ לך ללכת על הכרטיס הכי זול (ההוא ב-430 ש"ח). אני בטוח שהוא לא יהיה איטי.

אם אתה רוצה להיות בטוח אז נסה לשלוח אימייל לפנסוניק או להרים אליהם טלפון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אני אסע בשבוע הבא עם המצלמה לנתניה (ממילא שם תכננתי לעשות את הסקר הפיזי שדיברתי עליו :) ) ואכנס לחנות שמוכרת ב-230 את הזיכרון ואבדוק אותו שם לבד מול הזיכרון שאקבל עם המצלמה :)

גם יחסוך לי משלוח וגם אוכל לבדוק את העניין פיזית :)

תודה רבה רבה :)

יש לי שאלה... אמרו לי פעם שאסור לצלם עם דיגיטלית את השמש ואפילו לכוון אותה על השמש כי זה שורף/הורס אותה... זה נכון? יש משהוש אסור לכוון עליו את המצלמה כי זה יכול להרוס אותה? או שזה שטויות??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אני אסע בשבוע הבא עם המצלמה לנתניה (ממילא שם תכננתי לעשות את הסקר הפיזי שדיברתי עליו :) ) ואכנס לחנות שמוכרת ב-230 את הזיכרון ואבדוק אותו שם לבד מול הזיכרון שאקבל עם המצלמה :)

ה-8MB שמגיע עם המצלמה הוא פנימי, לא בכרטיס. בגלל זה הכתיבה שלו מיידית (נחסך השלב של העתקת קובץ התמונה מהזכרון הפנימי אל הכרטיס). השוואה נכונה יותר תהיה מול כרטיס SD של חברה אחרת.

יש לי שאלה... אמרו לי פעם שאסור לצלם עם דיגיטלית את השמש ואפילו לכוון אותה על השמש כי זה שורף/הורס אותה... זה נכון? יש משהוש אסור לכוון עליו את המצלמה כי זה יכול להרוס אותה? או שזה שטויות??

לא מומלץ לכוון את המצלמה לאורך זמן אל השמש, אבל לזמן קצר לא צריכה להיות בעיה, במיוחד לא בימים מעוננים או בשקיעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...