שדרוג מחשב ביתי בן 7 שנים - עמוד 5 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מחשב ביתי בן 7 שנים

ilanb0

Recommended Posts

ציטוט של User_Name

מקבל את ההערה שלך לגבי נפח של 120gb. ראיתי את המבחר העלוב והמחירים ונחרדתי. עדיין חושב שssd מבית טוב כמו sandisk בנפח 240gb ובעלות 350 לא תהיה הוצאה בגדר אסון. השיפור בביצועים יהיה עצום. 

יהיה שיפור, אין ספק.

העניין הוא, לדעתי כמובן, ונכון שזה עובר למערכת הבאה וכו',

אבל  איך לומר זאת הכי נכון - זה לא שייך למחשב הזה, כלומר

כמו לשים למבורגיני על כביש כורכר מלא מהמורות.

כרגע, המחשב עובד לשביעות רצונו, נו, נגיד 40 שקל על מעבד חזק יותר,

אבל זה כמו לקנות פנטהאוז בתמ"א 38 - מבחוץ זה נוצץ אבל בפנים עדיין הרוב רקוב.

כשתהיה מערכת חדשה, אז אפשר ללכת על כל הקופה. עכשיו פשוט אין צורך, גם אם יש אפשרות.

ציטוט של עידן פ.

אגב, למי שלא משחק או עובד עם תוכנות כבדות אני בהחלט רואה מצב ש120GB מספיק

טוב, אני לא מצפה שכל אחד ידע הכל, אבל כאן, עידן פ., אתה טועה.

זה הרבה מעבר לנפח מספיק או לא וגם מעבר לגיגה פר מחיר.

פשוט טעות לקנות במודע כונן שהוא 120 גיגה.

יש הרבה דיונים כאן, אז לא ארחיב על כך כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 99
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של nenestyle

גם חושב שבעיקרון אחוז גדול מהאנשים בעולם יחיו בשלום עם SSD 120.

הבנאדם לא גיימר כבר לא יוצר תוכן ולא משתמש במחשב לmachine learning.

לא ערב לגבי בנצ'ים/אמינות של כונני gb120, אבל עדין חושב שזה אמור להספיק לרוב המשתמשים בעולם.

נקודתית עבור פותח הדיון, חושב שאפילו אם חס ושלום הלוח אם שלו רק sata2 זאת עדין השקעה נכונה וטובה , בטח שזה רכיב שעובר הלאה לאחר השדרוג

אובכן, אי אפשר לייעץ על סמך המילים המודגשות בציטוט.

או שיודעים או שלא.

הנחות, מחשבות, תקוות זה יפה בינך ( לא מופנה אישית, סתם מינוח ) לבין עצמך.

אי אפשר להמליץ על רכיב או דבר אחר על סמך זה.

ובמקרה הפרטני הזה, של 120 גיגה, סיכוייב לעבור לעולם הבא גדולים מסיכוייו לעבור למערכת הבאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

נקודה חשובה שהועלתה פה היא פליטת החום (ה TDP) של המעבד - אם פותח הדיון יחליט לקנות מעבד מרובע ליבות, יש לוודא כי הקירור הנוכחי מתאים ל TDP של המעבד החדש. אם לא - יהיה צורך גם בקניית גוף קירור חדש למעבד.

אוקיי, Q6600  בדרך. לכל המאוחר סוף אוקטובר...

איך אני מוודא שהקירור  הנוכחי מספיק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק באתר של יצרן הקירור לאיזה TDP הקירור מיועד. לפי האתר של אינטל, ה Q6600 הוא בעל TDP של 105W. לכן אם הקירור הקיים אינו מתאים לפליטת חום כזו (או שלא כתוב שהוא מתאים למעבד Q6600) תהיה לך בעיה של התחממות ואז תצטרך לקנות גם חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

תבדוק באתר של יצרן הקירור לאיזה TDP הקירור מיועד. לפי האתר של אינטל, ה Q6600 הוא בעל TDP של 105W. לכן אם הקירור הקיים אינו מתאים לפליטת חום כזו (או שלא כתוב שהוא מתאים למעבד Q6600) תהיה לך בעיה של התחממות ואז תצטרך לקנות גם קירור חדש.

קבל תיקון זה 95W אם הוא לוקח את התת דגם שציינתי ממקודם שהוא G0/SLACR.

ומנסיון גם קירור סטוק יהיה סביר איתו (בערך 50 במנוחה) אבל כדי לעשות איתו OC יש צורך ב Freezer 7/13 לפחות.
כמו כן אפשר לנסות גם פתרונות זולים מאייבי שלאחרונה יצא לי להתנסות איתם ואני יכול להמליץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אילן צהרים טובים,

בהנחה שהמאוורר שיש אצלך כרגע הוא המאוורר המקורי שסופק עימו (של אינטל) שנראה כמו אחד משני הימניים בתמונה מטה (ולא השמאלי),

אזי הוא יספק גם מעבדי Quad מאותו דור. רק דבר אחד קח בחשבון, שהיה ותרצה לבצע רציני, או אז יגיע הצורך בהחלפת גוף .

ל- קל זה יספק.

heatsinks.jpg.617e5b55788f41ac10afb2143557e69b.jpg

ואם אינך מתכוון לבצע בכלל - שזה גם מה שהבנתי ממך, קרי תבקש להישאר עם מעבד Q6600 בתדר ברירה המחדל שלו והיא 2.4Ghz

אזי שלא צפוי להיות כל קושי בשימוש במאוורר המקורי של שיש לך כרגע עם ה- E5400, ובתנאי שהוא כמו אחד משני הימניים בתמונה

(השמאלי עשוי להיות גבולי).

לשם רפרנס משתף שעם מעבד Q9400 כשלי, בשילוב יחידת קירור מקבילה לרמתו של האינטל המקורי (אולי טיפה עדיפה אך לא מעבר) מדגם

coolermaster silence כמו בתמונות מטה, המעבד הצליח לבצע OC בקלות רבה לתדר 3.2Ghz (במקור 2.66Ghz) והטמפרטורות נותרו היטב

בתוך התחום הנכון.

20170825_204003.thumb.JPG.e99fbadc1c669d6a984e7185df6eb1fb.JPG

20170825_203950.thumb.JPG.6206feb3ea7fb786e37d20b09e1e0825.JPG

זוהי אינה אלא ראייה לכך, שלא צריך להיות חשש גדול בנושא המאוורר בדור הזה של . כמובן כאשר מתחילים לעלות עם התדרים וההמהרה הרחק

מעלה, ובהתאם מעלים את מתח העבודה משמעותית, פליטת החום נוסקת דרמטית ואז ישנו הכרח ביחידות רציניות יותר.

**יחס עליית ההספק התרמי למתח עבודה של המעבד הוא ריבועי, לצערנו. ולכן רצינית מביאה את התרמיקה לגרף תלול שמתנהג אקספוננציאלית.

בכדי שלא לקנות מראש יחידת מיותרת ואחרי זה להצטער על הכסף שהוצאת סתם, בצע ניסוי וטעיה אחרי שתתקין את המעבד החדש.

לשם כך מדוד את הטמפרטורות עבודה בכלי ניתור בתחום כדוגמתו של hwinfo64 שהוא כלי חינמי ואיכותי מאד:

https://www.hwinfo.com/download.php

רק דבר אחד שכחנו כולנו ועתה נזכרתי בו:

כשתחליף את המעבד תזדקק הרי למשחה תרמית (כדי להטמיעה בין המעבד החדש לגוף הקירור) משהו שאני מניח בהגיון מושכל כי אין ברשותך כרגע.

אז במטותא גש לחנות ivory הסמוכה אליך, ורכוש את המשחה הבאה NT-H1 HYBRID בעלות 30 ש"ח:

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=7348

1329992299b99Jf.jpg.462e5112ef802d43c9b3bd751e384d63.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, מה שיש לי כרגע הינו thermaltake socket 775 CLP0524.

אבל ברשותי גם יחידת קירור מסוג Arctic Cooling Freezer 7 Pro ששייכת למחשב שהיה של הבן שלי והוא מושבת כרגע (שימש לצינון מעבד מסוג Intel 2 Duo E4500 2.2Ghz Conroe).

מה מצבי בהתאם לאמור לעיל?

חוצמזה, מה בעצם אקבל עוד יותר במערכת שלי אם אבצע למעבד שרכשתי? ובכלל, אין לי בעיה לנסות לבצע בעצמי אם יש מדריך כתוב/מצולם מתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היחידת Arctic Cooling Freezer 7 Pro היא מצוינת עבור overclocking ותספק את הסחורה, כך שמצבך טוב.

לשאלתך מה תקבל אם תמהיר:

תקבל שיפור ביצועים לינארי ליחס ההמהרה.

מעבד Q6600 שהזמנת מגיע בתדר עבודה דיפולטי של 2.4Ghz ובקלות ניתן להמהירו ל- 3.0Ghz . משמע שיפור בגודל 25% (זה הרבה).

אחת השיטות לכך הוא פטנט המסקין-טייפ, ראה את הסרטונים שתלינו קודם יותר בשרשור זה בכללם יש מדריך מצולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני הקירורים יספיקו לQ6600 בסטוק ו OC קל, שניהם יתקשו אם מתחילים להשתולל לונסות להגיע ל3.6 שהמעבד הזה מסוגל (אל דאגה, הלוח שלך יגביל הרבה לפני)

OC לסוקט 775 דורש קצת יותר התעסקות ממערכת חדשה,  פשוט חפש בגוגל דיון של מישהו עם לוח ומעבד דומה ותתאים הגדרות, אם לא יציב תעלה מעט יותר מתחים ממנו לדוגמא.

http://www.overclock.net/t/1007673/q6600-and-a-g41m-es2l-overclocking-help

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידן, מה ששלחת זה סינית בשבילי. כשיגיע הרגע אפתח שרשור חדש.

נתחיל עם התדר הרגיל ונראה אם מניח את הדעת.

השימושים שלי אמת פשוטים. מראש רכשתי את המחשב הזה לצרכים המינימליסטיים כי אין לי הזמן למשחקים וכול' וגם לא נזקק לתכנות כבדות.

אבל מה שאני חייב לציין שאתם (וכל שאר המשיבים) באמת מייצגים באופן יפה את מה שאני תמיד אוהב בפורומים - רצון לעזור ורמת אמינות גבוהה.

בבית מלגלגים עליי שאין לי חשבון בכותל המערבי של היידע (אעלק..) - . פשוט אין לי זמן לעניין הזה ואם אני נחשב old school בכך שאני נעזר בפורומים - דייני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע, המכורים קשות (אם כי לתחושתי, לאט לאט מספרם דווקא הולך ומתדלדל ), חושבים שפייסבוק זה חזות הכל.

אני, דרך אגב, ששוק ההון הוא הלחם והחמאה שלי, סבור שתוך מספר שנים החברה הזו (כרשת חברתית) כבר לא תתקיים. מישהו ימציא באזז אחר. אבל זה כבר לדיון נפרד.

בכל אופן, ראיתי את הסרטון עם נייר הדבק. איך זה בעצם מוסבר טכנית ה - OC שהוא מבצע? מה גורם למעבד לעבוד יותר מהר בפעולה הפשוטה הזו, שגם לי נראית אטרקטיבית כהדיוט בתחום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסוקט 775 יש במגוון רחב מאוד של באס (FSB) הלוח מזהה את המעבד ומכניס את עצמו למוד באס המתאים...

כניראה שעם חסימת הפינים האלו הלוח מזהה את המעבד כמעבד 333MHZ במקום 266MHZ, סביר שזה יעבוד גם רק עם לוחות חדשים יחסית שתומכים במעבדים החדשים יותר כמו Q9XXX שכן הם 333MHZ FSB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ilanb0

אתה יודע, המכורים קשות (אם כי לתחושתי, לאט לאט מספרם דווקא הולך ומתדלדל ), חושבים שפייסבוק זה חזות הכל.

אני, דרך אגב, ששוק ההון הוא הלחם והחמאה שלי, סבור שתוך מספר שנים החברה הזו (כרשת חברתית) כבר לא תתקיים. מישהו ימציא באזז אחר. אבל זה כבר לדיון נפרד.

בכל אופן, ראיתי את הסרטון עם נייר הדבק. איך זה בעצם מוסבר טכנית ה - OC שהוא מבצע? מה גורם למעבד לעבוד יותר מהר בפעולה הפשוטה הזו, שגם לי נראית אטרקטיבית כהדיוט בתחום?

בגדול המוד הזה גורם ללוח אם להפעיל את המעבד הזה עם Bus Speed של 1333Mhz במקום 1066Mhz שזה הסטוק שלו.
בעצם מגביר את ערוץ התעבורה של ה FSB, בכל מקרה מבלי להכנס ליותר מידי מושגים טכניים זה בעצם גורם למעבד לערוץ התעבורה לעבוד יותר מהר ומאלץ את המעבד גם הוא להגביר את התדר שלו.
איני יודע עד כמה הניסוח שלי מדיוק שכן איני מהנדס אלקטרוניקה והידע שלי מבוסס בעיקר על מאמרים בנושא.

כמו כן אם אתה רוצה להעמיק עוד טיפה בנושא ישנו דיון מלפני כעשור בנושא כאן:
http://www.overclock.net/t/341123/intel-bsel-vid-mod-guide
לא עברתי על כולו אבל היתכן ותמצא שמה כל מיני נקודות מעניינות על הנושא אם זה מרתק אותך.

בכל מקרה מה שאתה צריך לדעת בעיקר זה שעצם הפעולה הזאת תגביר מעט את צריכת החשמל של המעבד ואת רמת פליטת החום שלו.
אם כי לפי מה שהבנתי יש ברשותך Freezer 7 לכן איני רואה בעיה בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...