שדרוג מחשב ביתי בן 7 שנים - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מחשב ביתי בן 7 שנים

ilanb0

Recommended Posts

ברשותי מחשב לשימושים ביתיים (אינטרנט/אופיס). לא מתעניין במשחקים וכול'. אחרי 7 שנים אני רוצה לתת לו דחיפה בשדרוג מ - Intel E5400 Tray Socket 775 הקיים, למעבד RYZEN3. אוסיף גם זכרונות ויהיה לי שוב שקט למספר שנים. הבנתי שיש כמה לוחות שיכולים להתאים למעבד . אשמח לקבל המלצות (אין בכוונתי לעשות למעבד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 99
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה לגבי הרכיבים שאתה מתכוון להשאיר?

אשמח אם תוכל לתת דגמים של הספק, מארז, כ. מסך אם יש...

אם אתה לא יודע דגם של המארז אז לפחות אם הוא מתאים ללוח ATX.

ודבר נוסף, מה התקציב שלך לזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משאיר מארז, ספק (שמראש רכשתי איכותי) וכונן . וכן משאיר שרכשתי לאחרונה.

צירפתי המפרט של המחשב.

ייתכן כי אעביר את כל הרכיבים למארז SONATA שהיה של המחשב של הבן שלי, כי בינתיים איני מצליח למכור אותו במחיר ששווה לי.

מפרט.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה ספק קניתה ? (מקווה שזה לא הריידמקס שבמפרט)

מה אתה עושה עם כרטיס מסך ? קיים או קונה ?

לדעתי אתה בדיוק בנקודה שבה אולי לא כדאי לרכוש מעבד 1200 R3 (כמו שכבר אמרתי לך)

ללא OC ה1200 לא כזה להיט ולא עדיף בהרבה על 7100 אם בכלל, למעשה בהרבה מקרים לשימושיים יום יומיים ה7100 דווקה עדיף כי הם לא מנצלים יותר מליבה אחת ושם היתרון לI3 ענק על R3 ללא OC.

והכי חשוב, אם יש כוונה כל שהיא לקנות כרטיס מסך אז תעצור, עבורך יהיה נכון יותר להשקיע את הכסף הזה לטובת I5 7400.

וכל זה נכון רק במידה ואתה ממש לא יכול להמתין ל I3  החדשים (כמו ה8100 אבל אז יש שאלה גדולה בנושא הלוחות בזמן ההשקה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@ilanb0

א. היכן בדיוק אתה מרגיש איטיות במחשב הנוכחי שלך?

ב. האם במחשב הנוכחי יש עדיין רק 2GB של זיכרון?

ג. האם המחשב הנוכחי בכלל תקין או שהוא "עושה בעיות"?

ד. האם יש לך כרטיס מסך ייעודי/נפרד או שעד עכשו השתמשת בכרטיס המסך המובנה בלוח האם?

ה. האם אתה בטוח שאתה מעוניין רק במעבד 3?

ו. מה התקציב שלך לשדרוג הזה?

ז. האם אתה יכול להמתין מספר חודשים עם השידרוג זה?

בגדול, חוץ משילוש חדש (מעבד, לוח אם וזיכרון) אתה תצטרך לקנות גם כרטיס מסך נפרד, שכן במעבדי ה אין ליבה גרפית מובנית (בשביל זה יש את מעבדי ה APU). אני גם הייתי מוסיף כונן בכדי שתוכל להנות מביצועים טובים יותר וגם ספק כח מודרני איכותי.

אפשרות אחרת עבורך היא להחליף את המעבד הנוכחי  שלך במעבד מרובע ליבות, להרחיב את הזיכרון ל 4GB (הלח תומך ב 8GB של זיכרון, אבל היות ובלוח יש רק 2 חריצי הרחבה לזיכרון ומודולי זיכרון בנפח 4GB מאד לא משתלמים זאת לא ממש אפשרות כדאית) ושוב - להוסיף כונן .

בעוד מספר חודשים כבר אמורים לצאת לשוק גם מעבדי הדור השמיני של אינטל וגם מעבדי ה APU החדשים של , כך שיהיו לך יותר אפשרויות לשדרג ולקבל ביצועים טובים יותר עבור אותו התקציב.

הערה: אפשר בהחלט לבחור במעבד Pentium G או i3 מהדור הנוכחי (השביעי) של , אבל היות והתושבת הנוכחית (1151) תוחלף (או "תשודרג") בקרוב לתושבת 1151-2, אני לא הייתי ממהר לעשות רכישה כזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אגיד ומה אומר ?

לולא הייתי שותף ל"פשע" B| הזה של אמירת "תמתין" גם על ניידים

וגם כאן, הייתי אומר, אבל היות וגם אני בקלחת ...... בעיה.

מה שאני רוצה לומר, שלרגע נכנסתי לצד מבקש המפרט / שדרוג ואיך לומר זאת בעדינות ?

זה די מעצבן ! תמתין , תמתין. אבל זאת התקופה, מה לעשות ?!

ולעצם העניין - ברור שאני מסכים עם הנאמר לעיל.

לולא המחירים המטורפים של זכרונות ( אם בכלל ), אז בטח אפשר להשיג איזה E7200

ומעלה בגרושים ועם 4 גיגה לרוץ עוד כמה שנים, שלא לדבר על הבוסט של SSD

שממש לא חייב להיות EVO או אפילו קרוב לשם. הבעיה היא שגם שם ב - ,המחירים לא משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב שלי עבר "אירוע מוחי" והשתקם באופן מפליא. מוזר איך תקלה של מחשב שנתקע ללא סיבה (לא תקיעת מאוורר, לא בעיה של התחממות וכול'), חזר לפעול כמו שלא ראיתי אותו כבר שנתיים או שלוש (טפו..), וזאת למרות שהפעולה הכי מהותית שעשיתי היתה איחוי דיסק קשיח (שבעצמו היה צוציק חדש בן 3 חודשים..) מה שלקח יומיים. הוספתי על זה סריקת עמוקה עם דיפנדר של (עוד יום) ומאז עובד שגעון (כמו הימ"מ - שקט, מהיר ואלגנטי...).

מכיוון שכבר התחמשתי בדיסק של חלונות 10 64 ביט, וממילא כל הרכיבים אני קונה בחו"ל וקרוב משפחה מביא לי, אז כרגע באמת לא בוער. בלוח הנוכחי כרטיס מסך מובנה וזה מספיק לי. אם הבנתי נכון, 3 דורש כרטיס מסך נפרד? אז באמת לא טוב.

לאור האפשרות לרכוש בחו"ל רציתי להשקיע עד 1,000 ש"ח. לא בוער לי כונן . המהירות שלו לא ממש דחופה לי (כאמור, יש לי דיסק של טרה שהוא חדש).

אז בכ"ז אם מדברים על חידוש משולש הכולל 8 גיגה (ואם לא RYZEN3) מה מומלץ היום ולְמה באמת שווה לחכות (ומתי זה יקרה)?

בל נשכח שמדובר בשימוש ביתי בלבד, אז השאלה היא האם ההמתנה תביא אתה שיפורים משמעותיים לצרכים של היום שיכולים להיות מסופקים גם עם i3.

אהה, ונזכרתי: בבדיקה עם תכנה נמצא שיש לי 4 גיגה זכרון . כנראה שדרגתי מתישהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההמתנה כנראה תגרום למערכת החדשה שלך להחזיק יותר שנים ולהיות רלוונטית מבחינת שדרוגים לאורך זמן רב יותר. כוח העיבוד פה הוא פחות רלוונטי, אבל אם תוכל לקבל יותר ליבות באותו כסף אז ברור שזה גם שווה לחכות בשביל זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי, לאור העדכונים שציינת ( פותח הדיון ), כל מה שאתה צריך זה לעדכן ביוס של לוח אם

ו...... לשים מעבד ככל שתשיג מ - E7200 וצפונה עד וכולל E8500.

שזה אמור להיות כמה דולרים, כי לא ממש בדקתי. סה טו.

תוכל לשים 10 32/64 ביט ולהינות מהמערכת עוד שנים רבות.

כשמשהו רציני יילך, תשים כבר הכל חדש ברמת הכניסה שתהיה בזמן שזה יקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של askme

לשים מעבד ככל שתשיג מ - E7200 וצפונה עד וכולל E8500.

אם כבר משדרגים מעבד, למה לא ללכת על מרובע ליבות?

ציטוט של askme

לולא המחירים המטורפים של זכרונות DDR2

הכוונה שלי הייתי לקנות זיכרון משומש, שאותו ניתן להשיג יחסית בזול.

ציטוט של ilanb0

המחשב שלי עבר "אירוע מוחי" והשתקם באופן מפליא. מוזר איך תקלה של מחשב שנתקע ללא סיבה (לא תקיעת מאוורר, לא בעיה של התחממות וכול'), חזר לפעול כמו שלא ראיתי אותו כבר שנתיים או שלוש (טפו..), וזאת למרות שהפעולה הכי מהותית שעשיתי היתה איחוי דיסק קשיח (שבעצמו היה צוציק חדש בן 3 חודשים..) מה שלקח יומיים. הוספתי על זה סריקת וירוסים עמוקה עם דיפנדר של מיקרוסופט (עוד יום) ומאז עובד שגעון (כמו הימ"מ - שקט, מהיר ואלגנטי...).

נשמע כאילו יש לך בעיה עם התקן האיחסון - איחוי דיסק לא אמור לקחת יומיים וסריקת לא אמורה לקחת יום שלם.

ציטוט של ilanb0

לְמה באמת שווה לחכות (ומתי זה יקרה)?

כבר עניתי לך לאיזה עדיף להמתין:

ציטוט של smalul

בעוד מספר חודשים כבר אמורים לצאת לשוק גם מעבדי הדור השמיני של אינטל וגם מעבדי ה APU החדשים של AMD

עם כאלו לא תצטרך לרכוש גם כרטיס מסך נפרד, אבל מה שחשוב באמת הוא השיפור בביצועים ומספר הליבות שתקבל בפועל לעומת הדור הנוכחי.

ציטוט של ilanb0

ציתי להשקיע עד 1,000 ש"ח

בתקציב כזה (בארץ לפחות) תוכל להשיג שילוש המבוסס על מעבד Pentium G, לוח אם סביר וזיכרון DDR4 בנפח של 8GB.אני לא חושב שתצליח להכניס גם מעבד i3 וגם לוח אם סביר בתקציב כזה. על מעבד 3 אין מה לדבר מכיוון שתצטרך לרכוש גם כרטיס מסך נפרד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

אם כבר משדרגים מעבד, למה לא ללכת על מרובע ליבות?

אאל"ט E8400 זה כבר 4 ליבות, ואם אתה מתכוון ל - QXXXXX אז למה לא ?

כל דבר יהווה שיפור, מה שימצא בזול.

אפשר לקחת ולשדרג, אבל באמת ובתמים אני לא רואה לשם מה להחליף לוח ומעבד וכו'.

מספיק שדרוג שהצעתי ( מעבד סביר ובזול ) וזהו.

כי השימושים הם מינימליים.

ולבגי עדכון ביוס - מה החשש ? מורידים קובץ ומריצים.

זה נועד להבטיח שמעבד יותר מתקדם יתפקד על הלוח אם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...