VEGA הושק רשמית, נכנס מאוחר מדי ולא אטרקטיבי למרוץ - עמוד 9 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

VEGA הושק רשמית, נכנס מאוחר מדי ולא אטרקטיבי למרוץ

omertgm

Recommended Posts

ציטוט של 243 56

כששאלו את ראג'ה למה הם פשוט לא יצרו שבב כפול של פולאריס עם 4096 שיידרים, בקר במהירות כזו וזיכרון GDDR5X, הוא אמר שאין לו מספיק מהנדסים בשביל זה ואילו היה יכול, גם היה עושה את זה. 

אני פשוט חושב שהם רצו להשיג משהו עם vega (ציינת למעלה תדרים גבוהים יותר לעומת וולטג' נמוך, יכול להיות שזה המצב), משהו התפקשש להם בדרך וקיבלנו עוד הפעם half baked architecture שלא באמת מחדשת שום דבר או מציעה אלטרנטיבות עדיפות יותר (מה שהצטייר קצת אחרת עם פולאריס) ביחס למתחרה.

אני סובר שמה שהם עשו ב- vision של הוא קצת שונה ממה שהדעת שלנו רואה בפשט:

אני סופר שהם באו בגישה תכנונית של משהו הנותן מענה לטווח רחב של שימושים, גם לגיימינג - אבל גם משהו שיודע לעשות productivity

וגם מתמטיקה חזקה, לראיה נתון ה- tera flop המדהים שהוא מתפאר בו.

אז כשבאים בגישה של מוצר שצריך לעשות גם וגם וגם, בסופו של דבר הוא נאלץ להחזיק פשרות ולא להיות אופטימלי עבור כל המשימות גם יחד.

למשל הגודל שלו 484 מ"מ, יותר מפי 2 מפולריס, אז מדוע אין לו לפחות 4612 ליבות (או אפילו קצת יותר) ?

משום שבחרו כנראה להמיר בו טרנזיסטורים המיועדים לליבות, אל עבר צרכים שמשמשים משהו אחר, שאינו רלוונטי למשחקים בהכרח.

התוצאה: פחות מותאם לגיימינג בטכנולוגיה המשחקית של היום, ואז באה אכזבה (לחלק מהקהילה) שציפתה כנראה לקוטל קנים.

התוצאה היא שהמוצר עשוי להראות כדבריך הנכונים כ- half baked product, משום שבווקטור שאנחנו מתבוננים עליו הוא אינו מרשים.

מה שאני חושב בזהירות הנדרשת ובראיה קדימה לעתיד, זה שייקרו (אולי) כמה דברים:

הראשון הוא שהארכיטקטורה עוד תתגלה כמשהו שמשתפר עם הזמן, ככל שגם יכתבו עבורו,

וגם שכותרי משחק ומנועי חדשים, ילמדו להיכתב בתצורה שמשתמשת בכלים החדשים שהוא הביא לזירה,

וכרגע עוד לא נעשה בהם שימוש. זהו הימור בלבד שכך יקרה, לא חזיית העתיד - לאף אחד הרי אין כדור בדולח.

האמור תלוי גם בכך ש- תשכיל ליצור שיתופי פעולה אפקטיביים עם יצרניות של מנועי תלת-מימד בתעשיית המשחקים. 

כמו למשל כזו שהם יצרו עם id software עבור מנועה id tech 6 שקיים ב- ומראה לנו תצוגת תכלית מרשימה ל- .

שנית, שהארכיטקטורה הזו תהווה בסיס לדור המאיצים העתידי של . היא תלמד באמצעותו מה יצא בו יעיל ומה לא,

ותתקן באיטרציה שנייה, למשל בדור 7nm שצפוי לצאת לשוק באמצע 2018 שנה הבאה. היא תלמד מה בשבב עבד טוב ותשאירהו (או תוסיף ממנו עוד),

ומה היה מיותר ותוריד אותו, תפנה מקום "למשהו אחר".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 138
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של coch

ככה מתחילים תירוצים.. עוד מעט AMD יתחילו לשחרר גם סיבות מדוע הם בדיעבד החליטו לייקר את הכרטיסים...

בכל מקרה גם אתה נדפקת. כאדם שתומך באנדרדוג, חובב של AMD גם שהם מאכזבים ( באהבה וידידות, לא בציניות )

הם די דפקו אותך וחבר'ה טובים כמוך. אתה לא יכול לקנות את הכרטיס בהשקה שלו, במחיר שלו ואין לך או לאחרים דרך כרגע

לסובב את זה. גם חובבי ירוק ( לא ג'וינטים בדיון הזה ) נדפקים כי המחירים לא יזוזו למטה, אלא כרגע ההיפך.

שמסתכלים על ההשקה הזו רק עבור אלו שהמתינו בסבלנות ומשכו את ההשקה של סדרה 1000 קדימה בציפייה, הם דפקו

אותם מאחורה.. ואני מתעלם מביצועי גיימינג. אולי חלקכם יראו את זה שהם יחליטו לרכוש כרטיס.. אולי האסימון לא נפל וזה בסדר,

היה לי את זה שהייתי שנים מרוצה מ ATI בעבר ותהיתי אם אי פעם אני יעבור ל NVIDIA.

דעתי שהסגמנט המקצועי והחישובי לא רלוונטי שהאבא והאימא שבנו את הכרטיסים האלו כיוונו אותם להתחרות ב 1070 ו 1080.

גיימינג נק.. זו לא מילה גסה... לילה טוב איש יקר  :)

איך הם (או מישהו אחר בכלל בתחום) דפק אותי ?  את זה תצטרך להסביר.

שים לב לנתוני היסוד:

1. לא היתה לי כל כוונה לרכוש בעת הזו מאיץ. 

2. לא דחיתי רכישה מתוך המתנה.

3. גם אילו הייתי מתכוון לרכוש הייתי רוכש משומש.

4. ואילו הייתי רוכש חדש, הם ספקו לי ביצועי GTX1070 בתוספת 5% באותו מחיר (כששני הכרטיסים מומהרים).

לא מרשים זה נכון, אבל כנראה עדיף מאשר האפשרות של כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צהריים טובים לכולם.

נק היקר - ב 400-450 דולר היום הייתי קונה VEGA 64 עם צד שלישי. החשיבות של צריכת חשמל מבחינתי היא פחות

קריטית, הגרושים בחודש זה בכלל לא שיקול - למרות שזה קיים ואני לא מתעלם מזה.

מה שהדגשתי בשחור זה המחיר שהייתי אמור לשלם +- על כרטיס שמתחרה איפשהו ב 1080 באיחור משמעותי מאוד.

בוא קצת נדבר על דברים מסביב, נעזוב רגע אותי ( שמשחק הרבה מאוד ), ואותך ( מניח שפחות קריטי לך גיימינג ממני ).

מעבדי מעבר לזה שאני חושב הם שווים כל שקל, הם נותנים תחרות לכיס של הצרכן. יותר ליבות, יותר אופציות לרכישה,

ביצועים מאוד מאוד תחרותיים לכל מיני שימושים. בגיימינג של 1440P חד משמעית מבחינתי לא רלוונטיים אם הייתי בונה

מחשב חדש.

עכשיו VEGA שונה מההשקה של ( עזבנו רגע ביצועים,חשמל,DX12 וכו' ) כי במחיר הוא לא תחרותי. 400$ זה מחיר

נייר. אי אפשר להשיג את הכרטיס במחיר הנקוב הזה, אי אפשר לדעת אם זה יהיה המחיר שאנשים ישלמו בפועל וככל שאנחנו מתדיינים

וכו' - הזמן יעבור וקבל ממני השערה : אני לא רואה שמישהו יקנה 56 ב 400 דולר בזמן הקרוב. ושוב - הזמן עובר וממשיכים הלאה.

בגלל סיבות שונות (חוסר ההיצע, הבהלה הראשונה של הקנייה כדי לכרות ) המחירים זינקו, המחירים לא ירדו כ"כ מהר כי כאשר ימשיכו מחלק

גדול של מטבעות "קשים" לכרייה יעברו לאחרים, זה מה שקרה בעבר - ואז הציפו את השוק יד שנייה בכרטיסי מבוססים על מפוח.

עכשיו בוא נחזור רגע לגיימינג. אחד שרוכש 1070 ומשחק  במחשב באופן קבוע - שיחק בממוצע איפשהו בין 8 ל 15 משחקים בשנת 2017,

תוסיף לזה 1-2 משחקים שהוא משחק באופן קבוע אונליין וקיבלת 14-15 חודשים של זמן משחק +- ובעצם ניצול יפה של המטרה שהכרטיס

נקנה עבורו. אחד שחיכה והמתין ( מבחירה, מנאמנות, ממחסור כספי - לא משנה ) והגיע היום ש שוחררו - הוא מקבל ב 400$ ( שוב, מחיר נייר as we speak )

כרטיס מסך שווה ערך ל 1070 מומהר באותו כסף.

מה הנקודה שלי ? ש עשו בחירות חכמות עם המעבדים וזמן השחרור שלהם והם לא הגיעו לאן שהם רצו עם . הציפייה שלהם

לא עומדת במחן המציאות אל מול המתחרים בשוק המשחקים. כלכלית הם מייצרים כרטיסים שעולים להם יקר יותר, הם לא נהנים ממכירות

שקולות ל מבחינת כמות יחידות לטווח ארוך. הבהלה הראשונית שחיסלה את כל הכרטיסים זה לא משהו שהולך לקרות באופן סדיר וקבוע אלא 

יש כאן זבנג אחד, יכול להיות זבנג בגל השני ואז שיהיה היצע - הם הולכים למכור יחידות לפי ציפייה עם סטייה חיובית או שלילית. 

בגלל שהאיחור הוא כל כך משמעותי וההשקה הבאה של היא קרובה יחסית - בגדול לגיימר שהמתין - כישלון יחסי.

עבר יותר מידי זמן בשביל ש 56 יהיה שווה 400$. גם בגלל ההשקה הבאה של NV וגם בגלל שהערך הזה שחוק מידי ביחס לאלו ( כמוני )

שרכשו 1070 במחיר הזה לפני X זמן. 

איך הם דפקו אותך ? זה פשוט - אתה רוכש 1070 מומהר צבוע באדום ושמגיע עם HBM2 (שבגיימינג לא עבד להם כפי שציפו) אחרי 15 חודשים ( בפועל יותר מזה, כי אין עוד אופצית קנייה ). שווה את הפער ? תכננת לקנות כרטיס בזמנו ? זה שאלות שמדברות רק עליך, דיברתי בגדול לכל אלו שחיכו.

לגבי מה שכתבת על הארכיטקטורה - אני מסכים מאוד.

זה חייב להיות שיקול עתידי, זה לא סותר את זה שההשקה היא כישלון יחסי למתחרים. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, מסתבר שהיוטיובר ג'יי מ-JayzTwoCents פוצח במעין מרד צרכני נגד בעקבות הסגה סביב מחירי RX Vega וההתנהגות כלפי המבקרים. הוא טוען שהוא לא מוכן לקבל מ- כל סוג של engineering sample באשר יהיה, הוא יותר לא ממליץ לקנות ומעתה כל ביקורת שלו שסובבת סביב הכרטיסים של החטיבה הזו תירכש בכספו הפרטי.

https://twitter.com/JayzTwoCents/status/899321072960512000

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של GodLike

coch , מאוד אוהב את התגובות שלך ! 

רשמת : ההשקה הבאה של NVIDIA היא קרובה יחסית  ?

ידוע מה הצפי ? יש השערות או דברים מבוססים ? 

אהלן.. תודה רבה, אני מנסה להכניס קצת שכל למתעקשים האלה..

נק ואחרים יודעים ( מדיוני עבר ) שאין לי בעיה להודות בטעויות ( היה לנו פעם דיון ישן יותר על i5 והמהרה שלו וההבדל במשחקים וכו' ).

אני אישית התעקשתי על איזה משהו שהיה שגוי. עשיתי בדיקות בעצמי בשביל לגלות את זה. ככה שלא צריך להיות העדפה לירוק או אדום

וחבר'ה רציניים פה עושים מזה משהו שהוא לא נכון.

בכל מקרה משמועות ומהרשת איפשהו בשנת 2018, אני מניח שלא לפני אוגוסט, אולי אחרי אפילו ? 

בכל מה שנוגע לביצועים - זו אמורה* להיות השקה בולטת מאוד. מדברים על זה כבר שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, נשמע מאוד מעניין.

אני כרגע תקוע כי בניתי את השדרוג שלי סביב ה ( המעבד רוב הסיכויים יהיה רייזן 5 ) ועכשיו אני מבין שהוא די אכזבה. לא מתכוון להשקיע סכום של 5-6 אלף ולהיות בספקות גדולים לגבי הכרטיס מסך. שלא לדבר על המחיר הצפוי שעוד יותר ידפוק את העסק. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של 243 56

אגב, מסתבר שהיוטיובר ג'יי מ-JayzTwoCents פוצח במעין מרד צרכני נגד AMD בעקבות הסגה סביב מחירי RX Vega וההתנהגות כלפי המבקרים. הוא טוען שהוא לא מוכן לקבל מ-Radeon כל סוג של engineering sample באשר יהיה, הוא יותר לא ממליץ לקנות Radeon ומעתה כל ביקורת שלו שסובבת סביב הכרטיסים של החטיבה הזו תירכש בכספו הפרטי.

https://twitter.com/JayzTwoCents/status/899321072960512000

זה בדיוק השנאה שדיברתי עליה, שהם מושכים לעצמם, ככה זה מתחיל.
במקום להינות עוד איכשהו "מאווירת האנדרדוגיות" שאופפת אותה והתיזה שהם מתמחרים תחרותי ונמוך ביחס לNV "העושקת והחולבת" הם יורים לעצמם ברגל הכי חשובה להם.

אז ברור שזה לא בא ממקום של מזוכיזם או רצון להכנסות נמוכות. זה פשוט נובע משיקול כלכלי שבמקרה זה שם בצד את קהילת הגיימרים. זה בא מחוסר ברירה והיא כה משמעותית שהם מוכנים לספוג את התסכול והאכזבה שתבוא מצד הגיימרים ולאלו יש המון אמוציות מחשבות ורגשות בנוגע לתחביב שלהם ולכרטיס המסך שלהם - ניתן לראות את זה באופן מוחץ בשרשור זה ובדומים לו בימים האחרים. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של עידן פ.

המסמר האחרון...

המחיר של הכרטיסים אכן עולה ב 100$
כלומר ה 56 יעלה 500$ וה64 יעלה 600$

האמנם ?

חכמים עם הרבה שנות נסיון לימדונו, במיוחד כאשר משהו מריח לנו מהצד קצת מסריח, שלא להיות פזיזים, 

וכי מוטב לשתוק כל הימים האחרונים ולא לאמר מילה, כי אתה אף פעם לא יכול להצטער - על משהו שלא אמרת.

הרשת געשה וקצפה על שמועות, ומזה בנתה מגדלים.

ואז לראות את הקישורים לכל המידע האחרון בנושא, להתעצבן עוד יותר ולחשוב איך עשתה זאת, 

לרבות קישור לעצבים של Jays2cents (בין השאר שהבנת לפנינו עידן אתמול כמדומני ולרגע שלא תחשוב שאני מאשים אותך חלילה וחס :))

בה Jay כועס על ועוד שניה עושה עליהם חרם - לא פחות, רק כדי לראות את זה יוצא מפיו לרשת כמה שעות מאוחר יותר:

**ללא ספק מחלקת PR של צריכה לקבל סתירת לחי כי היתה צריכה להגיב מהר יותר - עוד ביום הראשון כשהרעש החל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק תקנתי,

זה היה חבר פורום 243 56 . לא שזה משנה מי, כמובן שלא האשמה במי שקישר, לא רלוונטי .

הטענה שלי על נחפזות היא אל העיתונאים בעולם שעובדים לעיתים מהר מדי, ומפספסים.

קצת סבלנות ובדיקת עובדות אל מול היצרן כדי להבין מה קורה פה היתה מועילה.

לי אגב היה מקור מידע שהפריך את כל הרעש על המחירים (במקרה נפלתי עליו באחת הקריאות)

אך לא טרחתי להביאו שכן רציתי קודם לראות כמה ימים אחרי - איך זה מתפתח.

לא רציתי אני להחפז בדומה לסוקרים - ולצאת בסוף מטומטם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאגב לא ימנע price gouging של ווגה ללא קשר למחיר המקורי של היצרן MSRP,

שכן המשווקים עצמם שמקבלים אספקה קטנה בסדר גודל אל מול הביקושים,

יעלו בצד שלהם את המחירים ויגרפו את כל הפער לכיסם.

בקיצור:

מוצר שכרגע עבור צרכני תלת-מימד שצריכים את המוצר למטרתו המקורית,

יכולים בנתיים רק להסתכל עליו מבעד לחלון הראווה שבחנות.

הוא לא באמת אופציה ראלית במחיר המנופח בשוק, בדיוק כמו ש- RX580 אינו אופציה ראלית במחירו

המנופח בשוק שהוא גבוה כדי 35% יותר מהמתחרה הישיר GTX1060 בלי שום הצדקה לכך.

AMD בשוק הכרטיסים החדשים דהיום, למעשה נעלמה מרלוונטיות לראשונה מאז ומעולם ולא בגלל שהמוצר

אינו ראוי, אלא בגלל בהלת הכרייה המטומטמת שלקחה לנו את כל הכרטיסים האלו החוצה מהשוק.

זה הדבר הכי מעצבן שאני יכול להוציא מהנושא הזה ומהשקתו של ווגה,

יותר אולי מהדיון על הכרטיס עצמו, שהוא כרגע דיון תאורטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאפ, הכל תיאורטי ומסתכם בזה שאין לכרטיסים של NV תחליף גם לא אחרי כל ההייפ של ווגה (שזה למעשה מה שרשום בכותרת הדיון...).
AMD פונה יותר ויותר לתחומים שהם non-gamer. אנו נשאר עם מונופול במסווה של דואופול.

בתכלס, כל הבאזז לפני, אכזבה ובאזז אחרי עושה להם הרבה "פרסום חינם" בסופו של דבר (ל- זאת הכוונה). לא הדרך הכי טובה לדעתי אבל אם זה עושה את העבודה, למה לא בעצם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...