נמצא מעבד חלופי ל G4560 שנעלם מהשוק - הכירו את A8 7600 - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נמצא מעבד חלופי ל G4560 שנעלם מהשוק - הכירו את A8 7600

nec_000

Recommended Posts

אני מסכים לכל מה שנכתב כאן:

- הליבה הגרפית המובנית במעבדי ה עדיפה על זו המובנית במעבדים של .

- לשימושים בסיסיים אין באמת צורך במעבד חזק, ולכן אין זה באמת משנה אם יבחר מעבד , מעבד Pentium עם HT, מעבד Pentium ללא HT או אפילו מעבד בן 10 שנים כמו ה 2 Duo*.

- לשימושים בסייסים, מבחינה תקציבית, מעבד עם גרפית מובנית יהיה עדיף על מעבד ללא גרפית מובנית, שכן הדבר יצריך גם רכישת כרטיס מסך.

- אם המחשב לא אמור לעבור שידרוג של מעבד או בעתיד, אין בעיה לבחור גם בפלטפורמה שרישמית סיימה את חייה.

לדעתי, כפי שכתבתי קודם, אם יש צורך מיידי ברכישת מחשב לשימושים בסיסיים ואם המחסור במעבדי ה Pentium G4560 ימשיך (או אם מחירי מעבדים כאלו ימשיכו לעלות), אז הפתרון המוצע כאן יכול בהחלט להיות הפתרון המשתלם ביותר. אם ניתן להמתין עוד כמה חודשים, הייתי מציע לחכות למעבדי ה APU החדשים של , שסביר להניח שיתומחרו בפחות לעומת מעבדי ה 3, שהזול מבינהם עולה כ-110 דולר.

* אני אישית משתמש במחשב המבוסס על פלטפורמה בת יותר מ-10 שנים (תושבת 775 וזיכרון DDR2), כאשר המעבד שודרג למעבד Xeon E5450 שיועד במקור לתושבת 771 (מלבד ביצוע מוד תוכנתי לביוס לא היה צורך בביצוע מוד פיזי, שכן המעבד שרכשתי כבר עבר חיתוך של מגרעות ב PCB שלו וכן הלחמה של מספר רגליים/נקודות מגע בכדי להתאימו לתושבת 775; אני מאמין שיש דיון של @אור כהן בנושא פה בפורום), ואני מאד מרוצה ממנו. הבעיה היחידה בבניית מחשב כזה היום היא השגת לתושבת 775.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 131
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אור כהן בשעתו בכלל עזר רבות לכמה חברים פה עם העסק של של ה- על לוחות ישנים, ונתן להם בזכות הלימוד והעצה מחשב כמעט חדש בביצועיו בכלום כסף.

רק על זה היה שווה להביא את כל המערך השיעור שבשעתו כתב, לערוך מסודר,

לצרף אותו לשרשור אחר שלנו "על מחזור חומרה בתקופה שבה התקדמות כה איטית" שכן הדברים קשורים זה לזה,

ולתלות לעייני החברים - שיוכלו לעשות מהידע הזה משהו שימושי באמת.

לגבי לוחות 775, יש ביד 2 מאות (אם לא אלפי) מחשבים עם לוחות כאלו בגרושים של ממש - 100-300 ש"ח,

ואין בעיה לקחת ולהחליף עליהן מעבד ועדכון ביוס לפי ההוראות של אור כהן.

**אני חשבתי לרכוש אחד כזה בכלום כסף, להביא מעבד quad של הסדרה (מאליאקספרס) ב 50 שקל ולעשות מחשב נחמד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...
ציטוט של smalul

טכנית, AMD שיחררה כבר ברבעון השלישי של 2016 מעבדי APU לתושבת AM4. מעבדי אלו הם למעשה התאמה של מעבדי ה APU הקיימים מתושבת +FM2 לתושבת AM4. הבעיה - אני לא רואה שהם נמכרים במקום כלשהו, כולל בחנות הרישמית של AMD.

טוב, נראה שהמצב קצת השתנה - אני רואה שה A8 9600 לתושבת AM4 נמכר ב KSP ב-340 ש"ח, ולמעשה נמכר שם גם ה A12 9800 ב-570 ש"ח. חיפוש ב Amazon מראה שניתן לרכוש את ה A8 9600 בכ-70 דולר (קישור), שהם כ-250 ש"ח (אני לא יודע האם המחיר הזה כולל מיסים) ואת ה A12 9800 בכ-120 דולר (קישור), שהם ב-430 ש"ח. לאור זאת, נכון לרגע זה (לפני שיחרור המעבדים הנייחים מהדור השמיני של אינטל, ובפרט מעבדי ה Core i3), ה A8 9600 בהחלט יכול להוות פיתרון טו למי שרוצה מחשב בסיסי למשחקים אך לא מעוניין להשקיע כרגע בכרטיס מסך, שכן השימוש בתושבת ה (היחסית חדשה) ובזיכרון דיי מבטיח שלפחות בשנים הקרובות יהיה אפשר לשדרג את המעבד ולהוסיף עוד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שG4400 יחד עם GTX1030 יהיו אופציה טובה יותר לגיימיג סופר זול...  (540 שקל) 

אם מוצאים G4560 אז זה בכלל תענוג.

הGTX1030 חזק בסדר גול של פעם וחצי עד פעמים מהמובנה ב A12 9800...

ביקורת עליו עם השוואה של IGPU לRX550 וGTX1030

והשוואה של יכולת המעבד ל G4560

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אני התייחסתי לנושא העיקרי של הדיון הזה והוא מציאת מחליף למעבד ה G4560, כאשר לא בהכרח מדובר על מעבד למטרות משחקים אלא יותר על מעבד לשימושים כלליים ובסיסיים.

ב. ההסתייגות שלי ממעבד ה A8 7600 נבעה מכך שמדובר במעבד העושה שימוש בפלטפורמה מיושנת (תושבת +FM2 וזיכרון DDR3). כעת אפשר למצוא בכ-70 דולר מעבד בסיסי העושה שימוש בפלטפורמה עדכנית (תושבת וזיכרון DDR4), כך שאפשר לומר שיש אלטרנטיבה ל G4560 ש"נעלם" מהשוק.

ג. ברור שלמטרות משחקים כמעט כל כרטיס מסך ייעודי ייתן ביצועים טובים יותר במשחקים לעומת הליבה הגרפית המובנית במעבד כלשהו.

ד. אני מניח שבתחילת 2018 כבר נראה מעבדי APU חדשים שיציגו יכולות טובות יותר ממעבדי ה APU הקיימים כרגע לתושבת , שכן הם מבוססים על מיושנת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הA12 9800 מעבד חלש למדיי, אל תיתן לזה שהוא מרובע ליבות להטעות אותך  ;)

במצב הכי טוב של שימוש בכל הליבות מדובר במשהו ברמה של I3 מדור הhaswell, בשימושי ושימושים יום יומיים נוספים הוא חלש מסלרון G3920...

https://us.hardware.info/reviews/7207/amd-a12-9800-bristol-ridge-apu-socket-am4-review

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. שוב - הדיון כאן הוא על מעבד לשוק הנמוך (ה entry level) שיכול להתחרות ב G4560.

ב. שוב - המעבד הנ"ל מבוסס על ארכיטקטורה מיושנת, שהיא בת כמה שנים טובות וידוע שגם כאשר היא הייתה חדשה המעבדים של הציגו ביצועים טובים יותר (בהשוואת IPC).

לאור נקודות אלו אין לצפות ממעבד כזה להציג ביצועים כמו של לשוק הבינוני.

אני רוצה לציין דבר נוסף - תושבת 1151 הגיעה לסוף דרכה - מעבדי הדור השמיני אמורים להשתמש בתושבת 1151-2 (או V2 או איך שלא יקראו לה). תושבת היא תושבת חדשה ומעבדים חדשים צפויים להשתחרר עבורה (לפחות מעבדי ה המבוססים על ארכיטקטורת ה Raven Ridge).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

תושבת 1151 הגיעה לסוף דרכה

לא בדיוק. יש עוד לא מעט זמן עד שיצאו פנטיומים חדשים ואינטל למדה היטב מהפעם הקודמת לתת לזה זמן.

תוסיף לזה את הזמן לפחות עד ש-B360 יצוץ, ו-H310 כדי למקסם מחיר פר ביצועים. אני שם את האצבע על איזור פברואר.

H110 נכון להיום עדיין זול מאוד, ויש אפילו לוחות B150 סופר זולים ב"חיסול" פה ושם. G4560, אני עדיין מאמין שיש פה ושם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

א. שוב - הדיון כאן הוא על מעבד לשוק הנמוך (ה entry level) שיכול להתחרות ב Pentium G4560.

ברור, ואני חושב שבהעדר G4560 וG4600 הקנייה הנכונה היא G4400 מלמטה או I3 6100/7100 מלמעלה.

אם בכל מקרה שמים GPU נפרד אז R3 1200 במקום ה I3.

ככה ככה או כהה A12 9800 מעבד מיותר בשוק.

משחקים במקציב נמוך ?

59a03a3b9165f_G4400G.JPG.d8021c2123eae14aa7f863e5fe209cd2.JPG

חזק יותר ו120 שקל זול יותר מהשילוב הכי זול שאתה יכול להרכיב עם A12 9800 בKSP.

מחשב יום יומי לאינטרנט/מיילים/סרטים ?

59a03b9291249_7100O.JPG.165af29ba8ef2b62fd2de5ed8454b8c4.JPG

זול יותר משילוב A12 9800 ב KSP וה7100 חזק ממנו לא רק בשימושים יום יומיים אלא גם תחת שימוש באפליקציות שמשתמשות ב4 ליבות (תראה אותו בהשוואה לI3 6320 בביקורת שקישרתי, שניהם עם אותו IPC באותו תדר)

לא משנה איך ה9800 פשוט יקר מידיי ומיותר מדיי, אם יש חשובות ל GPU הולכים על מפרט A, אם אין חשיבות לGPU מפרט B.

אפילו למפרט A אין נחיתות גדולה מדיי בביצועים מעבד מול ה9800, ביחוד לא לצרכים יום יומיים, אף אחד לא קונה כאלה כדי לרנדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. שים לב רק שאני התייחסתי ל A8 9600, שנמכר ב KSP ב-340 ש"ח. את העובדה שהמעבד A12 9800 נמכר גם כן שם ציינתי כדרך אגב. אני מסכים שה A12 9800 יקר מדיי ומיותר מדיי (וגם הופיע מאוחר מדיי בשוק).

ב. בכל מקרה נראה שאתה צודק - לפי המחירים של KSP המעבד A8 9600 עולה 340 ש"ח ולוח האם הכי זול לתושבת עולה 330 ש"ח, כלומר 670 ש"ח ביחד. מעבד הפנטיום G4400 עולה 275 ש"ח והלוח הכי זול עבורו עולה 249 ש"ח, כלומר 524 ש"ח. אם אתה מזמין מחו"ל את הרכיבים (ובפרט את מעבד ה APU), אז הסיפור יכול להיות שונה.

ג. אם מדברים על משחקים, אז אפשר לומר שחלק מהמשחקים המודרניים הם "שחיקים" במעבד תוך שימוש בליבה הגרפית המובנית שלו. כמובן ששימוש בליבה הגרפית המובנית במעבד למטרות משחקים הוא רחוק מלהיות אידיאלי והוא יתבצע רק בלית ברירה.

השאלה כאן היא מה בדיוק צריך ורוצה הרוכש הפוטנציאלי ועד כמה התקציב שלו מגביל אותו:

- לשימושים בסיסיים בלי כוונה לשדרג בעתיד הייתי מציע לקחת את מה שהכי זול, וזה כרגע כנראה מחשב המבוסס על מעבד ה G הכי זול שניתן למצוא.

- מי שצריך מחשב עכשו לשימושים בסיסיים אך עם רצון לשדרג את המחשב בעתיד למטרות משחקים הייתי מציע לקנות את ה A8 9600 עם לוח אם סביר ובעתיד, כאשר התקציב יאפשר זאת, לשדרג למעבד ולהוסיף כרטיס מסך.

- מי שצריך מחשב לשימושים בסיסיים אך יכול להמתין עם קניית המחשב, אני אמליץ לו לחכות עד שישוחררו מעבדי הדור השמיני של אינטל וכן מעבדי ה APU החדשים של ואז להחליט מה טוב יותר עבורו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שבת שלום חברים נכבדים,

אבקש להזכיר לכולנו את המיקוד שבנושא שכן נראה לי כי חלקנו סוטה מהנתיב:

הדיון שלפנינו מתמקד באיזו "מערכת חדשה" ניתן להרכיב  (הדגש על חדשה) במחיר הכי זול שניתן,

שתשרת מחשב גנרי ליישומים ביתיים, קרי גלישה באינטרנט, אופיס, מעבד תמלילים, יכולות ,

ועוד דרישה אחת והיא גם גיימינג לא כבד (קרי לא תחרותי או מקצועי).

קרי משהו כמו מחשב לילד שלנו בגילאי 4-12 טיפוסי. מאד פשוט, מאד ברור.

כאשר אין לנו יותר מ- 1000-1100 ש"ח סדר גודל לטובת הנושא. משמעותו של העניין היא שתקציב למאיץ גראפי חדש

בנפרד בעלות 200-250 ש"ח איננה עומדת על הפרק - ועלינו להסתפק במאיץ הגרפי הבסיסי שמובנה במעבד.

עד לא מזמן היתה חבילה לא רעה מבוססת מעבד G4560, כאשר המעבד היה זול מאד סביבות 250 שח.

כידוע האפשרות הזו אינה עומדת עוד זמינה לרכישה (מאז חודש יולי) במחיר הזה, והמעבד הזה (או מחליפו G4600) עולים יותר לכוון 370 שח

הכי זול שיש בארץ, או ביבוא מחו"ל כדוגמת .

שנית, מעבדי אלו מכילים מאיץ גראפי מובנה מאד מאד בסיסי (הדגש על מאד) - כזה שאינו מאפשר ממש את הרצתם של משחקי

תלת-מימד מעבר לישנים נושנים מלפני דור.

מצד שני, יש בשוק מעבד אחד מקביל למעבדי G4560/4600 במחיר, הלו הוא מעבד ה- APU מבית ,

שלהבדיל מהם כן מכיל מאיץ גראפי מובנה מדגם AMD R7 ואשר בכל זאת סוחב משחקים, ישנים בטח, ומשחקים מודרניים גם, עם קצת פשרות...

אבל סוחב. לעניין זה ראינו דוגמאות בשרשור הנוכחי (בשבועות האחרונים), ומי שפספס מוזמן לגלגל אחורה ולהתרשם במו עיניו - יש שלל משחקים

שהבאנו מיו טיוב מודגמים.

את המעבד APU מבית אנו יכולים לרכוש תמורת כ- 250 שח סדר גודל (קרי מחירו של G4560 לשעבר עבורו חיפשנו תחליף),

ואכן לא צריכים להוסיף בשבילו בנפרד גם מאיץ גראפי בעלות 200-250 שח סדר גודל.

עד ממש לא מזמן היה זמין לנו רק ה- A8-7600 עם המגבלה שלו, והיא socket FM2 מבוסס זיכרונות . אך עתה כבר יש זמין את מחליפו

A8-9600, הדגם שמתאים לפלטפורמה החדשה של AMD הלו היא משולבת זיכרון עדכנית. הללויה. והמחיר ?

זה נותר על כנו פחות או יותר כמקודם, ועל כן זוהי החלופה העדכנית הרלוונטית של APU מבית .

עכשיו,

במטותא אל תיקחו את הדיון הזה שוב פעם מחדש, פעם אחר פעם כאילו לא דברנו על זה כבר בשרשורנו זה עוד קודם, לאותם בנצ'ים סינטטיים

בלתי קשורים לעבודה יומיומית על המחשב בסביבת שולחן העבודה, רק כדי להראות כמה מקרי קיצון בודדים ובהם מעבדי G של מהירים יותר.

כמו למשל לחפש מצב מיקום 8 מלכות שלא יאיימו אחת על האחרת בלוח שחמט, או כל בנץ מדומה סינטטי אחר.

אין לשכאלו רלוונטיות בגלישה באינטרנט, גם לא להרצת word של . ובטח שאין להם רלוונטיות לגיימינג, שבו הדגש הוא בכלל

על ההאצה הגראפי.

התמקדו בבקשה אך ורק ביכולות המחשב תחת גיימיניג בהינתן העובדה שעובדים אך ורק באמצעות המאיץ המובנה במעבד. (זה הדיון).

מה שמצא עבורנו smalul וזו הפאונטה החדשה שהוא מעדכן אותנו בה בשרשור זה, היא שאותה פלטפורמה ממנה ביקש להימנע קודם

לכן בגלל FM2+ ובגלל DDR3, קיבלה בשעה טובה מענה עם התאמה ל- מבוסס . זה הכל.

בהקשר הזה smalul קלע בול לכוונת המשורר, וסיכם בכך את היעד אליו השרשור הנוכחי היה צריך להגיע (אמנם כמה שבועות באחור) אך במקום הנכון:

שכיום יש לנו איפה את האלטרנטיבה העונה לשם A8-9600, שהיא מעבד ה- entry level החדש שעושה הכל מהכל, מבלי להציג פשרות כואבות מדי

באיזה שהוא תחום לפי ההגדרות של המחשב הגנרי דלעיל, בהתחשב והתבסס על תקציב בן 1000-1100 שח למערכת קומפלט חדשה,

שיודעת לעשות (גם) גיימינג.

**מי שמרגיש מקופח כי שרשור זה אינו מתייחס למערכות הכוללות גם מאיץ גרפי תקציבי בנפרד, מוזמן לפתוח שרשור נפרד לחלוטין ששואל את

השאלה הבאה:

מה היא מערכת הגיימינג מבוססת מאיץ גרפי נפרד, הכי זולה ויעילה לכסף שניתן להרכיב. ושם יתקוף את הנושא מהזווית הזו.

ברגע שמעלים את תקציב המערכת עד כדי האפשרות להכיל גם מאיץ גראפי בנפרד, קרי אל עבר 1500 שח (ומעלה), הרי שהדיון הוא דיון חדש ונפתחות

בו אפשרויות חדשות בהתאם, בכללם (גם) 3 למשל. קחו זאת בחשבון בשרשור ההוא שתפתחו.

ולבנתיים מחירו של A8-9600 העדכני = 70$. משמע שניתן להביאו והיות והוא מתחת לסף 75$, לא תהיה תוספת של מע"מ בכניסה לארץ.

a8-9600.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה להגביל לעבודה "אך ורק על ה GPU המובנה במעבד" אם באותו כסף אפשר להכניס GPU נפרד ?

אתה מבין שכדי לקבל את הביצועים האלה עם ההשקעה בזיכרון ובלוח אם הופכת את זה לפשוט לא כדאי ?

אני אומר שתיבנה בבקשה מפרט מבוסס איזה שאתה רוצה ופרסם אותו פה.

* קניה בארץ, רק חלקים חדשים, מחירים זמינים לכולם ללא מיוחדים או זמניים.

בוא נראה אם זו באמת האופציה הטובה ביותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ערב טוב עידן,

בואו נראה את שתי החלופות ברמה העקרונית, ללא ויכוח על השקל הבדיד. ככה כדי לראות סדרי גודל:

מן העבר הראשון יש לנו מעבד G4560/4600 במחיר סביבות 370 ש"ח ביבוא מחו"ל,

לוח אם באזור 210 ש"ח (לקחתי את שכתבת קודם עידן - לא בודק, סומך עליך),

ומאיץ גראפי באזור 310 ש"ח (גם כאן לקחתי את שכתבת קודם)

סה"כ 890 ש"ח.

**כל יתר הרכיבים נגיד זהים בין שתי המערכות אזי שאין טעם לצלול אליהם....

ומן הצד השני יש לנו מעבד A8-9600 בעלות סביבות 250 ש"ח ביבוא מחו"ל,

לוח אם באזור 280 ש"ח - http://www.tms.co.il/product/17606

סה"כ 530 ש"ח.

**גם כאן בכל יתר הרכיבים ישנה זהות מלאה בין המערכות אזי שאין טעם לחשב.

הדלתא יוצאת 890 לעומת 530 = 360 ש"ח.

או בקיצור חתיכת פער בין שתי המערכות מבחינה אחוזית, במיוחד עבור מחשב שמחירו הכולל סביבות 1100 ש"ח.

ראינו איפה שלא ניתן באותו תקציב של A8-9600 , לרכוש מחשב מבוסס מעבד סדרת G עם HT של בתוספת מאיץ גראפי נפרד.

ואילו כן היה אפשרי, אז כל התמונה משתנה כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

G4600 חזק מדיי להשוואה הזו, הוא +- ברמה של 9800 כאשר הוא משתמש בכל הליבות שלו. ה9600 יפסיד ברוב השימושים הבייתים לG4400.

גם הזיכרון לא יהיה דומה שכן עם האיטלים זיכרון 2133 לא יפגיע בכלל בישומים יומיים ומשחקים, בעוד עם ה יש חשיבות גדולה למהירות הזיכרון.

אהה, כן, מול ה9600 אפשר לקחת GT730, זה כרטיס יותר קרוב לרמה של המובנה המוחלש ששם.

כמו כן אמרתי חלקים מהארץ, זה פשוט יותר רלוונטי לרוב המזמנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Dr.Raven

אגב למה להשתמש היום ב A8-7600 כאשר אפשר לקנות ב 10 שקל יותר את ה A8-9600 שמגיע עם AM4 וזכרונות DDR4
וגם יחידה גרפית הרבה יותר טובה ועם 4 ליבות ו 8 Threads.

ה A8 9600 הוא למעשה מעבד ה A8 7600 שעכר "שידרוג" לתושבת ובקר הזיכרון שלו הוחלף בכדי לתמוך בזיכרון DDR4. ה A8 9600 הוא בעל 4 ליבות פיזיות ולוגיות ולא 8 ליבות לוגיות כפי שציינת (אין תמיכה ב SMT - המקבילה של ל HT של אינטל). כמו כן הליבה הגרפית שלו זהה לחלוטין והיא מורכבת בדיוק מאותן 6 יחידות של Compute Core כמו ב A8 7600. למעשה A8 9600 לא ממש מציג שיפורים ביחס לגירסה לתושבת +FM2 - בשביל זה צריך לחכות עוד קצת עד ש תשחרר את מעבדי ה החדשים שלה.

השוואה בין שני המעבדים הנ"ל מהאתר של AMD:

http://products.amd.com/en-us/compare?prod1=205&type1=APU&prod2=62&type2=APU&prod3=&type3=&prod4=&type4=&prod5=&type5=

ציטוט של עידן פ.

קניה בארץ, רק חלקים חדשים, מחירים זמינים לכולם ללא מבצעים מיוחדים או זמניים.

הדרישה לרכישה בארץ היא קצת לא הוגנת, שכן:

א. התמחור של מעבדי בארץ הוא יחסית גבוה לעומת התמחור של מעבדי (לפחות לפי מה שאני ראיתי ביחס למחירים בחו"ל).

ב. עד לכניסת מעבדי ה Ryzen לשוק מבחר מעבדי ולוחות האם המתאימים להם בארץ היה יחסית קטן. נכון, המצב השתפר, אבל הוא עדיין לא אידיאלי (איפה ה X370 Taichi?).

ג. בדומה לסעיף ב', מספר החנויות שמוכרות מעבדי AMD ולוחות אם מתאימים הוא עדיין קטן (אבל שוב - המצב משתפר).

כל הנ"ל נובע לדעתי מכך שרוב הציבור לא ממש שמע על AMD - כל מה שהוא מכיר זה רק , שכן לאינטל יש "נוכחות" דיי חזקה בארץ ול AMD לא.

ציטוט של עידן פ.

גם הזיכרון לא יהיה דומה שכן עם האיטלים זיכרון 2133 לא יפגיע בכלל בישומים יומיים ומשחקים, בעוד עם ה יש חשיבות גדולה למהירות הזיכרון.

מעבדי ה APU הנוכחיים לתושבת מוגבלים לזיכרון העובד בתדר של 2400MHz. בהתחשב בכך שההפרש במחיר בין זיכרון העובד בתדר 2400MHz לכזה העובד בתדר של 2133MHz הוא זניח עד לא קיים, אני לא חושב שזה ממש גורם שיש לקחת בחשבון.

הערה: אולי חשבת על מעבדי ה , שם באמת יש חשיבות לתדר הזיכרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...