נמצא מעבד חלופי ל G4560 שנעלם מהשוק - הכירו את A8 7600 - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נמצא מעבד חלופי ל G4560 שנעלם מהשוק - הכירו את A8 7600

nec_000

Recommended Posts

^אוקי עברתי על מה שמצאת.

זה מזיג זג עולה 500 שקל, לא מקובל - מחיר לא ראלי.

השני מפלונטר עולה בהתאם 366 שח ועובר מסך בקלות (יופי).

אלא שזו גרסת tray ללא מאוורר מה שידרוש עוד כמה שקלים (לא נורא).

נראה לי אגב שזה לא אצלם במלאי - הם רשמו אספקה 10 ימי עבודה, כנראה הם מייבאים פר הזמנה מחו"ל. צריך לוודא זאת.

מה שכן הרכישה מאמזון כמו שראיתי ב- 370 שח סדר גודל (אם אין טעות) זו גרסת box retail שכוללת גם מאוורר - זה חסכון נוסף ונוחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 131
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אין ספק שמשתלם יותר להזמין אותו מחו"ל אם ככה..

עכשיו אחרי שהתעמקתי במלאי של KSP לגבי ה- A8-7600, מסתבר שגם שם המצב לא מזהיר מבחינת הזמינות:

Untitled.thumb.jpg.14fefd0b13974dac6700025679a5416e.jpg

בנוסף אציין שהמעבדים האלה כבר לא מיוצרים יותר ולפי דעתי גם לא מיובאים יותר, המלאי שיש זה המלאי שנשאר כנראה.

בקיצור, אני חושב של- יש כרגע הזדמנות פז "לכבוש" גם את התחום הזה של המעבדים. נקווה שזה יקרה בזמן הקרוב. עד אז נצטרך להסתדר עם מה שיש או להזמין מחו"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

עכשיו אחרי שהתעמקתי במלאי של KSP לגבי ה- A8-7600, מסתבר שגם שם המצב לא מזהיר מבחינת הזמינות

תסתכל גם על מצב זיכרונות ה DDR3 ב KSP - נראה שאין ממש מלאי של זיכרונות בנפח של 4GB ו 8GB ברוב החנויות. האם זו תחילתו של הסוף עבור זיכרון ה DDR3? בכל מקרה, עכשיו כשגם אינטל וגם עברו להשתמש רק בזיכרונות DDR4 (לא מיוצרים יותר מעבדים ולוחות אם העושים בזיכרון DDR3) אני לא חושב שכדאי להמליץ למישהו לקנות מחשב חדש שבו נעשה שימוש בזיכרון מסוג .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של smalul

תסתכל גם על מצב זיכרונות ה DDR3 ב KSP - נראה שאין ממש מלאי של זיכרונות בנפח של 4GB ו 8GB ברוב החנויות. האם זו תחילתו של הסוף עבור זיכרון ה DDR3? בכל מקרה, עכשיו כשגם אינטל וגם AMD עברו להשתמש רק בזיכרונות DDR4 (לא מיוצרים יותר מעבדים ולוחות אם העושים בזיכרון DDR3) אני לא חושב שכדאי להמליץ למישהו לקנות מחשב חדש שבו נעשה שימוש בזיכרון מסוג DDR3.

כנ"ל לגבי לוחות (כמו שאמרת), יש ב- KSP ארבעה סוגי לוחות כאלה (!), מה שאומר שאופציות הבחירה די מצומצמות וזה מאוד מגביל בהרכבת מפרט.

אני הייתי אומר שזהו הסוף של זיכרונות ה-, ולא רק תחילתו של הסוף. יש לא מעט שמועות שרצות ברשת על שחרור ה- DDR5 כבר ב-2018, וקיים דיבור על מהירות כפולה מאשר DDR4. מה שלא רק יחסל את ה- לחלוטין, אלא יחסל את זיכרונות ה- די מהר גם כן..

בכל מקרה, מי שירכוש היום מחשב מבוסס , ימצא את עצמו חסר אונים במידה ויחפש לשדרג את המערכת שלו בעתיד, וזה "יחייב" אותו לרכישת מערכת חדשה לגמרי.

בקיצור, הדיון פה הוא לא על , אבל מה שאני בא להגיד זה שכבר רואים את סופו של דור ה-DDR3, ולכן זה יהיה מאוד לא חכם לרכוש מוצר כזה היום לפי דעתי. לכן אני מתרגם את "תחילתו של הסוף" ל-"סוף המוחלט" (מבחינתי לפחות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nec ידידי, אתה יודע שאני מכבד את דעותיך ומקבל בהבנה את האובר מוטיבציה והתרגשות לדבר על ...

אבל בחיית תן למעבדים האלה למות בשקט, אפילו מעדיפה את זה ככה.

http://www.anandtech.com/bench/product/1270?vs=1682

אין להם G4560 אבל הוא כמעט זהה לI3 6100... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערב טוב עידן,

חושבני שכבר סיכמנו יפה, שאם יש זמין את G4600 בארץ, ומצאנו כנראה בפלונטר (כרגע בעת כתיבת שורות אלו) ב- 370 שח,

אזי נמצאה החלופה ל- G4560 שנעלם מהשוק, גם אם היא יקרה בכ- 100 שח סדר גודל. לא נורא זהו סכום שניתן לבלוע אותו באופן יחסי.

לחלופין ניתן לקנות את כל המחשב פה בארץ, למעט המעבד שאותו מזמינים מאמזון ב- 370 שח כולל משלוח,

והיות וממילא אמינות מעבד אינה מפחידה (זהו הרכיב הכי אמין) אזי שאפשר להזמינו מחו"ל ללא חשש.

אגב לא ראיתי מעודי ולא שמעתי מעולם על מעבד חדש שירד מפס היצור, והגיע ללקוח dead on arrival.

כך שגם מההיבט הזה (לגבי הזמנה מחו"ל), אנחנו בהחלט מרשים לעצמנו להמליץ על הזמנתו של המעבד מ- בלב שקט ללא חשש.

ועכשיו אעבור ברמה התאורתית של הדיון, וזה מה שחשוב שלי שאתה וגם הקוראים יראו, מדוע ה- הוא חלופה ראויה.

**נניח לרגע בצד את היות פלטפורמת fm2+ כישנה ובעיתה את סוגיית DDR3 . נניח רק לצורך הדיון שיש למחשב 4...

דיון תאורטי:

בואו נראה מה מטרתו של מחשב בסיסי entry level לבית ומה הוא נדרש לבצע.

קודם כל הגדרת השוק שעבורו המחשב נועד:

הוא נועד עבור מחשב , מחשב משני בבית לשימוש גנרי, מחשב לילד בגילאים 4 עד 12.

מה מתבקש להתבצע במחשב זה:

גלישה באינטרנט, הרצת סרטים, עבודה קלילה באפליקציות כמו כתיבת מכתב ב- word,

הכנת מצגת לבית הספר, עבודה זוטרה עם גליון אקסל...

ומעבר לכך, אם זה המחשב לילד אז גם גיימינג קל.

מכל הדרישות שהצגנו מעלה, למעשה אף אחת מהן לא תדרוש כח חישובי מעבר למחשב core2duo מסוף שנות ה- 2000.

כך שלצרכים הללו זה באמת לא משנה לנו מה יהיה ה- cpu. אפשר כאמור להסתפק ב- 2 duo.

אך רק דרישה אחת מכל אלו שתארנו מעלה, מצריכה כח ביצועי גבוה יחסית בשל היותה אפליקציית real time. ומה היא ?

דרישת הגיימינג לילד.

נחזור לגדרת היסוד:

אנו מדברים על מחשב בסיסי ביותר, לא מתוקצב בנדיבות. יש לנו רק סביבות 1000 ש"ח סדר גודל עבור המשימה.

מה מכל החלופות ייתן להגדרה פר אקסלנס זו - את היכולת הטובה ביותר ?

ברור שהמעבד עם יכולת ההאצה הגראפית הטובה מבין כל החלופות, שכן אין לנו תקציב לכרטיס גראפי חזק בנפרד.

ומבין כל החלופות בהן:

G4600 / i3 / A8-7600 ....

המעבד של לוקח את התחרות בהליכה. הוא יספק הכי הרבה FPS בכותרי המשחק. (בערך פי 2 סדר גודל ממעבדי כפי שראינו).

לגבי כל יתר היתרונות (הקלים יותר או פחות) שיש לטובת השני ליבות עם HT של , אלו כלל אינם באים לידיי ביטוי במחשב מסוג זה:

הם אינם רלוונטיים בהרצת סרט מיו טיוב, לא בהרצת סרט מקובץ במחשב, לא בעבודת קלה כפי שעושים משתמשים גנרים בבית,

ובטח שלא בגלישה באינטרנט.

הם אולי כן באים לידי ביטוי, בבנצ' סינטטי שאף אחד לא מריץ את האפליקציה הזו בבית

נראה לי שבזאת סיכמנו את הנושא של "היתרון התאורטי" אך הלא בא לידי ביטוי בפרקטיקה במעבד שתי ליבות של בהשוואה האמורה.

ניתוח:

בחירה באינטל 2 ליבות עם HT היא תיעדוף לטובת יכולת הרצת לקט בנצ'ים סינטטיים מסוימים,

קרי בחירה במשהו לא פרקטי, לא מעשי, ושלא עושים בו שימוש,

תוך וויתור על תעדוף יכולת ההאצה הגרפית - שלה דווקא כן יש משמעות פרקטית-מעשית במחשב שהרי הילד משחק עליו.

חזרה לסכום הנושא:

נכון לעת כתיבת שורות אלו, בשל התיישנות הפלטפורמה fm2+, נעדיף G4600 שכנראה ניתן להשיגו בארץ (פלונטר) ואם לא אז

ביבוא מסודר למשל מ- amazon.

בהתעלם מהתיישנות הפלטפורמה, שכל משמעותה היא (אפשר עוד לחשוב כן, זה לא שאין להשיג מודולים dd3 מחר בבוקר

בדיוק כמו שזו ממש לא בעיה להשיג ddr2 עד היום ונזכור שהוא יצא מהמחזור לפני 7 שנים) אבל זה אינו האישו כרגע...

אזי שפלטפורמת כדוגמתו של A8 7600 לשמוש מחשב בסיסי לבית, בו העומס היחידי שיש על המחשב אם בכלל

הוא רק בגלל גיימינג של הילד, אזי בגלל היכולת העדיפה משמעותית בהאצה הגרפית, ה A8-7600 הוא הבחירה המועדפת.

וזה גם מה שעלה פעם אחר פעם בסקירות השונות שערכו למעבד זה ברשת, הן הטקסטואליות, והן המוסרטות ביו טיוב. לא המצאתי את הסיכום הזה.

להתרשמות על מנת להיווכח (אם זה לא היה מספיק ברור עד כה בעמודים הקודמים בשרשור הנוכחי), להלן לקט מדידות שבוצעו תחת גיימינג

בהשוואה מאחת הסקירות (Techspot), על מנת להמחיש עד כמה יתרונו של APU מבית בה לידי ביטוי עבור גיימינג אל מול

עמיתיו מבית אינטל:

Gaming_01.png

Gaming_02.png

Gaming_03.png

Gaming_04.png

Gaming_05.png

Gaming_06.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמישהו ינסה להריץ Crysis 3 בהגדרות שבהם הריצו אותו כמו בסרטון הבא עם A8-7600 ויבין היכן יתרונו של ה- APU בא ליידי ביטוי:

בהבדל שבין "זה שחיק ועובד בזכות APU", לבין  "זה אינו עובד או בלתי שחיק בעליל"  ללא APU:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^נכון מאד "המלך"

מה שאני מנסה לומר זה כדלקמן:

אף אחד לא ייקח מאינטל שתי ליבות עם HT את היתרון בכמה בנצ'ים סינטטיים ספציפיים שבהם יש לו יתרון. אין ויכוח.

אני טוען אחרת:

שלשימוש מחשב בייתי בסיסי בתקציב , קרי כזה שאינו מאפשר רכישת מאיץ גראפי dedicated, היה ומדובר במחשב שנועד גם למשחק של הילד,

אזי למחשב שכולל מאיץ גראפי מובנה - שאיך שהוא מאפשר לשחק משחקים ישנים בוודאי, ובחדשים קצת פחות (רק בהגדרות מאד בסיסיות)

למקרה שכזה יש רק פתרון אחד כיום וזהו .

אנחנו הגיימרים.... ?

לנו זה לא עניין בכלל, אנחנו רוכשים מכונות חזקות עם מאיצים ייעודיים. זה לא ויכוח ולא הדיון.

פתרון הכי זול לכסף שמאפשר לשחק. זה הדיון.

בזה, כרגע מנצח ללא עוררין. והדיון התאורטי עד כמה fm2+ זוהי פלטפורמה בת 3 שנים וכבר מיושנת, אני סובר שאין כל רלוונטיות לטיעון שכזה:

ממילא זה מחשב בסיס שכנראה לא נשדרגו בעתיד, כך שנתיב השדרוג לא ממש רלוונטי במישור המעשי מבחינתנו, ולכן יורד מהפרק.

גם מי שבכל זאת מתעקש, שאולי בעתיד ירצה להוסיף כמו לעלות מ- 4GB ל- 8GB, נשיב שאפשר אם כך לקנות כבר היום 8GB ולסגור

את השאלה הזו מאחורינו. או לחלופין נסביר, שאין כל בעיה לרכוש זיכרונות מדורות קודמים (גם אם KSP לא מחזיקים כזה כי הם מחזיקים

רק ציוד חדש מודרני).

עולם אספקת החומרה הוא כל כך מגוון, שאין בעיה לרכוש הכל מהכל. בדר"כ בארץ, ואם לא אז מחו"ל באינטרנט.

קרי שהיעדר תמיכה ב- מדור כזה או אחר, הוא "טעון חלש", משום שהוא אינו רלוונטי במישור המעשי, הניסיון שלנו (ושלי) מוכיחים זאת.

**מה קשור מלאים של ב KSP לעניין מלאי ברמה עולמית ?  וממתי KSP או איבורי הם הספק הבלעדי בתחום ?

אגב אם למישהו יש בעיה בנושא או לא ברור לו, שיכנס לשרשור פה בפורום "מחזור חומרה בתקופה בה ההתקדמות הטכנולוגית איטית",

שרשור שחבר פורום nec פתח ולימד את עצמו (ואת הצופים בעקיפין) שעור או שניים בנושא חומרה מדור קודם. זה תחום שאינו נמצא בבעיה בכלל.

רוצים אפילו DDR2 ?   בבקשה:

יש באלפים החל מ- ebay, המשך ב- וכלה באמזון.

ויש גם בלוח יד 2 בארץ. חלקם מחנויות עם חשבונית ואחריות. יותר פשוט או ברור מזה יש ?

רק כדי להמחיש עד כמה:

https://www.amazon.com/gp/search/ref=a9_asi_1?rh=i%3Aaps%2Ck%3Addr2+2gb+dimm&keywords=ddr2+2gb+dimm&ie=UTF8&qid=1501962412

https://www.aliexpress.com/wholesale?ltype=wholesale&d=y&origin=y&blanktest=0&SearchText=DDR2+Dimm&tc=af&initiative_id=SB_20170805114734&isViewCP=y&catId=0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

וואו!! ^^

מטורף לגמרי.. הייתי חושב שזה לא אמיתי, אבל יש עוד כמה סרטונים בסגנון שמוכיחים את העניין:

בהחלט.

ובהמשך לסרטון שתלית על watch dogs, הראו גם BF1 במוד muliplayer.

לומר שזה פרפקט, לא נאמר.

אבל עצם זה שזה עובד על כותר כזה מודרני וכבד, על סביבות 25-35 FPS (זה שהסריט ציין שיותר כאשר תוכנת ההקלטת אינה מופעלת)

ולהשוות את זה למאיץ שיש באינטל מקביל שכלל אינו מסוגל להריץ את הנושא, אני חושב שהבנו את הכוונה.

אלו דוגמאות מוקצנות, אך המטרה היא להראות פערים ביכולות ברמה הכללית של הדיון. בכותרים ישנים יותר, המאיץ כמובן נותן הרבה יותר FPS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם מה שאתה אומר..

אם גיימינג הוא חלק מהחבילה, בהחלט כדאי ללכת על A8-7600.

אגב, ב- אפשר למצוא את ה- G4560 וגם את ה- G4600 במחירים טובים:

https://www.newegg.com/global/il/Product/ProductList.aspx?Submit=ENE&N=100693252 600565702&IsNodeId=1&bop=And&Order=PRICE&PageSize=36

ולמי שלא מעודכן, הם שולחים לארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...