שש ליבות בשלל מחירים סבירים: פרטים מלאים על מעבדי ה-Coffee Lake הראשונים - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שש ליבות בשלל מחירים סבירים: פרטים מלאים על מעבדי ה-Coffee Lake הראשונים

yonatan.mendelson

Recommended Posts

כן "מתעסקת"! ולפי דעתי גם אתה ושאר החברים ויתר העולם צריכים להתעסק בזה. כח העיבוד שאנחנו מדברים עליו יכול לשמש אותנו למיליון ואחת דרישות, והדרישה ההולכת וגוברת בתקופה זו, זה הצורך של האנדיוידואל להתבטא. להתבטא מהר ולהתבטא ב: דיוק. (יש גם שמעדיפים יפה, מרגש, מצלצל וכו). אמנם היום עם בוא הטלויזיות החכמות, הצורך בקידוד פשוט הולך ונעלם... אולם עקב שלל סוגי הקבצים המגוונים שקיימים היום עדיין יש צורך בקידוד בסיסי ואישי. סתם דוגמא מהמותן: צלמת בעזרת הGOPRO שלך את בני המשפחה משתכשכים במיים. צילום FHD ב 120FPS _ צילום שאורכו כ 10 דקות. והנה אתה רוצה לשמור את הקובץ ומגלה שמשקלו של הקובץ הוא כ 10GB לערך, לא מצדיק את המשקל ובטח לא את המקום שיתפוס ברכיב האכסון. אז במצב כזה מקודדים. פה בא לידי ביטוי איזה מעבד ואילו יש לך. ההבדל יכול להגיע לפעמים להבדל של שעות בין מעבד למעבד. אז כן. לטעמי חשוב שיהיה מעבד סולידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ל עדיין יש הרבה מה להציע

ברגע שמעבד הזה ייצא וייתן שוק חזק ל הם פשוט יורידו מחירים ויוסיפו ליבות ל TR (קיימים עוד שני מעבדים נוספים במעבד שאפשר לפתוח כמו ב )

ולאינטל ייקח עוד חצי שנה לפתח משהו חדש, אם לא תיקח את זה בחשבון היא תכנס למצב של מתמיד ומלך ליום אחד

AMD רק צריכים לסדר את הבעיה של ( 4 גיגהביט מול 5.2GHZ )

הפרש די גדול

ואז I7 7700K היסטורייה , בטח יותר מזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^וואלה נכון, איך פספסנו את זה:

threadripper כרגע הוא מעבד 32 ליבות מקוצץ, שמציג בפועל רק 16. נעלו בו לא פחות מחצי מהמעבד.

אין בעיה טכנית להחליט שמוציאים מכאן לעכשיו thread ripper 2 - כמעבד שפתחו לו את כל היכולות כמו .

ומהו המענה המוכן בשרוול מכאן לעכשיו אצל ?  

שהרי המקסימום המתכונן שלהם לסדרת האקסטרים הוא 18 ליבות וגם זה רק על הנייר - המעבד עוד לא כאן.

איך הם יתמודדו באמצעות סדרת האקסטרים אל מול 32 ליבות ?

צריך ללכת מחדש לשולחן השרטוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם בטח יעלו ל 20 או 24 סתם בשביל לשלוט בשוק, ואז תעבוד על 28 ואז הם יעלו ל32 בלי שום מאמץ

על הדרך כבר יהיה להם 2.0 עם ביצועים טובים יותר עם OC יותר טוב

ואינטל תישאר על פיתוחים וAMD כבר שמה כל מה שהיא צריכה לעשות אפשר להכניס ב שבועיים שלוש ויש להם מעבד עם כמות ליבות שמתאימה לשוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי זה הכל רק עניין של תמחור , זה לא שהיום לאינטל אין את הטכנולוגיה ליצר מעבד עם אותם מספר ליבות (וליבה בודדת שיותר חזקה) , פשוט המחירים נעים בין לא משתלם ללא סביר בעליל.

כל עוד הם היו השחקן היחיד הם יכלו לבקש ולקבל כמה שרצו ועכשיו יש שחקן נוסף שנותן תמורה טובה יותר לכסף.

אם ה 8700K למשל יתומחר כמו 7700K אז אני לא חושב שיש פה קלף מנצח מול ה 7 (למרות שכנראה כן תיהיה פה התלבטות מסוימת) שלא נדבר מול ה 5 שיציעה אותם מספר ליבות בהרבה פחות כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

לדעתי זה הכל רק עניין של תמחור , זה לא שהיום לאינטל אין את הטנולוגיה ליצר מעבד עם אותם מספר ליבות (וליבה בודדת שיותר חזקה) , פשוט המחירים נעים בין לא משתלם ללא סביר בעליל.

כל עוד הם היו השחקן היחיד הם יכלו לבקש ולקבל כמה שרצו ועכשיו יש שחקן נוסף שנותן תמורה טובה יותר לכסף.

אם ה 8700K למשל יתומחר כמו 7700K אז אני לא חושב שיש פה קלף מנצח מול ה RYZEN 7 (למרות שכנראה כן תיהיה פה התלבטות מסוימת) שלא נדבר מול ה RYZEN 5 שיציעה אותם מספר ליבות בהרבה פחות כסף.

כן לא רק תראה הם מוכרים 16 ליבות ב TR במחיר של 250 דולר למעבד שיש שמה

1000 דולר ל 4 של 1800X או 1700

וזה עדיין משתלם להם כי כל היצור של המעבדים שלהם דומים לא צריך ליצור ולשכלל לעשות בדיקות

הם פשוט מייצרים 4 מחברים בניהם וזהו

אינטל צריכים לפתח לשכלל הכל מאפס ומה עם QS ES שצריך לתת ללקוחות לבדיקה זה המון השקעה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי , אבל תראה מעבד כמו ה i7-7820X שאינטל הוציאה עכשיו. אותם מספר ליבות כמו ה 7 אבל מתומחר בכמעט 3000 שקל שזה פי 2 מה הכי זול.

לא בדקתי בנצים שמשווים בין המעבדים אבל אני גם בלי לבדוק אני די בטוח שאם יש הבדל לטובת האינטל הוא לא שווה פי 2 במחיר.

אם שיטת היצור של אינטל לא מאפשרת להם ליצר מעבד כזה וגם למכור אותו במחיר שדומה לזה של אז הם בהחלט בבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

אולי , אבל תראה מעבד כמו ה i7-7820X שאינטל הוציאה עכשיו. אותם מספר ליבות כמו ה RYZEN 7 אבל מתומחר בכמעט 3000 שקל שזה פי 2 מה RYZEN הכי זול.

לא בדקתי בנצים שמשווים בין המעבדים אבל אני גם בלי לבדוק אני די בטוח שאם יש הבדל לטובת האינטל הוא לא שווה פי 2 במחיר.

אתה אפילו לא מתאר עד כמה...

יש רק מקרים בודדים שה7820 מראה יתרון יפה (כמו רינדור) וזה רק בגלל שהוא יכול להעלות לתדר של 4.5GHZ והרייזן לא.

תעבור על הביקורת שקישרתי אליה פה:

https://hwzone.co.il/community/topic/579943-8-על-8-או-מה-קורה-שמשווים-690078201700-בכל-הדרכים-האפשריות/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהבתי מאד, והזדהתי עם המון משפטים שלך. במיוחד אהבתי את ה אלגוריתם של ה _ (שמפשט הכל בצורה כל כך קרה ומחושבת.. ויפה) זה פשוט הזכיר לי את סדרת הטלויזיה "אנדרומדה". כל פרק היה נפתח עם משפט. הפרק השישי בעונה השניה נפתח במשפט: "Worlds Governed by Artificial Intelligence Often Learned A Hard Lesson: LOGiC Doesn't Care."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

אולי , אבל תראה מעבד כמו ה i7-7820X שאינטל הוציאה עכשיו. אותם מספר ליבות כמו ה RYZEN 7 אבל מתומחר בכמעט 3000 שקל שזה פי 2 מה RYZEN הכי זול.

אם שיטת היצור של אינטל לא מאפשרת להם ליצר מעבד כזה וגם למכור אותו במחיר שדומה לזה של AMD אז הם בהחלט בבעיה.

איזה כיף לראות חברים נבונים, שחוזרים ומסכימים עם מה שכתב הח"מ לפני זמן מה כאן בפורום, בתור ניתוח של מה הלאה מבחינה עסקית וההשפעה על המאזנים של .

:goodposting:

בכלל כשאני רואה פה את כל החברים אם זה אביב אם זה עידן אם זה לומפי ואתנצל אם פספסתי מישהו, המנטרה חוזרת נשמעת ונראית אותו הדבר:

יש כאן קולקטיב של חברים עם חוש חריף ויכולת הבנה חדה, של מה השפעתו של הפטנט החדש הזה ש- המציאה - יצור סקלבילי בסגמנט המעבדים

הולך להביא לזירה בזמן הקרוב. משהו חלוצי בתחום שעד עתה לא נוסה אי פעם, והלך להם מצוין.

מנגד בכדי להעלות את מספר הליבות, נאלצת לייצר שבבי ענק שמכילים את כל הליבות על פרוסת סיליקון אחת. הבעיה עם השיטה הישנה הזו 

היא שככל שהשבב גדל, ביחד עימו גדל גם אחוז הפגמים בקצב אקספוננציאלי, ומחירו של השבב בהתאם גדל אקספוננציאלית גם. ובכלל מעבר לסף מסוים

כבר לא ניתן להגדיל פרקטית את הסילקון הלאה בכל מקרה.

זהו מתכון בטוח לפשיטת רגל בתחרות הישירה אל מול , שהעלות שלה "לגדיל לרוחב את כמות הליבות" היא עלות לינארית.

ככל שהמעבד יכיל יותר ליבות, היתרון הכלכלי - קרי עלות המעבד לייצור אצל , רק פותחת פער שהולך וגדל לטובתה.

אינטל בבעיה, אין לי ספק שהיא זיהתה זאת כבר ועובדת על המענה שלה לטכנולוגיית infinity fabric והפטנט של בהקשר הזה.

השאלה רק כמה זמן ייקח להם להדביק את הפער הפרטני. חצי שנה לא מאמין - זה נשמע מהר מדי. אבל 1 עד 1.5 שנים במוד מלחמתי זה יתכן (בדוחק).

לפחות יש לה את המשאבים הדרושים במונחי כסף ואנשים אז היא תצליח בכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של lompy

אין פה קשר למה שהוכיח עצמו עד היום או להיפסטרים.

המחירים לא צמודים וגם הביצועים לא. אם אתה רוצה לשלם יותר בשביל לקבל פחות זה בחירה שלך.

אילו מעבדים לגימרים ,גרפקאים,תכנתים  לא למי שגולש באינטרנט וכותב מסמך באופיס .

לשימושים בתיים רגילים יש לי CORE2DUE מלפני 15 שנה , אתה יכול לקנות מחשב משומש , לא צריך לקנות חדש.

לא יודע איפה ב 15 עמודים של הביקורת הסתכלת אבל גם בשימוש רגילים יש לAMD יתרון במיוחד כשאתה מפעיל הרבה תוכנות במקביל.

בנוסף זה כתבה על על RYZEN5 שמתומחר מול ה i5 . כבר יצאו RYZEN3 שמתומחרים מול i3 ,עולים פחות ועם פי 2 ליבות ככה שהם הביאו את בשורת מרובעי הליבות גם לסגמנט הכי נמוך.

בחייאת גבר אל תגרום לי לעבור עמוד עמוד בביקורת ולהצביע על כל שורה :/

במשחקים הם צמודים, ובשאר השימושים הביתיים גם.

גם לי זרוק X2 5000 בבית אבל אני בכל זאת מעדיף לראות את הפורנו שלי עם I5 משנה שעברה.

מחשב משומש אתה יכול לקנות בכל מקרה, בלי קשר לאופן השימוש שלך.

אני ארשום משהו, ואני מבקש להתעלם מהCRINGE הטבעי שיצוץ ובצדק, כי אני לא רושם משהו שלטענתי הוא מוצדק אבל הוא כן קורה- גם אנשים שכל מה שהם עושים עם המחשב שלהם זה , תוכנות ניהול עבודה פשוטות, ומשחקים קונים I5 וI7 אם מצבם הכלכלי מאפשר זאת. <cringe/>

אני לא חושב שהתמורה שאותם משתמשים מקבלים מINTEL נמוכה יותר מAMD במקבילות שלהם.

אז למי שלא מתכנת/עורך ועדיין קונה מעבדים מהסגמנט (שזה במקרה רוב האוכלוסיה של הצרכנים הפרטיים) לדעתי אין יתרון של לקחת על פני INTEL

ציטוט של 1stcowgirl

כן "מתעסקת"! ולפי דעתי גם אתה ושאר החברים ויתר העולם צריכים להתעסק בזה. כח העיבוד שאנחנו מדברים עליו יכול לשמש אותנו למיליון ואחת דרישות, והדרישה ההולכת וגוברת בתקופה זו, זה הצורך של האנדיוידואל להתבטא. להתבטא מהר ולהתבטא ב: דיוק. (יש גם שמעדיפים יפה, מרגש, מצלצל וכו). אמנם היום עם בוא הטלויזיות החכמות, הצורך בקידוד פשוט הולך ונעלם... אולם עקב שלל סוגי הקבצים המגוונים שקיימים היום עדיין יש צורך בקידוד בסיסי ואישי. סתם דוגמא מהמותן: צלמת בעזרת הGOPRO שלך את בני המשפחה משתכשכים במיים. צילום FHD ב 120FPS _ צילום שאורכו כ 10 דקות. והנה אתה רוצה לשמור את הקובץ ומגלה שמשקלו של הקובץ הוא כ 10GB לערך, לא מצדיק את המשקל ובטח לא את המקום שיתפוס ברכיב האכסון. אז במצב כזה מקודדים. פה בא לידי ביטוי איזה מעבד ואילו זכרונות יש לך. ההבדל יכול להגיע לפעמים להבדל של שעות בין מעבד למעבד. אז כן. לטעמי חשוב שיהיה מעבד סולידי.

זה חמוד אבל הגזמת (ולא רק עם הגודל של הקובץ) וגרמת לזה להשמע מאוד דרמטתי, הרבה מעבר למה שזה במציאות.

במציאות זה פעם בשנה אחרי חופשת סקי ואף אחד לא ימות בגלל הכמה שעות הפרש.

זה יהיה נכון לאותם אנשים, מה שרמשתי לא מכוון אליהם כי מדובר בקבוצה מצומצת יחסית שלא מייצגת את המשתמש הפרטי הממוצע שיקנה I5 או I7 (או היום את אחת המחליפות של AMD)

הבאת טענה  אוטופית יפה אבל מנותקת לדעתי, אצלי בראש זה משול לטלוויזיות ברזולוציות מטורפות שהתפרצו לשוק כבר לפני המון זמן ועד היום זה לא מנוצל אצל רוב מי שקנה אותן, אז נכון יש אנשים שבאופן קבוע מנגנים סרטים בבלו-ריי, שאר אבי יוסי ובניו רואים תוכנית בערוץ 10 על מסך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין את הטענה שלך.

אם אתה טוען שיש אנשים שיקנו מעבד אינטל , גם כזה שהם לא זקוקים לו , במחיר גבוה יותר ובביצועים נחותים ממעבד מתחרה של רק בגלל שכתוב עליו אז אני מסכים.

יש מספיק אנשים שלא מבינים בזה שום דבר ויקנו רק כי כתוב על זה . למעשה אני די בטוח שאינטל בונים על זה כחלק מאסטרטגית המכירה שלהם.

את השורה התחתונה זה לא משנה

ציטוט של lompy

בכל סגמנט יש ל AMD מעבד זול יותר,חזק יותר ורלונטי יותר לשנים הבאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...