האם המפרט שלי יכול "להחזיק" gtx 1080 ? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם המפרט שלי יכול "להחזיק" gtx 1080 ?

taltola

Recommended Posts

היי חברים, 

האם המפרט שלי יכול "להחזיק" gtx 1080 ? 

ומה דעתכם על רכישת הדגם הזה: http://ksp.co.il/?uin=33783&select=.1044..35.

Intel i5 4570 3.2Ghz (3.6Ghz Turbo) LGA1150 Tray

Intel Original LGA1155-1150 ליבת נחושת - עד 95W

Gigabyte GA-H87-D3H for 1150

NZXT tempest 410 Elite Black + Seasonic 620W -

Crucial 4GB 1600Mhz 1.5V CL11 - X2

Seagate Barracuda 7200.14 1TB SATA3

D-Link Wireless N PCI-E adapter 300Mbps

Gigabyte GTX770 WINDFORCE X3 OC 2GB RETAIL

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

דבר ראשון אני די בטוח שיהיה לך צוואר הקבוק מהמעבד.

דבר שני הדגם הוא אחלה ואתה יכול למצוא אותו בהרבה יותר זול במקום אחר.

רק אשאל כמה שאלות:

על איזה מסך אתה משחק?

מה הכוונה שלך בלהחזיק?

איזה משחקים אתה משחק?

אם אתה על fhd אין טעם לשלם על 1080

1070 יהיה מצויין

אם אתה ברזולוציות כמו 2k- זה משהו אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איתמר תודה על התשובה.

1. אני רוכש אותו ב-KSP אילת ולא מצאתי משהו אחר בארץ זול יותר.

במידה ויש כזה אשמח לשמוע.

2. אתה בטוח ב-100% שיהיה צוואר בקבוק? עד כמה זה רציני? 

בכל מקרה אני אקבל יותר FPS במשחקים עם ה-1080 מאשר ארכוש 1070, נכון?

3. האם יש אפשרות לבדוק עוד לפני קניית הכרטיס האם יהיה לי צוואר בקבוק ועד כמה זה רציני?

4. הכוונה שלי בלהחזיק זה באמת צוואר בקבוק, ספק, מקום במארז, וכו'.

5. אני יודע שיש לא מעט אנשים שהולכים לקטול אותי אבל כן, אני משחק ב-FHD ורוצה 1080 וזאת מכמה סיבות:

- לחבר שלי יש 980ti שהוא שווה ערך ל-1070 ולא כל המשחקים רצים לו באופן חלק לחלוטין על הגדרות גריפקה מלאות לגמרי כולל פילטרים, אפילו הוא צריך להתפשר מעט לפעמים

-אני כבר יודע מתוך נסיון מר שתוך חצי שנה/שנה אני כבר אצטרך להתפשר על הגדרות מסויימות (מעדיף למשוך את זה כמה שניתן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יהיה לך שום צוואר בקבוק מהמעבד למרות ביטחותו של איתמר מעלה שכך יהיה.

חפש תחת שם המשתמש nec_000 בפורום זה מספיק פעמים התייחסותו לנושא זה שנטחן עד דק.

לא יהיה אצלך צוואר בקבוק לא רק עתה, אלא גם לא יהיה צוואר בקבוק עבור מאיץ גראפי כפול בכוחו מזה של GTX1080

(לו היה מאיץ שכזה כיום בשוק).

רק כאשר לראשונה יפותחו כותרים שמצריכים כח חשובי גדול ממש ממה שמספק מעבד 4 הליבות המודרני מאד כשלך,

אז נדבר על צורך בשדרוג הפלטפורמה (לוח + מעבד + זכרונות). מהלך שלא יתרחש לפני 2017/18 לכל המוקדם. 

עד אז, שא ברכה המחשב שלך פיקס. שים את המאיץ הגראפי החדש, ותראה שאתה מקבל אותם FPS

כמו כל משתמש מחשב אחר - גם כזה שיש לו מעבד שנה אחת חדש משלך (שזה בערך המעבד הכי חדש שיש ממילא בשוק כיום).

מה שכן המעבד שלך כמדומני יכול לקבל קלה של כמה מגהרצים - מה שלבטח יתרום קצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

תלוי מה תשחק.

דוגמא מספרית של מישהו מהפורום עם צוואר בקבוק של 47%

ז"א עם מעבד חזק יותר הוא היה יכול לקבל 47% יותר.

https://hwzone.co.il/community/index.php?/topic/571264-תמונות-לשניה-בBF1-עם-GTX1060

לא הבנתי מה אתה מנסה להראות, תפנה לתגובה ספציפית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקנות 1080 ל FHD זה מוגזם בלי קשר למפרט שלך. אם לחבר שלך יש בעיות עם ה 980Ti ב FHD במשחק אחד

מתוך 40 זה כנראה נובע מהמשחק עצמו, או שהוא כבד בצורה בלתי הגיונית או שהמנוע פשוט זוועה. 1070 זה כרטיס

שאוכל בלי מלח FHD וללכת על 1080 לרז' זה פשוט זריקת כסף. ב 1000 שקל + הפרש ביניהם אפשר לקנות SSD

למשחקים, כרטיס קול סופר איכותי, או פשוט לקנות הרבה זוגות של תחתונים וגרביים. אפשר למצוא משחקים ספציפיים

ולהתחיל לשים 8MSAA ולראות איך ה 1070 מטפטף זיעה ב FHD.. אבל זה לא מדד הגיוני. המשחקים האלה הם

בודדים וגם צריך ללכת עם פילטרים עד העצם.

חבל.. עסק שלך, אבל המלצה שלי - תתפנק ב 1070 ותסגור עניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגובה 4, יש פקודת קונסול בbf שמראה כמה זמן לוקח למעבד וכמה זמן לוקח לכרטיס מסך לרנדר פריים. הוא מקבל 40 fps בגלל שהמעבד מגביל אותו.

1000/25 זה ה40 שהוא מקבל, לפי מה שהוא אמר הגרף של הכרטיס מסך בין 15-20 נגיד ממוצע 17.5.

1000/17.5=57

ז"א אם מעבד חזק יותר הוא היה יכול לקבל 57 fps.

*יכול להיות שתהליך אחר מאמץ את המעבד, אחרת תעבוד אחרת וכו', כרגע זה המצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

לקנות 1080 ל FHD זה מוגזם בלי קשר למפרט שלך. אם לחבר שלך יש בעיות עם ה 980Ti ב FHD במשחק אחד

מתוך 40 זה כנראה נובע מהמשחק עצמו, או שהוא כבד בצורה בלתי הגיונית או שהמנוע פשוט זוועה. 1070 זה כרטיס

שאוכל בלי מלח FHD וללכת על 1080 לרז' זה פשוט זריקת כסף. ב 1000 שקל + הפרש ביניהם אפשר לקנות SSD

למשחקים, כרטיס קול סופר איכותי, או פשוט לקנות הרבה זוגות של תחתונים וגרביים. אפשר למצוא משחקים ספציפיים

ולהתחיל לשים 8MSAA ולראות איך ה 1070 מטפטף זיעה ב FHD.. אבל זה לא מדד הגיוני. המשחקים האלה הם

בודדים וגם צריך ללכת עם פילטרים עד העצם.

חבל.. עסק שלך, אבל המלצה שלי - תתפנק ב 1070 ותסגור עניין.

האמת שלאחר הרבה בדיקות נראה שאתה ממש צודק.

זה בדיוק מה שאני הולך לעשות.

בפחות כסף של GTX 1080 אני הולך לקנות:

אחד כרטיס מסך:  http://ksp.co.il/?uin=33671&select=

+תחתונים וגרביים :-)

תודה לכל העוזרים על התובנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי השרשור על BF1 אין להתייחס לגרסת beta שבפיתוח, ובוודאי שלא למחשב אחד של "מישהו ספציפי" בפורום.

מכונה שאיננה מולבנת.

רק כאשר הכותר יושק רשמית, ורק לאחר שייבדק כנדרש על מכונת רפרנס תקנית מייצגת לצרכי בדיקות,

יהיה ניתן להסיק משהו לגבי ביצועי חומרה כזו או אחרת בכותר הנדון.

נכון לעתה יש לבחון את הנושא רק על כותרים וותיקים ומוכרים בשוק, שידועים ככותרים ללא בעיות מנוע גראפי

או תוכנתי, ועליהם לבצע בדיקות שונות כאשר מבודדים בכל פעם את הפרמטר הנבדק בדייקנות ועל פי מתודולוגיות

בדיקה קבילות בתחום. למשל אם בודקים על מעבד שונה, יש להשוות את כל יתר הפרמטרים שמסביב לו עד האחרון שבהם,

ועד כמה שניתן הדבר לביצוע. למשל אפשר לבצע הורדת תדר מהירות הזיכרון (במכונה המהירה יותר) לתדר מהירות

הזכרון של המכונה עם המעבד השני.

כמו כן יש לחזור על הניסוי על לפחות 3 מכונות שונות, על מנת לקבל תקפות (מינימלית סבירה) לממצאים מבחינה סטטיסטית.

אם בוחנים על מכונה אחת, כשל כלשהו בה שאינו ידוע, עלול להטות את התוצאות דרסטית ולהוביל למסקנות שגויות.

3 מכונות שונות (אך זהות בהרכבן) אשר מציגות 3 תוצאות זהות/קרובות מספיק, מתקפות האחת את האחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@nec_000 ברגע שאתה עובד עם כרטיס 1070 לדוגמא עם מעבד X ומקבל 100FPS ממוצע ואז אתה עובד עם מעבד Y ומקבל 90FPS בממוצע.

האם אתה קורא לזה צוואר בקבוק?

כי אני קורא לזה צוואר בקבוק, בין אם משמעותי או לא, קיים צוואר בקבוק, שמונע מ"הבקבוק" 10 אחוז ממהירות המזיגה שלו.

fallout-4-cpu-benchmark-1080-u

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינה מעשית פרקטית, ירידה של 10% בתוצר הפלט הסופי של מכונה בדומיין שעליו אנו מדברים - גיימינג, איננה מורגשת על ידי אדם,

ולכן אינה מוגדרת "צוואר בקבוק" מבחינה משימתית.

לא כל פרומילון של ירידה בביצועים הוא "צוואר בקבוק" הגדרתית.

אחרת גם ירידה ל 99% אצלך ושכמותך מוגדר כצוואר בקבוק ולכן רק כשכולם בדיוק אבל בדיוק על 100% אז אין צוואר בקבוק.

ודבר שכזה אך פעם אינו קורה במכונת מחשב.

דוגמא להבנת הנושא מזווית נוספת:

בכביש המהיר כשהוא פתוח ואתה על 100 קמ"ש בנינוחות, ירידה ל- 90 קמ"ש בשל עומס וצפיפות מכוניות, אינה מוגדרת צוואר

בקבוק או כפקק. רק כאשר יורדים למהירות זחילה של עשרות קמ"שים בודדות, אתה ואני מכנים זאת כפקק בכביש. במילים מכובסות

צוואר בקבוק.

ואגב יש הרבה צווארי בקבוק במכונת מחשב, ולבחון אותן כך זוהי רדידות:

צווארי בקבוק כל הזמן יש במכונה הזו עם עשרות רכיבים ומאות עד אלפי מודולים שעובדים בה במקביל. כל העת מישהו מהם ממתין

לרכיב אחר בתורו, שיזין אותם, או שימתין לקבל מהם פקודה/פלט בשרשרת הכוללת.

עתה נעבור לניתוח הגרף שהבאת מעלה משום שניתן ללמוד ממנו הרבה ולהבין את העסק טוב יותר (בהמשך תבין):

נשים לב כי הפער בין מכונות מקבילות/דומות כגון 6600 ו- 4690 העובדות באותו תדר = 3.5Ghrz, הוא אפסי.

קרי בגדר טעות דגימה סטטיסיטית.

נשים לב כי כשעברו למעבד 4790, אך בתדר 4.0ghz שמהיר יותר מה-3.5Ghrz , קבלנו פתאום שיפור ביצועים לינארי

לעליה בתדר. לא מפתיע.

ואיפה אנו נראה לראשונה פער קצת יותר גדול, כאשר עובדים לפלטפורמת 5930, נשים לב שהיא עדיין על 3.5ghrz ,

והפעם זהו שפור ביצועים שאינו נובע מתדר. אזי מה ההסבר שם ידידי shapin ?

הפעם אשאיר לך להשיב על שאלה זו, ובהנחה שקראת את כל שהסברנו היום לעייפה בפורום.

*רמז, זה לא בגלל העוד ליבות של המעבד.  

שאלה מנחה: שאל את עצמך מה שונה בפלטפורמת 5930 לעומת האחרות 6600 או 47xx/46xx .

ראה עד כמה שוני זה בין הפלטפורמות, מצליח למרות התדר שנותר על כנו 3.5ghrz, להשתוות בביצועים הכוללים של המערכת

אל מעבד 4790 בתדר 4.0grz. מהתשובה לשאלה זו נלמד כולנו, את החשיבות הרבה שיש ל...  ושאינו קשור מאומה למעבד עצמו

ולכוחו החישובי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון. ברגע שיש לך הבדל של 7-10 פריימים שגובלים באיזור ה 50 ב 1080P, נגרר מזה שברזו' גבוהה יותר יהיה פחות פריימים

ממה שנבדק. מה שאומר שהמינימום פריימים בוודאי יתנו הרגשה של תקיעות, איטיות, הפרעות או כל דבר שאדם לא ירגיש ברגע שהמשחק

עובד עם מינימום פריימים שלא נופלים רחוק מקצב המסך שלו. ושוב לנקודה החשובה - אל תניח שכולם מסוגלים לשחק עם 30 פריימים.

אני מרגיש את זה. אחרים מרגישים את זה. צריך להסתכל על כולם.

בהנחה שהמספרים האלה נכונים - יש כאן הבדל בין מה שהמעבדים נותנים לי כשחקן. במינימום פריימים הבדל של 9 מתוך 60 שזה מעל 10 אחוז מצריך אותך

להמהיר את המעבד בכדי להגיע לסטוק של i7 ( משהו שלא כולם יעשו ). זה יהיה גרוע יותר שנעלה ל 1440P. משמע - הנה משחק שלא הייתי נהנה ממנו כמו

שאני נהנה ממנו עכשיו. תלוי בשחקן, בכמות השעות שהוא שורף ואיך הוא רוצה לשחק.

תקיעות במשחק כמו Fallout ? בשבילי זה יהיה סיוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשיבות הרבה של כוח לכל ליבה ? מטמון ? זו חידה.. ?

ועדיין shapin צודק במה שהוא אמר מבחינת הגדרה. ברגע שיש לך עם אותו כרטיס מסך משהו שגורם לך לפריימים נמוכים יותר

שמצריכים אותך להמהיר את ה i5 לאיזור OC מכובד כדי לעמוד מול המעבד השני.. זה אומר ש.. ? יש צוואר בקבוק מסוים במצב

הראשוני. חד וחלק... כדי לפתוח את הפקק אתה חייב לתת OC. או לא לעשות כלום ולהישאר אם אותו דבר.

ההשוואה בין התדרים היא טיפשית מאחר ולי היה i5 3570K מומהר מעל 4 והוא לא עמד מול ה i7 6700k בסטוק בחלק מהמצבים. ( משחק, שניים ).

לא צריך להיות גאון כדי להגיד כמה מילים על עניין הבקבוקים, ובטח שלא צריך להיות עם שכל בריא כדי להבין שהויכוח הזה מטומטם

מאחר וברגע שאתה צריך לעשות OC למעבד כדי להגיע לפריימים של מעבד אחר ( לצורך העניין לאותו תדר כמו שלו ) הגדרתית :

זה צוואר בקבוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...