הבדלים באיכות תמונה בין המותגים ? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הבדלים באיכות תמונה בין המותגים ?

nec_000

Recommended Posts

מכל המשחקים והבדיקות שערכתי אצלי בין המאיצים השונים של נוידיאה ו- בימים האחרונים (שאת מרביתם ראיתם כאן בפורום בשרשור

על הפרופורציות), לא יכולתי שלא לשים לב להבדלים בתמונה שמייצר כל אחד מהכרטיסים, שבהתחלה הייתי בטוח כי אני מדמיינם.

כפדנט בענייני תוצר גראפי (יותר מדי שעות צפייה בתמונות CGI שהצטברו בעשרות השנים כנראה) הנושא הציק לי, 

אז נגשתי לבדיקת שני מחשבים זה לצד זה כשבכל אחד מהם כרטיס ממותג אחר, ו-  Vuala:

אינני מדמיין וההבדלים באמת קיימים. בהשוואה back to back הם קפצו לעין בצורה קונטרסטית.

מכאן התחלתי קצת להתעניין יותר לעומק, שכן לא זכור לי כדבר הזה בכל שנות עבודתי על מאיצים שונים אצלנו.

כן היו הבדלים במהלך ההסטוריה (לעיתים) אך לא כאלו אגרסיביים, אלא הבדלים שהיו בדר"כ קלים מאד של טונאל או פילטור

הנוצרים בטכניקה מעט שונה.

עושה רושם שמשהו השתנה בשנים האחרונות. הייתכן כי היצרניות עושות שונה באופן מהותי.... ?

או שאולי יש הסבר אחר...

שמתי לב לשוני ב- color processing, ב- contrast rendition, וב- filtering passes על כל מרכיב המכיל תדרים גבוהים בתמונה.

בכלל, ישנם מצבים שישנו offset לא נכון ב- HUE של התמונה המתקבלת בכרטיס האחד לעומת האחר - שנראה לעומתו spot on

ואצלי המסך מכויל צבעים - דבר שמיד מקפיץ זאת לעין.

הנה חומרים שעולים בשפע בחיפוש גוגל:

https://www.google.co.il/search?q=nvidia+vs+amd+image+quality&biw=1536&bih=770&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwi51uDMxpvOAhWJthoKHSXXDQIQ_AUIBygA&dpr=1.25

ומה אתם אומרים בנדון, למי שעבר בין כרטיסים מעת לעת או שיש לו יותר מכרטיס אחד בו זמנית וחש בהבדל ?

לקט סרטונים להתרשמותכם (תתעלמו מהסקירות שבהם שכן היא לא העניין פה, תתרכזו רק בשוני בתמונה המוצגת)

**סרטונים שני ושלישי הכי טובים לנושא, הראשון והרביעי קצת פחות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 81
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הבדלים תמיד היו קיימים וכנראה שתמיד יהיו. זה קצת כמו להכין סלט מאותם הפירות, אבל מאיזורים שונים בעולם.

מי שהיה פה בפורום בתחילת העשור זוכר שהיה המון רעש בצד של ATI בזמנו בכל הנוגע להגרעה מכוונת באיכות התמונה בשביל לסחוט עוד כמה FPS במבחני ביצועים.
ספציפית אני זוכר שהמון נקודות במשחק Crysis פשוט לא רונדרו, אלא הועתקו מכאלה שלידן, או הופיעו שחורות לחלוטין בתנאי חושך או קרוב לחושך במשחק. מעין פיקסלים עצלנים שלא דורשים כח עיבוד.

איכשהו זה נגמר בזה ש-ATI הואשמה בהגדרות ברירת מחדל נמוכות מדי בדרייבר, והעלתה אותם.

זכור לי גם דברים מהצד של באיזור שנת 2006 אבל הרבה יותר במעורפל.

בסך הכל, ההבדלים רחוקים מאוד מלהיות חשובים או משפיעים ישירות על השחקן בצורה חשובה. אפילו אני, שלמחייתי וגם לפנאי בעשור האחרון רואה יותר וחריצי PCIE מכל כרטיס אחר וכל חריץ אחר בעולם, פשוט לא עולה לי המחשבה שהחשיבות הזאת בין טונים שונים של צבעים היא חשובה מספיק בשביל להביא אותה קדימה.

כפדנט אחר של תוצרים גרפיים, חלקות התמונה, כמות הפרטים וחוויית השימוש הפכה לחשובה הרבה יותר. אולי, כשיהיה לי קצת יותר זמן בבית, אקח 3 כרטיסי מסך, 1 מכל ארכיטקטורה של , ו-1 מכל ארכיטקטורה של ואשווה מול סקאלה של צבעים ותאורה את האיכויות ברזולוציה גבוהה מול כלים שיודעים לעשות את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו זה כבר לא מצחיק בכלל, אפילו מתחיל להרגיז... אם לא להרים גבה:

דבר שכזה עלול לשמוט מתחת הרגליים את כל מתודולוגיית מדידת הביצועים שבין שתי היצרניות במידה ויתברר כי הוא טיפוסי

וחוזר על עצמו בכותרים נוספים.

בביתי המקום שהנני עובד על המחשב אישית, הכרטיס האחרון ממותג נוידיאה שהיה לי (לפני ה- GTX650ti) היה ה- GTX570 הנפלא.

לא זכור לי שבדור ההוא (של שנת 2009) אשר אליו שייך ה- GTX570, היו פערים ברורים וחדים בתמונה בין לנוידיאה,

וגם אז היו לי מערכות משני המותגים בו זמנית לרשותי. משהו מאד מוזר קורה פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שקורה בסרטון עם ממש גורם למשחק תחת NV להיראות כאילו זה על MED,

וכשהוא מראה את זה על RX480 זה נראה כמו קפיצה לULTRA.

הבדל תהומי בהחלט, אם הייתי בעל כרטיס של NV כנראה שהייתי די מתעצבן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של H3avyM3tal

עם ה1080 אין את הטעינה הדיליי. לדעתי מה שהוא רואה זה בגלל שהוא מריץ דופ ב4K עם כרטיס מסך שיש לו 3.5 גיגה זכרון, שלא מספיקות לקרוא את הטקסטורות העצומות של דום.

על מה אתה מדבר? זה גם הופיע ב1080P בGTX780

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי הסבר למה על כרטיס מסך ישן איכות התמונה נמוכה יותר אצלו.

אני אומר כי לי זה לא קורה במשחק (טעינה של טקסטורות עם GTX1080). או לפחות לא שמתי לב לזה. אבדוק מאוחר יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^מתכת כבדה,

צפה בסרטון שוב, הסוקר מדגיש שהוא שם הגדרות על 1080P, ובדק מפורשות שנפח הזכרון הנצרך אינו עובר

את מגבלת 3 גיגה בייט, ואף שם בסרטון את תמונת המוניטור על מנת להראות לצופה, כי לא מדובר פה בבעיית

זיכרון שחלילה נגמרה, לא ל- GTX970 ולא ל- GTX780Ti.

ואגב, בעיית לא היתה באה ליידי ביטוי ככה, אלא נראית כ- texure swaping , דבר שהיה בא לידי ביטוי

באמצעות stutter ולא delayed rendering.

לי זה נראה כמו "התעסקות מכוונת" מצד נוידיאה בדרייבר, הוראת ביצוע detail of rendering vs distance

שונה באופן מכוון ממה שהאפליקציה מבקשת. או אפשרות שהם התערבו למפתחת הכותר ישירות בהגדרות שבמנוע

הגראפי, באם הוא מזהה שכרגע עובד כרטיס מהמותג שלהם או מהדגמים האלו והאלו (זה לא משנה איפה הפקודה

ניתנת בשרשרת - במנוע הגראפי או בדרייבר).

בשלב זה אינני רוצה עדיין להסיק מסקנות ונדרש כמובן מחקר רחב ומעמיק יותר, לראות האם מדובר במקרה נקודתי

ולא חלילה בתופעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עובר ככה על הטוקבקים שיצאו בעמוד היוטיוב של הסרטון הזה, מאד מעניין מה שאנשים מספרים שם לגבי מה הם חוו על המערכת

שלהם. ממליץ לקרוא.

עדכון:

התופעה נצפתה גם על כרטיסי GTX980Ti שהוא מהיר פי 1.5 ועם של 6GB.

כמו כן בדיקה נוספת העלתה, למשל שהתופעה הזו של LOD מאוחר על כרטיסי נוידיאה נגרמת בעוד מנועים גראפיים,

לרבות ה- benchmark של Unigine Valey.

אז הלכתי לשחזר אותה אצלי, והממצאים נכונים: העצים וכל הדברים שמרחוק מרונדרים לפרטים מאוחר יותר על הכרטיס

של נוידיאה לעומת על כרטיסי .

ישנה עוד טענה טכנית בטוקבקים, שבגלל הטכנולוגיה של נוידיאה לדחיסת רוחב פס הזכרון, יתכן שהדחיסה גורמת

לשהות בתהליך הפריסה והדחיסה בכל איטרציה, דבר שמאט ומעכב את עבודת הרנדור. זוהי טענה שעל פניו במחשבה

ראשונית לפחות, עשויה להיות רלוונטית. ואם היא אכן כזו, אז דחיסה ורווחיה לחוד, אך אם היא פוגעת בבצועים בכל הנוגע

לאיכות הויזואלית של התמונה, זה לא בדיוק מה שהמשורר התכוון להשיג.

ופה כמו שנאמר, אין פשוט ונכון יותר מאשר רוחב פס טיפש ואגרסיבי - brute force במיטבו.

עריכה נוספת: כותב מציין שתופעה הרנדור המאוחר (לפי מרחק) נצפית גם במנוע V על כרטיס נוידיאה 970

לעומת 390 שאצלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^זה לא קורה לכל אחד ?

זה קורה לכל כרטיס מסדרת 600 700 900 שבדקו (כולל 980Ti).

ולכן עד שלא יהיה ברור מהיכן התופעה נגרמת, אין מושג מה אפשר או אי אפשר לעשות.

למשל, אם מחד יתברר שמדובר בבעיה של פריסה ודחיסת , אז אין מה לעשות יותר מדי למעט אם אפשר להגדיר לכרטיס

לעבוד ללא דחיסה, מה שיפגע כמובן בביצועים דרמטית בסדרת וצפונה משם . שכן אצלם הזכרון נדחס ברמה

של חצי ב- , ו- 60% ב- .

ואם מאידך מדובר "זוטא" בהונאה שעשתה נוידיאה בהגדרות הדרייבר, שעושה override להגדרות המנוע הגראפי לגבי LOD,

אז התיקון הוא בדמות הורדת ההונאה הזו מהדרייבר, תיקון שקל מאד לבצעו ולוקח 60 שניות עם כוס קפה ביד.

ואז שוב, הביצועים יפגעו דרסטית באותה מידה.

מה שלא יהיה, תיקון כזה או אחר (אם יהיה תיקון) בדרייבר, ככל הנראה יגרור ירידה חדה בביצועים. ולאחר תיקון שכזה אני

לפחות הייתי רוצה לראות re-bench של כל הכרטיסים שמושפעים מהתיקון האמור. 

מזלה של שכך או אחרת, היא ממילא עברה ל- והשאירה במקרה הזה שני פסים חרוכים על הכביש לנוידאה,

לבוא ולהתרשם מה- API החדש.

אכן שעות לא קלות עוברות (להערכתי) על קודקודי נוידיאה בימים אלו, שצריכים לחשוב מה לעשות עם התפוח אדמה הלוהט

הזה שנזרק לפתחם:

הסרטון הזה שבמקרה עליתי עליו, כבר עושה מספיק רעש תודעתי (לראיה הנה הוא הגיע עד לכאן), בין השאר משום ש- DOOM

הוא אחד הכותרים ההכי פופולריים בשוק. וכל זאת נוסף להפסדה הטרי בתביעה ייצוגית לגבי GTX970 והדווח השקרי לגבי כמות

הזיכרון VRAM שיש בו.

ואם ל- היה שכל בעבודת PR (מה שעושה רושם שאין לה) היא היתה ממנפת את הסרטון הזה באופן רציני:

מיד מכנסת צוות מומחים, שישרפו יום ולילה על הנושא, יבצעו בחינת כל הדקויות הללו בכותרים, במנועים הגראפיים ובבנצ'ים

השונים, ועל הכרטיסים השונים מהמחנה היריב, ואם באמת (חלילה וחס) מוצאת מגמה ולא גליץ' נקודתי, אז עושה מזה עבודת

מטעמים עם הצגה מסודרת במסיבת עיתונאים. אירוע שהיה עלול לזעזע את קהילת הצרכנים, שכן אין קשה יותר מאשר

פגיעה תדמיתית באמינותו של מותג. וכשדבר שכזה קורה ברצף די מיידי אחרי ההפסד הצורם בתביעה הייצוגית, מה שמכונה

פרשיית נוידיאה-גייט 970... אז בכלל הנזק מתעצם.

AMD צריכה להפסיק ולהעסיק יותר מדי הודים וסינים מנומסים, ולהתחיל להעסיק יותר ישראלים חריפים חוצפנים בשורותיה,

שבתחרות רואים מול העיניים רק אדום....  (סליחה ירוק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...