5820k vs 6700 to gaming - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

5820k vs 6700 to gaming

Recommended Posts

1. בנוגע למעבדים בעלי תושבת 2011-3 וזיכרון DDR3:

ציטוט של BenSmall Brown

אני חושב שזה לא נכון. אבל לא מצאתי לוח אם עדיין שיוכיח את זה.

אתה טועה - כל המעבדים לתושבת 2011-3 תומכים אך ורק בזיכרון DDR4. בקישור הזה אפשר לראות את כל המעבדים בעלי תושבת 2011-3, כולל מעבדי ה Xeon, מהאתר של אינטל ואף לא אחד מהם תומך בזיכרון או DDR3L.

2. בנוגע ללוח אם לתושבת 2011-3

ציטוט של BenSmall Brown

אני אף פעם לא שמעתי על ASRock המפרט נשמע נחמד למה לא לקחת את x99m gaming 5 עם כל הפיצ'רים של המשחקים בKSP הוא עולה 1,279 קישור?
ההבדל הוא עוד 4 dimm ואולי כניסת M.2 ל-... ב-71 שקל.

א. היא חברה מוכרת שמייצרת לוחות אם. בארץ לוחות האם שלה נמכרים בעיקר בפלונטר.

ב. העובדה שבשם לוח אם כתוב אין פירושה שבלוח יש "פיצ'רים של משחקים".

ג. מבחינת ההבדלים בין הלוחות הנ"ל:

- הלוח GA-X99M-Gaming 5 של הוא בגודל Micro-ATX בעל 4 חריצי הרחבה לזיכרון (תומך בנפח זיכרון מקסימלי של 64GB), חיבור SATA Express, שישה חיבורי 2.0 בפאנל האחורי, אפשרות לחיבור עוד 4 חיבורי 3.0 לפאנל הקידמי, 3 חריצי הרחבה מסוג PCI Express X16 (שניים מסוגלים לעבוד ב X16 ואחד ב X8, תלוי בדגם המעבד שיותקן) וכרטיס חוטי E2201 (יש כאלו המתלוננים על כך שהדרייבר של כרטיס כזה הוא "כבד"). אני לא יודע כמה שלבי ייצוב מתח למעבד יש בלוח האם הזה.

- הלוח X99 Extreme4 של הוא בגודל ATX (גדול יותר), בעל 8 חריצי הרחבה לזיכרון (תומך בנפח זיכרון מקסימלי של 128GB), כרטיס רשת חוטי של אינטל, 12 שלבי ייצוב מתח למעבד, אין לו חיבור SATA Express (לא ממש קריטי כי גם כך כמעט ואין התקני אחסון בעלי חיבור כזה), 4 חריצי הרחבה מסוג PCI Express X16 (שניים מסוגלים לעבוד ב X16, אחד ב X8 ואחד ב X4, תלוי בדגם המעבד שיותקן), ארבעה חיבורי 2.0 בפאנל האחורי ואפשרות לחבר עוד 2 חיבורי 3.0 לפאנל הקידמי.

מבחינת שאר התכונות שני לוחות האם דיי זהים - ארבעה חיבורי USB 3.0 בפאנל האחורי, 10 חיבורי SATA3, כרטיס קול ALC1150, ארבעה חיבורי USB 3.0 בפאנל האחורי, חיבור M.2 אחד וביוס גיבוי.

אם ההפרש במחיר עבורך הוא רק 71 ש"ח, אני לא רואה סיבה להעדיף את הלוח של .

3. בנוגע למשתמשים הכפולים שלך:

ציטוט של BenSmall Brown

משתמש נחסם עקב "ספאם והקפצת דיון". אני עכשיו זהיר יותר ואני לא רוצה שיחסמו לי גם את המשתמש הזה.
(אני חושב שאם חסמו אותי ואני יוצר משתמש חדש זה בניגוד לחוקים אבל לא בטוח). או אני שיצרתי הרבה דיונים בלי כוונת זדון או שהמנהל עם כוונת זדון חסם אותי.

א. אני לא יודע מה עשית ומתי זה היה, אבל לפי חוקי הפורום:

ציטוט

משתמשים כפולים:
משתמש אשר יקבל עונש כלשהוא המונע ממנו שימוש רגיל בחשבון המשתמש שלו (כגון הרחקה או השתקה) וייפתח חשבון משתמש חדש כדי להתחמק מהעונש אשר הוא קיבל, יורחק לצמיתות מהאתר, ללא שום אפשרות לחזור.
כל החשבונות אשר מקושרים לאותו משתמש כפול יקבלו באן קבוע!

עכשו שכתבת שכתבת שפעלת בדיוק בניגוד לחוקי הפורום (פתחת משתמש חדש בכדי להתחמק מעונש שקיבלת) אני צריך להעביר את זה הלאה. ואז יוחלט מה עושים במקרה שלך (זו לא החלטה שלי).

ב. אני לא חושב שיש כאן מנהלים עם כוונות זדון.

4. בנוגע לחישוב שעשיתי (המרת ערך תיזמון ממספר מחזורי שעון לזמן בשניות):

ציטוט של BenSmall Brown

א הבנתי בכלל את החישוב שאתה עושֹה בסעיף ב. אולי בגלל הבעיות של עברית ומספרים בפורום. לא הבנתי למה לחלק ב2 בכלל, אם תוכל לעשֹות נוסחה עם משתנים, טבלה למה שווים המשתנים, והסבר מפורט למה כל פעולה נעשתה, אני מאוד אשֹמח.
דרך הגב עשֹיתי במחשבון ויצא בסדר אבל שוב לא הבנתי מה עשֹיתי.

בדיון מעבדים, לוחות אם וזכרונות - כל מה שרציתם לדעת (ועוד) (2014) הסברתי את כל הנושא הזה (ראה סעיף 4.8). מה שבסה"כ עשיתי היה להמיר תדר לשניות (היחס בין זמן T לתדר F הוא T=1/F), כאשר יש להבין שתדר השעון האמיתי בזיכרון הוא חצי מהתדר המצויין עליו.

5. בנוגע להגדרת ביצועים במשחקים:

ציטוט של BenSmall Brown

מה שלי חשוב בביצועים או שאני קונה מחשב חדש זה האופציה 1 ולא 3 או 4.

נכון להיום אפשר לומר שמבחינת המעבד, ברוב המוחלט של המשחקים מעבד i7 כלשהו (לתושבת 2011-3 - ה -E, לתושבת 1151 - ה- או אפילו לתושבת 1150 - ה Haswell) לא יגביל אותך.

מבחינת נפח הזיכרון כמעט תמיד 8GB יספיקו לך, למרות שאני אישית הייתי מעדיף לפחות 16GB של .

מבחינת לוח אם - כל לוח אם, גם הבסיסי ביותר, אמור לתת את אותם הביצועים. כמובן שלמטרות הסיפור שונה, שכן לא כל מתאים ומיועד להמהרה.

6. בנוגע למחשב שיחזיק תקופה ארוכה:

ציטוט של BenSmall Brown

כלומר שיהיה אפשר לשחק במחשב גם בעוד 5 שנים [היה לי i7 860 שקניתי ב 2009 ב 2010 החלפתי ל i7 880 והוספתי 1TB ב- 2011 החלפתי מ- GT240 ל- GTX660Ti, ספק 550W והוספתי SSD (בקניה 1), מגבר ורמקולים (בנוסף למשחקים קניתי עכבר דיאבלו3) ב- 2012 החלפתי את הזיכרון מ- 6GB (2+2+2) ל- 16GB (8+8) והוספתי 2TB, מסך 3D ו-BD (בקניה 1) ב- 2013 החלפתי את הקירור למעבד מ-BOX ל- NH-U9 והוספתי 4TB ב- 2014 המחשב נגנב ממקום העבודה]. סך הכול המחשב החזיק לי 5 שנים. אני רוצה עכשיו גם מחשב שיחזיק לי תקופה גם של 5 שנים.

א. אף אחד לא יכול להבטיח לך שחומרה שתקנה היום תיחשב טובה וחזקה גם בעוד 5 שנים או אפילו 3 שנים.

ב. בשנים האחרונות השיפור בין הדורות של המעבדים הוא יחסית קטן, כך שבאופן מעשי גם מעבד i5 או i7 מהדור השני או השלישי (שכיום הם בני 4-5 שנים בערך) אמור להתאים גם לשימושים מודרניים. אותו הדבר תקף גם לגבי ההבדל בין זיכרון DDR4 ו DDR3 - יש הבדל בביצועים, אבל בהחלט אפשר להשתמש במחשב עם זיכרון DDR3 גם כיום. בהנחה (דיי סבירה) שהמגמה הזו תמשיך גם בעתיד, אפשר לומר שכל מחשב שתקנה כיום (ובפרט מחשב עם מעבד i7 וזיכרון DDR4) יוכל לשמש אותך בעתיד גם בעוד 4-5 שנים לפחות. אני אישית משתמש באותו המחשב כבר כמעט 9 שנים (עם הוספת וכונן SSD) והוא עדיין מתאים לשימושים שלי.

כל זה לא בהכרח נכון כאשר הדבר נוגע לכרטיסי המסך - הדרישות הגרפיות של המשחקים כל הזמן גדלות, ולמעשה רוב הגיימרים נוהגים להחליף כרטיס מסך כל מספר שנים (משהו כמו כל שנתיים בערך).

ג. זה לא שהמחשב שלך לא החזיק מעמד, זה פשוט שגנבו לך אותו. סביר להניח שהייתי יכול להשתמש במחשב כזה (מעבד מהדור הראשון וזיכרון בנפח של 16GB) גם כיום למטרות משחקים (עם שידרוג של כרטיס מסך) וכנראה שהיית מקבל ביצועים סבירים.

ד. מבחינת תוחלת החיים של הרכיבים - אי אפשר להבטיח שרכיב מסויים לא יתקלקל, אבל בכדי להקטין את הסיכוי לכך אני ממליץ להשקיע בחומרה איכותית.

7. בנוגע לשימוש בכונן אופטי:

ציטוט של BenSmall Brown

רוב הדיסקים מגובים אצלי בתור ISO או WAV או MKV (באמצאות: windows media player, make mkv, to iso and drive). אבל אם אני אקנה SSD וארצה להעביר בגוסט את ה-HDD ל- איך אני יעשֹה את זה ללא דיסק. או נגיד ומיקרוסופט לא תציעה לשדרג דרך update איך אני אמור לשדרג את מערכת ההפעלה שלי, או נגיד והמערכת תקרוס מה אז?

א. אם יש לך מידע השמור על דיסקים אופטיים (מסוג CD או DVD) אז ברור שאתה צריך כונן אופטי.

ב. היום רוב ההתקנות של מערכות ההפעלה נעשות בעזרת כונן USB (או מה שמכונה Disk On Key) - זו מדיה יותר אמינה ומהירה וגם קל יותר להתנייד איתה.

ג. העברת מערכת הפעלה מדיסק קשיח לכונן היא אפשרית אבל מומלץ לבצע התקנה נקייה.

8. בנוגע למעבדים שציינת:

ציטוט של BenSmall Brown

כן. i7 6800 ו- i7 6850 נראים לי דומים מאוד ל- i7 5820 וה- i7 6900 ו- i7 6950X יותר דומים ל- i7 5960X השאלה היא האם לאחד מהשניים i7 6800 ו- i7 6850 יש 32 מסלולים של PCI-E?
באתר של כתוב ש- 6800 עולה 390$ ו- 6850 עולה 550$, כתוב כמה מטמון ומהירות שעון בסיס ובטורבו של כל מעבד.

כתוב גם כמה מהירות השעון של זיכרון ה- שהם תומכים וכמה הספק כל אחד לוקח, כמה ליבות וירטואליות ואמתיות יש לכל אחד מהמעבדים, כמה ננומטר הם מיוצרים, אבל לא מצאתי כמה מסלולים של PCI-E יש להם חבל, אתה יכול לעזור לי?
עריכה: לאתר אפשר להיכנס כנראה רק במחשב ברחוב קריית המדע בירושלים, עם שם וסיסמא. אבל אני מאמין שאפשר גם לעשות את זה בקריית גת ובעוד הרבה מקומות בעולם.

א. מעבדי ה -E עדיין לא שוחררו באופן רישמי והמידע לגביהם לא מופיע באתר של . לכן אי אפשר לומר בוודאות מוחלטת דבר לגבי הנתונים שלך (נפח המטמון, מספר הליבות, תדר העבודה, תדר הטורבו,  מספר מסלולי ה PCI Express וכד').

ב. לא ברור על איזה שם וסיסמא אתה מדבר ומדוע אפשר לגשת למידע רק ממחשב מסויים בירושלים או בקריית גת. האם אתה עובד באינטל? אם כן אתה כנראה לא אמור לפרסם מידע לגבי מוצרים שעדיין לא שוחררו באופן רישמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט

ב. לא ברור על איזה שם וסיסמא אתה מדבר ומדוע אפשר לגשת למידע רק ממחשב מסויים בירושלים או בקריית גת. האם אתה עובד באינטל? אם כן אתה כנראה לא אמור לפרסם מידע לגבי מוצרים שעדיין לא שוחררו באופן רישמי.

לא חבר שלי עובד שם (שגיא שחר) וניסה לבדוק איתי את זה, אבל לא מצאנו שום דבר באתר שלהם.

ציטוט

ג. העברת מערכת הפעלה מדיסק קשיח לכונן היא אפשרית אבל מומלץ לבצע התקנה נקייה.

יש לי דיסק של מיקרוסופט OEM שקיבלתי עם המחשב שנגנב לי, (שוב אני לא יודע אם זה חוקי לפי החוקים של מיקרוסופט אבל שחבר אחר שמע שגנבו לי את המחשב הוא נתן לי את המחשב הקודם שלו עד שאני אקנה מחשב חדש, והתקנתי עליו את מערכת ההפעלה חלונות 7 ביתית OEM ואחר כך שהיה לי SP1 כמו במחשב הקודם את הדיסק של חותם חלונות 7 אולטימטיבית שדרוג, ועכשיו את חלונות 10). עכשיו זה לוקח המון זמן כמה ימים עד שבוע ליתר דיוק כל הסיפור של ההתקנה ואני פשוט רוצה להעביר בגרסה שכבר הפסיקה להיות מופצת ע"י סימנטק שהייתה בחינם ואחריה יצאו גרסאות בתשלום והיא מופצת באופן עקיף היום "גוסט 10.1.1.5" אם אני זוכר נכון ופשוט להעביר את מה-HDD של 100-150 גיגה בייט לאם אני אקנה SSD נגיד של סמסונג ל-.

באמת שאם אתה חושב שוב שמה שאני עושה לא לפי החוקים של מיקרוסופט או סימנטק או הפורום או בארץ או החוק הבין לאומי או או להדארצי או סולטן או מדיה דיירקט או גלובוס יונייטד, אתה מוזמן לדווח לכולם כולל גם כאילה שלא הזכרתי פה, לתת עדות במשטרה ולתבוע אותי כמה שאתה רוצה.

לאומת זאת אם אתה חושב שיש אנשים שלא בהכרח זוכרים את החוקים או אפילו לא קוראים כל הסכם בכל אתר ותוכנה והם סך הכול אנשים פשוטים שלא שמרו פה ושם על חוק כזה או אחר, והם זקוקים לחמלה וחסד כי הם מצטערים וכתבו שהם יזהרו לא לעשות את אותם הטעויות

ציטוט

אני עכשיו זהיר יותר

רק אם אתה חושב כך תכון אותם לכף זכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@BenSmall Brown

1. פיצ'ר פירושו תכונה.

2. אני לא יודע ממה בדיוק אתה מתלהב בלוח הזה של Gigabyte:

א. התמונה הראשונה מראה שבלוח יש כרטיס Killer E2200, שהוא אמור להיות קצת יותר טוב למשחקים כי הוא אמור לאפשר תיעדוף של תעבורת ובכך לטפל בחבילות מידע הקשורות למשחקים לפני חבילות מידע אחרות. מעשית, התיעדוף הזה נעשה ברמת המחשב שלך בלבד,  כך שההשפעה שלו תהיה קטנה לכל היותר, ובנוסף מספר משתמשים מדווחים שהדרייבר של כרטיס הרשת הזה הוא כבד ומסורבל ולכן הם פשוט מעדיפים שלא להשתמש בו.

ב. התמונה השנייה והתמונה השלישית מציגות בסה"כ מציגות תוכנה של המאפשרת להגדיר Hot Keys (צירופי מקשים) ואפשרות לשנות את רגישות העכבר בזמן המשחק. אני בטוח שאפשר למצוא תוכנות דומות באינטרנט ואולי גם כאלו שמגיעות עם לוחות אם של יצרנים אחרים. אין פה שום תכונה "מיוחדת" של לוח האם.

עם כל הכבוד, אם הצליחו "לקנות" אותך בעזרת 2-3 כאלו, אז דיי ברור שאתה לא ממש יודע מה אתה צריך.

3. בעיקרון רישיון OEM של מיועד למחשב אחד בלבד ואתה לא אמור להיות מסוגל להתקינו על מחשב עם אחר. היות ויש לך רישיון אבל המחשב שעליו מערכת ההפעלה הותקנה נגנב, אני מציע שתפנה למיקרוסופט ותשאל אותם מה אפשר לעשות.

4. התקנה של לא אמורה לקחת "כמה ימים עד שבוע" אלא כמה שעות בלבד (כולל כל התוכנות שאתה מעוניין להתקין). הדבר היחיד שכן יכול לקחת זמן הוא העידכונים שנעשים דרך האינטרנט (זה תלוי בזמינות השרתים ובעומס על הרשת שלך). כל מה שאתה צריך לעשות הוא להכין מראש את כל ההתקנות הדרושות.

5. להעביר מהתקן איחסון אחד לאחר רק בגלל שמותקנת בה גירסה מסויימת של תוכנה שאתה לא מצליח למצוא נשמע לי קצת טיפשי. אני בטוח שבעזרת חיפוש באינטרנט תוכל למצוא את ההתקנה של הגירסה המסויימת של אותה התוכנה או לחילופין - סביר להניח שתוכל למצוא תוכנה דומה חינמית שמבצעת את אותה הפעלה.

6. על כונן ה אתה אמור להתקין את מערכת ההפעלה ואת התוכנות שבהן אתה משתמש בתדירות גבוהה. בד"כ לא נהוג לאחסן עליו מידע אחר כמו מסמכים, תמונות, וכד' אלא לשמור אותם בדיסק קשיח מכני רגיל מכמה סיבות:

א. כונן ביתי כיום הוא בד"כ בנפח יחסית קטן של 120GB עד 250GB ולכן אין עליו הרבה מקום פנוי.

ב. אין צורך בגישה מהירה לקבצים כמו תמונות, סרטים, מסמכים, קבצי מוזיקה וכד' (אלא אם כן אתה מבצע עריכות כבדות הדורשות גישה רבה להתקן האיחסון) ולכן כונן יהיה "מבוזבז" עליהם.

ג. לכונן יש מספר סופי של מחזורי כתיבה ומחיקה. זה בד"כ לא אמור להטריד את רוב המשתמשים וכונן כזה אמור להחזיק מעמד לפחות 5-10 שנים, אבל אם אפשר לצמצם את הבלאי שלו אני חושב שכדאי לעשות זאת.

7.

ציטוט של BenSmall Brown

באמת שאם אתה חושב שוב שמה שאני עושה לא לפי החוקים של מיקרוסופט או סימנטק או הפורום או בארץ או החוק הבין לאומי או או להדארצי או סולטן או מדיה דיירקט או גלובוס יונייטד, אתה מוזמן לדווח לכולם כולל גם כאילה שלא הזכרתי פה, לתת עדות במשטרה ולתבוע אותי כמה שאתה רוצה.

לאומת זאת אם אתה חושב שיש אנשים שלא בהכרח זוכרים את החוקים או אפילו לא קוראים כל הסכם בכל אתר ותוכנה והם סך הכול אנשים פשוטים שלא שמרו פה ושם על חוק כזה או אחר, והם זקוקים לחמלה וחסד כי הם מצטערים וכתבו שהם יזהרו לא לעשות את אותם הטעויות

לא ממש הבנתי מה אתה רוצה. אני לא משטרה ואני לא אוכף חוקים של אף אחד מלבד של הפורום הזה. התפקיד שלי הוא לשמור על סדר בפורום ולעזור היכן שניתן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסעיפים 3+4+5+6: כנראה לא הסברתי את עצמי Symantec Norton Ghost 10 היא תוכנה להעברה של מחיצות וכוננים כמו אקרוניס ויש עוד הרבה תוכנות כאילה, וזה לא תוכנה שמותקנת על ה-HDD שלי, ה-HDD בנפח 100GB.
(עכשיו אזוב אם זה חוקי או לא) כדי להתקין את 7 home OEM צריך נגיד 20-30 דקות, כדי לאפשר להתקין את 7 ultimate upgrade אני צריך להתקין עדכונים ל-SP1 שזה התקנת עדכונים הפעלה מחדש שוב התקנת עדכונים הפעלה מחדש בעירך 3 ימים כאילה אחר כך להתקין את 7 ultimate upgrade שזה משהוא כמו 20 דקות אחר כך להתקין עוד מלא עדכונים גם 3 ימים ובסוף את 10 Pro בעירך 10 דקות וזה לזמן מוגבל בחינם.

בסעיפים 1+2: אני חושב שאם יש תוכנה בחינם שעושה את זה במקום הלוח אם, אז אתה צודק. אבל חוץ מהתוכנה יש גם יותר יציאות USB, יש את SATA Express שאני לא יודע מה יותר מהיר M.2 או SATA Express (חיפשתי ולא מצאתי לא מהירות של M.2 ולא של SATA-Express), היום מה שמגביל זה אך ורק התעבורה בין לוח האם ל-, היום כולם קונים את ה- הכי מהיר שאתם מראים במפרטים מומלצים. נשאר לי של אסוס Hyper Express אין לי מוסג לאיזה חיבור לחבר אותו כי יש לי במחשב הזה רק IDE יש תמונות של ה- שאתה יכול לראות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בנוגע לתוכנה לגיבוי, העתקה ושיחזור מחיצות וכוננים - זה לא הפורום (נסה לשאול בפורום אמצעי אחסון).

2. נסה להשיג התקנה מעודכנת של מערכת ההפעלה בה אתה משתמש - זה אולי ייקצר את הזמן הנדרש להתקנת העידכונים. לחילופין - אתה יכול להוריד חבילות עדכונים  כקובץ אחד (לדוגמא SP1 ל Windows 7) - אולי גם זה אולי יעזור לך לקצר את תהליך העדכונים.

3. לבחור בלוח פחות עשיר בתכונות (פחות "מפוצ'ר") רק בגלל שיש לו עוד 2 חיבורי זו טעות לדעתי.

4. אף אחד כמעט ולא משתמש בחיבור SATA Express.

5. בנעוץ מעבדים, לוחות אם וזכרונות - כל מה שרציתם לדעת (ועוד) (2014) הסברתי בסעיפים 5.3 עד 5.5 את כל נושא ה"מהירות" של חיבורי ה SATA, SATA Express ו M.2. בגדול, SATA Express ו M.2 הם שני ממשקים פיזיים שונים לאותו החיבור, כאשר בלוחות האם לדורות הנוכחיים חיבור ה M.2 בד"כ מקבל 4 מסלולי PCI Express 3.0, דבר שנותן לו רוחב פס גדול יותר.

6. רוב כונני ה המומלצים כאן עבור שימוש ביתי רגיל (התקנת ותוכנות שמופעלות בתדירות גבוהה) הם בד"כ בעלי ממשק SATA, וזאת מכמה סיבות:

א. כל כונן מציע ביצועים עדיפים על כל דיסק קשיח מכני.

ב. ברוב המחשבים מהשנים האחרונות יש רק חיבורי SATA.

ג. כונני המסוגלים לעבוד ב"מהירות" גדולה יותר קיימים, אך הם יקרים והם בד"כ מגיעים בתצורה של כרטיס PCI Express או ככרטיס M.2.

7. כונן ה SSD שלך (ה Intel SSD 320 Series) הוא בעל ממשק SATA3. אם במחשב שלך יש רק ממשקי IDE לא תוכל להתקין אותו (וזה גם אומר שהמחשב שלך הוא בן יותר מ-10 שנים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה אומר שיש תוכנות כאילה כמו של לוח האם הזה ובחינם.
אני לא רוצה לקרוא את כל הנעוץ הזה.
אתה יכול לכתוב בקצרה את המהירות כמו:
sata 1: 1.5gb
sata 2: 3gb
sata 3: 6gb
כי אני לא מצאתי בשום מקום את המהירות, ד"א האם יש דבר כזה: SSD שמחוברים ל-PCI-.0x16?
ועוד משהוא בדקתי ויש לי אחר בפנים, תקנתי בעריכה.

עריכה: באתר של מיקרוסופט יש לינק לאיזה משהו שנותן או לשים את ההתקנה של 10 מכונן פלאש למחשב או לקובץ ISO ללא דיסק פיזי או תוכנת צריבה. אני לא צריך את זה אני רוצה דיסק מקורי של מיקרוסופט כמו שתי הדיסקים האחרים שלי: 7 בית וחלונות 7 אולטימטיבית.

אבל כל זה לא קשור לנושא אז אתה אומר שעדיף את הלוח האם הזה ולא את לוח האם שעולה פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של BenSmall Brown

אני לא רוצה לקרוא את כל הנעוץ הזה.

אתה לא צריך לקרוא את הכל - רשמתי לך בדיוק אילו סעיפים לקרוא.

ציטוט של BenSmall Brown

אתה יכול לכתוב בקצרה את המהירות כמו:
sata 1: 1.5gb
sata 2: 3gb
sata 3: 6gb

הכל מופיע בנעוץ הנ"ל, אבל הנה הטבלאות הרלוונטיות משם:

54045ecb4ff34.png

54045f526fb94.png

54047cf1b9031.png

ציטוט של BenSmall Brown

האם יש דבר כזה: SSD שמחוברים ל-PCI-.0x16?

סביר להניח שאפשר לייצר כונן בעל ממשק PCI Express X16, אבל אני לא בטוח האם הטכנולוגיה הנוכחית מאפשר לייצר רכיבים (בקרים ושבבי הזיכרון) מספיק מהירים שיכולים לנצל רוחב פס כזה. בנוסף, ברוב המחשבים יש חריץ הרחבה אחד שאליו מחוברים 16 ערוצי PCI Express והוא בד"כ משמש לחיבור כרטיס מסך.

ציטוט של BenSmall Brown

אני רוצה דיסק מקורי של מיקרוסופט כמו שתי הדיסקים האחרים שלי: 7 בית וחלונות 7 אולטימטיבית.

אתה יכול עדיין לבצע התקנות בעזרת כונן אופטי, אבל כדאי שתדע מספר דברים:

א. התקנה מכונן היא בד"כ מהירה יותר - בכונן אופטי יש מרכיב מכני לעומת כונן שהוא אלקטרוני לחלוטין, ולכן זמן העתקת הקבצים להתקן האיחסון במחשב אמור להיות קצר יותר.

ב. התקנה מכונן היא בד"כ ואמינה יותר - דיסקים אופטיים יכולים להישרט, להתעקם, להישבר וכד', ובמקרה כזה אמינות הקבצים שעליהם לא מובטחת (לא בטוח שיהיה ניתן לקרוא את כל קבצי ההתקנה). בכונן האמינות היא יותר גבוהה.

ג. יותר קל להתנייד עם כונן USB מאשר עם דיסק אופטי.

ד. בכל מחשב מ-10 השנים האחרונות (לפחות) יש היום חיבורי USB. לעומת זאת בהרבה מחשבים חדשים כיום כלל אין כונן אופטי, ויותר מזה - ישנם מארזי מחשב שכלל אינם מגיעים עם מפרצים בגודל 5.25 אינץ' כך שאי אפשר להתקין בהם כוננים אופטיים.

ה. מה שחשוב הוא המספר הסידורי של התקנת מערכת ההפעלה (הרישיון) ולא דיסק ההתקנה עצמו, שכן את קובצי ההתקנה המקוריים ניתן להוריד מהאינטרנט (מהאתר של מיקרוסופט).

ציטוט של BenSmall Brown

ז אתה אומר שעדיף את הלוח האם הזה ולא את לוח האם שעולה פחות.

אתה תעשה את השיקולים שלך ותבחר את לוח האם שהכי מתאים לדרישות שלך. אני יכול רק להציע אבל לא לקבוע עבורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא נוהג לעשות את זה אבל אני חייב לומר - שי, אתה נכס לאתר, כל הכבוד לך.

יש פה כ"כ הרבה מידע מעניין שמוסבר בסבלנות כזו שלא נתקלתי בה אולי מעולם.

חופשי שווה לנעוץ את הדיון הזה שמלא במידע חיוני מעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Roy.T

שווה לנעוץ את הדיון הזה שמלא במידע חיוני מעניין

רוב המידע נמצא בנעוץ מעבדים, לוחות אם וזכרונות - כל מה שרציתם לדעת (ועוד) (2014), שכתבתי לפני כשנה וחצי - רק צריך לקרוא את הסעיפים הרלוונטיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מה לנעוץ את הדיון הזה. זה סתם דיון. הנעוץ העיקרי הוא מעבדים, לוחות אם וזכרונות - כל מה שרציתם לדעת (ועוד) (2014), אני סתם ****** לשי את השכל, בהתחלה באמת שהייתי יותר ענייני אבל לקרת הסוף זלגנו לדברים לא קשורים בכלל למעבדים. אם אתה מכריח אז רק את הדף הראשון. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@BenSmall Brown

מתוך חוקים ותנאי השימוש:

ציטוט

יש להשתמש בשפה נאותה בהודעותיכם ולשמור על תרבות דיון גבוהה. חל איסור מוחלט להתלהם, לקלל, לפגוע, להעליב, או להשמיץ כל גורם כזה או אחר מכל סיבה שהיא.

ערכתי את ההודעה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...