מומחה לשפת גוף: הנער שחווה את המוות קליני אמין באופן ברור - עמוד 11 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מומחה לשפת גוף: הנער שחווה את המוות קליני אמין באופן ברור

yehuda00

Recommended Posts

סליחה? אתה מזלזל באמונה שלי בצבי הנינג'ה?

תאמין לי שבסדרה המצוירת הקלסאית של צבי הנינג'ה יש יותר חוכמה מבכל התורה.

מאיפה לך שצבי הנינג'ה לא חיים בניו יורק?

הטענה שלך שטיעון שלילה הוא יותר קשה להוכחה זה לא נכון. לעיתים טיעון השלילה נוטה להיות קבוצה יותר גדולה מהטיעון החיובי אבל זה לא תמיד ככה.

למשל בשביל להוכיח שכדור הארץ הוא לא שטוח אתה פשוט צריך להוכיח שהוא משהו מהקבוצה הגדולה של דברים שאינם שטוחים.

באותה המידה שאתה מזלזל בצבי הנינג'ה ככה תראה את הזילזול שלי באמונה שלך. עכשיו אתה יודע איך האלוהים שלך נראה בעיניי אטיאיסטם אלא שספלינטר הוא יותר מכובד וחכם מאלוהים.

תוכיח לי שצבי הנינג'ה לא קיימים, אם לא תצליח אז אוליי כדאי שתתחיל להאמין גם בצבי הנינג'ה כי מספיק לך אי שלילה בשביל לסגוד את אלוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 200
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עוד פעם תגובה שרירותית. תקרא שוב תהודעה שלי .

לא מספיק לי אי שלילה בשביל להאמין. איך הבנת את זה .ציטוט : "אי אפשר להוכיח שמשהו לא קיים, אבל אפשר להוכיח ברמה מסויימת שמשהו קיים. כמו כל תיאוריה מדעית, ההסבר הכי טוב להתרחשות מסויימת". תחילה אשמח לשמוע את ההוכחה שלך לקיום צבי הנינג'ה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה הסבר יש לך לאיזה התרחשות שקשורה לאלוהים?

אם אתה זוכר את תחילת הוויכוח אז טענתי שיש אפס עדויות אמפיריות על קיום האלוהים.

ההוכחה שלי לקיום צבי הנינג'ה היא שהייתי בניו יורק פעם וראיתי על ההתשקופת של ביניין משהו שרק היה יכול להיות צלילית של צב נינג'ה זז במהירות.

מה ההוכחה שלך לקיום האל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מאות אלפי אנשים בעולם שראו את צבי הנינג'ה באותו הזמן בקולנוע.

באותו לילה של הקרנת בכורה גם ירד גשם והיו הרבה ברקים ועננים.

אין ספק שמשהו מיוחד קרה באותו הלילה, ושצבי הנינג'ה קשורים לכך באופן ישיר.

ובגלל זה חובה עלינו לאכול הרבה פיצה ולאהוב עכברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם מרגיש בתוכי.

זה לא רק אני.

כוחה של התפילה לצבי הנינג'ה היא דבר גדול.

במניין כמובן.

אנשים מרגישים שצבי הנינג'ה מקשיבים, וגם רואים את התוצאות בשטח.

כל כך הרבה ניסים עשו לנו צבי הנינג'ה.

איך אחרת אתה מסביר את זה שהאנושות הצליחה להגיע רחוק כל כך.

אין... זה פשוט נס.

הם בכוונה לא מתגלים ישירות לאף אחד.

ככה הם...

רוצים שנאמין.

זה טבעה של האמונה.

אומנם הם מתגלים מדי פעם ליחידי סגולה במשך הדורות, אבל אם מישהו יגיד שהם התגלו בפניו אני יקח את דבריהם בקורטוב של ספק, כי יש הרבה הזויים שסתם מדמיינים דברים.

למרות שצבי הנינג'ה אמיתיים, בזה אין לי ספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה הסבר יש לך לאיזה התרחשות שקשורה לאלוהים?

אם אתה זוכר את תחילת הוויכוח אז טענתי שיש אפס עדויות אמפיריות על קיום האלוהים.

ההוכחה שלי לקיום צבי הנינג'ה היא שהייתי בניו יורק פעם וראיתי על ההתשקופת של ביניין משהו שרק היה יכול להיות צלילית של צב נינג'ה זז במהירות.

מה ההוכחה שלך לקיום האל?

הרי אם הייתי מגיב כמוך היית מזלזל בי,נכון? אז מדוע אתה מזלזל בעצמך. אמרת ואף אתה דורש שאני לא יזלזל באמונתך. אז בבקשה תוכיח . אחרי שתעשה זאת אני יתן את ההוכחה שלי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אספתי את כל העדויות בעולם... אבל יש עדויות מכל העולם של אנשים שראו את צבי הנינג'ה או שמעו את צבי הנינג'ה מעבר לפינה של רחוב.

חוץ מזה שהסידרה(שהיא אומנם מצויירת ומיועדת לילדים והיא מציגה רק את הפשט) חוזה ארועים עתידיים בעולם שלנו כמו למשל 9\11

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי את הראש שלך. אתה מציג לי הפוך על הפוך .

אני כנראה יפתיע אותך,אני מסכים בהחלט שברשת ניתן למצוא הוכחות ליהדות ברמה של מצויירים .אבל אין להניח שהדת מבוססת בהכרח על מה שניתן למצוא ברשת בלבד......

ברשת ניתן למצוא גם מאמרים רציניים (קצת יש גם באתר האקדמיה ליהדות...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנקודה היא שהקשר היחידי שלך להוכחה של קיומו של אלוהים והגרסה היהודית לנכונות הדת והמצוות הוא מעמד הר תורה.

קבוצה של אנשים שעמדו מתחת להר בזמן סערת ברקים ומנהיג אחד שניסה ליצור סדר חברתי ועמוד שדרה מוסרי ולהוביל אותם מעבדות לחירות ומכאוס לסדר.

גם זה וגם כל שאר הדברים הם דמיונות בלבד.

אין באמת הוכחות.

להיפך, השכל הישר אמור לפרש את הדברים כמו שהם.

האדם יצר את אלוהים כסיפור והשתמש בו להשליט חוק ולהעניק יעוד לאותה קבוצת אנשים.

ואני לא מזלזל במעמד ובמטרה, גם לא בדרך בה היא הושגה.

מבחינתי אם היה כזה מנהיג, והיה כזה אירוע, באותו הזמן זה היה כנראה הדבר הכי נכון לעשות, ובמקומו הייתי עושה את אותו הדבר בדיוק.

אבל מכאן ועד לאבד את הרציונל שלי, שהוא מפותח פי 1000 ממה שהיה בראשם של אותם המונים באותה זמן, יש מרחק גדול מאוד.

מרחק של 5000 שנה או יותר.

אני לא צריך סיפורים מומצאים כדי לעשות סדר במציאות.

התרבות והידע האנושי, כמו גם האבולוציה המוסרית(כן, יש כזה דבר) התקדמו מאז בצעדי ענק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, תיתן לי את המאמר והעדות הכי רצינית שיש לך על אלוהים.

על תגיד לי "יש הרבה מאמרים" "יש הרבה עדויות".

אני צריך רק עדות אמפירית אחת שיש מאחורייה הגיון שמוכיח קיומו של משהו בילתי מובן כמו אלוהים.

זה כמו אלה שאומרים ש"יש מגמה" של מחקרים, כאילו לפי כמות המחקרים שכותבים על משהו זה פתאום נהפך ליותר נכון. זה קישקוש, אימות והוכחה היא לא תוצאה של פופלריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נכון לא להאמין במגמה של מחקרים, שמלמדת בעיקר על טרנדים ואופנות .לדעתי, שאלת האלוקים, אינה עניין למחקר ישיר, כמו שאנו חוקרים מה מכילה תערובת מסויימת אלא שאלה של איזו פרשנות אנו יכולים לפרש את כל מה שידוע לנו, העולם, הצורה בה הוא עובד, המתרחש בו, וכו' ...

זו הרי שאלת העל, והתשובה עליה היא סינתזה של כל התשובות להרבה שאלות בסיסיות אחרות. ולכן לא אוכל להפנות אותך למשהו מסויים, פילוסופיה אינה יכולה להוכיח יותר מדי. אוכל רק להציע לך (במידה ויהיה לך זמן ואנרגיה ועניין) לפרוש את הפרשנות שלך לעולם, ואני אפרוש מולה את הפרשנות שלי... והבוחר יבחר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"אלוהים" זו אינה פרשנות יחידה. יש המאמינים באלוהים מבלי לשלול שדרכי ההשפעה שלו על העולם הן בדיוק מה שהמדע חוקר - כימיה, פיזיקה וכו'. יש אלו המאמינים באלוהים ושוללים כל סוג של שאינו מבוסס על האמונה. ויש את אלו שלא רק שוללים, אלא גם דורשים שכולם ישללו. על אף שאיני שייך לאף אחת מהקבוצות הללו, אני לא רואה כל נזק בקבוצה הראשונה, נזק עצמי בלבד בקבוצה השניה (לצד לא מעט צביעות באם הם מוכנים להשתמש בפירות המדע בעודם שוללים את העיסוק בו), ונזק חמור מאוד בקבוצה השלישית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפרשנות שלי לעולם? מה הקשר לפרשנות?

דבר ראשון כל המדע והשיטות המחקריות התפתחו על בסיס הפילוספיה ביוון העתיקה. יוון העתיקה זה הבסיס לכל תרבות המערב. המדע לא התפתח על בסיס היהדות דרך אגב, ובתנ"ך חשבו שPI = 3 או משהוא כזה.

אז אלוהים אפילו לא יודע לחשב את PI.

מה זה לפרש את העולם? מה אתה רוצה לפרש? המדע נותן לך הסברים תאורתיים לתופעות הטבע ושיטות לשחזר תוצאות של ניסויים שמאוששות את התאורייות האלה.

מה אתה עוד רוצה? מנסים כל הזמן לחקור יותר ויותר לעומק. כל פעם חוקרים יותר לעומק ומגלים דברים יותר בסיסיים ואבני בסיס יותר קטנות.

אם אומרים לך שהכל מוגבל למהירות האור, איזה פרשנות אתה רוצה לתת לזה? מה הפרשנות של עובדת החיים שהכל מוגבל למהירות האור?

אין פרשנות, זה פשוט ככה. ככה היקום. הכל מתחבר אחד לשני, הכל קשור, אבל הכל יחסי. אם לא היינו מוגבלים למהירות האור אז אוליי כל היקום שלנו שונה לגמריי, זה הצורה של היקום שלנו. מהירות האור היא נגזרת של היקום והיקום הוא ניגזרת של מהירות האור. אין איזה גורם חיצוני שהמציא את מהירות האור. ככה זה היקום.

אתה לא יכול לקלוט קיום בלי סיבה.

המדע נותן לך את הכלים והתאוריות הכי טובות להבין את היקום, כל השאר זה סתם המצאות פרי דמיונם של אנשים כאלה או אחרים. אתה רוצה לדמיין שיש הסבר לכל אבני היסוד במדע או האבנים שלא מצאו עדיין את הרכיבים הקטנים יותר שלהם... בבקשה, אבל אתה יודע שברגע שימצאו אבן יסוד יותר קטנה שתסתור את הסיפורים והמעשיות שלך אתה פתאום תשנה את הסיפורים שלך למשהוא אחר.

אגב, התנ"ך גנב אגדות עם מדתות וכתות עתיקות יותר. רוב הסיפורים בתנ"ך הם אפילו לא מקוריים, היו דתות יותר עתיקות מהיהדות והיו להם הרבה מהסיפורים שיש בתנ"ך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המדע מעצם הגדרתו אינו יכול לעסוק אלא ביש פיזי, כלומר, הוא אינו מוכשר לדון בשאלות מטאפיזיות, ולכן אינו יכול לחוות דעה עליהן, לא לחיוב ולא לשלילה.

אי לכך לא רלבנטי בכלל איך התפתח המדע, וכמה הוא מביא תועלת, וכמה הוא מסביר תהליכים. שכן אין הוא עוסק בנושא עליו דיברתי: האם ההסברים המטריאליסטיים אכן מספקים ביאור מספיק לכל מה שידוע לנו על המציאות.

הנושא הוא לא אבני יסוד, אלא האם היקום יכול להוות סיבה לעצמו. האם התודעה מוסברת באופן מטריאליסטי. ועוד שאלות כאלו.

בנוגע לפאי של התנ"ך, מדובר שם בתיאור של מבנה, והמידות נמסרו בקירוב, אין שם שום מטרה ללמד את הפאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה, זה לא 3, זה היה 2. 2 זה קירוב רע מאוד לPI. אם כל שאר התיאורים בתנ"ך מקורבים כמו הפאי הזה אז אפשר לאמר שהכל פחות או יותר שטויות בתנ"ך.

אוקיי, המטא פיזי... מה הופך את התנ"ך לסמכות לעסוק במטא פיזי יותר מצבי הנינג'ה?

התנ"ך לא מתאר את המטא פיזי יותר טוב מצבי הנינג'ה. כל התאוריות המטה פיזיות שקולות בנכונותם ובלא נכונותם כי כל התאוריות המטא פיזיות הן לא לוגיות ולכן מכילות סטירה פנימית.

אתה יכול להסביר דברים בצורה מטא פיזית, פשוט זה יהיה גיבוב שטויות אקראי. זה עדיין יכול לתת לך משמעות וזה עדיין יהיה הסבר למטא פיזי, זה פשוט לא ממש קשור למציאות שבה אנו חיים.

עריכה: אם יש לך משהו שאתה לא יכול להסביר בצורה מדעית או בצורה הגיונית, למה אתה מנסה לתת לו הסבר? הרי הוא בילתי מוסבר. הוא נשגב מבינתך, כל דבר שתחשוב או תאמר עליו או טטען או תנחש יהיה שגוי כי המוח שלנו חושב בצורה לוגית. המדע הוא פחות או יותר השיקוף של היכולות ודרך החשיבה של המוח האנושי. כל דבר שהמדע לא יכול להסביר, המוח האנושי לא יכול להסביר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

אורח
דיון זה נעול לתגובות חדשות.

• צור חדש...