מומחה לשפת גוף: הנער שחווה את המוות קליני אמין באופן ברור - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מומחה לשפת גוף: הנער שחווה את המוות קליני אמין באופן ברור

yehuda00

Recommended Posts

הגישה היהודית הנפוצה היא של תוכחה, השחרה, ונסיון תמידי להחזרה בתשובה וחיזוק המצוות. לכן זה לא נדיר שלהרבה אנשים יש מטענים רבים בנוגע לדת. החוסן המנטלי אצל אנשים, במיוחד כשהם ילדים, לא תמיד חזק בכדי להתמודד עם הלחצים וההפחדות והספקות, בדיוק כמו כל לחץ חברתי גדול אחר שתוקף את עצם קיומך ללא הרף. רק תראו איך ילדים מפתחים סיוטים אחרי כל מיני או דברים שראו/שמעו. בהרבה מאוד אנשים, במיוחד אלו שנולדו במשפחות דתיות או חיו בסביבה דתית מסויימת, יש מה שנקרא בשפה מקצועית "נוסע סמוי". בדיוק כמו האיש שהיה נוהג ללכת לבתי קברות ולהעצים את מחלתו הנפשית המתעסקת באובססיה בנשמות ומוות וקדושה. אלו אותם ה"נוסעים הסמויים" שמתפרצים. אין לי ספק שגם לאותו הילד היה "נוסע סמוי" שכזה. האם הרב איתו הוא הולך לספר סיפורי תוכחה בבתי כנסת ומדרשות, אינו נוסע סמוי? הרי חלקו כנוסע גלוי חשוף כעת לכל. רק תראו מה קורה כשמסיונרים נוצריים מנסים להמיר את דתם של יהודים. תראו איך הדתיים יקומו בזעם. מי אם לא הדתיים מכירים בכוחם של מילים ורעיונות להשפיע. חבורת הנוכלים מתוך נוחות, המבקשים למכור לכם את הרעיון שהמקור לסיפורי הילד לא מבוסס על רעיונות וסיפורים ודרשות ומחשבות, מצפים ממכם להתעלם מהשכל הישר. השכל הרואה את טבעו הדטרמיניסטי של היקום. את השפעתם של רעיונות וסיפורים ודרשות ותוחכות רבנים. את עולמם הפנימי של בני אדם החיים בסביבה כזאת או אחרת. את היכולת של אדם, במיוחד ילדים רכים, או חולי נפש, כמו גם אנשים שעוברים טראומה פיזיולוגית עם אירוע נוירולוגי חזק(אור לבן), לחפש ולפרש דברים מתוך עולם המושגים שנבנה במוחם. אותם נוכלים מתוך נוחות, מבקשים הם באותה הנשימה גם מכם להגיב באותה הדרך ולקבל את הסיפורים האלו כביטוי ופירוש למציאות שלכם. בסופו של דבר שום דבר לא השתנה. סיפורים מבוססי סיפורים מבוססי סיפורים מבוססי סיפורים. ניסים ונפלאות. מגדל קלפים ותו לו. העובדה שדתיים ממהרים לקבל כל סיפור יד שניה הזוי כהוכחה לאמיתות דרכם, היא די פאתטית כשחושבים על כך. אין להם טיפה ביקורת עצמית. מחפשים הם בכל דבר ודבר לעשות קתרזיס על אמונתם. בתורת הספרות של אריסטו, פואטיקה, אשר נכתבה ב-350 לפנה"ס בקירוב, מתואר הקתרזיס כפעולת הטרגדיה על הצופה, המטהרת אותו בעזרת רגשי פחד וחמלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 200
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
וכמה הודעות מאוחר יותר, בעמוד העוקב כמדומני, תוכל לראות מענה על ה"מענה" הזה, אבל כרגיל התעלמת ממנו כמו שאתה מתעלם מכל שאר הדברים שלא מסתדרים עם אמונתך.

גם על זה עניתי לך, כולל עוד חבר'ה פה .

"הגמל לא רואה את הדבשת של עצמו" . ו

האם מי שמגיב אחרון זה אומר שהוא הצודק? זה טעות . יש להתייחס רק לתוכן התגובה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה עשיתי לך ויק היקר. אתה כל פעם מחפש אותי .

יש כלל ברור, כשאדם פונה בתגובה אך ורק על אותו אדם. זה אומר שמשהו מפריע לו .תירגע חביבי .

אגב אפילו שללתי את הסרטון הזה ..לא אם מדובר בשקר או אמת (דבר שאיני יכול לדעת ) . אלא כי זה לא הוכחה . ולכן גם שאני מביע דעה כזאת (שהיא בהחלט נבדלת מחלקם של דתיים/מאמינים ) עדיין אתה מחפש אותי בפינה. תוריד אבן מלבך אני לא מחזיר בתשובה וממש לא עוסק בזה אדון ויק . מרבית התגובות שלי השתדלות להבהיר נושאים באופן מדויק (בעיקר מקורותינו -יהדות) .

ונכון הוא הדבר שעסקתי גם בהוכחות ,וזה גם זכותי ..אבל מרבית הפעמים זה נגרר לכך .ואם יש בחור שווה להתאמץ אעשה זאת . ותאמין לי אני זוכר דיונים

http://hwzone.co.il/community/threads/420206-%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%A2%D7%9F-%D7%94%D7%A8%D7%90%D7%A9%D7%99-%D7%A9%D7%9C-%D7%9E%D7%A9%D7%A8%D7%93-%D7%94%D7%97%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%9A-%D7%9B%D7%93%D7%95%D7%A8-%D7%94%D7%90%D7%A8%D7%A5-%D7%9C%D7%90-%D7%94%D7%95%D7%9C%D7%9A-%D7%9C%D7%94%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%95%D7%A9%D7%9E%D7%93-%D7%94%D7%A7%D7%91-%D7%94-%D7%94%D7%91%D7%98%D7%99%D7%97-%D7%9C%D7%A0%D7%95/page4

"יש להתייחס רק לתוכן התגובה"

הכוונה ,שמי שקורא את ההודעות מתייחס לתוכן בלבד ולא למי שרק הגיב אחרון . לדוגמה :אני יכול לקרוא דיון של מישהו ואפילו שהגיבו לו .עדיין לי נראה שדבריו יותר עומדים מאשר של האחרים. כי אני מתייחס לתוכן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב זו:

http://www.hidabroot.org/he/article/170418

אחת מהתגובות לסרטון שלדעתי מייצגות את הדעה הרווחת של החברה שמחוברים ליהדות.

כן, וודאי אפשר למצוא נביאים למיניהם שייתנו לך תאריכים מדוייקים עם תיאור מרשים ומפורט של מה יקרה למי ומה ואיך ובאיזה שעה ומה יהיה מזג האוויר.. אבל הם לא מייצגים את הרוב ונקראים הזויים גם אצלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש דרך אחת פשוטה להוכיח את אי קיומו של אלוהים.

אם המין האנושי יכחד, אז כנראה שאלוהים לא קיים, אחרת למה הוא יכחיד את אלו שייצר בצלמו?

אתה מנסה לפסכלג את אלוקים ולהחליט מה הוא יעשה ומה לא, על סמך מה? גם את הנמלים הוא עשה לפי האמונה, איך הוא נותן שימותו נמלים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בעצמך נותן לאלוהים כל אילו תכונות שהדמיון שלך חפץ בכך...

אז בסדר, אם המין האנושי יכחד ייתכן ועדיין יהיה קיים אלוהים, רק שזה כבר לא ממש ישנה בשביל אף אחד יותר.

ההכחדות של המין האנושי היא אופצייה יותר מציאותית מכל דבר שתמציא או לא תמציא על אלוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה שלאלוהים איכפת כל כך ממה שקורה בטבע. גם אם אלוהים קיים, הוא ודאי לא מנהל דברים באופן שדתיים(כולל נוצרים ומוסלמים) מנסים לערב אותו כל הזמן. דתי שלא מסוגל לשאול את השאלות האלו, ושכלו הולך לאיבוד בכל עשיית המצוות באדיקות מבלי אפילו להשתמש בהם נכון, לעולם לא יבין את עומק חטאו הגדול מכולם. החטא בהידבקות הרציונל לכמה קווים צרים של מחשבה ועשיה, בעודו מחמיץ אין סוף ההזדמנויות להתפתח כאדם. בעיני דתי ישנם צדיקים, שבעיני הם כופרים. אני לא חושב שמגיע להם עונש על כך. אני חושב שהם תקועים בדיאלוג שנגדע עם עצמם, בעודם אוחזים בענף גבוה שנמצא בהישג יד לכל דורש. טפס על העץ. קטוף פירותיו. נוח בצילו. ותמשיך בריצה לשדה לעבר הגבעות וההרים. יש עוד הרבה לראות ולעשות בדרך. ואולי דווקא בסופה מחכה לנו אלוהים. והוא בכלל לא מה שחשבנו לאורך כל הדרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה ציני נכון?

אם לא,

לא שיש לי מושג, אבל למה זה מעניין? לדעתי זה עוד מקצוע חרטא שלא ניתן לאמת אם יש דברים אמיתיים בניתוח של אותם מומחים, יכול להיות שלפעמים הם פוגעים באיזה נקו' אבל בדיוק כמו כל מנחשי הקפה למיניהם שזורקים לאוויר מליון ידיעות כלליות שסביר שיפגעו לפחות באחת וגם זה באופן כללי.

שטויות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בעצמך נותן לאלוהים כל אילו תכונות שהדמיון שלך חפץ בכך...

אז בסדר, אם המין האנושי יכחד ייתכן ועדיין יהיה קיים אלוהים, רק שזה כבר לא ממש ישנה בשביל אף אחד יותר.

ההכחדות של המין האנושי היא אופצייה יותר מציאותית מכל דבר שתמציא או לא תמציא על אלוהים.

יתכן שאנשים נותנים לאלוקים תכונות דמיוניות

(מה ידוע לך בקשר אלי בנושא?)

זה דבר טבעי וזו לא הנקודה החשובה..

מה שאתה אומר שאם לא יהיו בני אדם האל יהיה כאילו חסר חשיבות, כי לא יהיה מי שיבין את משמעותו, מובע בתנ"ך בהרבה מקומות, וזה נכון .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר לי שאתה מקבל את העמדה הזו. היא לא רחוקה מהטענה לפיה בני אדם "יצרו" את האל בתור הסבר לכל מה שאינם מבינים - שהרי לפי העמדה הזו, האל למעשה "קיים" רק כל עוד יש בסביבה בני אדם שזקוקים לו. קראת את "סוכנות הבילוש של דירק ג'נטלי" של דאגלאס אדאמס, במקרה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

אורח
דיון זה נעול לתגובות חדשות.

• צור חדש...