התלבטות אסטרטגית ביחס לשילוש - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות אסטרטגית ביחס לשילוש

Kukishin

Recommended Posts

@omrij

אני מסכים שיש עוד גורמים שמשפיעים על אורך החיים של , בדיוק כפי שציינת, ולא רק מספר שלבי ייצוב המתח (אם כי בנקודה הראשונה בהסבר שלי כתבתי שאני מדבר על מצב שבו יש 2 לוחות זהים למעט מספר שלבי ייצוב המתח). אני גם מסכים שהחל ממספר שלבי ייצוב מתח מסויים אין ממש טעם להוסיף עוד. יותר מזה, אני אציין שככל שיש יותר רכיבים במערכת הדבר אומר שיש יותר נקודות כשל אפשריות - אם נניח שהסיכוי של רכיב מסוג מסויים להתקלקל (דבר שיוביל להשבתת הלוח) הוא p, ובלוח יש X רכיבים כאלו, הרי שהסיכוי שברגע מסויים רכיב מסוג זה יתקלקל הוא X*p. הדבר נכון לגבי כל סוג של רכיב, כולל שלבי ייצוב מתח.

העניין הוא, כפי שכתבתי קודם הוא זה:

לדעתי קיים מתאם (קורלציה) בין איכות לוח האם למספר שלבי ייצוב המתח שבו.

לכן אם בלוח יש יותר שלבי ייצוב מתח, אז סביר להניח שהרכיבים ממנו הוא בנוי יהיו איכותיים יותר ויחזיקו מעמד זמן רב יותר (בהקשר של הדוגמא הנ"ל, ההסתברות p תהיה קטנה יותר), וזה כולל קבלים מוצקים איכותיים (למעשה זאת תהיה טעות דיי נוראית אם מישהו יקנה כיום שלא עושה שימוש בקבלים מוצקים) וגופי טובים יותר המכסים את כל מערכת ייצוב המתח למעבד ורכיבים אחרים (ובעיקר את ערכת השבבים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שיש יותר שלבי ייצוב מתח הם מתחממים פחות ובתאוריה אמור להגדיל אורך חיים.

לא כל שלב ייצוב מתח בעל אותה איכות, נתון שקשה לדעת מה לעשות איתו כי אף אחד כמעט לא בודק את זה ומפרסם איכות אבל צריך לציין.

כל הלוחות היום עם קבלים סוליד, התחילו מעבר לזה, קבלי סוליד שחורים וכו'.

ניתן לראות שככל שעולים בערכת שלבים ובתוך הערכת שלבים (בואו נשים ערכות להמהרה בצד), איכות הvrm גדלה מבחינת מספר שלבי הייצוב, קירורים וכו', ז"א שניתן להסיק שככל שהשימוש מסיבי יותר מתכננים את הvrm בהתאם ומכאן אפילו בשימוש לא מסיבי אורך החיים צפוי לגדול.

ברגע שאזור הvrm מתחמם יותר מדי יכולה להיות האטה במעבד.

אם כל זאת שאלת מליון הדולר כמה זה משפיע בפועל על אורך החיים, חיפשתי רבות ולא מצאתי תשובה, למשל מחשב עם i5 שימוש ביתי בין 3 שלבים ל6 בין שנתיים לעומת ארבע, 6 ל10 אולי בכלל לא כי יש רכיב רגיש שנהרס קודם.

שי כמעט כל הלוחות הבסיסים עם 3 שלבים, לא רואה סיבה לפסול אותם עבור מעבד פשוט ושימושים בסיסיים אם תחשב כמה הם עובדים זה פחות מערכת רינדור עם 8 שלבים.

אני כן בגישה שככל שהמעבד חזק יותר והשימושים צפויים לאמץ יותר את המעבד לאורך זמן למשל משחקים (תלוי איזה) ורינדורים, צריך לשים לב לאזור הvrm כולל השלבים, אבל אי אפשר להתעלם שחסרה סטטיסטיקה בפועל מה ההבדל באורך חיים, אולי הפשוטים יחזיקו 6 שנים לעומת המתקדמים 10?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חסרה סטטיסטיקה ותהייה חסרה סטטיסטיקה,

כי תוחלת החיים של הרכיבים האלקטרוניים הולכת ומשתפרת (בפרט ברכיבים איכותיים).

כמו כן, אנחנו משדרגים או רוכשים מערכת מחשב חדשה

הרבה לפני שהמערכת הישנה מתקרבת לסוף תוחלת החיים שלה.

אולי, אולי בתקופה האחרונה בה המעבדים של מציעים שיפור מזערי תהיה נטייה (כמו אצלי)

להמתין עם השדרוג, ואז תהיה (שוב, אולי) סטטיסקה כלשהי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@none77

טוב, דיי חרגנו מנושא הדיון המקורי (ולא בפעם הראשונה בדיון הזה), אז אני אגיב בקצרה.

אני מסכים כמעט עם כל מה שכתבת. אני גם מסכים שחסרות סטטיסטיקות המראות את הקשר בין אורך חיי לוח האם ומספר שלבי ייצוב המתח למעבד, וזו הסיבה שבגללה ההשוואה התיאורטית שביצעתי בין 2 לוחות אם התבססה על כך שכל הפרמטרים זהים לחלוטין למעט מספר שלבי ייצוב המתח למעבד. מכיוון שבאופן כללי ניתן לומר שלוח אם בעל יותר שלבי ייצוב מתח יעבוד יותר זמן, והיות ומחשב מודרני אמור "לסחוב" כמה שנים טובות (אני לא חושב שזה יהיה מוגזם לומר שמעבד מודרני עדיין יוכל לבצע את רוב המשימות "בכבוד" גם בעוד 6, 8 או אפילו 10 שנים), עדיף להשקיע בלוח אם איכותי יותר, וזה בד"כ אומר עם יותר שלבי ייצוב מתח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@none77

...עדיף להשקיע בלוח אם איכותי יותר, וזה בד"כ אומר עם יותר שלבי ייצוב מתח.

מסכים בחום...

ככלל, לפחות על פי נסיוני האישי, רכישת מערכת אלקטרונית כלשהי ולא בהכרח מערכת מחשב,

תניב סיפוק ותוחלת חיים ארוכה יותר עם רכיבים איכותיים שמשמעותם מערכת יקרה יותר.

הכלל בזול > ביוקר, ביוקר > בזול תופס בתחום הזה.

בפרט בתחום הדיון שלנו, כשמדובר בלוח-אם וההבדלים בין המחירים הם שוליים,

הייתי משקיע בלוח איכותי יותר בין 10% או 20% לפחות מבלי למצמץ...;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...