מעבד Core i7 6700K בביקורת - הכירו את סקיילייק - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבד Core i7 6700K בביקורת - הכירו את סקיילייק

אורח ליאור מתתיהו

Recommended Posts

• תגובות 130
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

elicn המעבדים האלו בכלל לEnthusias בעוד שמעבדי הMainstream יצאו בסוף החודש ככה שאין בהשוואה שום מעבד Extreme.

השאלה "האם כדאי לי לשדרג?" תמיד קופצת בתגובות ובפורום לאחר השקה של פלטפורמה חדשה. אין על כך תשובה כללית כי היא תלויה בחומרה הקיימת של המשתמש ובצרכים שלו.

Intel Skylake i7-6700K tested: a smart upgrade despite small gaming gains - PCGamer

So, should you upgrade?

Like Nintendo games, Intel processors may age, but they rarely grow cheaper. When Intel releases a new line of processors, the older ones are phased out of the market and are no longer available for purchase new. Unless you’re deal hunting on eBay, you’re likely not going to pick up a year-old Intel CPU for cheap. That means you can either pick up a Haswell CPU for a limited time right now—at virtually the same price as Skylake—or move to the new platform. Unless you can get an absolute steal on a Z97 motherboard and RAM, it simply makes sense to move to Skylake. If the PC you’re upgrading from is more than a year old, you’re going to need a new motherboard with a new socket, anyway.

Is it worth upgrading from Haswell/Devil’s Canyon? No. You’re looking at virtually no CPU performance increase on an investment of $500+ between processor, motherboard and RAM.

Is it worth upgrading from Ivy Bridge? Not really, at least not for gaming. Skylake gaming performance is only marginally better than Devil’s Canyon on average, and the bump from Ivy Bridge to Haswell delivered the standard 5-10 percent increase in overall performance. Remember that games are more often bottlenecked by the GPU, not the CPU. Gaming performance between the Haswell 4770K (2013) and Ivy Bridge 3770K (2012) is virtually identical across many games. M.2 SSD support is a point in favor of Skylake, but hardly worth the upgrade by itself at this point.

Is it worth upgrading from Sandy Bridge? Based purely on gaming framerates, again, no. You’re still only going to see a 5-10 percent increase in framerates with Skylake, even going back four years to the 2011 Sandy Bridge processors. But now we’re getting into territory where there are some other advantages.

Sandy Bridge was limited to -1333 (before overclocking), while Skylake supports much faster RAM. M.2 SSD support is another point in Skylake’s favor. Sandy Bridge is also limited to PCIe 2.0, which has roughly half the throughput (500MB/s) of PCIe 3.0 (about 985 MB/s). PCIe 2.0 is still plenty fast for any single-GPU setup. For a dual-GPU setup with a cutting edge card, PCIe 3.0’s extra bandwidth may offer slightly better performance.

Is it worth upgrading from Nehalem? Hell yeah. That 2008 chip is ancient at this point: you’ll be running at far faster and more efficient base clocks, be able to far more, and run far faster . Circa-2008 boards also may be lacking 3.0 ports and SATA 6Gb/s, which modern SSDs are now fully saturating. Boy oh boy, are you ready for an upgrade.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליאור ביקורת מעולה תודה.

אהבתי את ה"ניתוח" הקטן אחרי כל באנצ' (במקום ניתוחים כוללים בסוך הסקשן של הבאנצ'ים).

למה לא השתמשת במערכות קצת יותר דומות מבחינת RAM?

גם 8 נגד 16 וגם במהירויות ממש שונות.

נראה לי שהיתה לזה השפעה לא מבוטלת (במיוחד ב Cinebench ).

מחכה לראות סיקור יכולות OC.

תודה על ההשקעה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מחשב מעט מאוד חשיבות לנתון TDP.

לא אומר שהוא שקרי, אבל הוא לא מתממש בשום דרך. בפירוש, אפשר תוכנתית ללא וטריקים לגרום למעבד לעבור את מעטפת החום שלהם בעשרות אחוזים.

מעטפת החום היא בגדר "איזור צריכה" בלבד בשלב הזה, והדרך היחידה לדעת כמה מעבד צורך היא נטו לבדוק אותו בעומסים שונים. בעומס מסויים נפוץ הוא יכול לצרוך 70 וואט ובאחר 110

מעניין, וכנראה (אני לגמרי מנחש) שיש הרבה מאחורי הקלעים.

תודה על המידע.

זהו, כבר הקפיצה בביצועים שולית יותר מבחינתי.

לקבל את כל הפיצ'רים החדשים זה כן.

ליאור, יש ביקורת על לוחות Z170 בקנה? הדלוקס?

אני מחכה להזמין, אבל המעבדים לא זמינים בשום מקום בקנדה \ ארה"ב (לא מופיעים באתר אפילו...) ואולם בפלונטר שלנו כבר יש מבחר לוחות לטבוע בו ואת שני המעבדים במלאי (גאווה ישראלית)

הדלוקס אכן נראה בחירה טובה ושלא כמו ב-X99 יעלה פחות כנראה. ואם להיות שטחי לרגע הוא בא טוב עם השחור לבן של פרקטל :P

אני עדיין חושב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לפני קניה של 4690k במפרט של 5k ועכשיו אני מבולבל לגמרי... מצד אחד אין שיפור ביצועים משמעותי מצד שני האם לחכות לטכנולוגיה חדשה כאשר בהתחלה יוצאו רק הגרסאות היוקרתיות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

4690K מקביל ל-6600K אז אין פה ממש שאלה, התוספת במחיר זניחה (כדאי לחכות כמה ימים או שבועות להתייצבות מחירים) ואתה מקבל טכנולוגיות חדשות בנוסף לתוספת בביצועים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע איך נראה הבילד שלי נכון? הכל שחור-לבן זה פשוט כמו כפפה יתאים!

וגם סוף סוף מחברים PWM אמיתיים ולא סתם ארבעה פינים ליופי.

יודע איך נראה הבילד.. ואכן זה ייכנס שם כמו כפפה.

אבל אני עדיין חושב שכדאי להמתין ולראות את כל (ואם לא את כל אז יותר לפחות) אפשרויות שאמורות להיכנס בקרוב.. (כמו ש djelectric זרק הודעה מתחתיך) כי להמתין מעט זה לא כ"כ נורא ויכול להיות שהבחירה תהיה מוצלחת\עדיפה יותר מבחינתך. או בקיצור לא מפסידים ממעט סבלנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...