יש סיבה לקחת יותר מMSI H81M-P33? - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש סיבה לקחת יותר מMSI H81M-P33?

Black_Citadel

Recommended Posts

1. ב KSP יש ב-55 ש"ח (קישור) את הקירור Arctic Alpine 11 PLUS (קישור) שמתאים לתושבת 1155 ואמור להתאים עד ל TDP של 100W. הוא אולי לא הקירור הכי יפה, אבל הוא עושה את העבודה - לי יש כזה במחשב הנוכחי (תושבת 775) ואני מרוצה ממנו.

2. אי אפשר לומר לך עד כמה המהרה למעבד תעזור לך, שכן יש יישומים שיוגבלו קודם ע"י כרטיס המסך שלך, כך שהמהרת המעבד לא ממש תביא לשיפור משמעותי בביצועים. אתה צריך לחפש מבחני ביצועים ליישומים/משחקים שלך שבהם נעשה שימוש בכרטיס מסך כמו שלך ולראות עד כמה תדר המעבד משפיע.

3. אני לא בטוח שתצליח להמהיר את המעבד i5-2500K ל 5GHz (בטח שלא בקלות), אבל אתה יכול לנסות.

4. האפשרות הזולה והמשתלמת ביותר היא כמובן לקנות את הלוח הזול יותר ללא אפשרות המהרה (ה B75) וכמובן קירור מתאים, ובכך העלות הכוללת שלך תהיה בסביבות ה-300 ש"ח, שזה דיי טוב ללוח ומעבד i5. אתה צריך לחשב מה עדיף ומה משתלם לך - לשלם יותר אבל לקבל מחשב יותר "חזק" או לשלם פחות אבל לקבל מחשב "סביר".

5. מה דגם לוח האם שיש לך כרגע ואיזה מעבד אתה יכול לקנות ב-600 ש"ח מאינטל? אם מדובר בלוח אם להמהרה ומעבד i7-4790K, אז זו אפשרות משתלמת, רק שאז תצטרך להשקיע עוד 200-300 ש"ח בקירור להמהרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תודה רבה גברבר.

איזה קירור הכי bang for the buck כדי להאיץ את ה2500k? זה שהצעת מספיק? ראיתי בksp יש מבחר רחב.

השאלה אם ״חזק״ או ״סביר״ הם אותו הדבר בשביל אח שלי. שוב, הוא בסך הכל גולש באינטרנט ומשחק wow / gw2 / minecraft וכאלה.

כרגע יש לי h97m, מאינטל אני יכול להביא כל i5 בין תשעים למאה ומשהו דולר (תוסיפו 200 שקל עמלת מכס) ואפילו i7 בפחות מ200 דולר.

אני מניח שכל זה מתקזז להאם השימושים של אח שלי בכלל זקוקים ליותר מ2500k במצב הסטוק שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם אתה מעוניין בקירור להמהרה, אז רצוי שתתייעץ בפורום קירור. באופן כללי, אפשר לומר שקירור סביר להמהרה יעלה בסביבות ה-200 ש"ח אבל קירור רציני יותר (במיוחד להמהרה ל 5GHz) כנראה יעלה הרבה יותר (אולי אפילו תרצה לקנות קירור מים).

2. אני לא בטוח עד כמה המשחקים שציינת הם "תובעניים" מבחינת ביצועי המעבד, כך שבהחלט יכול להיות שתוכל להסתפק בביצועי ה"סטוק" של המעבד גם בלי להאיץ אותו כלל.

דרישות המינימום של Guild War 2:

https://help.guildwars2.com/entries/25390756-Minimum-System-Requirements

הדרישות של:Minecraft:

https://help.mojang.com/customer/portal/articles/325948-minecraft-system-requirements

הדרישות של WoW:

https://us.battle.net/support/en/article/world-of-warcraft-system-requirements

כפי שאתה יכול לראות, מעבד i5 מתאים ביותר למשחקים הנ"ל (הוא מתאים לא רק לדרישות המינימום אלא גם לדרישות המומלצות).

3. בסופו של דבר אני מבין שאתה לא ממש צריך לבנות מחשב חדש אלא אתה פשוט רוצה לנצל מעבד קיים לצורך בניית מחשב סביבו (ולא לקנות מעבד חדש, גם אם בחצי ממחיר השוק), ולכן אתה כנראה לא רוצה להשקיע בו הרבה. שוב - אני חושב שהשקעה של כ-300 ש"ח שתיתן לך לוח אם חדש, מעבד i5 וקירור למעבד היא מאד משתלמת, גם אם מדובר במעבד מהדור השני (רק תדאג שבמחשב יהיה זיכרון בנפח 8GB). אם היה מדובר פה במחשב ראשי עבורך, אז הייתי אומר לך לקנות מעבד i7 עם רציני ולו רק בגלל שזה יהיה מאד משתלם עבורך, אבל זה לא המקרה כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקחתי b75m בסוף. הבחור מtms אמר שהסטוק 65w יחזיק את המעבד אז סמכתי עליו.

הגעתי הביתה ובדקתי אותו בOCCT, הוא 45 מעלות בidl ו75 מעלות בload של 10 דקות בבדיקת cpu: occt. זה תקין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהנחה שמדובר על ה2500k הtjmax שלו 98 מעלות, מומלץ להיות במאמץ 15-20% פחות ז"א בסביבות 80 מעלות.

בגדול הבחור צדק למרות שלא הייתי מרכיב שמראש לא מתאים. בקיץ במאמץ תהיה בקצה.

המהרה על תעשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני כמה שנים טובות (7 או אפילו 10 שנים) אתר חומרה כלשהו (לא זוכר איזה) עשה "תחרות" בשידור חי בין מעבד פנטיום D של אינטל (Pentium D 840 אם אני זוכר נכון) ומעבד Athlon 64 X2 של AMD (אני לא זוכר את הדגם המדוייק), כאשר כל אחד היה יכול לגשת לאתר ולראות בזמן אמת מה קורה עם המחשבים. כבר מההתחלה היו בעיות עם המחשב של אינטל - הוא כל הזמן קרס ואף אחד לא הבין למה. בשלב מסויים אינטל החליטה לשלוח טכנאי משלה (אני חושב שהבדיקה נעשתה בגרמניה) והסתבר שהבעיה נבעה מגוף הקירור של המעבד - באותו אתר חומרה בדקו גם מעבד קצת יותר חלש באותו המחשב (אני חושב שהיה מדובר ב Pentium D 820) ומכיוון שגופי הקירור של שני המעבדים נראו זהים (נעשה שימוש בקירור הסטוק), כאשר הם החליפו את המעבד ל Pentium D 840 הם המשיכו להשתמש באותו גוף קירור. הבעיה היא שגוף הקירור של ה Pentium D 820 תוכנן לפיזור הספק חום נמוך יותר ואילו ה Pentium D 840 יצר הרבה יותר חום, דבר שגרם לקריסות. לאחר החלפת גוף הקירור לקירור הסטוק המתאים הבעיות נפתרו.

מהסיפור הזה צריך ללמוד כי תמיד יש להשתמש בגוף קירור מתאים למעבד ולא להסתפק בגוף קירור שנראה מתאים או ש"אמור לעבוד". צריך לזכור גם כי המוכר בחנות רוצה למכור ולא תמיד יש לו הבנה בתחום המוצרים שהוא מוכר, כך שאם אתה אומר לו שאתה רוצה גוף קירור זול אז הוא ימכור לך גוף קירור זול (כי אם הוא יציע לך גוף קירור יקר אתה פשוט לא תקנה מהחנות). אם כבר קנית ב TMS, לדעתי היית צריך לקנות את ה Arctic Cooling Alpine 11 Rev. 2 (קישור) שמתאים ל TDP של עד 95W ונמכר ב-65 ש"ח, או אפילו את ה Alpine 20 PLUS CO (קישור), שמתאים ל TDP של עד 130W ונמכר ב-96 ש"ח, ולא את קירור הסטוק של שנמכר ב-33 ש"ח ומתאים ל TDP של עד 65W. אני מקווה שהקירור שבחרת יחזיק מעמד, אבל אם יהיו קריסות, מסכים כחולים, האטות, תקיעות, כיבויים וכד' בזמן העבודה במחשב הזה החשוד העיקרי שלך צריך להיות גוף הקירור של המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הקירור Arctic Cooling Alpine 11 Rev. 2 קיים ב TMS (קישור).

2. בקשר לטמפרטורה - חיפוש קל מעלה את זה:

במנוחה הטמפרטורה צריכה להיות בסביבות ה-30 מעלות, ובעומס - טוב, בסרטון הטמפרטורה הגיעה רק ל-45 מעלות, אבל הם השתמשו בקירור יותר טוב, אז אני חושב שבמקרה שלך 60 מעלות צריך להיות הגבול העליון (וכן, ברור לי שגם ב-80 מעלות המעבד אמור לתפקד בצורה תקינה). נסה להפעיל את OCCT למשך שעה ותראה מה קורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה שי,אני אנסה את כל זה. אבל גיליתי משהו מוזר עכשיו.

אח שלי שיחק גילד וורס אתמול, והמחשב התחיל ללהוט. לא קרה שום דבר - שום תקיעה או מסך כחול או האטה - אבל המארז פשוט התחיל לרתוח. שמתי עליו את היד, זה היה כמו תנור. כשהוא סיים, פתחתי את המארז וגיליתי שהמאווררים של המארז לא עובדים בכלל. TMS חיברו אותם ישירות לקונקטורים מהספק אבל הם לא עובדים, וTMS לא בדקו בכלל. לקחתי אחד מהם (זה שמוציא אוויר חם החוצה, מלמעלה) וחיברתי אותו ישירות ללוח אם. הוא התחיל לעבוד והטמפרטורה תחת עומס צנחה ל69 מעלות. למישהו יש מושג למה חיבור המאווררים לספק לא עובד? אני רוצה לחבר גם את המאוורר התחתון הקדמי (שדוחף אוויר קר פנימה) אבל אין לי עוד sys_fan בלוח אם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Black_Citadel

1. בד"כ למאווררים יש חיבור מסוג אחד בלבד - חיבור מולקס, שהוא חיבור 4 פינים גדול שמגיע ישירות מספק הכח, כשבפועל למאוורר מגיעים 2 חוטים בלבד (ה 12V והאדמה), חיבור 3 פינים שנועד להתחבר ללוח האם (תפקיד החוט השלישי הוא לדווח על מהירות הסיבוב של המאווררים) או חיבור של 4 פינים, שגם הוא מיועד לחיבור המאוורר ללוח האם (תפקיד החוט הרביעי הוא לשנות את מהירות הסיבוב של המאוורר). לפי דבריך אתה ניתקת את המאווררים מחיבור המולקס וחיברת אותם ללוח האם. לא ברור לי בדיוק איך עשית זאת, אז אני יכול רק לשער שנעשה שימוש במתאם כלשהו או שהמאווררים היו מחובר לבקר מאווררים. במידה ונעשה שימוש במתאם - יכול להיות שהוא לא תקין. במידה והמאווררים חוברו לבקר מאווררים - ייתכן שהוא לא תקין או שהוא פשוט לא הופעל. יש גם אפשרות שיש בעיה בספק הכח - אם המאווררים חוברו ישירות לחיבור מולקס והם לא עבדו, אבל בחיבור ללוח האם המאווררים כן עבדו, אז כנראה שחיבור המולקס בספק הכח לא תקין - זה יכול להיות חיבור רופף כפי ש none77 ציין, חוט קרוע או בעיה במסילת המתח בספק הכח. אני מציע שתבדוק את זה בכדי שלא יהיו לך בעיות עם ספק הכח בהמשך.

2. צריך להבין שגם אם הכל נראה תקין, טמפרטורה גבוהה זה לא דבר תקין, שכן זה מקצר את אורך חיי הרכיבים (ככל שהרכיבים חשופים לרמת חום גבוהה יותר, כך אורך החיים שלהם מתקצר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טיפה קשה להבין את המצב בדיוק. אבל, נראה שהחיבורים האלו הם חיבורי 5V למאווררים.

מאווררים עובדים ב12V, וניתן ע"י חיבור ל5V להפעיל אותם במהירות נמוכה יותר.

הרווח פה הוא פחות רעש, ובנוסף פחות אבק, ולדעתי זה טוב.

הבעיה שלפעמים 5V לא מספיק כדי להתחיל את הסיבוב של המאוורר, ואולי זאת הסיבה שהם לא עבדו.

מהתמונה לא ברור האם זה באמת העניין. אבל נראה שכן (חוטים אדומים הם 5V)

איזה מארז זה? יכול להיות שבעצם יש לו בקר מאוררים מובנה.

עריכה:

אוקי זה כנראה בקר מאווררים, יש לך במארז כפתורים כדי להפעיל את המאוררים במהירות מקסימלית 12V או נמוכה 5V.

זה נראלי הסיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...