תעשו טובה כשאתם הולכים לקלפי במרץ 2015... - עמוד 16 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תעשו טובה כשאתם הולכים לקלפי במרץ 2015...

Born2Kill

Recommended Posts

נגמר הסיפור של המדינה הזאת, אחרי כל בחירות אני מסתכל על הממשלה שנוצרה ורואה מתנחלים,חרדים ואת מפלגות המליונרים.

מה לי ולאנשים האלה? האם הם באמת יכולים לשנות משהו והאם הם באמת מעוניינים לשנות משהו?

האמת היא שלחילוני הממוצע ממעמד הביניים יש יותר מן המשותף עם גרמני ממוצע ממעמד הביניים.

ככל שעוברות השנים אנחנו רואים שמילים כמו "ציונות" או "לאומיות" מאבדות תוכן לעומת אינטרסים וצרכים בסיסיים של בני אדם.

- - - תגובה אוחדה: - - -

והנה וידאו שתמיד מצליח להצחיק אותי:

https://www.facebook.com/video.php?v=704067509680326

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 829
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
10409387_10153069118412176_2690350991647617445_n.jpg?oh=a232192b45352aeb4eb6b91a957f5ace&oe=5507800A

ציטוט של סתיו שפיר -

4 פעמים פינה אותי היום ניסן סלומינסקי מהוועדה בגלל שדרשתי תשובות על תוספות פוליטיות שנתניהו מנסה לחלק ברגע האחרון לחברים בהתנחלויות בניגוד לחוק. ב- 6:50 הבוקר הגיעה למייל בקשה לשינויים בתקציב: 66 מיליון ש״ח לחטיבה להתיישבות, 33 לטובת התיישבות חדשה ביהודה ושומרון, 47 מיליון שהם מענק בטחוני ליהודה ושומרון. הכל בניגוד לתקנות שהוועדה בעצמה קבעה. מבלי שחברי הכנסת רשאים לשאול שאלות, ללא זמן דיון, כשסלומינסקי אוסר אפילו על היועצים המשפטיים לדבר. מדובר במתנות לקראת הפריימריז בליכוד ובבית היהודי, אז מבחינתם - אפשר לצפצף על כל יתר אזרחי , שיספגו היום קיצוצים של מאות מיליוני שקלים בתחבורה ציבורית, רווחה וניצולי שואה. תראו איך מתנהלת ללא בושה כנסת ומה קורה למי שמעז לשאול שאלות

אחח הסיפורים על סלומינסקי הזה לא מפסיקים.

נ.ב ווידאו גדול -

https://www.facebook.com/video.php?v=10153067131962176

כל הממשלה הזאת רקובה כל כך. ועכשיו הממשלה כזאת כוללת בעיקר את הליכוד. עוד סיבה למי שעוד לא השתכנע למה לא לבחור בהם שוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממשלה לא רקובה. אתם רקובים.

הדעה שלי היא שהפולטיקיאים הם בני אדם כמו כולם ואם הם רקובים זה רק בגלל שהמין האנושי באופן כללי הוא רקוב.

אפשר לחשוב כל אחד ואחד ממכם הוא צדיק.

המתנחלים אוליי עולים לנו כסף, אבל השמאלנים עולים לנו בהפלת חוקים ושימוש ציני בדמוקרטייה כדי לגרום נזקים כלכליים ולשלם בחיי אזרחים.

אם אתם מחפשים אשמים תסתכלו קודם על עצמכם.

אני למשל לא אצטרף לתרגיל ה GUILT TRIP הידוע של השמאל הליברלי. אני מאמין שביבי פעל הכי טוב שהוא יכול בהינתן התנאים.

אם לא היה לו את לפיד הדביל ואת ציפי האנטי יהודית אז הוא היה יכול לעשות הרבה יותר.

מה אתם חושבים? שרק ייבחר מישהו אחר ויהיה פה מהפך חבל על הזמן?

יש אנשים שאומרים "צריך להטיל מיסים על העשירים!" מה אתם חושבים שהמדינה יכולה פשוט להלאים את כל הנכסים של העשירים?

וירושליים זו עדיין בירת מדינת .

נכון שאתם לא רואים מחוץ לרבוע הקטן מסביב לתל אביב, אבל יוקר המחייה במרכז הוא לא הנושא הכי חשוב במדינה.

אם באמת היה אכפת לכם הייתם דורשים מהממשלה שתשפר את החיים מחוץ למרכז ולא שתתן לכם הזדמנות לקפוץ על הרכבת התל אביבית שכבר עמוסה למדי.

אם מישהוא אשם זה אתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת אתה צודק!

טעיתי. בנושא נתוני העליה עדיין גם אתה חייב להסכים שלפי הגרף שהצגת מחירי הנדל"ן הושפעו מגל העליה בערך באותה רמה שהם עלו בכמה שנים האחרונות שבהם לא הייתה עליה. אז בכל זאת יש כאן בעיה קשה, וכן לזה בדיוק התכוונתי הביקוש פה מלאכותי. לא הגיוני שבגל עליה כזה גדול שהשפיע על אוכלוסיית המדינה באחוזים ניכרים יש אותה השפעה כמו בשנים האחרונות שלא הייתה בהם כזו עליה מסיבית.

הגורם לזינוק במחירים ידוע, זה לא משהו סודי:

משבר כלכלי כלל עולמי שהתחיל ב- 2008.

איך זה קשור? בגלל המשבר, שורה ארוכה של השקעות שנתנו ריביות לא רעות בסיכון נמוך הופכות להיות מסוכנות הרבה יותר ובתשואה נמוכה יותר. מי יקנה מניות או אג"ח חברות כשעכל יומיים חברה פושטת רגל? במקביל, נגידי הבנקים המרכזיים בעולם עושים את מה שהם תמיד עושים כשיש מיתון ומורידים את הריביות, כך שגם כל תוכניות החיסכון בבנקים נותנות תשואות נמוכות מאוד, אפילו מתחת לאינפלציה.

אז מה עושה אזרח רגיל, מהמעמד הבינוני, שיש לו כמה בוכטות שהוא חסך עם השנים והוא רוצה שישמרו על ערכן ואם אפשר גם ירוויחו משהו, כשכל ההשקעות האפשריות הופכות מסוכנות ומאבדות כדאיות? הוא קונה דירה. כי דירה, כל עוד לא קורה משהו ממש דרסטי כמו רעידת אדמה או טיל, תישאר שם ותמיד יהיה לה ביקוש. בנוסף, בניגוד לרוב ההשקעות שעושים מהן כסף רק כשמוכרים אותן, דירה אפשר להשכיר ולראות ממנה כסף כל חודש - ועדיין למכור אותה בסוף. ואם אין לאזרח שלנו מספיק כסף כדי לקנות דירה, בגלל שהריבית נמוכה הוא יכול לקחת משכנתה בזול מהבנק. אז הביקוש גדל.

מהצד השני, במיתון הבנקים מאוד נזהרים בהלוואות שהם נותנים, כי הסיכוי לפשיטת רגל של לווה גבוה יותר. קבלנים צריכים הלוואות כדי לבנות, אבל קשה יותר להשיג אותן. אז בונים פחות ויש ירידה בהיצע.

שילוב של ירידה בהיצע ועליה בביקוש מוביל לעליה מהירה במחירים. כשמחירים עולים, הרווח הפוטנציאלי למי שקנה דירה גדל: מדברים על עליה של כ- 8% בשנה, זה מאוד גבוה היום. תשים את הכסף בבנק ותקבל, מה, חצי אחוז לשנה? אז זה רק מגדיל את הכדאיות של קניית דירה ומגדיל עוד יותר את הביקוש. גם מי שרוצה לקנות דירה למגורים ימהר לקנות אותה עכשיו ולא יחכה, כי מאוחר יותר יהיה יקר יותר.

במצב של ביקושים גדלים, מצפים לראות עליה בהיצע. אבל זה לא קל בתחום הדיור כי לוקח בערך שנתיים להשלים בניין ועוד כמה שנים עד שבכלל מקבלים אישור לבנות, כך שהיצע מפגר באופן קבוע אחרי הביקוש.

בתקופת העליה מברה"מ, המדינה אישפרה בניה מהירה ע"י עקיפת הוועדות שדרושות לאישורי בניה. בנו אז המון והמחירים עדיין זינקו. אתה רואה מישהו מעז לעקוף ככה את החוק היום, כשאי אפשר להפליץ בלי אישור מהפרקליטות ופסיקת בג"צ?

ברור שזה לא תורם לכלכלה בטווח הארוך, אבל כרגע לפחות המדינה מרוויחה יופי על הקרקע ועל שלל מיסים בכל עסקה כזאת. זה תורם למדד המחירים ולאינפלציה והבנקים עושים אחלה כסף על ריביות של משכנתאות ענק.

את ההשפעות הרעות והסכנות נראה רק בטווח הארוך. בעוד כמה שנים שאנשים יחנקו מהמשכנתא, ומההלוואות שהם לוקחים. הישראלים מכורים לאשראי, וזה לא רק במשכנתא מספיק להסתכל על נתוני מכירות הרכב כדי להבין את הבעיה הזו.

האמת אני לא מאשים אותם. לא נותנים להם ברירה. בלי אשראי אתה לא יכול להתקיים במדינה.

זה לא תורם גם לטווח הקצר. שוב, לו מחירי הדירות לא היו עולים, אנשים היו משתמשים בכסף כדי לקנות משהו אחר. גם על המשהו האחר הזה יש מיסים, כך שהמדינה בכל מקרה תקבל את הנתח שלה. מהצד השני, אזרחים רואים שמחירי הדירות עולים והמשכנתה חונקת וזה לא ממש משמח אותם. הם בד"כ - כמוך - מאשימים את הממשלה. הרי עלייה מהירה במחירי הדירות לא מוסיפה לליכוד קולות, נכון? גם אם כל הקבלנים יצביעו "מחל", זה עדיין כלום לעומת כל הזוג-צעירים שיכלו להצביע ללפיד, כי הוא מבטיח דירות בזול. למה שמישהו שרוצה להישאר בשלטון יעשה משהו טיפשי שכזה?

הבנקים לא עושים אחלה כסף. הריבית מאוד נמוכה ובנק מאוד מגביל את גובה המשכנתאות שהם יכולים לתת. ואם הלקוחות לא יוכלו לשלם, הבנקים יתקעו עם מלאי של דירות. מה טוב בזה?

אשראי אינו בלתי מוגבל. בשלב מסויים, הבנק וכרטיס האשראי יאמרו לך להרגיע, כי לא נראה שתצליח להחזיר את הכסף. בטח לא בהוצאות גדולות כמו דירה ומכונית. אם יש עליה במספר המכוניות שנמכרות (לא יודע, לא בדקתי), זו רק עדות לכך שהמצב במשק בכלל לא רע - והוא בכלל לא רע, למקרה שתהית. בסה"כ עליית מחירי הדיור לא משפיעה על מי שכבר קנה דירה, כלומר על הרוב.

למי שלא יודע השטחים הם לא חלק ממדינת כי מדינת לא סיפחה אותם. אם היה מדובר בשטח מדינת זה כבר סיפור אחר.

הם לא חלק ממדינת ישראל כי, בהתאם להחלטת מועצת הביטחון 242, צריך להתנהל עליהם מו"מ שבסופו יהיו למדינות האזור גבולות מוכרים ובטוחים. לפי הפרשנות הממשלתית (של כל הממשלות, כולל של רבין/פרס), השטחים "שנויים במחלוקת" ולא כבושים. מאחר שהמעמד המשפטי שלהם לא סגור, המדינה לא מספחת את רובם. אבל מאחר שהמדינה מתכוונת לדרוש לעצמה חלק מהם באותו מו"מ עתידי, אין שום סיבה שלא לבנות בינתיים.

אבל אם כבר התייחסת לרפורמת בכר, אז כמה הערות:

* פיזור הון אכן השגת, אבל מנקודת המבט של הצרכן (הקונה הסופי של המוצרים) - תחרות לא הגברת, כי פשוט החלפת שחקנים קיימים בשחקנים אחרים.

לא מסכים. ראשית, יש יותר תחרות: קודם היו מציעים לך רק את הקרנות של הבנק, היום יש מציעים לך יותר אפשרויות. אבל המטרה לא היתה ליצור תחרות *בין הקרנות* אלא בין מקורות האשראי במשק. כשהבנקים מחזיקים בכל הכסף, מי שצריך הלוואה יכול לגשת לבנק או לשוק ההון. כשחלק מהכסף נמצא בחברות הביטוח, מי שצריך הלוואה יכול ללכת לבנק, לשוק ההון *או לחברת הביטוח*. הרי חברות הביטוח צריכות להביא תשואות לקרנות שקנו, כלומר לעשות משהו עם הכסף שמופקד אצלן.

האם זה הצליח? לא יודע. רוצה לבדוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה גרועה? המחיר בכל מקרה בפיקוח אז התוכנית הזו בעצם אומרת להוריד את המחיר בפיקוח ב18 אחוז על חשבון המדינה. בניגוד למעמ 0 על דירות פה אין עניין של היצע וביקוש

כי מע"מ דיפרנציאלי זו מכה.

אתה מתחיל מכמה מוצרי יסוד חיוניים, אבל ברגע שפתחת פרצה קטנה, כולם ינסו לחדור דרכה. "משקפיים זה מוצר צריכה בסיסי!" אז אולי גם בלי מע"מ? כל יצרן, יבואן או משווק של מוצר ירצה שגם המוצרים שלו יהיו בלי מע"מ, כי זה מוריד את המחיר לצרכן ב- 15% (לא ב- 18%. אתה מוסיף למחיר 18%, כשאתה לוקח את המחיר כולל המע"מ כ- 100% ומוריד ממנו את המע"מ, הירידה היא של כ- 15%) ולכן יכול רק להגדיל את המכירות שלו, בלי שזה עולה לו גרוש - מישהו אחר מוותר על הכנסה. אז מי שיש לו מספיק לחץ פוליטי או קשרים או סתם טיעון שמשכנע את מי שבאותו רגע אחראי, מרוויח. וכל מוצר שכזה גורע הכנסות מהמדינה, הכנסות שצריכות להגיע ממקור אחר.

והטבות כאלו, קל לתת אבל קשה מאוד לקחת. ראה למשל את הפטור ממע"מ באילת: כבר שנים שמנסים לבטל אותו ולא מצליחים, כי כלל הציבור ירוויח מזה מעט מאוד, אבל האילתים יפסידו המון. אז יש הרבה התנגדות מצד האילתים ואף אחד אחר לא יוצא מגדרו כדי לתמוך.

זה גם מעודד רמאויות. בצרפת, למיטב זיכרוני, יש פטור ממע"מ (או מע"מ מופחת) על בגדי ילדים. אז אתה יכול למצוא בגדי ילדים במידה XXL. בנוסף, אפשר לרשום מכירה של מוצרים שחייבים במע"מ כמכירה של מוצרים שלא חייבים במע"מ ולשלשל את ההפרש לכיס. זו אחת מהסיבות העיקריות שרוצים לבטל את הפטור ממע"מ פירות וירקות: בפיצוציות, למשל, מחזיקים כמה עגבניות ומלפפונים, מוכרים ירקות בעשרה שקלים כל יום וסיגריות באלף, מדווחים שמכרו סיגריות במאתיים וירקות ב- 810 ואת ה- 120 ש"ח שהיו צריכים להעביר למע"מ הם משאירים אצלם.

אז למה את מזרח ירושלים ורמת הגולן כן סיפחנו?

ואיזה בדיוק חלק מהם? הבנייה הרי מתבצעת בכל השטח ללא גבולות מוגדרים.

כי אי אפשר לספח הכל ועדיין לטעון שהשטח שנוי במחלוקת וחלק ממנו יוחזר בסוף המו"מ. לא בונים בכל השטח, מה פתאום? כמעט כל הבניה היא בגושי ההתנחלויות. בהסכמי אוסלו, השטח חולק לשלושה: אזור A, אזור B ואזור C. כמעט כל הפלסטינים באזור A, כמעט כל המתנחלים באזור C.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממשלה לא רקובה. אתם רקובים.

הדעה שלי היא שהפולטיקיאים הם בני אדם כמו כולם ואם הם רקובים זה רק בגלל שהמין האנושי באופן כללי הוא רקוב.

אפשר לחשוב כל אחד ואחד ממכם הוא צדיק.

המתנחלים אוליי עולים לנו כסף, אבל השמאלנים עולים לנו בהפלת חוקים ושימוש ציני בדמוקרטייה כדי לגרום נזקים כלכליים ולשלם בחיי אזרחים.

אם אתם מחפשים אשמים תסתכלו קודם על עצמכם.

אני למשל לא אצטרף לתרגיל ה GUILT TRIP הידוע של השמאל הליברלי. אני מאמין שביבי פעל הכי טוב שהוא יכול בהינתן התנאים.

אם לא היה לו את לפיד הדביל ואת ציפי האנטי יהודית אז הוא היה יכול לעשות הרבה יותר.

מה אתם חושבים? שרק ייבחר מישהו אחר ויהיה פה מהפך חבל על הזמן?

יש אנשים שאומרים "צריך להטיל מיסים על העשירים!" מה אתם חושבים שהמדינה יכולה פשוט להלאים את כל הנכסים של העשירים?

וירושליים זו עדיין בירת מדינת .

נכון שאתם לא רואים מחוץ לרבוע הקטן מסביב לתל אביב, אבל יוקר המחייה במרכז הוא לא הנושא הכי חשוב במדינה.

אם באמת היה אכפת לכם הייתם דורשים מהממשלה שתשפר את החיים מחוץ למרכז ולא שתתן לכם הזדמנות לקפוץ על הרכבת התל אביבית שכבר עמוסה למדי.

אם מישהוא אשם זה אתם.

תגובה טיפוסית שלך, אולי המתנחלים עולים לנו אבל בלה בלה..

מה הקשר ? מישהו פה הצדיק שמאלנים יפי נפש? די! תפסיק לחבר בין דברים לא קשורים, יש לך נטייה [נפוצה מאוד בקרב קיצונים כמוך וכמו VIC] לחבר בין נושאים כדי להבהיר נקודה שלא קשורה לשניהם.

אם לא היה לו את לפיד וציפי חחח נו באמת.. אני הדבקתי לו את ציפי ולפיד לתחת? הוא בחר בהם, הוא הרכיב את הקואליציה, הוא חבר לליברמן לפני הבחירות בשביל קולות והוא זה שקיבל את הרוב בבחירות [לא רק באחרונות אגב], אז איך כל השאר אשמים חוץ ממנו? אתה פשוט מחפש אשמים בבעיה שאתה מסרב לקבל בכלל, פשוט אירוני.

לדרוש שתשפר את החיים מחוץ למרכז? יאללה בואו אתה וביבי תשקיוע בפריפריה בכיף, אני זה שגר פה ורואה את העוני ברחובות, אבל למה להשקיע בפריפריה ? זה קולות קלים לביבי, בוא נשקיע בהתנחלויות כדי לרצות ימניים קיצונים ולזכות בעוד קולות :cheesy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בכל מקרה לא השתכנעתי לבחור ביבי(במיוחד שלאור הבחירות האחרונות לא היה למפלגה אפילו מצע!)

מצע זה לחלשים! :-)

למי שלא זוכר, המצע של מפלגת העבודה ב- 1992 היה נגד מדינה פלסטינית ואפילו נגד מו"מ עם אש"פ. אז המצע היה נגד, ביג פאקינג דיל. זה לא חוזה, אי אפשר לתבוע את הקול שלך בחזרה כי המפלגה התעלמה מהמצע שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הבעיה כל כך שהוא משקיע בהתנחלויות? ומה הבעיה שהוא משקיע בצבא?

יש סיבה אסטרטגית להשקיע בהתנחלויות.

ולמה פתאום מתנחלים הם "ימניים קיצוניים" ואתה "מרכז מתון"? אוליי אתה שמאל קיצוני והם ימניים מתונים?

גם אם היית מקצץ את כל הכסף למתנחלים לא היית פותר את בעיית הדיור בדרכי פלא.

מה שאתה לא מבין שלממשלה אין תקציב בילתי נגמר וגם אם היה לה הדבר היחידי שהיא היתה יכולה לעשות זה לחתוך לכולם את הבולבול כי אי אפשר לבנות מספיק מהר ביחס לקצב הגידול במדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא תורם גם לטווח הקצר. שוב, לו מחירי הדירות לא היו עולים, אנשים היו משתמשים בכסף כדי לקנות משהו אחר. גם על המשהו האחר הזה יש מיסים, כך שהמדינה בכל מקרה תקבל את הנתח שלה.
כמו שאמרתי לך בעבר, אני לא מסכים שזה 1:1. לא כל שקל מס שהמדינה רואה מדירה שנמכרת במחיר X הוא שקל שהיא תראה בצורה אחרת אם הדירה תהיה זולה יותר. ברור שיש טרייד-אוף מסוים, אבל הוא לא מלא.
הבנקים לא עושים אחלה כסף. הריבית מאוד נמוכה ובנק מאוד מגביל את גובה המשכנתאות שהם יכולים לתת. ואם הלקוחות לא יוכלו לשלם, הבנקים יתקעו עם מלאי של דירות. מה טוב בזה?
הריבית נמוכה, אבל זה לא כ"כ משנה לבנקים, כי הם עושים את רוב הרווח מהפרש הריביות ולא מהריבית האבסולוטית. אמנם גובה ההלוואה שהם יכולים לתת בעסקה ספציפית מוגבל יחסית לעבר ולמדינות אחרות, אבל ההיקף הכללי של המשכנתאות הניתנות עדיין במגמת עלייה, ככל שאני זוכר.
אם יש עליה במספר המכוניות שנמכרות (לא יודע, לא בדקתי), זו רק עדות לכך שהמצב במשק בכלל לא רע - והוא בכלל לא רע, למקרה שתהית.
נכון בהחלט.
בסה"כ עליית מחירי הדיור לא משפיעה על מי שכבר קנה דירה, כלומר על הרוב.
היא משפיעה (לרעה) גם על כל מי שרוצה לשדרג דירה, שבקרב הצעירים לפחות זה הרוב. כי העלייה במחיר לרוב פרופורציונלית למחיר הדירה.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שאני מנסה להסביר, ממש עזרת לי: בואו נעזוב את השאלה האם יאיר לפיד מתאים להיות שר ואם הוא מסוגל להעביר חוקים. מה שכן אפשר להסכים עליו זה שמה שיאיר לפיד רוצה, הדברים שאותם הוא "סחט" מביבי כדי להכנס לממשלה, זה דברים שכל חילוני שפוי ממעמד הביניים היה רוצה - ואני אזכיר שמע"מ 0 השנוי במחלוקת לא היה בזמנו בעסקה ובכלל לא חשבו עליו אז.

במקום להסכים בקלות ליאיר לפיד, ביבי העדיף להביא את חבריו החרדים, שמן הסתם המחיר שלהם הוא דברים שאף חילוני עם קצת שכל לא רוצה.

מה שאני מסיק מכל הסיפור זה שביבי עם כל ההצגה החילונית שלו, בסופו של דבר מסיבה כלשהי מעדיף להיות בעד דת ובעד חרדים והסחטנות והנהתנות שלהם.

מה פתאום. כל חילוני רוצה? כמו שבן גוריון אמר, "אני לא יודע מה העם רוצה, אני יודע מה העם צריך". כל חילוני שרוצה מע"מ אפס על דירות, יורה לעצמו ברגל. נראה שזה יוזיל את הדירות, בפועל זה יעלה את מחירן. גיוס חרדים, השתגעתם? זה יעלה המון והתרומה שלהם לצבא תהיה אפסית. בינתיים, הישג היחיד שקיבלנו מזה הוא *פחות* חרדים שמשרתים בצבא.

אתה יודע כמה כסף נחסך כתוצאה מכך שהחרדים לא בקואליציה? בערך חצי מיליארד ש"ח בשנה. סכום נכבד, אבל זה קצת יותר מאחוז אחד מתקציב המדינה. טיפה בים.

הרעיון הוא להכניס את החרדים וגם את לפיד לקואליציה, את הבית היהודי וגם את העבודה. ואז כשהחרדים יגידו "תן לנו או שאנחנו פורשים", אפשר יהיה לומר להם, "אוי, אני באמת מצטער לשמוע. לפיד, אם הם פורשים, אתה מוכן לקבל את המשרדים שהם יעזבו?" וכנ"ל אם לפיד יאיים. זה מאפשר לכל צד לקבל משהו. בממשלה האחרונה, אי אפש היה לעשות את זה: לפיד ובנט החזיקו את ביבי בביצים. הם היו יכולים לדרוש שכל בוקר, ביבי יכין להם ארוחת בוקר, יגיש למיטה וישטוף כלים אח"כ והוא היה נאלץ להסכים, כי האלטרנטיבה היא בחירות. מה שמפתיע זה לא שהקואליציה קרסה אחרי 20 חודשים אלא שהיא שרדה 20 חודשים...

למה החרדים שותפים טובים לממשלה (וגם של השמאל. אולי אתה לא זוכר, אבל רבין הסכים לאכול מש"ס הרבה חרא כדי שיהיו בקואליציה, למרות שבכלל לא היה צריך אותם)? כי הם היחידים בפוליטיקה הישראלית שנמצאים במרכז. הרי בארץ, מה שקובע האם מפלגה תהיה בשמאל או בימין הוא היחס לשטחים, זה הדבר ביחידי שקובע. יש בימין הישראלי סוציאליסטים ויש בשמאל קפיטליסטים. אבל שטחים הם הדבר שחשוב במיוחד בארץ. ולחרדים לא ממש אכפת מזה. תן להם כמה בוכטות לכוללים ועוד כמה לדיור והם יצביעו בדיוק כפי שאתה רוצה. עם כל מפלגה אחרת, אתה תצטרך בנוסף גם להתפשר בנושאים שחשובים לך יותר.

באמת שיש פה אנשים שיודעים להתבטא הרבה הרבה יותר טוב ממני, כנראה שחוכמה גם לא חסר, וחבל לי שעם כל זה ביבי נראה לכם כמו אופציה תקינה, אחרי שהוא כשל וחסם נסיונות לעשות את הדבר היחיד שבאמת חשוב ושאפשר להשפיע בו - הורדת מחירי הדירות.

זה לא שהיה חסר לו זמן או כוח. (תשחרר קרקעות כבר!!! מה כל כך קשה! תזרז תהליכים של בינוי פינוי, למה זה כל כך מסובך? למה בת"א בשיא הביקוש בשכונה מכוערת כמו פלורנטין לא מפרקים מלא מבנים מתפוררים של 2 קומות ובונים בניינים רציניים?? איזה יזם לא היה רוצה את זה???)

פעם היה יותר וויכוח של ימין שמאל, (ועל זה הצבעתי בבחירות) ומפלגות מסויימות היו מסוגלות לעשות דברים חד צדדים כמו ההתנתקות. אבל אחרי המבצע האחרון נראה שהרוב הבינו שכרגע אין עם מי לדבר בצד השני ושבתחום הזה צריך להיות כמו ביבי - לא לעשות כלום.

היום הבעיה היא כלכלית ושמה הלא לעשות כלום של ביבי לא מתאים יותר.

הפוך. ביבי לא חסם כלום. חושב שאני טועה? תן דוגמה למשהו שיכול היה להביא להורדת מחירי הדיור וביבי חסם. רק דוגמה אחת. אני כבר הבאתי כמה דוגמאות לניסיונות להורדת מחירי הדיור שהאופוזיציה חסמה: הרפורמה במנהל מקרקעי , הרפורמה בהליכי התכנון, אפילו פתיחת שוק המלט לתחרות היתה יכולה לתרום משהו. אז אתה הולך לתת לאלו שדאגו שהמחירים לא ירדו פרס?

פלורנטין? צריך שני דברים כדי שזה יקרה: מישהו שירצה לממן את זה ורצון טוב בעירייה. אין שום קשר לממשלה. במקרה אני מכיר מישהו שיש לו דירה במרחק של מאה מטרים מעיריית ת"א. יש קבלן שרוצה לעשות פרוייקט של פינוי-בינוי אבל העסק נסחב כבר יותר משש שנים! למה? כי היה דייר שעשה בעיות (תבעו אותו, הוא חוייב לשלם לא מעט פיצויים, עכשיו מציעים לו שיסכים לפרוייקט ובתמורה יוותרו על הפיצויים האלו) וחשוב יותר, יש עירייה שעושה בעיות. העירייה אמורה לתת אישורים, אין אישורים, אין פרוייקט.

נראה לך שהרוב הבין שאין עם מי לדבר? אני מבים שלא יצא לך לשמוע את הפוליטיקאים מהשמאל - סליחה, מהמרכז - בזמן האחרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה, כרגיל, לא עונה על השאלה ששאלו אותה.

שאלתי למה לספח משהו כשהסטטוס לא ברור ואתה עונה לי לשאלה למה לא לספח הכל.

בנוגע לאוסלו, אתה הופך סיבה ותוצאה. באוסלו שטחי C נקבעו ככה שיכללו את כל המתנחלים.

השטחים עצמם מעורבבים אחד בתוך השני בלי שום יכולת לשרטט גבול ברור.

פעם, הייתה תוכנית אלון ששם היו באמת אזורים מוגדרים: גוש עציון, עוטף ירושלים ובקעת הירדן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי לך בעבר, אני לא מסכים שזה 1:1. לא כל שקל מס שהמדינה רואה מדירה שנמכרת במחיר X הוא שקל שהיא תראה בצורה אחרת אם הדירה תהיה זולה יותר. ברור שיש טרייד-אוף מסוים, אבל הוא לא מלא.

תלוי. אם זו דירה להשקעה, המדינה עושה יופי של בוכטה. אם זו דירה ראשונה של זוג-צעיר, המיסים הרבה יותר נמוכים. והזוג צעיר הזה יצביע בבחירות ללפיד, לא לביבי, אז ברור מה האינטרס של ביבי.

הריבית נמוכה, אבל זה לא כ"כ משנה לבנקים, כי הם עושים את רוב הרווח מהפרש הריביות ולא מהריבית האבסולוטית. אמנם גובה ההלוואה שהם יכולים לתת בעסקה ספציפית מוגבל יחסית לעבר ולמדינות אחרות, אבל ההיקף הכללי של המשכנתאות הניתנות עדיין במגמת עלייה, ככל שאני זוכר.

היא משפיעה (לרעה) גם על כל מי שרוצה לשדרג דירה, שבקרב הצעירים לפחות זה הרוב. כי העלייה במחיר לרוב פרופורציונלית למחיר הדירה.

הרבה פחות מאשר על מי שרוצה לקנות דירה ראשונה. גם אם תוסיף את כל משפרי הדיור, אתה עדיין מקבל אחוז קטן יחסית מהאוכלוסיה.

אולי. או שאנחנו יכולים להאמין למה שביבי בעצמו אמר כשהוא הציג את זה לפני כמה ימים - כל עוד יש לפיד הייתה בממשלה, הוא היה מחויב לקדם את חוק מע"מ אפס על דירות עקב ההסכם הקואליציוני. מכיוון שלמדינה אין כסף לוותר על מע"מ גם על מוצרי יסוד וגם על דירות, ומכיוון שהממשלה הייתה מחויבת לקדם פטור ממע"מ על דירות, הממשלה הייתה חייבת להצביע נגד פטור ממע"מ על מוצרי יסוד, בלי שום קשר אם זה חוק טוב או לא טוב.

עכשיו, כשמע"מ 0 על דירות כבר לא על הפרק והממשלה לא מחויבת לקדם אותו, היא יכולה לקדם פטור ממע"מ על דברים אחרים.

אני הולך להצביע לליכוד, אבל גם לי ברור שזו אך ורק כלכלת בחירות. כל מי שלא בממשלה יכול לספר איך הוא ידאג ששבוע אחרי הבחירות, דירות ימכרו ארבע במאה, מי שנמצא עכשיו בשלטון לא יכול - כי הוא עכשיו בשלטון. מה שהוא יכול לעשות שבוע אחרי הבחירות, הוא יכול היה לעשות גם אתמול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסטטוס ברור מאוד. אלו שטחים של מדינת בכל הגדרה שהיא מלבד מבתרגיל משפטי עקלקל שנעשה על מנת למנוע זכות בחירה מערבים המתגוררים שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

10409387_10153069118412176_2690350991647617445_n.jpg?oh=a232192b45352aeb4eb6b91a957f5ace&oe=5507800A

פפפפחחחחח. שמת לב שהמספרים לא מסתדרים? חבר את כל סכומי הקיצוצים ואתה מקבל בערך 1.7 מיליארד. אז מתוך 1.7 מיליארד העבירו 47 מיליון לרשויות ביו"ש, 66 מיליון למלחמה באבולה, 106 מיליון לחטיבה להתיישבות ו- 3.6 מיליארד למשרד הביטחון? אמנם עברו הרבה שנים מאז שלמדתי חיבור וחיסור, אבל אני די בטוח שאי אפשר להוציא 3.6 מיליארד מתוך 1.7 מיליארד.

לא רק זה, גם התרגיל של "תראו כמה קיצצו" כבר מעלה עובש. יקצצו כמעט 900 מיליון מתקציב התחבורה? נכון, אבל זה אחרי שהגדילו את אותו תקציב ביותר משני מיליארד. כלומר בסופו של יום, הגדילו את התקציב ב- 1.2 מיליארד.

בנוגע לאוסלו, אתה הופך סיבה ותוצאה. באוסלו שטחי C נקבעו ככה שיכללו את כל המתנחלים.

השטחים עצמם מעורבבים אחד בתוך השני בלי שום יכולת לשרטט גבול ברור.

פעם, הייתה תוכנית אלון ששם היו באמת אזורים מוגדרים: גוש עציון, עוטף ירושלים ובקעת הירדן.

כי המדינה אומרת "לדעתנו הכל שלנו, אבל החוק הבינלאומי קובע שהמעמד הסופי של השטח יקבע במו"מ, אז בינתיים אנחנו לא משנים את הסטטוס, פרט לחלק קטן שעלול אנחנו נתעקש בכל מקרה אז לדעתנו אין איתו בעיה". מעורבבים? גם אין בעיה, על הנייר, לפחות, טוענת שהכל צריך להיות שלה, אז מהזה משנה שזה מעורבב?

הסטטוס דווקא ברור: זה שטח שצריך להכריע עליו במו"מ. אם אתה מוותר על הכל, איזה מין מו"מ יש כאן? הרי הכוונה המפורשת של 242 לא היתה נסיגה לקווי 67. אז אם מתכננת בכל מקרה לדרוש שכמינימום, השטח הזה וההוא ישארו בידה בהסכם, לא צריכה להיות שום בעיה לספח אותם בינתיים. הרי אתה לא מצפה שישאירו את השטח ריק עד שאפשר יהיה להגיע עליו להסכם, עשרות שנים אחרי 242, כי שנוי במחלוקת זה שנוי במחלוקת גם לצד השני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...