תעשו טובה כשאתם הולכים לקלפי במרץ 2015... - עמוד 18 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תעשו טובה כשאתם הולכים לקלפי במרץ 2015...

Born2Kill

Recommended Posts

אחלה לגור בדרום, וההתנשאות שלך היא גם חלק מהבעיה. אני גר ולומד בבאר שבע ונהנה מכל רגע. אם מרכז ההייטק התפתח פה אני גם ממש לא פוסל להשאר לגור ולעבוד פה.

גרתי גם בעוטף עזה עד גיל 13 בתקופה שעוד לא היה כזה מושג עוטף עזה. זה אחלה מקום לגדול בו בתור ילד, אבל אתה צודק האזור ממש לא מפותח וכשאתה מתבגר מאוד משעמם שם.

לגבי בטחון לגור בבאר שבע הרבה יותר בטוח מתל אביב. הסיכוי שיפגע בך טיל פה הוא סופר נמוך גם בת"א הוא סופר נמוך רק ששם הטיל גדול הרבה יותר אז פגיעה היא הרבה יותר קטלנית. זה מה שאני תמיד עונה כשמעלים את הסוגיה הזו.

לגבי מחיר הדירות פה בדרום אתה צודק.

לגבי תא ההקבלה לחול כן נכונה קודם כל כי תא זה לא מדינת זו באמת עיר מצויינת גם בקנה מידה עולמי, וגם בגלל שזה פשוט המצב בארץ תא וסביבתה הם מנהטן במושגים ישראלים.

לגבי תחבורה בתוך העיר-נכון. בכל מקרה אופניים הם אחלה פתרון לבעיה הזו. לזמן ותדירות הרכבות אין פתרון. נקווה שהסיפור בפן הזה ימשיך.

ממש אין הרבה קרקע במרכז. בנגב יש הרבה קרקע כנס לפרופורציות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 829
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

איזה התנשאות? אני שקלתי השנה לרכוש דירה באשקלון, מה אכפת לי לגור שם אם יש שם מלא עסקים,עבודות,חוף ים,מזג אוויר נוח ואין לי עול של שכירות על הראש?

ואז באה עוד "מערכה" ביטחונית ואז הבנתי שנפשית אני לא יכול להתמודד עם אזעקות כל דקה (תצחק עלי אם אתה רוצה) ואז עוד מספרים לי שמשפחות פשע "מתגוררות" בבניינים שהסתכלת עליהם ומפעילות מתוכן בתי הימורים ובתי זונות (בידיעת המשטרה כמובן).

ת"א עיר מצויינת בקנה מידה עולמי? מאיזה בחינה בדיוק? מבחינת התחבורה והחנייה? מבחינת תחושת הביטחון ברחובות? מבחינת זיהום המים והאוויר? הארכיקטורה המרשימה? תעשה לי טובה... אני מכיר לא מעט אנשים (בעיקר מבוגרים) שיש להם כסף לגור בת"א או במרכז אבל מעדיפים את ירושלים או יישובים סמוכים לה.

לגבי הטענה שאין קרקע במרכז, אין לי כ"כ איך להוכיח לך את זה מלבד התחושה שכל פעם שאני נוסע מירושלים לת"א (וכך גם בנחיתה בנתב"ג) אני רואה הרבה כלום בדרך.

באתר הבא אפשר לראות לא מעט קרקעות שיחכו לאישורים ב-15 שנה הקרובות: http://karkarank.co.il/

סה"כ אני מסכים איתך לגבי העניין שכל מדינת לא גדולה כ"כ ולכן היו צריכים להתרכז בצמצום הפערים והמרחקים בין מקום למקום, רק שים לב שאתה מדבר פה על פרוייקטים של 15-20 שנה במונחים של הארץ.

- - - תגובה אוחדה: - - -

למי שחושב שרק עשירים גרים בניו-יורק:

income_distribution_in_new_york_city.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"לגור בדרום זה חרא"-התנשאות.

אין ספק של גדל ילדים באשקלון יכול להיות סיוט, וכל אחד יכול להכיל את זה אחרת.

אם הייתה לי משפחה גם הייתי חושב 10 פעמים לפני שאני קונה פה בית.

לגבי תא במונחים של הכנסה, מקומות עבודה והתרומה שלה לכלכלה היא מנהטן.

יש קרקע במרכז, אבל היא לא תחליף. גם אם תפנה את נתב"ג ובסיסי צהל אתה רק תדחה את הבעיה למועד מאוחר יותר כי הקרקע תיגמר מהר.

במונחים של מדינת אלו אכן פרוייקטים של 10-15 שנה.

במונחים של חברות בניה סיניות זו בדיחה.

הכל שאלה של כסף וסדרי עדיפויות. אני חושב שזה תהליך שקל יותר ומציאותי יותר לביצוע מדיור בר השגה במרכז.

גם בתא גרים עניים (עד שמפנים אותם בכח כמו כלבים).

השאלה איפה.

השאלה כמה מאותם אנשים בניו-יורק מגדלים 3-4 ילדים. השאלה כמה משפחות שם גרות בבית שלהם ולא בשכירות. השאלה מה האלטרנטיבה שלהם ביחס ל אלטרנטיבה של אנשים שגרים בתא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי שחושב שרק עשירים גרים בניו-יורק

אף אחד לא טען שרק עשירים גרים בניו-יורק, מי שדיבר דיבר על מנהטן (וספיציפית - מרכז מנהטן). אתה לא יכול להשוות את ת"א לנ"י, כי הפרשי הגדלים ביניהם גדולים מדי (לצורך העניין אתה יכול לגור ברחובות ולעבוד בתל אביב - ועדיין יהיו תושבים בנ"י שיסעו מרחק גדול ממך לעבודה).

אם אתה רוצה להשוות את נ"י למשהו, ההשוואה המתאימה יותר תהיה גוש דן. ואכן - גם בגוש דן לא חסרים עניים. רק תלך לבני ברק ותתחיל לספור..

חוץ מזה, שלגרף שהבאת אין ממש משמעות, משום שהוא מודד אנשים שכבר גרים בנ"י. הדיון במקרה של ת"א הוא לא מה ההכנסה של אנשים שכבר גרים שם, שהרי יכול להיות גם אנשים שמרוויחים אפילו מינימום, אבל יש להם דירה מהתקופה שהמחירים היו זולים יחסית, או אפילו מההורים שלהם. לכן ההשוואה צריכה להיות מה צריכה להיות ההכנסה של מי שרוצה לעבור לגור כעת, לא של מי שכבר גר במקום.

הגרף גם לא מודד בעלי דירות אלא דיירים. כלומר, בהשוואה לת"א היית צריך לכלול גם את כל השוכרים למיניהם, כולל סטודנטים בדירות שותפים שעובדים במשרה חלקית וכדומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוף סוף!

חיכיתי לשמוע את זה... ישר בנאום האיחוד יצחק הרצוג דיבר על 'יוקר המחייה' בראש ובראשונה ועל מחירי הדיור.

תודה לאל!

מה ביבי חשב לו בכלל?

שאני כל משכורת יפריש לטובת בחירות כל שנתיים או העברת כסף להתנחלויות או כל שיגעון שלהם?!

הגיע הזמן שאנשים יבינו שאי אפשר לקנות דירה ב-1.5 מיליון שקל ולשעבד את עצמך עד גיל 80 ולהשאיר את הילדים מורעבים.

בואו נהייה ריאלים, מי שרוצה להיות עבד של ביבי ושל איטרסנטים דתיים (לשפוך הרבה כסף על דת ושחיתות) - שיהיה.

יש כסף למדינה הזאת, רק הוא מנותב לא נכון ובאופן הכי מכוון. :x

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביבי איבד שליטה .

העבודה בולעת את התנועה ואת קדימה .

אלקין "יורד" על הרצוג - חנון . ומראה את כל מה שהפך לבעייתי בליכוד בשנים האחרונות .

פייגלין עושה בית ספר לנתניהו במרכז .

נתניהו שותק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה דואג ליאור, עוד כמה ימים יעלה ספין תקשורתי על איזה מצב ביטחוני מסוכן ואיום שעומד להשמיד את המין אנושי [או רק את ישראל] וביבי הוא זה שיציל אותנו!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"האם לחנון שעם 15 מנדטים מוכן ללכת לרוטציה חצי-חצי עם ציפי לבני שהיתה בקושי סביב איזור אחוז החסימה הייתם נותנים לנהל משא ומתן על משהו?

אתה בכלל שואל את עצמך איך אפשר לנהל פה ממשלה? יהיו ראשי ממשלה עם כיסאות מוזיקליים.. שניים שמביאים ביחד אולי בקושי 20 מנדטים מתחלפים חצי חצי, השלישי שיצטרף יקח עוד 8 חודשים.."

אם זה לא היה עצוב זה היה יכול להיות ממש מצחיק

חנון ומישהי שבקושי עברה את אחוז החסימה, שמקבלים ביחד 20 מנדטים, חולמים לנהל מדינה. בדיחה גרועה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה חושב שביבי מיוחד ?.

אני חושב שרוב מצביעי הליכוד הם מצביעים "קשיחים" , ראו את זה הכי טוב שבאחד הסקרים הליכוד בראשות פייגלין קיבל 19 מנדטים . אז מה ביבי שווה ?. מנדט ?.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...