תעשו טובה כשאתם הולכים לקלפי במרץ 2015... - עמוד 11 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תעשו טובה כשאתם הולכים לקלפי במרץ 2015...

Born2Kill

Recommended Posts

איסתרא - זה נחמד שאתה עונה לכולם וכותב הרבה, אבל המציאות היא נורא פשוטה: בעשר האחרון יוקר המחיה זינק בכל התחומים. מי היה בממשלה? הליכוד.

אני בתור אזרח משלם מיסים מה שהכי חשוב לי במפלגה זה המצע הכלכלי(חח בבחירות האחרונות לליכוד לא היה מצע בכלל! המפלגה היחידה...) והליכוד נכשל במישור הכלכלי-חברתי.

ההסברים שלך מאוד יפים אבל לא עומדים במבחן המציאות.

מצד שני, בכל תחום שבו כן הייתה רפורמה (בתקופתו של ביבי) אפשר לראות ירידה ביוקר המחיה

רפורמת התקשורת-

1.חשבון חודשי של סלולאריים ירד במאות שקלים ואתה מקבל הרבה יותר. למה? רפורמה בתקשורת שגרמה לשחקנים קטנים ואמיצים (גולן) להיכנס עם השקעה הרבה יותר קטנה

2.מכיוון שאפשר לקנות טלפונים סלולריים ולקבל מהספקיות כאילו קנית מהם חנויות הם רלוונטיות (תחשוב אם אתה מכיר בנאדם שקנה פלאפון בחנות בארץ לפני הרפורמה). התוצאה-פלאפונים זולים,ייבוא כמעט מיידי של טלפונים חדשים והקטנת הכח של הספקית על הצרכן

אל תצפה לירידה ביוקר המחיה בשוק סגור. כל דבר ללא תחרות יתייקר (חלב שלא מייבאים,טיסות שלא מאשרים,קרקעות שלא משחררים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 829
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם כחלון לא היה שר התקשורת אתה חושב שהרפורמות האלה היו עדיין קורות תחת ממשלתו של ביבי?

ממש לא!

אז לקשר את הרפורמה הזו לביבי זה ממש לעשות מאיתנו טיפשים.

כל רפורמה שביבי הוביל גרמה להעלאת יוקר המחיה.

תאגידי המים אומר לך משהו? הפרטת קרנות הפנסיה אומר לך משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גולן נכנס רק אחרי שכמה זוכים נפסלו בגלל ערבויות בנקאיות או משהו.

מלכתחילה התנאים נוצרו בשביל הטייקונים הגדולים.

פשוט לא מצאו מספיק משקיעים נוספים שמוכנים(ויש להם) לזרוק קרוב למיליארד שקל ערבות כדי להיכנס שחקן משנה בליגה ג'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כחלון לא היה שר התקשורת אתה חושב שהרפורמות האלה היו עדיין קורות תחת ממשלתו של ביבי?

ממש לא!

אז לקשר את הרפורמה הזו לביבי זה ממש לעשות מאיתנו טיפשים.

כל רפורמה שביבי הוביל גרמה להעלאת יוקר המחיה.

תאגידי המים אומר לך משהו? הפרטת קרנות הפנסיה אומר לך משהו?

כחלון רק יישם את הרפורמה שאטיאס התחיל. וכמובן שכראש ממשלה ביבי היה יכול לעצור את הרפורמה כי "הוא רק עובד בשביל הטייקונים"

ארט-כן אבל אם לא הייתה הרפורמה גם גולן לא היו יכולים להיכנס/כולם היו צריכים להשקיע יותר. מה ציפית? שהממשלה תקים ספקית סלולר? היא לא יכולה לעשות הכל בעצמה

אני מזהה פה מוסר כפול- שהמצב מתדרדר זה כי ביבי אשם אבל שהמצב משתפר זה כי השר עשה. מתי אחריות השר נגמרת ואחריות רה"מ מתחילה?

האם בטיפול בשריפת הכרמל היא טעות של השר לבטחון פנים או של רה"מ? האם תנאים מחפירים למילואימניקים זה אחריות שר הבטחון או רה"מ (או אולי שר האוצר?)

תנסה לשמור על קו אחיד

עריכה-

ומכיוון שהזכרת את רפורמת תאגידי המים החלטתי להעשיר את הידע שלי

תאגידי המים

http://www.themarker.com/news/1.2209707

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3607285,00.html

מעט מדי ביבי יותר מדי לפיד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסון הכרמל הוא לא אשמה ישירה לפי דעתי של ראש הממשלה.

יש לו אבל אשם תורם, הוא המנהל ולכן הוא גם נושא באחריות.

לא כתבתי שביבי עובד אצל הטייקונים. כתבתי שביבי תרם ליוקר המחיה אולי יותר מכל ראש ממשלה אחר לפניו וזה מגובה במספרים.

אתה הבאת רפורמה אחת שקרתה בתקופתו, והובילה לירידת מחירים, אבל ממש ממש לא הייתה קשורה אליו. כן הוא אולי תרם לה בכך שלא ביטל אותה, אבל חוץ מזה? הוא בעצמו החמיא לכחלון ונתן לו את הקרדיט.

לשר התקשורת כמו לכל שר יש כוח והוא יכול להוביל רפורמות אם רק ירצה. אם ביבי היה מתערב ברפורמה הזו ומבטל אותה הוא היה צריך סיבה טובה מאוד, ובמקרה הזה לא הייתה לו, וגם לא הייתה סיבה שתהיה.

ניקח את רפורמת מע"מ 0. פה הוא כן התערב וביטל כי היה לו תירוץ וגיבוי גם מבכירי הכלכלנים, והאמת שזה גם מאוד תרם לו ברמה הפוליטית. הוא חיסל את תוכנית הדגל של לפיד עליה הוא "התאבד". האמת אני חושב שטוב עשה ולא בגלל לפיד. זה פשוט לא מה שיפתור את משבר הדיור. זה ייתן אקמול ומהר מאוד ההשפעה תתמוגג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אני פשוט לא עוקב אחרי ההיגיון שלך

1.בתקופת ביבי יוקר המחייה עלה יותר מכל תקופה אחרת

-הראיתי לך שיוקר המחיה לא קרה בכל התחומים ואיפה שהייתה פעולה אמיתית של הממשלה (=רפורמה) הייתה דווקא ירידת מחירים

-אם לא הייתה פעולה מונעת אז ביבי לא גרם ליוקר המחיה אלא פשוט לא עצר/האט אותו (הבדל סמנטי אולי דק אבל מאוד משמעותי)

-השאלה המרכזית היא האם היה בכלל אפשר לעצור לחלוטין את עליית יוקר המחייה (כנראה שלא,השוק במצבו הנוכחי מוביל לעליית מחירים)

2.ביבי היה יכול לבטל את הרפורמה של הסלולרים אם באמת היה רוצה לעזור לטייקונים (טענה אולי לא שלך אבל מאוד מרכזית נגד ביבי)

-שימוש בטיעון שזה יגרום להפסדים גדולים בחברות הגדולות שמעסיקות המון עובדים

-"מוכר את האנטנות שלנו לזרים"(ועוד צרפתים אלוהים ישמור)

-רע לשוק,רע לעובדים,רע רע רע

-הסיבה שאתה מבין שזה שטויות זה כי אתה יודע שרפורמת הסלולרים הייתה טובה לשוק אבל פעם כולנו היינו טיפשים יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש! היה הוזלה בתחום הסלולרי! הוריי! אגב השר שאחראי על זה איפה הוא עכשיו? אה כן... פרש..

וכל הקטע שחברות המזון כמו תנובה קנו מלא חברות קטנות וניהייתה מגה חברה מפחידה של .. איפה הממשלה הייתה אז לעצור את זה?

ביבי התעורר ליוקר המחיה רק אחרי ש-מיליון איש יצאו לרחובות וגם אז הממשלה מסמסה את המלצות טרכננברג...

בכל מקרה המציאות היא שיוקר המחיה נסק לשמיים בכל התחומים! וגם שרצו לעשות רפורמות זה היה רק על הנייר.

מה תגיד על תאגידי המים למשל?

מי שמרוויח שכר מינימום בקושי יכול להתקיים כאן....... זה נראה לך מצב היגיוני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש! היה הוזלה בתחום הסלולרי! הוריי! אגב השר שאחראי על זה איפה הוא עכשיו? אה כן... פרש..

וכל הקטע שחברות המזון כמו תנובה קנו מלא חברות קטנות וניהייתה מגה חברה מפחידה של מזון .. איפה הממשלה הייתה אז לעצור את זה?

ביבי התעורר ליוקר המחיה רק אחרי ש-מיליון איש יצאו לרחובות וגם אז הממשלה מסמסה את המלצות טרכננברג...

בכל מקרה המציאות היא שיוקר המחיה נסק לשמיים בכל התחומים! וגם שרצו לעשות רפורמות זה היה רק על הנייר.

מה תגיד על תאגידי המים למשל?

מי שמרוויח שכר מינימום בקושי יכול להתקיים כאן....... זה נראה לך מצב היגיוני?

וזה שהוא פרש זה אשמת ביבי כי?

ומי התנגד לרפורמה בשוק החלב? ומי הוביל?

להגיד שביבי (שוב-ממשלה,לא ביבי) התעורר ליוקר המחיה רק אחרי שמיליון איש יצאו לרחובות (לא היו מיליון איש) שקול להגיד שהממשלה ידעה על קיום המנהרות רק אחרי המבצע

מעשים!=ידיעה

נו? ואיך תצפה שבשוק שבור כמו שלנו תהיה הוזלה בלי רפורמה? מה יגרום למחירים הדירות לרדת מחר? ומחירי מוצרי החלב? וירקות?

הרי על מה הממשלה התפרקה בעצם? חוסר מעש וחוסר יכולת להגיע להחלטות.

במקום לקדם חוקים מועילים קודמו חוקים שקובע אם יותר דמוקרטית או יותר יהודית.חוק חסר תועלת שגרר סחיטות ואיומים כי אם החוק לא היה עובר לא הייתה נשאר ללפיד טיפת הון פוליטי

כאשר אין רוב שמסכים על משהו מתדרדרים לדילים ואיומי פרישות ופירוקי קואליציה וזה גורם לחוסר מעש (והתפרקות קואליציה.מפתיע אני יודע)

תראה את ארה"ב לדוגמא שם המצב הפוליטי הרבה יותר זוועתי מפה-

לפרק את הקונגרס זה קשה אז פשוט כולם החליטו לא לעשות כלום 8 שנים ברצף.נפלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך לתת לביבי קרדיט על הטעויות שעשה. המצב הכלכלי קשה, במיוחד של הדירות. לצערי, ההצבעה שלי תלך אליו בכל מקרה, לא כי אני אוהב אותו, אני פשוט מצביע למפלגה שפייגלין נמצא בה. מה לעשות, זו אותה מפלגה של ביבי. עכשיו החלטתי לעשות מעשה, התפקדתי לליכוד. זה אומר שבפעם הבאה אני אוכל להצביע בבחירות הפנימיות וככה אולי להצליח להדיח את ביבי ולהעלות את פייגלין. כרגע זה חלום לא מציאותי אבל אני מקווה שבעתיד זה יתממש.

ביבי אמרת? תודה, לא חשבתי להצביע ביבי אבל עכשיו שאתה אומר את זה נראה לי שאני יצביע ביבי(שוב).

לפחות יאיר הדביל התורן לא יקבל כל כך הרבה מנדטים הפעם.

אם אתם לא רוצים להצביע ביבי לפחות תצביעו בנט או ליברמן.

יש אנשים שחושבים שהיום אפשר לקבל פה דירות בלירה וחצי כמו מלפני 40 שנה. הם לא מבינים שהעולם כל הזמן משתנה, הם ציפו שיהיה להם לפחות מה שהיה להורים שלהם.

אי אפשר להציף את השוק בדירות היום. עם קצב גידול אדיר ועוד 100 אלף זרים ששוכרים דירות(לאלה שרוצים להמשיך את המגמה של עשרת אלפים מסתננים בחודש כמו החונטה השמאלנתי של בגץ).

מה גם שמדינות שפעם נחשבו לעולם שלישי עוקפות מדינות עולם ראשון בכלכלה שלהם.

יותר טוב שתתחילו ללמוד סינית.

או תגידו תודה שכלכלת לא תכחד ב50 שנים הקרובות שנהפוך להיות ללא רלוונטים. אז גם בייגלה בבית קפה לא תוכלו להרשות לעצמכם.

אגב בחיפה אתה יכול לקנות דירה גדולה בפחות ממליון שקל. אומנם רוב השכנים שלך יהיו ערבים ורוסים אבל זה לא שכונות פשע.

חיפה זה עיר נחמדה.

זה שאתם רוצים שתל אביב תאכלס שני מליון אנשים בכמה רחובות מסכנים זה כנראה משהוא שלא חשבתם עליו לעומק.

או שבגלל שלהורים שלכם יש דירה אתם חושבים שמגיע לכם גם דירה ובמרכז תל אביב?

- - - תגובה אוחדה: - - -

אתה נשמע כמו כל השמאל, ילדותי משהו. לפחות שמשאלת הלב הזו שלך. מקווה שבשאר הדברים אתה יותר בוגר.

פשוט אל תצביעו ביבי! לא יכול לראות אותו אפילו עוד שנייה אחת.

תודה.

נ.ב. כל בחירה אחרת תהייה מבורכת.

הדלק יקר...

הדבר היחיד שאני לא מבין זה איך אנשים במדינה הזאת לא יוצאים לרחובות ומתחילים לשרוף כל בנק ורכב יוקרה שהם רואים.

הימין של היום באמת בעייתי ברובו. אבל לטעון שלא אכפת לך מהשטחים ורק מכלכלה? על מה אתה מתכנן, קבר יפה לך ולילדים שלך? יש הרבה סיבות להיות בשטחים אבל הסיבה שצריכה להיות הכי חשובה היא בטחונית, בלי השטחים הרבה יותר קל להרוג אותנו. או שאתה באמת סומך, לא רק על זה שמימן את רצח הספורטאים במינכן אלא גם על אלה שיחליפו אתו?

הימין של היום חרא קקה מושחת בקטע מסריח. לי אכפת המצב הכלכלי שיהיה לי עתיד ולא אכפת לי משטחים, מה שחשוב זה עתיד כלכלי לי ולילדים שיבואו לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם ביבי יודע לטפל בטרור כמו שהוא תמיד אומר?

בואו נראה בתקופתו הראשונה כראש ממשלה הוא נכשל לחלוטין בנושא.

דווקא פה אני לא מסכים איתך, כי הטרור בתקופת ממשלת רבין-פרס היה משמעותי יותר.
אומנם לא נקלעה עדיין למשבר כלכלי חריף כמו במקומות אחרים, אבל יקר לחיות פה בצורה קיצונית, ואני לא ילד כמו הבחור מקודם שגר עדיין עם ההורים. אני סטודנט אומנם בבאר שבע, אבל גם פה כל כניסה לסופר בשביל כמה דברים בסיסיים מסתיימת בסכומים מטורפים.
יש אמת בדבריך, אבל גם הגזמה. באופן כללי (ולא אם בוחרים נקודתית דברים ספציפיים), יקר, אבל לא בצורה כל-כך קיצונית כמו שאתה מתאר, והסכומים שאתה משאיר בסופר לא כאלה מטורפים. אבל, כן, יקר, וכן, יש דברים מסוימים שלדעתי אפשר לעשות כדי לשפר את המצב, וכן - ביבי לא עושה אותם. מצד שני, גם אף אחד מהאחרים לא ממש עשה אותם. ולא כל הבעיות שאתה מתאר התרחשו בתקופות כהונתו (למעשה הרוב לא).
האם לדעתך משהו מעניין את ביבי פרט לשרידותו הפוליטית?
אני חושב שאת הרוב של הפוליטיקאים, כולל כל ה"בכירים" שאותם אתה ואחרים שוקלים כרגע כאלטרנטיבה אפשרית לביבי לא מעניין דבר חוץ משרידותם הפוליטית. וביבי ממש לא חריג בנוף הזה.
הבנאדם פשוט לא עשה שום דבר בכל השנים שהוא בשלטון.
זה בסדר, גם אף אחד אחר לא. חלק עשו נזק. :)
אז יאללה לא הגיע הזמן לנסות משהו אחר? מה יש לנו להפסיד? מדינת תושמד אם המלך ביבי לא ישלוט עליה?

בטוח לא יהיה יותר רע, אבל יש סיכוי שמצבנו יהיה טוב יותר.

גישה אינפנטילית, טיפשית ומסוכנת. לנסות משהו אחר? בכיף! אבל בוא ננסה משהו שעשוי להיות יותר טוב. לומר ש"בטוח לא יהיה יותר רע" זה מתאים לאותו בחור עם מנת משכל של גנון. אני יודע שבטוח יכול להיות יותר רע. :) למעשה חלק מהפוליטיקאים האלטנרטיביים שאתה דוחף עכשיו כבר הראו בצורה די ברורה באמצעות דברים שעשו (בין אם בקואליציה או באופוזיציה) שהם יהיו יותר רעים (לפחות לפי תפישת המציאות שלי). אין לי סיבה לבחור בהם, ואין לי צורך ממש לראות אותם בכס ראש הממשלה כדי להשתכנע בכך.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

QttP שאתה עורך השוואה של מחירי מוצרים פה ביחס למקומות אחרים אתה חייב לשקלל גם את השכר הממוצע.

הרי למה יקר פה בטירוף? גם כי השוק דפוק, אבל גם כי המשכורות פשוט נמוכות!

המחירים טיפסו בצורה משמעותית בכל התחומים. המשכורות עמדו במקום. זו הבעיה.

אז אני אומר אם אתה לא יכול לגרום בצורה מלכותית למשכורות פה לעלות לפחות תשמור על המחירים נמוכים בהתאם.

אני באמת לא מבין איך אנשים עם שכר מינימום יכולים להתקיים כאן.

לא אכפת לי מרוב הפוליטקאים. אני מצפה מראש ממשלה לנהוג אחרת.

לבגין לא היה ממש אכפת מרווח פוליטי, גם לא לרבין, וגם לא לשרון. הם עשו מה שהיה נראה להם לנכון.

לגבי הטרור. בתקופתו היו פיגועים. מי שבסופו של דבר ביצע את המהלך לחיסול הטרור היה שרון במבצע חומת מגן. שרון לקח החלטה אמיצה כנגד דעתם של הרבה אנשים ויצא למבצע הזה לא ביבי.

כשאני חושב על זה ביבי מעולם לא לקח החלטה אמיצה כשהיה ראש ממשלה. גם ההחלטה שלו עכשיו ללכת לבחירות הייתה בטימינג נוח מבחינתו אחרת הוא היה גורר את הממשלה עוד.

הגישה שלי היא לא אינפנטילית. אני באמת חושב שראש ממשלה פסיבי ופחדן הוא סכנה למדינה. ראש הממשלה לא צריך להגיב כל הזמן למה שקורה סביבו הוא צריך ליזום ולהכתיב.

אני באמת מאמין שיש אלטרנטיבות טובות ממנו.

שאלה לי אליך. אם ביבי מת מחר במי אתה בוחר?

אתה אומר שעם כולם יהיה יותר רע. אז במי אתה בוחר? או שאתה יורד מהארץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת לא מבין איך אנשים עם שכר מינימום יכולים להתקיים כאן.
וואלה, גם אני לא מבין. אבל מתקיימים איכשהו, לא?
לא אכפת לי מרוב הפוליטקאים. אני מצפה מראש ממשלה לנהוג אחרת.
אז אתה בעצם מאמין שכשאחד הפוליטיקאים האלה שאתה מציע "להמליך" במקום ביבי יהפוך לראש ממשלה הוא ינהג אחרת ממה שהוא נוהג היום?
לבגין לא היה ממש אכפת מרווח פוליטי, גם לא לרבין, וגם לא לשרון. הם עשו מה שהיה נראה להם לנכון.
יופי טופי. בפעם הבאה כשאחד מהם יתמודד על ראשות הממשלה אשקול בכובד ראש להצביע לו.
לגבי הטרור. בתקופתו היו פיגועים. מי שבסופו של דבר ביצע את המהלך לחיסול הטרור היה שרון במבצע חומת מגן.
כן, אחרי שבתקופתו היה גל טרור כבד. שלא היה גם אצל ביבי וגם אצל ברק.

זכרון סלקטיבי זה דבר נפלא. אבל בוא תראה את התמונה הזו שמתארת יפה מאוד את כמות הפיגועים וההרוגים לפי שנה, ואז תשווה את התקופה הראשונה של ביבי הזכורה לך כל-כך לרע (1996-1999) לתקופה של שרון (2001-2005) הזכורה לך כל-כך לטובה.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%A8_%D7%A4%D7%9C%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%A0%D7%99#mediaviewer/File:Suicide_attacks_-_israel_-_He.svg

אני באמת חושב שראש ממשלה פסיבי ופחדן הוא סכנה למדינה.
וזה, כאילו, בניגוד אליי שחושב שראש ממשלה פאסיבי ופחדן הוא דבר טוב?
שאלה לי אליך. אם ביבי מת מחר במי אתה בוחר?

אתה אומר שעם כולם יהיה יותר רע. אז במי אתה בוחר? או שאתה יורד מהארץ?

בוא נאחל לו חיים ארוכים. :) אבל התשובה העקרונית - נחיה ונראה. גם לא אמרתי לך שאני אצביע לביבי בבחירות הקרובות, נכון? כל מה שאני אומר הוא שני דברים:

1) גישת ה"רק לא ביבי" היא לא עניינית ומפגרת.

2) מבין כל האופציות החלופיות שמוצעות לי ברגע זה, אף אחד לא נראית לי אטרקטיבית למדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...