תעשו טובה כשאתם הולכים לקלפי במרץ 2015... - עמוד 15 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תעשו טובה כשאתם הולכים לקלפי במרץ 2015...

Born2Kill

Recommended Posts

• תגובות 829
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
לכל מפלגה יש את המגזר שהיא אוהבת ודואגת לו. עלוקות? את זה אפשר לומר על כל מגזר מועדף.

לא רק ביבי ניסה להקים קואליציה עם ש"ס, גם מפלגת העבודה ניסתה. למה? כי לא היתה ברירה אחרת. לא לימין ולא לשמאל יש מספיק אצבעות כדי להקים קואליציה, אז צריך לשכנע מפלגות מהמחנה הנגדי לערוק או לקחת מפלגת מרכז. ובניגוד למה שמנסים למכור בתקשורת הבכלל-לא-מוטה-פוליטית שלנו, יש רק שתי מפלגות מרכז בארץ: ש"ס ויהדות התורה. אלו שתי המפלגות היחידות שלא מעניין אותן בכלל כן שטחים או לא שטחים ויכולות לשבת באותה מידה בממשלת שמאל ובממשלת ימין, מי שמשלם להן יותר - לוקח. מאחר שהשמאל לא יכול כרגע לשכנע מפלגת ימין לערוק (זה אפשרי רק כשברור שהשמאל יצליח להקים ממשלה בכל מקרה. נכון גם בכיוון ההפוך כמובן), הם היו חייבים לגייס את ש"ס ויהדות התורה.

זה לא חדש, כמובן: גם ב- 92, כשלשמאל היו 61 חברי כנסת ולא היו צריכים את החרדים בכלל, רבין בחר להכניס את ש"ס במחיר לא נמוך לקואליציה. מר"ץ, שבלעדיה לא היתה לרבין קואליציה, הסכימה לאכול הרבה חרא מש"ס, שכאמור אפשר היה בלעדיה.

למה ביבי רצה את החרדים? פשוט: כדי להוריד את המחיר של לפיד. כשיש לך יותר מאופציה אחת, המחירים יורדים. ביקוש והיצע. אם אני יכול להקים קואליציה רק איתך, אתה יכול לדרוש מחיר גבוה. אם אני יכול להקים קואליציה איתך או איתו, המחירים יהיו נמוכים יותר כי אם תבקש יותר מידי, אתה יכול לגלות שנשארת בלי כלום ואני הלכתי איתו בסוף. זו גם הסיבה שלפיד ובנט הלכו ביחד: לא כי פתאום הם גילו שהם מסכימים (הם לא) אלא בגלל שכך ביבי לא היה יכול לוותר עליהם - אפשר להקים קואליציה בלי אחת משתי המפלגות אבל אי אפשר בלי שתיהן. כשהם מגיעים למו"מ כיחידה אחת שאי אפשר להקים ממשלה בלעדיה, הם יכולים לדרוש כל מחיר שירצו.

זה בדיוק מה שאני מנסה להסביר, ממש עזרת לי: בואו נעזוב את השאלה האם יאיר לפיד מתאים להיות שר ואם הוא מסוגל להעביר חוקים. מה שכן אפשר להסכים עליו זה שמה שיאיר לפיד רוצה, הדברים שאותם הוא "סחט" מביבי כדי להכנס לממשלה, זה דברים שכל חילוני שפוי ממעמד הביניים היה רוצה - ואני אזכיר שמע"מ 0 השנוי במחלוקת לא היה בזמנו בעסקה ובכלל לא חשבו עליו אז.

במקום להסכים בקלות ליאיר לפיד, ביבי העדיף להביא את חבריו החרדים, שמן הסתם המחיר שלהם הוא דברים שאף חילוני עם קצת שכל לא רוצה.

מה שאני מסיק מכל הסיפור זה שביבי עם כל ההצגה החילונית שלו, בסופו של דבר מסיבה כלשהי מעדיף להיות בעד דת ובעד חרדים והסחטנות והנהתנות שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום גם ביבי יצא עם החוק של מע"מ 0 על מוצרי יסוד, חוק שהבנאדם הכי לא מוצלח בכנסת הציע וביבי סרב לו.

על מע"מ 0 לדירות ביבי הסכים ועל מע"מ 0 למזון הוא סרב, ועכשיו התהפך. אפילו מול השרים האחרים המילה שלו לא שווה הרבה. לא סתם אומרים שהוא מנותק.

פתאום זה כן מתאים לביבי, כשיש בחירות וצריך לגייס את האספסוף שיגיד כמה ביבי לטובתו.. זה ממש מעליב ומרגיש לי כאילו בשביל ביבי תושבי זה ילדים קטנים (וטיפשים) והוא המורה, והוא מחלק לנו סוכריות כדי שנהיה בעדו לתקופה קצרה.

אולי זה צעד שפשוט בא מהפאניקה שביבי צריך להכנס אליה, בתור אחד שחש את עצמו מלך היחיד, ופתאום נראה שהוא הולך להתחלף. אפילו במפלגה שלו מעדיפים את גדעון סער כבר.

באמת שיש פה אנשים שיודעים להתבטא הרבה הרבה יותר טוב ממני, כנראה שחוכמה גם לא חסר, וחבל לי שעם כל זה ביבי נראה לכם כמו אופציה תקינה, אחרי שהוא כשל וחסם נסיונות לעשות את הדבר היחיד שבאמת חשוב ושאפשר להשפיע בו - הורדת מחירי הדירות.

זה לא שהיה חסר לו זמן או כוח. (תשחרר קרקעות כבר!!! מה כל כך קשה! תזרז תהליכים של בינוי פינוי, למה זה כל כך מסובך? למה בת"א בשיא הביקוש בשכונה מכוערת כמו פלורנטין לא מפרקים מלא מבנים מתפוררים של 2 קומות ובונים בניינים רציניים?? איזה יזם לא היה רוצה את זה???)

פעם היה יותר וויכוח של ימין שמאל, (ועל זה הצבעתי בבחירות) ומפלגות מסויימות היו מסוגלות לעשות דברים חד צדדים כמו ההתנתקות. אבל אחרי המבצע האחרון נראה שהרוב הבינו שכרגע אין עם מי לדבר בצד השני ושבתחום הזה צריך להיות כמו ביבי - לא לעשות כלום.

היום הבעיה היא כלכלית ושמה הלא לעשות כלום של ביבי לא מתאים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן.... כי כל מי שבחר ליכוד עד היום זה בגלל שלבנת הייתה שם

אתה יכול לזלזל בלבנת , אבל אל תשכח שכבר שנים היא מעורבת בליכוד .

חוצמזה זה לא רק לבנת , זה גל עזיבות/עימותים בתוך הליכוד . לבנת עזבה . סער עזב . כחלון עזב . ריבלין התעמת . בגין הועזב , כך גם מיכאל איתן , מרידור ועוד ..

זו ההודעה של החרדים , שייתכן וילכו עם הרצוג .

בנוסף , עשו סקר עומק וגילו שהליכוד בראשות פייגלין מקבל 19 מנדטים ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלק מהאנשים כאן לא מבינים איך הפוליטיקה שלנו עובדת ואיך כל השיטה הזאת של הממשלה שמוכלת בכנסת מתנהלת.

ביבי הולך עם החרדים מאחר ויש להם מחיר קואליציוני זול. למה הוא צריך אותם? בדיוק כדי להצליח להעביר את כל הרפורמות שהוא מעוניין להעביר. תן להם את תיק הפנים ואת ועדת הכספים והם יתמכו בך תמיכה מלאה.

למה זה טוב? כי בממשלה (יותר נכון ממשלות) האחרונה היה קשה להזיז דברים. בגלל שיקולים פוליטיים, אינטרסים אישיים ואפילו בורות של ח"כ - רפורמות חשובות לא עברו. עצם העובדה שרפורמות לא עוברות, אתה מגיע למצב של קיפאון - מצב שעולה למדינה המון כסף, עולה לאזרחים וכמובן ממרמר את העם. לא טוב לאף אחד.

כיף לומר "היי, הבחירות עולות לנו 2 מליארד שקלים! ביבי לא חושב עלינו!" אבל יכול מאוד להיות שפיזור הכנסת יעזור להרכיב ממשלה שכן תוכל להזיז דברים ואז 2 מליארד שקלים יהיו זניחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום גם ביבי יצא עם החוק של מע"מ 0 על מוצרי יסוד, חוק שהבנאדם הכי לא מוצלח בכנסת הציע וביבי סרב לו.

על מע"מ 0 לדירות ביבי הסכים ועל מע"מ 0 למזון הוא סרב, ועכשיו התהפך. אפילו מול השרים האחרים המילה שלו לא שווה הרבה. לא סתם אומרים שהוא מנותק.

פתאום זה כן מתאים לביבי, כשיש בחירות וצריך לגייס את האספסוף שיגיד כמה ביבי לטובתו.. זה ממש מעליב ומרגיש לי כאילו בשביל ביבי תושבי זה ילדים קטנים (וטיפשים) והוא המורה, והוא מחלק לנו סוכריות כדי שנהיה בעדו לתקופה קצרה.

אולי זה צעד שפשוט בא מהפאניקה שביבי צריך להכנס אליה, בתור אחד שחש את עצמו מלך היחיד, ופתאום נראה שהוא הולך להתחלף. אפילו במפלגה שלו מעדיפים את גדעון סער כבר.

אולי. או שאנחנו יכולים להאמין למה שביבי בעצמו אמר כשהוא הציג את זה לפני כמה ימים - כל עוד יש לפיד הייתה בממשלה, הוא היה מחויב לקדם את חוק מע"מ אפס על דירות עקב ההסכם הקואליציוני. מכיוון שלמדינה אין כסף לוותר על מע"מ גם על מוצרי יסוד וגם על דירות, ומכיוון שהממשלה הייתה מחויבת לקדם פטור ממע"מ על דירות, הממשלה הייתה חייבת להצביע נגד פטור ממע"מ על מוצרי יסוד, בלי שום קשר אם זה חוק טוב או לא טוב.

עכשיו, כשמע"מ 0 על דירות כבר לא על הפרק והממשלה לא מחויבת לקדם אותו, היא יכולה לקדם פטור ממע"מ על דברים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להאמין למה שביבי אומר?

באמת כתבת את המשפט הזה ברצינות? אני לא מאמין לאף פולטיקאי, והאחרון שבהם הוא ביבי, שיעשה הכול כדי לשמור על כס המלכות שלו.

ביבי לא מציע שום פיתרון. לא פיתרון לטרור, לא פיתרון לסכסוך עם הערבים, לא פיתרון ליוקר המחיה, לא פיתרון למעמד הביניים שקורס תחת העול ולא מסוגל לרכוש דירה (וכן, קראתי את מה שכתב sargon על מגורי משפחה במרחק 3 שעות ממקום העבודה בדירת 3 חדרים. שיהיה לנו בהצלחה עם זה).

האג'נדה של ביבי היא "ניהול". לנהל את הסכסוך, לנהל את המצוקה הכלכלית, לנהל הכול. בפועל זה אומר קיפאון, סטגנציה, הססנות, חשש ממהלכים אמיצים בכל תחום שהוא.

כולנו ראינו את זה במבצע צוק איתן - מעולם לא הייתה לגיטימציה מקיר לקיר לחיסול איום החמאס מעזה. אבל ביבי חשש, ביבי היסס, ביבי נתן למטכ"ל להפחיד אותו. "מר ביטחון", שנבחר בשל יומרתו לנצח את הטרור, העדיף "לנהל את הסכסוך" באופן מזעזע, ששחק עוד ועוד את ההרתעה השחוקה גם כך של וקבע לנו ביומן תאריך יעד לעימות הבא בעוד שנתיים-שלוש.

כולנו רואים את זה עכשיו עם האינתיפאדה השקטה של ערביי שלא ניתן לה מענה. מטפלים במחבלים הארורים ממזרח ירושלים ומהמשולש בכפפות של משי ומיליוני אזרחים יהודים חיים תחת איום של טרור.

כולנו רואים את זה כבר שנים עם הקפיטליזם החזירי שמוביל ביבי, שגורם למאיון העליון להתעשר עוד ועוד ולכל השאר לעבוד קשה יותר ולהיות עניים יותר. כוח הקנייה של האזרח הממוצע קטן משמעותית מהמקבילה במדינות מפותחות אחרות. העיקר שאנחנו ב-OECD.

ואפשר להמשיך עוד ועוד.

כולנו רואים את זה אבל כה רבים מאיתנו עוצמים עיניים ובוחרים שוב ושוב בליכוד ובביבי. ממש כמו תסמונת האישה המוכה, שכל פעם חוזרת לבעלה כדי לחטוף עוד קצת.

אני מעדיף את בנט על ביבי, אני מעדיף את פייגלין על ביבי, אני מעדיף את ציפי לבני על ביבי, אני מעדיף את לפיד על ביבי.

ביבי משמעו עוד כמה שנים של קיפאון וקיבעון שיקרבו אותנו אל האבדון. הגיע הזמן לתת הזדמנות לאנשים שמסוגלים ליותר מאשר "לנהל בעיות".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק סיסמאות והתעלמות מוחלטת מכל מה שנאמר פה עד עכשיו

ולא רק זה הבאת רשימה של אנשים שעשו אפילו פחות ממה שביבי ניסה לעשות

לפיד ולבני בעיקר ניסו להפיל חוקים ולמתוח ביקורת מאשר אשכרה לעשות משהו

ופייגלין אולי חכם או הגיוני או מה שלא תרצה אבל מחוקק פעיל הוא בטוח לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב - מע"מ אפס (או מופחת) על מוצרים מסויימים, יש קונצנזוס של כלכלנים שזה כלי לא יעיל.

אז אם שטייניץ קרא לתוכנית של לפיד "מטומטמת" איך צריך לקרוא לתוכנית הזאת? עד היום מנסים להיפטר ממע"מ אפס שיש על פירות וירקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

10409387_10153069118412176_2690350991647617445_n.jpg?oh=a232192b45352aeb4eb6b91a957f5ace&oe=5507800A

ציטוט של סתיו שפיר -

4 פעמים פינה אותי היום ניסן סלומינסקי מהוועדה בגלל שדרשתי תשובות על תוספות פוליטיות שנתניהו מנסה לחלק ברגע האחרון לחברים בהתנחלויות בניגוד לחוק. ב- 6:50 הבוקר הגיעה למייל בקשה לשינויים בתקציב: 66 מיליון ש״ח לחטיבה להתיישבות, 33 לטובת התיישבות חדשה ביהודה ושומרון, 47 מיליון שהם מענק בטחוני ליהודה ושומרון. הכל בניגוד לתקנות שהוועדה בעצמה קבעה. מבלי שחברי הכנסת רשאים לשאול שאלות, ללא זמן דיון, כשסלומינסקי אוסר אפילו על היועצים המשפטיים לדבר. מדובר במתנות לקראת הפריימריז בליכוד ובבית היהודי, אז מבחינתם - אפשר לצפצף על כל יתר אזרחי , שיספגו היום קיצוצים של מאות מיליוני שקלים בתחבורה ציבורית, רווחה וניצולי שואה. תראו איך מתנהלת ללא בושה כנסת ומה קורה למי שמעז לשאול שאלות

אחח הסיפורים על סלומינסקי הזה לא מפסיקים.

נ.ב ווידאו גדול -

https://www.facebook.com/video.php?v=10153067131962176

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...