תעשו טובה כשאתם הולכים לקלפי במרץ 2015... - עמוד 20 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תעשו טובה כשאתם הולכים לקלפי במרץ 2015...

Born2Kill

Recommended Posts

• תגובות 829
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
עזבו את כל השטויות,

שיבוא הפוליטקאי עם ביצים שיבוא בהחלטה שבעוד חצי שנה רוב פלורנטין מפורקת ומיד יתחילו בבניה של מאות מבנים זהים עם חנויות מתחת, כמו שהיה רק גבוהה, לא מתפרק, עם פי 10 יותר דירות ועם חנייה פרטית לכל אחד.

הקרקע תנתן לקבלנים בחינם בתמורה למחיר דירות קבוע לפי גודל הדירה, שיהיה מחיר של דירה בפ"ת ולא בת"א.

שכל בעל דירה יקבל דירה חדשה בפרוייקט גדולה יותר בתמורה + שכירות לדירה שוות ערך בת"א לזמן הבניה. בלי התנגדויות - השר מחליט וזהו, שזה יבוא כחוק שהממשלה תצביע עליו. שלא יבואו נצלנים הזויים לנצל את המצב.

זה הדבר ההגיוני לעשות, וזה לא הכי דמוקרטי, אבל השר שיעשה את זה ייחשב עוד הרבה יותר טוב מכחלון והרפורמה בסלולארי שלו.

א. כבר כתבתי: החלטות על בניה בת"א מקבלת עיריית ת"א, לא ממשלת .

ב. כזה פשוט? צריך לתקן תב"א, לעבור אלף ואחת ועדות, לשמוע מיליון ואחת התנגדויות ולטפס כמה פעמים בכל הסולם המשפטי עד לבג"צ. עם קצת מזל, אפשר יהיה להתחיל לבנות ב- 2030.

ג. קרקע בחינם? בדקת בכלל שהקרקע באזור פלורנטין שייכת למדינה?

ד. מחיר של פ"ת? זה אומר שהמוני עם ירצו לקנות שם דירה. גם כאלו שלא רוצים לגור בת"א או שכבר גרים בת"א, כי בגלל הביקוש הגבוה, ברור שמחירי הדירות האלו יזנקו מיד אחרי שימכרו מהקבלן ואז אפשר יהיה למכור אותם כיד שנייה ברווח יפה. הנה "הנצלנים ההזויים" שלך. אז איך מחליטים מי יקנה?

הכי מסכן? להכי מסכן אין כסף לקנות דירה גם בפ"ת. מי שמוכן להציע הכי הרבה? זו השיטה הרגילה, אבל כאן המחיר קבוע, אי אפשר להציע יותר. לפי כל מיני קריטריונים (גודל משפחה, גיל, שירות צבאי, מספר מפרנסים ואחרים)? אז ראשית, מלחמת עולם בממשלה, כשכל מפלגה מנסה למשוך את הקריטריונים לכיוון הציבור שלה. אח"כ יהיה בג"צ, כשכל מי שהקריטריונים לרעתו יתלונן. ובסוף תהיה שחיתות, כשאנשים ינסו לשנות את הרישום שלהם בקריטריונים תמורת שוחד, כי הדירות האלו זולות במיוחד. אולי הגרלה? אז לפעמים תזכה דפני ליף ולפעמים יצחק תשובה. תשובה באמת צריך דירה זולה בת"א? למעשה, עשירים יוכלו לשלם לעניים כדי שירשמו להגרלה באופן פיקטיבי, רק כדי להגדיל את הסיכויים שלהם לזכות.

ה. שכירות לדירה בת"א? איפה בדיוק תמצא מספיק דירות להשכרה בת"א? גם אם מתחילים לבנות מיד (בחלום...), זה ייקח לפחות שנתיים, איפה תשכן את כולם עד אז? ומה עם המסכנים ששוכרים דירות היום, כשהשכירות תזנק לשמים בגלל כל הדירות שיתפסו ע"י מפוני פלורנטין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק אני "מריח" בחירות שאף אחד לא היה מעוניין בהם ?. (מלבד ביבי).

רק אני "מריח" שהבחירות הן לא בגלל מעמ אפס וחוק הלאום ?

ברור שביבי מעוניין בבחירות, אבל לא בגלל עצם הבחירות.

הבחירות הן לא בגלל מע"מ אפס וחוק הלאום אלא בגלל מה שהם מייצגים. הוא לא הצליח להעביר דברים שהוא רוצה. איזו מן ממשלה זו? במקום גופים עם איזונים ובלימות, יש רק בלימות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

למה אתה חושב שביבי רוצה בחירות?

מבחינתו יש שתי תוצאות אפשריות לבחירות האלו: האחת שהוא יהיה ראה"מ והשניה שלא. אם נקבל את הראשונה, זה בדיוק מה שהיה לפני הבחירות - הוא לא הרוויח ולא הפסיד. אם נקבל את השניה, הוא הפסיד עוד שנתיים וחצי בראשות הממשלה.

כלומר במקרה הטוב ביותר מבחינתו הוא לא מרוויח כלום ובמקרה הרע מפסיד בגדול. ראשי ממשלה מקדימים בחירות מרצונם רק במקרים מאוד נדירים וזו הסיבה לכך.

זה לא מע"מ אפס ולא חוק הלאום, זה מפלגות שחברות בקואליציה אבל מתנהגות כמפלגות אופוזיציה. אי אפשר להמשיך ככה.

הם קיצונים על סמך הפעולות שהם עושים, בתור חייל ששירת שם וחטף מהם קללות במקרה הטוב, ובלי קשר למקרה שלי, על פי איך שהליכוד מגדירים עצמם הם יותר מתונים מהם, איסתרא, התמונה פורסמה בפייסבוק וכבר אז הרבה אנשים שמו לב לחוסר הדיוק שבמספרים, נבליג על תקציב הביטחון כי קטנותי מביבי, בתור מומחה לכלכלה יש לך הסבר לכך שכלכך הרבה תקציבים הולכים על אזורים כלכך קטנים לאוכלוסיות כה קטנות?

ממתי אני מומחה לכלכלה?

אני לא רואה "הרבה תקציבים". שמונים מיליון זה הרבה? לא מתקציב מדינה שמתקרב ל- 500 מיליארד. אם זה הולך ל- 40 יישובים, זה יוצא שני מיליון ליישוב. טיפה בים. בכל מקרה, יישובים קטנים צריכים תקציב גבוה יותר (פר תושב) מאשר יישובים גדולים, זה נכון ביו"ש וזה נכון בכל מקום אחר בארץ.

אבל גם אם יש "הרבה תקציבים", זכותה של ממשלה לתעדף התיישבות באזור מסויים בארץ. יש למשל משרד ממשלתי שכל מטרתו היא קידום ההתיישבות בנגב ובגליל. למה? כי הממשלה חושבת שזה חשוב. אז נותנים של קרקע בזול, הקלות במיסים לתושבים, ההקלות במיסים ומענקים לעסקים - למה? כי ככה החליטה הממשלה. רוצה שיתעדפו דווקא את ראשון לציון, תצביע למפלגה שזה המצע שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומי מבטיח שהרכב הכנסת החדשה יהיה יותר נוח לביבי?

מי שרוצה להישאר בשלטון בכל מחיר לא מקדים את הבחירות. אני מסכים איתך, המטרה היא להגיע להרכב שפוי יותר של הכנסת, זה רק מוכיח שהמטרה של ביבי אינה להישאר בשלטון בכל מחיר אלא להגיע לממשלה שמסוגלת לעשות משהו.

תגובה לאיסתרא:

1. אין דבר כזה. אם החוק הבינלאומי קובע שמעמדו הסופי של השטח יקבע במו"מ, אז זה כולל את כולו.

נכון. ואם בסופו של דבר יוחלט שכולו חוזר לירדן, נאלץ לפנות יישובים. עד אז, אפשר לבנות.

בכל מקרה, לכל מו"מ יש לפחות שני צדדים. אם הצד שלנו מודיע שדרישות המינימום שלו הם סיפוח השטח הזה והזה אחרת אין הסכם ועומד בהצהרה הזן, אז או שהשטח הזה והזה שייכים לנו בהסדר הסופי או שאין הסדר. כך שעדיין, אין שום בעיה.

בהסכם קמפ דיוויד בין למצרים, בגין הסכים שבמו"מ על האוטונומיה הפלסטינית יעלה גם נושא מזרח ירושלים. שאלו אותו איך זה, הרי הוא העביר חוק לסיפור מזרח העיר, והתשובה שלו היתה שמותר להם להעלות את הנושא, התשובה שלנו תהיה "לא".

אגב, את רמת הגולן שהיא פחות או יותר כל השטח השנוי במחלוקת ביננו לסורים, סיפחנו במלואה. רגע, לא אמרת שאסור לספח את השטח כולו ולטעון שהוא שנוי במחלוקת?

אף אחד לא אמר שצריך לחלק את השטח לפי מדינות ממנו הוא נתפס. ובכל מקרה, בהאם להסכמי הפסקת האש שאחרי מלחמת יוה"כ, נסוגה מחלק מהשטח שנכבש מסוריה בששת הימים, כך שבכל מקרה אנחנו מסודרים.

2.המדינה לא יכולה לטעון(ביושר, לפחות) שהכל שלנו כי גם אם מחר החוק הבינלאומי יקבע שמותר לנו לספח הכל אתה לא תספח את השטח מסיבות דמוגרפיות.

מה הקשר? כל הכסף שלי הוא שלי, אבל מותר לי, אם אני רוצה, לתת חלק ממנו לקבצן או סתם לזרוק אותו באוויר. מותר למדינה להחליט שהוא מוותרת על הריבונות שלה על שטח מסויים או שהיא לא מחילה את הריבונות שלה על שטח מסויים.

3.וזאת הסיבה שזה משנה שזה מעורבב. ההתנחלויות קובעות עובדות בשטח ומשנות אותו דמוגרפית ובכך מונעות כל סיכוי לקבוע את גורלו במו"מ.

אני לא מבין למה זה אמור לשנות. מה יש, העובדה שיש ישוב יהודי במקום מסויים משמעה שאי אפשר להעביר אותו במו"מ למדינה אחרת? ספר את זה ליישובי גוש קטיף. גם אם לא מורידים אף ישוב, עדיין אפשר להקים מדינה בשטח שנותר. היא תיראה מצחיק, נכון, אבל גם בקווי 67 נראית מצחיק. אז מה. אין רצף טריטוריאלי? מי אמר שצריך רצף טריטוריאלי להקמת מדינה? הרי גם לפי קווי 67 אין שום רצף בין יו"ש לעזה ואם ננסה ליצור אחד שכזה, נאלץ לחלק את לשניים ואז לישראל לא יהיה רצף טריטוריאלי.

אגב, גם לארה"ב אין רצף טריטוריאלי: בין אלסקה לשאר ארה"ב מפרידה כל קנדה. וזה בלי לדבר על הוואי, שמורכבת מכמה איים שלא מחוברים אחד לשני ואף אחד מהם לא מחובר ליבשת.

4.מי דיבר על בנייה? דובר על סיפוח.

בכל מקרה אני לא מבין איך בנייה בשטחים שברור לכולם שלא יהיו שלנו בסגרת אף הסכם, טובה במשהו מאשר להשאיר אותם ריקים. אלא אם כן המטרה היא למנוע כל חלוקה אפשרית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנם שלושה דברים שאפשר לעשות עם כסף: צריכה, חיסכון או בלטות.צרכת? המדינה מקבלת את הנתח שלה. חסכת? המדינה מקבלת את הנתח שלה.
אם כי, כמובן, על חסכון הנתח של המדינה הרבה יותר קטן מאשר על צריכה, כי המס הוא על הרווח בלבד.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...