תעשו טובה כשאתם הולכים לקלפי במרץ 2015... - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תעשו טובה כשאתם הולכים לקלפי במרץ 2015...

Born2Kill

Recommended Posts

ומה השמאל עשו בדיוק לטובת השכבות החלשות? הביאו להם שכנים סודנים?

לפני הרבה שנים אני זוכר את כלכלת הבחירות של פרס שהוא נתן הנחות מס למקררים ומוצריי חשמל. ככה השמאל "עוזר" לאנשים. מייצר עבודה באמצעות חלוקת מקררים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 829
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
לכל אלה יש מטרה שקופה וברורה, תפרסם את היום ותוסיף למטה בכוכבית-

*מטרת העיתון היא לשרת את ראש הממשלה והאינטרסים שלו, כל הכתוב לעיל נובע משיקולים אינטרסנטים, תודה ויום טוב.

האם תדרוש הערה דומה בידיעות או הארץ (לכיוון ההפוך כמובן), צבוע קטן שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתייפייף כמו השמאלנים שציינת, אני ממש לא בטוח שהם האלטרנטיבה, אני יודע שונא את ביבי מאשר אוהב מפלגה כזאת או אחרת, בערך כמו מה שפותח הדיון ניסה להגיד.

מרתיח אותי כל הרמאויות שלהם, יש כלכך הרבה חרא שהוא פשוט צף ועולה על גדותיו.

אני מבין את התסכול של הרבה אנשים שעונים לי כמוך, 'ומה השמאל יעשה' כי חושבים שאני איזה מצביע מרץ שמחבק מוסלמים בשעות הפנאי, אבל זה לא המצב.

פשוט לא מוצא סיבה אחת לבחור בביבי ודומיו,אשליית הביטחון הזאת כבר מאוסה, מה שכן אין לי שום כוונה לבחור במפלגת שמאל שתתרכז יותר בנושאים שוליים ותדאג יותר למצפון שלה מאשר לתושבים.

צריך משהו באמצע, מבחנתי יותר חשוב לי דגש כלכלי מאשר ביטחוני.

VIC את הטון המפגר הזה תשמור לעצמך, אני לא בטוח שהשכל שלך שייך לך, אז אני בטוח לא.

ואכן הייתי דורש אם הם היו בחינם, העניין הוא לא הקורא הממוצע, העניין הוא שכבות חלשות שקוראות את העיתון כי הוא חינמי ונגיש ומאמינות לאוסף האינטרסים שכתוב בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר לך שרק שכבות חלשות קוראות את העיתון הזה? אני ראיתי שחוטפים את העיתון גם בדניה שבחיפה.

שוב, זה הבחירה של האזרח מה לעשות עם זמנו החופשי.

ומה תאמר על מישהו שלא קורא עיתונים בכלל? תשלול את זכות הבחירה שלו כי הוא לא מספיק בקיא בפוליטיקה בישראל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

VIC ואכן הייתי דורש אם הם היו בחינם, העניין הוא לא הקורא הממוצע, העניין הוא שכבות חלשות שקוראות את העיתון כי הוא חינמי ונגיש ומאמינות לאוסף האינטרסים שכתוב בו.

ומה היה לפניו? רק עיתונות שמאלנית! אז כל מי שקרא עיתון, לשיטתך, האמין לאוסף האינטרסים שכתוב בו... והפלא ופלא, זה היה בסדר, נכון?

ואז בא היום, והחל לדחוק את החונטה השמאלנית מהתקשורת בדרך היחידה בה יכל: הפצה בחינם, כדי לצבור בסיס קוראים גדול מספיק בשביל להרוויח מפרסומות (ומהפצה למנויים)... אבוי, איזה אסון! ממש הרס הדמוקרטיה! חייבים לעשות עם זה משהו! הרי אסור שיהיה בישראל עיתון מוטה לטובת נתניהו בחינם, חייבים לחזור לימים בהם יש רק עיתונים מוטים נגדו בתשלום. רק זה המצב התקין.

אגב, מעניין גם לציין שכל אלו המדברים על ההפסדים של היום, שוכחים להזכיר שני דברים:

1. כל המידע לגבי ההפסדים של העיתון ספקולטיבי לחלוטין, שכן מדובר בחברה פרטית שאינה מפרסמת דו"חות רווח. יתרה מכך, יש חוק שאומר שלעיתון אסור להפסיד, או שיש לסגור מיידית עיתון מפסיד כי בבירור המשך הוצאתו למרות ההפסדים משרתת מטרה של מישהו? אם כך, היית קורא לסגור גם את מעריב, בכל אחת מהתקופות שבהן היה בהפסדים כבדים ולהפסיק את תפוצתו?

2. אפילו אותו מידע ספקולטיבי מתייחס רק לשלושת השנים הראשונות לקיומו של היום. כל עסק, לא משנה מהי מטרתו, מפסיד בהתחלה. אז מה שבהתחלה, באותן שנים, העיתון הודפס בבית דפוס חיצוני כי לא היה לו בית דפוס משלו, למרות שכעת הוא מודפס בבית הדפוס שפעם שירת את מעריב בעלות נמוכה בהרבה? "העיתון בהפסדים! תעמולה! בהה!".

אה, וקוריוז קטן לסיום: בשנות ה50 ותחילת שנות ה60, ידיעות אחרונות היה בבעיה: התפוצה שלו הייתה נמוכה בהרבה מזו של מתחריהו העיקרי, מעריב. אתה יודע איך העורך של ידיעות בימי מלחמת ששת הימים פתר את הבעיה? הוא חילק אותו בחינם ובכך הגדיל את חשיפתו. כן כן, ידיעות אחרונות של היום יוצא נגד אותו הטריק בדיוק שהוא עצמו עשה בזמנו כדי להחשף לציבור רחב ככל האפשר. עם זאת, אני לא יודע מה אתך, אבל אותי זה כבר לא מפתיע: לשמאלנים הרי מותר גם מה שהם עצמם קוראים לאסור על אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מוזר לראות אנשים שמתווכחים בלהט על דברים שלפעמים אין להם שמץ של מושג אודותיהם. היה מצחיק אם זה לא היה קובע את הממשלה שלנו.

כן, חסרות דירות וכן, זה בעיקר בגלל שמשחררים קרקעות לבניה באזורי ביקוש לאט מידי ובגלל הביורוקרטיה הנוראית שיש בארץ בכל מה שקשור לבניה (שוב, בדירוג של הבנק העולמי, בכל מה שקשור לאישורי בניה, בערך במקום ה- 140 מתוך 189 מדינות!). אז מה נעשה? נצביע למי שניסה לטפל במצב או למי שהכשיל אותו ודאג ששום דבר לא ישתנה?

זוכרים מי ניסה להעביר רפורמה במנהל מקרקעי ולשחרר הרבה קרקעות לבניה ומי התנגד בטענה ש"מוכרים את המדינה לטייקונים"? זוכרים מי ניסה להעביר רפורמה באישורי הבניה ומי התנגד בטענה שיגרום למפגעים ויביא לשחיתות (כמו בכל מדינות המערב המפותחות... :rolleyes:)?

לבנות במקם הקרייה בת"א? יבנו שם בעיקר לעסקים, אבל יש מקומות אחרים שבהם אפשר לבנות למגורים בעיר. למשל בגבעת עמל. יושבות שם חמש משפחות בשטח שלא שייך להן (כפי שאושר בכל הערכאות משפטיות עד לעליון) ושיש לו אישורי בעיה לכ- 1,800 דירות ולא מוכנות להתפנות כי 1.75 מיליון ש"ח למשפחה זה לא מספיק להן. מי אתה חושב תומך בהן? בדיוק אותם אנשים שמתלוננים שמחירי הדיור עולים.

כן, יש לנו בעיה יש יוקר מחייה. אז תצביע לאלו שמנסים בכל כוחם לעצור את התחרות, אלו שחסמו את הרפורמה בשוק המזון (כי צריך להגן על היצרנים המקומיים והצרכנים יכולים ללכת לעזאזל), את פתיחת שוק המלט לתחרות (כי העובדים של נשר מקבלים שכר גבוה וזה חשוב יותר ממחירי הדירות), את הרפורמה במכון התקנים (כי אסור לפגוע בעובדי המכון וביצרנים המקומיים שהם מגנים עליהם ואיך בכלל אפשר לסמוך על תקנים אירופאיים, שלעתים קרובות מחמירים יותר מהמקומיים).

תצביע לאלו שהציעו מע"מ אפס על דירות (שבמקרה הטוב יעבירו עוד כמה מיליארדי שקלים מהמדינה לכיסי הקבלנים ובמקרה הרע יעשו את זה וגם יעלו את מחירי הדיור), שרצו להכניס את השכירות לפיקוח (מה שיקטין את היצע הדירות להשכרה ויעלה את השכירות), שרצו לאפשר מתן משכנתאות בסך של 90% מערך הנכס (כל אופנה מארה"ב מגיעה לכאן באיחור של כמה שנים, אבל אחרי שכבר ראינו את הנזק?).

אגב היום, אף אחד (חוץ לכמה בודדים בסביבתו של אדלסון) לא יודעים האם העיתון מפסיד. הוא עסק פרטי שלא מדווח לאף אחד. מצד שני, "הארץ" מפסיד כבר הרבה מאוד שנים והבעלים שלו, שוקן, מוציא אותו בכוונה מוצהרת להשפיע עד דעת הציבור. משום מה זה לא מפריע לאותם חברי הכנסת שישר"ה ממש מעצבן אותם. אגב, כרגע "הארץ" גם ממומן ע"י טייקון מחו"ל, רק שבעוד שהטייקון של ישר"ה יהודי, הטייקון של "הארץ" לא. ומעריב? מעריב מפסיד כבר כל כך הרבה זמן, שהצליח לקבור כמה טייקונים. גם "מקור ראשון" הפסיד מיום הקמתו. זה לא מוגבל רק לעיתונות כתובה: ערוץ 10 לא היה רווחי יום אחד ומוחזק ע"י כסף של טייקונים. אז לסגור?

העיתון הרווחי היחידי בארץ הוא "ידיעות אחרונות". ידיעות, למי שלא שם לב, משרת באופן מוחלט את האינטרסים של בעליו, נוני מוזס. קחו למשל בפוליטיקה: בבחירות האחרונות העיתון תמך בבירור ביאיר לפיד. בבחירות הקודמות זו היתה ציפי לבני. למעשה, ידיעות לא "נאלץ" להגיב לתמיכה של ישר"ה בביבי אלא להפך: ישר"ה הוקם בגלל ההתנגדות הברורה של ידיעות לביבי. לא עדיף עיתון שכולם יודעים אלו אינטרסים הוא משרת מאשר עיתון שרוב האינטרסים שמאחוריו לא ידועים? בכל מקרה, למי ששכח, במשך כ- 15 שנים, עד לכניסתו של ישר"ה לשוק, ידיעות היה מונופול בתחום העיתונות הכתובה עם נתח שוק של יותר מ- 70%. לא רק דה פאקטו אלא גם דה יורה, הוא הוכרז כמונופול ע"י הממונה על הגבלים עסקיים. העיתון גם הורשע בבית המשפט בשימוש בכוחו המונופולי כדי לפגוע במתחרים. אז מה אתם חושבים שיקרה אם יסגרו את ישר"ה? ולא, אין שוםחוק שאוסר על עיתון בארץ לנהוג בקו פוליטי.למעשה היו בארץ שני עיתונים נפוצים למדי שהיה להם שיוך מפלגתי מובהק, "דבר" ו"על המשמר", עד שפשטו רגל כשהמפלגות שמאחוריהן לא יכלו לממן יותר את ההפסדים שלהם.

כל התלונות על המצב הכלכלי והעניים הן פשוט אחיזת עיניים. מספר העניים גדל אך ורק בגלל שיטת החישוב העקומה של הביטוח הלאומי שלפיה כל אדם במשפחה שהכנסתה (או, לייתר דיוק, ההכנסה הפנויה שלה חלקי מספר הנפשות התקניות שבה) נמוכה מחצי מההכנסה החציונית במשק (שוב, לייתר דיוק, ההכנסה הפנויה החציונית לנפש תקנית) הוא עני. למה זה עקום? קח דוגמה: בין 2003 ל- 2011 שיעורי המס הישיר על הכנסות הלך וירד. כתוצאה מכך ההכנסה הפנויה של המעמד הבינוני הלכה וגדלה. ההכנסה החציונית נמצאת בטווח של המעמד הבינוני, כך שגם זו גדלה ואיתה גם קו העוני עלה. לפי בנק , מצבם של עניים עובדים השתפר ריאלית באותה תקופה בכ- 20%. זה טוב, נכון?מי שב- 2003 יכול היה לקנות חמש כיכרות לחם, ב- 2011 יכול היה לרכוש שש - מבחינה אובייקטיבית מצבם של העניים השתפר. אבל לא לפי הבט"ל, כי בגלל עליית ההכנסה הפנויה של המעמד הבינוני, קו העוני עלה באותה תקופה באופן ריאלי ב- 25%... כלומר בזמן שמצב העניים השתפר באופן אובייקטיבי, לפי המדד הסובייקטיבי של הבט"ל מצבם דווקא הורע.

והמצב הכלכלי בכללו שפיר. האינפלציה נמוכה, האבטלה נמוכה, שיעור ההשתתפות בכח העבודה גבוה יותר מכפי שהיה במשך... כנראה אי פעם, המשק ממשיך לצמוח (לא כולל הרבעון השלישי. היתה מלחמה, זוכרים?), ההכנסה הפנויה הריאלית עולה, הירידה מהארת, למרות כל הרעש, היא במספר מהנמוכים שהיו, השקעות המדינה בחינוך, מערכת הבריאות, והתחבורה עולות מהר יותר מקצב גידול האוכלוסייה, למרות הרושם שהעיתונות הכה-אובייקטיבית שלנו מנסה ליצור. זה לא אומר שהכל טוב, אבל להחליט שהכל רע ובגלל זה להצביע עבור אלו שמנסים למנוע מהמצב להשתפר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קואליציה של ביבי, ליברמן, בנט, כחלון היא משהו אפשרי. לפי הסקרים של היום העסק הזה עובד.

אני אישית מעדיף את פייגלין ברשות הליכוד, או אפילו גדעון סהר, כי ביבי באמת צריך ללכת הביתה, מהרבה סיבות.

לקואליציה כזאת החרדים יצטרפו בשמחה, ומקווה שלא נשלם על זה יותר מדי...

אם בנט יציג נבחרת מאוזנת יותר (יותר חילונים , יותר אנשי מקצוע שלא קשורים / מחויבים לגופים עיסקיים עמותות וכו') - אולי הוא אפילו ידביק את ביבי, וירכיב בעצמו את הממשלה.

הייתי שם את מיקי רוזנטל וסתיו שפיר מספר 2 ו-3 בבית היהודי, ומכריח אותם להסתדר אחד עם השני :-)

דני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין שלטענתך הליכוד ניסה להטיב עם המשק ?.

הליכוד מחובר יותר מידי זמן לשלטון . עכשיו לא שאני בא להיות נגד הליכוד . והליכוד הוא לא הבודד שזמן ממושך בשלטון משחית .

הליכוד מושחת והעבודה מושחתת וגם המפלגות הערביות .

יש מוקדי כוח מסורתיים כמו קקל , הנמלים , ההסתדרות ועוד ..

זה טוב שיבוא מישהו ויטלטל קצת את המערכת . לפיד כמעט הוציא מיליארד שח מקקל .

אתה חייב להתחיל להגיב בצורה יותר מתומצתת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי גדעון סער יתמודד! :xyxthumbs:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4599781,00.html

אם גדעון סער יבחר - מוכן להצביע ליכוד למרות שאני לא מחבב את המפלגה הזאת ואת ה"טיפוס" של בוחרייה.

לעניות דעתי - הוא מתאים מאוד לתפקיד ראש הממשלה.

בכל מקרה, המטרה: להעיף את ביבי מראשות הממשלה. (כנראה אם הוא לא ינצח בפריימריז - הוא יפרוש מהכנסת, השערה שלי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דנון כבר הודיע שהוא מתמודד .

על סער יש לחצים לחזור ולהתמודד . כרגע זה לא בטוח .

אם סער יתמודד , ביבי יעבור סיוט , כי גם ארדן ירצה (אולי) .

בקיצור , ממתוק יצא עז .

- - - תגובה אוחדה: - - -

אה , וזה רק בפריימריז בליכוד .

לבחירות הוא יגיע עם ליכוד מוחלש , שכולם מסביב (כולל בנט) נותנים לו בראש .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליאור אתה שם לב שהטיעונים שלך הם חסרי תוכן? "הליכוד יותר מדי זמן בשלטון" "השלטון משחית" זה נשמע יותר כמו סיסמאות מסרט של בטמן מאשר משהוא שיש לו בסיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, המטרה: להעיף את ביבי מראשות הממשלה.

המטרה, לכל מי ששכח, היא להטיב עם מדינת (או לפחות עם האוכלוסיה אליה אתה שייך) - כל אחד לפי דרכו והבנתו. שלטון זה או אחר הוא אמצעי, לא המטרה, וכך גם החלפתו היא אמצעי ולא המטרה.

כל אלו הצועקים "רק לא ביבי" הם פשוט דגנרטים שמוכנים לתקוע לעצמם אצבע בעין העיקר שגם לביבי יתקעו, ואני אומר זאת בתור מישהו שבשתי מערכות הבחירות האחרונות לא הצביע ליכוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק ביבי! ולפחות לשלושים השנים הבאות!

תכלס כל מי שעוד מתווכח על הדירות שיקרא את התגובה של איסטרא באלגינא, ואם יש לו משהו נוסף לאמר, שיקרא אותה עוד פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...