האם לוח H81 בנוי בצורה פחות איכותית ? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם לוח H81 בנוי בצורה פחות איכותית ?

amobi

Recommended Posts

לעומת H87 ומעלה ?

בבקשה חוות דעת על הלוח הזה:

http://www.asus.com/Motherboards/H81MA/specifications/

אני לא עומד לעשות , רק רוצה שיהיה לוח יציב ואיכותי מבחינת החומרים שלו.

בחלק מהלוחות האחרים של הם כותבים "100% All High-quality Conductive Polymer Capacitors"

ובלוח הנ"ל הם לא כתבו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מהתמונה נראה שהקבלים (המעטים בהחלט) שיש בו הם solid

הוא אמור לעבוד בסדר אם לא תנסה להוציא ממנו יותר מידי - מעבד בסיסי אם צריכת חשמל נמוכה. ונראה שאתה לא מתכוון לחבר אליו יותר מזה

כל לוח (גם לוחות מתקדמים ואיכותיים יותר) מחייב מארז מספיק וספק איכותי בשביל להגיע לאמינות ואורך חיים מקס'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אוהב בלוחות שאני קונה לראות שרשום את האמינות של כל חברה, בגיגהביט אולטרא דורביליטי ואז המספר שלו במ.אס.אי. מיליטרי קלאס כל חברה עם הקישקוש שלה, אם לא רשום כנראה זה לא סתם אבל לא בהכרח צריך לבדוק, לפעמים החברות מתחכמות ומדגישות פרטים במוצר כדי למכור אותו, לפעמים תמצא את אותם פרטים בקטן במוצר אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא כן כתוב שם משהו אחר:

ASUS 5X Protection :

- DIGI+ VRM - 3 Phase digital power design

- Enhanced DRAM Overcurrent Protection - Short circuit damage prevention

- ESD Guards - Enhanced ESD protection

- High-Quality 5K-Hour Solid Capacitors - 2.5x long lifespan with excellent durability

- ASUS Stainless Steel Back I/O - 3x more durable corrosion-resistant coating

יש לו

1 x PCIe x16

2 x PCIe 2.0 x1

סך הכל הלוח נראה טוב ? אני עומד לשים לו ספק 620W וכרטיס מסך 760 .

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש יצרנים שמשקיעים פחות בבנייה של לוחות "מהסדרות הנמוכות". ההנחה הלא כתובה היא שלוח תקציבי ילך למחשב תקציבי, אם מעבד תקציבי, וישמש למטרות "קלות" כמו אינטרנט, אופיס, סרטים וכדומה - ובשימושים כאלה לוח שיש לו רכיבים קצת יותר נמוכים "יספיק"

זה אל תמיד מתבטא בסוג הקבלים, כן יכול להיות דברים כמו ממיר מתח אם מוספטים קצת יותר חלשים, פחות קבל פה ושם וכו'. לכן, אם תשים בלוח כזה i7 ותתחיל להריץ משחקים, יתכן שתביא אותו לקצה היכולת. אם היום ניתן להמשיך 8-10 שנים אם מחשב (לקראת הסוף להעביר אותו לתפקיד של "מחשב אינטרנט"), לוח שעבד בצורה כזאת עלול להיהרס הרבה יותר מוקדם, אולי אפילו לא הרבה אחרי סיום האחריות - ועד אז יש מצב שאינטל שוב יחליפו סוקט ותצתרך להחליף יותר מסתם לוח .....

הבעיה היא לא הכ מסך (ולא הספק, אין כל בעיה לחבר לוח חלש לספק עוצמתי), אלא זה שאם אתה רוצה כ מסך כזה, כנראה שהמחשב ילך למשחקים וכו' - אולי תרצה גם מעבד לא חלש, אולי כן תאמץ את המחשב חלק מהזמן. לשימושים כאלה הייתי בוחר לוח שיהיה קצת יותר רמה מעל

(ובנוסף, ללוח שיש לו 4 סלוטים ל יש יתרון שתוכל לשדרג את הזיכרון יותר בזול כשיגיע הזמן)

התכונות שהחברות מציינות :

חלק מהן טובות, אבל ההשפעה שלהן אינה אומרת משהוא חד משמעי על הביצועים הכלליים של הלוח. למשל, מוספטים שיש להם Rds-on נמוך יותר, מתחממים פחות ממוספטים שיש להם Rds-on "רגיל" כשהם מעבירים את אותו זרם. אז בלוח שיש בו מוספטים אם Rds-on נמוך יותר ניתן להקטין את הקירור שלהם (גם בלוחות שבהם אין צלע קירור, המשטח על הלוח אליו המוספטים מולחמים מתפקד בתור קירור. הקטנת הקירור יכולה להיות למשלל הקטנת המרחק בין 2 מוספטים שמולחמים על הלוח ובכך הקטנת שטח הלוח שכל מוספט מקבל לקירור). אלא אם היצרן התלהב והקטין את הקירור יותר מידי, ואז נקבל דווקא מוספטים חמים מידי ולוח לא אמין....

חלק מהן טובות, אבל משפיעות בתחום מסויים. למשל, פיוז נפרד לכל פורט - הוא ימנע מצב שבו עומס יתר על פורט מביא לכיבוי של כל הפורטים. אם זאת, מתח לא תקין על קווי ה data (בגלל דיסק קשיח חיצוני שהספק הגנרי שלו נפרץ ..) עדיין ישרוף את הלוח אם הפיוזים

חלק מהן לא משפיעות. למשל ה chokes המרובעים שמקובלים היום, מול הטרואידים (טבעות אם סליל חוט עליהן) שהיו מקובלים בעבר. זהו אותו רכיב בדיוק, מאותם חומרים בדיוק, ואין הבדל ביצועים או אמינות בין אם הוא עשוי בצורה חיצונית כזאת או אחרת

וחלק אפילו לא בדיוק מוסבר מה הם נותנים, אבל הייתי נוטה לאמר שהם גימיקים חסרי משמעות. כמו ה DIGI+

אמוציונלית אני חושב שהכלל הויזואלי הפשוט עדיין תופס : לוחות מאותו דור, אם רכיבים פחות או יותר באותה רמה טכנולוגית, ובמיוחד אם הם מאותה חברה, הייתי מצפה לקשר פחות או יותר ישיר בין גודל חיצוני ואמינות - קבלים על ה Vcore שהנפח הכולל שלהם גבוה יותר אמורים כנראה להתמודד אם מעבד שיש לו צריכת חשמל גבוהה יותר ו/או במאמץ מתמשך גבוה יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה,

בגדול אני לא עומד לחרוך את המחשב במשחקים עם הגדרות הכי גבוהות, כמובן בעומד לשחק פה ושם במשחקים חדישים אבל לא נראה לי שבצורה אובססיבית.

והבעיה שהמקום ממנו אני עומד לקנות את המחשב לא נותן לי אופציות סבירות במחיר סביר. (לדוגמא H87 אמור להיות טוב יותר אבל אין בכלל לוח כזה אצליהם):

https://www.ivory.co.il/catalog.php?act=cat&id=2653&orderBy=priceLow

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך שם אופציות דומות כלשהן ? אולי אותו H81 בגרסאות אחרות ? כך תוכל לבחור את הגרסה הטובה יותר מבין לוחות ה H81

למאמץ נמוך הלחוח יתאים, איזה מעבד אתה הולך לשים בו ?

אולי הכוונה לכמות הסלוטים הנל בלוח ולא למהירות ? בדוק באתר של מה הנתונים באמת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא זה לוח עם PCI E *1

נראה לי שלא מומלץ לכרטיס מסך PCI E *3.

לא נותנים לי שם הרבה אופציות.

הדבר הבא הכי טוב במחיר עוד איכשהוא סביר זה B85MG ובמחיר לא מקובל לדעתי.

http://www.asus.com/Motherboards/B85MG/specifications

אנסה לדבר איתם ישירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@amobi

אתה יודע, אתה יכול לקנות גם מחנויות אחרות, שמציעות מחירים זולים יותר. לדוגמא את הלוח B85M-G אפשר למצוא פה ב כ-300 ש"ח במקום 450 ש"ח...

אגב, בקשר לגירסת ה PCI Express - בלוחות בעלי ערכת השבבים H81 גירסת ה PCI Express היא תמיד 2.0 - עבור תושבת 1150, גירסת PCI Express 3.0 נתמכת רק ע"י לוחות בעלי ערכת השבבים B85, H87, H97, Z87 ו Z97. מעשית אין ממש הבדל בביצועים, אבל כדאי שתהיה מודע לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ...

לגבי הלוח הזה:

http://www.asus.com/Motherboards/H81MA/specifications

לא כל כך הבנתי.

כתוב בנתונים שלו:

1 x PCIe x16

בפירוש הם לא כותבים 2.0...

אם אני לוקח כרטיס מסך 760 (PCIE 3)

ומלביש אותו על הלוח הזה עם PCIE 1, מה יקרה ?

אני רוצה לצרף לו גם מעבד 4690.

האופציות שלי הינם:

Asus H81M-A או עם תוספת של 130 שקל לקחת את ה

B85M-G עם PCIE 2 או אם אתה חושב שבכלל כדאי לי להוסיף שוב עוד 100 שקל ולקחת

Gigabyte GA-H97M-D3H

בגדול אני לא עומד לעשות או לשחק בתוך המארז, רוצה לוח איכותי בשביל להריץ מחשב טוב עם מעבד 4690 וכרטיס מסך 760 8 גיגה ספק 620 וואט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...