האם לוח H81 בנוי בצורה פחות איכותית ? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם לוח H81 בנוי בצורה פחות איכותית ?

amobi

Recommended Posts

1x - כמות הסלוטים מסוג זה בלוח

16x - כמות קווי הנתונים שמגיעים לסלוט (16, 8, 4, 1 בסלוטים שונים)

2.0 - גרסאת מערכת ה PCIe, וגם אם לא כתוב, כאמור בציפסט H81 זה 2.0

אין סתירה בין הנתונים

אני לא רואה הבדל בין 2 לוחות האסוס בדברים כמו ממיר מתח. בגדול זה יכול לאמר שה H81 לא כל כך חלש, מצד שני.... יש אופציות נוספות ?

השיקול היחיד שיכול להיות להעדפת לוח ה B85 הוא 4 סלוטים ל RAM - כלומר, איתו אתה יכול עכשו לקנות זיכרון ב 2 סטיקים ולקבל dual channel, ובעתיד להוסיף 2 סטיקים נוספים בלי שתצתרך להוציא את הקיימים

בלוחות האחרים יש 2 סלוטים, כלומר או שתסתפק בינתיים ב single channel (קצת פחות ביצועים, אם כי ההבדל לא גדול במחשבים של היום), או שכשתרצה לשדרג תצתרך להוציא סטיקים קיימים (שלא תוכל לנצל)

האם זה שווה 130 ש"ח ? - לא יודע, תלוי כמה עולים סטיקים של RAM (נניח כמה עולה סטיק של 8 מול 4+4)

הלוח של ברמה אחרת אבל גם overkill מוחלט למטרות שלך (וגם במחיר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אוקיי אז מה שאני צריך בשביל כרטיס מסך 760 זה לפחות PCI EXPRESS גרסא 2.0 כפול 16.

ובלוח הזה אין את זה, אלא אם כן אני מפספס משהו.

Smalul כתב "

בלוחות בעלי ערכת השבבים H81 גירסת ה PCI Express היא תמיד 2.0"

האם זה אומר שה*16 בלוח הזה הוא PCI EXPRESS 2 בכל זאת ?

ממה שתמיד שמעתי ה-B85 לכאורה הוא ל"עסקים" למרות שהוא אמור להיות מספיק גם ל-NON OVERCLOCKERS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגרסה היא 2.0

נתון שעכשו מעלה אצלי סימני שאלה (ואין לי שמץ מה הולך שם) הוא שהציפסט הזה לא נותן בכלל קווי 16X. כלומר או שה PCIE 16X הולך מהמעבד, או שסלוט ה "16X" בלוח עובד ב 4X, או שאני ממש לא בכיוון. WTF מישהוא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@11010010110

תסתכל בקישור הזה (יש אפשרות להוריד את קובץ ה PDF הזה למחשב):

http://www.intel.com/content/www/us/en/chipsets/8-series-chipset-pch-datasheet.html

בעמוד 52 כתובות התכונות של ערכות השבבים. ערכת השבבים H81, כמו כל שאר ערכות השבבים בסדרה, למעט Z87 (ובהתאם - גם Z97) לא מאפשרות חלוקה של מספר ערוצי ה PCI Express לכל תצורה אחרת מלבד 1X16, כלומר חריץ הרחבה אחד בעל 16 ערוצי PCI Express. כמו כן מצויין שעבור ערכת השבבים H81 גירסת ה PCI Express היא 2. כאן מדובר על ערוצי ה PCI Express המגיעים מהמעבד.

בנוסף לכל זה, כל ערכת שבבים מהסדרה נותנת גם מספר ערוצי PCI Express 2.0. במקרה של ערכת השבבים H81 מדובר ב-6 ערוצים ואילו בשאר ערכות השבבים מדובר ב-8 ערוצים.

מבחינת רוחב הפס:

עבור ערוץ PCI Express 2.0 שעובד ב 5GT/s רוחב הפס המעשי הוא 500MB/s (מתוך כל 10 ביטים, 2 הם תקורה), ועבור 16 ערוצים כאלו רוחב הפס הוא 8000MB/s.

עבור ערוץ PCI Express 3.0 שעובד ב 8GT/s רוחב הפס המעשי הוא בערך 985MB/s (מתוך כל 130 ביטים, 2 הם תקורה), ועבור 16 ערוצים כאלו רוחב הפס הוא בסביבות ה 15760MB/s.

מכאן שממשק PCE 2.0 X16 שקול (פחות או יותר) לממשק PCE 3.0 X8. מעשית אין הבדל בביצועים, כך שזה ממש מפריע.

@amobi

עזוב אותך מכל הדברים הטכניים האלו - אם כרטיס ה PCI Express נכנס ללוח הוא יעבוד בו. יש תאימות קדימה ואחורה - גם פיזית וגם אלקטרונית, כך שלא משנה באיזו גירסה של PCI Express כרטיס המסך שלך עובד או איזו גירסה נתמכת ע"י הלוח. מבחינת ההבדל בין PCI Express 2.0 ל PCI Express 3.0 מאד לא סביר שתרגיש בהבדל כלשהו. הנה קישור לבדיקה שמצאתי באינטרנט שמראה שכמעט ואין הבדל בין הגירסאות (סביר להניח שאפשר למצוא מבחנים נוספים). בקיצור, זה לא צריך להיות שיקול עבורך בבחירת לוח האם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוח זה רכיב קריטי במערכת כמובן.

אז האם אתה רואה סיבה לא לרכוש את הלוח הזה http://www.asus.com/Motherboards/H81MA/specifications

זה המחשב שאני רוצה לרכוש ביום שישי:

Intel Core i5-4690

Zalman CNPS10X Optima

Gigabyte NVIDIA GeForce GTX760 OC 2GB GDDR5

Western Digital Caviar Blue 1TB WD10EZEX

Corsair 200R

Seasonic S12II-620

Corsair 8GB DDR3 1600MHz CMX8GX3M1A1600C11

SATA LG DVDX24 DL

אני סגור על כל המפרט, רק מה שמציק לי זה הלוח, ויש לי 3 אופציות.

למרות שאני לא עומד להתעסק פיזית עם הלוח, תמיד אני אומר אולי בעוד 200 שקל לקחת את ה http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4962#sp

או את http://www.asus.com/Motherboards/H97ME/specifications/

אני גם לא אוהב לוחות קטנים כל כך.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיבה ברורה לא לרכוש אותו - לא. סיבה לחשוב שהוא לא הלוח שהייתי רוצה לשים למטרה זאת - כן, והייתי בודק אם לוחות אחרים (לוח אחר כלשהוא של , או לא של אסוס) נראה "רציני" יותר באותו טווח מחירים / ביצועים

תסתכל למשל על לוח ה B85M-G שקישרת אליו. ממיר המתח שלו נראה לא שונה מזה של ה H81. עכשו, לאסוס יש לוח B85M-E שהמפרט שלו דיי אותו דבר חוץ מאיזה שהיא יציאה נוספת בפאנל האחורי וסידור שונה של הסלוטים. לא נאמר כלום על הבדל במעבדים נתמכים. מתגאים בכך שבלוח ה G יש את ה DIGI שלהם (שנראה לי כמו סתם גימיק), אבל הסתכלות פשוטה על לוח ה E מראה שדווקא שם נראה שיש x1 1/3 יותר קיבול על ה Vcore בהשוואה ל G .....

יכול להיות שיש איזה שהיא גרסה דומה גם ללוח H81 בסיסי

מבחינת הסלוט - הסתדר לי עכשו. כאמור, הכול תואם והסלוט הוא לא מה שיביא לכך שתבחר או לא תבחר לוח כלשהוא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...