עזרה בחירת מעבד Intel Core 2 Quad - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בחירת מעבד Intel Core 2 Quad

haim855

Recommended Posts

^^ תיקון קטן - מעבד I3 האסוול חזק יותר בכל דבר מאשר Q9550\Q9650

הבעיה של כל מעבדי הC2D היא בקר הזיכרון שלהם שנמצא בצ'יפסט ולא במעבד והFSB שפשוט לא מעביר את המידע מהר מספיק בין הרכיבים בלוח ובעיקר בין בקר הזיכרון לקאש ולליבות העיבוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כל היתרון של מעבדי ה i הוא בכך שהבקרים החשובים (בקר הזיכרון ובקר ממשק ה PCI Express) הוכנסו לתוך המעבד, כך שהתקשורת לא צריכה לעבור דרך ערכת השבבים. במצב כזה אין צורך ב FSB בעל תדר גבוה או בכלל (FSB הוא ערוץ תקשורת בין הגשר הצפוני למעבד, כאשר במעבדי ה i אפשר לומר שהגשר הצפוני הוא חלק מהמעבד ולא חלק מערכת השבבים). למעשה ערוץ התקשורת בין המעבד וערכת השבבים (שהיא למעשה רק גשר דרומי) נקרא DMI, והוא משמש לחיבור המעבד עם ה"ציוד ההיקפי" (כמו דיסקים קשיחים והתקני USB), כאשר כל התקשורת ה"מהירה" (מול הזיכרון וכרטיס המסך) כלל לא עוברת דרכו אלא נעשית ישירות מול המעבד. בכך הביצועים של המעבדים מסדרה זו השתפרו לעומת המעבדים מסדרת ה 2 וקודמיהם, גם בלי לקחת בחשבון את השיפור בארכיטקטורה או בתהליך הייצור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אני התכוונתי למעבדים שעברו המהרה "רצינית" שכוללת העלאת מתח. במקרה כזה השילוב של מעבד שתוחלת החיים שלו התקצרה בוודאות וגיל "מבוגר" הופך מעבד כזה לסיכון מבחינתי (כמובן שאם מדובר במחיר זול במיוחד, אז שווה לקחת את הסיכון). אני מסכים שמעבד הוא כנראה אחד הרכיבים שיחזיקו מעמד הכי הרבה זמן במחשב. אם אני יודע בוודאות שהמעבד עבד במתח המיועד לו ולא מעבר לכך (בהמהרה), אז אין בעיה לקנות מעבד משומש (כתבתי את זה לגבי מעבדי ה i שאינם מיועדים להמהרה).
גם העלאת מתח קטנה כנראהלא תגרום לקיצור חיים משמעותי. אבל זה כבר נתון לפרשנות ודעות. בכל מקרה, הטיעון שעם כל זה, עדיין מחזיקים בממוצע יותר זמן מכל חומרה אחרת עדיין תקף כפי שאתה גם מסכים.

אינך יכול לדעת בשום צורה בוודאות מה עשו ולא עשו למעבד מסוים, ועד כמה זה סיכן אותו, אלא אם אתה קונה מחבר / קרוב משפחה. יש גם השפעה רבה לקירור. באיזה מצב יתקצרו יותר חיים של מעבד? אם הוא רץ עם overvolt קטן וקירור טוב או אם הוא רץ על מתח stock אבל בינוני מינוס, ורוב הזמן היה בטמפרטורה גבוהה ב10 מעלות מאותו מעבד בovervoltage? אתה יודע לענות? אני לא. :nixweiss:

בכל מקרה, הטענה שלי היא שאם מעבד יד שנייה שאולי עבר OC הוא סיכון מבחינתך, הרי שכל חומרה אחרת יד שנייה היא סיכון יותר גדול.

2. אני לא בטוח שבעוד 5 שנים יהיה אפשר למכור מעבד לסוקט 775 - אני חושב שהלוחות האלו יעלמו ואיתם גם המעבדים האלו וזיכרון ה DDR2. חוץ מזה, במהך 5 השנים האלו יופיעו עוד איזה 2-3 דורות של מעבדים (אינטל עובדת בגישת ה Tick-Tock, לפיה כל שנה עד 18 חודשים היא משחררת סדרת מעבדים חדשה - או בארכיטקטורה חדשה או במזעור של הארכיטקטורה של הדור הקודם), כך שרמת הביצועים שהמעבד הכי חזק לסוקט 775 יוכל להציע כנראה לא תתקרב לרמת הביצועים של מעבד מהדור הנוכחי (בעוד 5 שנים). כבר עכשו מעבדי ה i3 הם דיי שקולים למרובעי הליבות בסוקט 775, אז תחשוב מה יקרה בעוד 5 שנים.
בהתחשב בעובדה שגם בימינו אפשר למכור לPentium 4 Socket 478, אני סבור שאתה טועה. אותם אנשים שרוצים להוסיף טיפה ביצועים למחשב ישן, בלי להשקיע סכום גדול תמיד יהיו קיימים. ומעבדי high-end של פלטפורמה נתונה עדיין יימכרו (למרות שכפי שאמרתי - לא במחיר גבוה). מעבדי הlow-end - אותם תהיה בעיה למכור. למעשה כבר עכשיו יש בעיה למכור אותם.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל היתרון של מעבדי ה i הוא בכך שהבקרים החשובים (בקר הזיכרון ובקר ממשק ה PCI Express) הוכנסו לתוך המעבד, כך שהתקשורת לא צריכה לעבור דרך ערכת השבבים. במצב כזה אין צורך ב FSB בעל תדר גבוה או בכלל (FSB הוא ערוץ תקשורת בין הגשר הצפוני למעבד, כאשר במעבדי ה i אפשר לומר שהגשר הצפוני הוא חלק מהמעבד ולא חלק מערכת השבבים). למעשה ערוץ התקשורת בין המעבד וערכת השבבים (שהיא למעשה רק גשר דרומי) נקרא DMI, והוא משמש לחיבור המעבד עם ה"ציוד ההיקפי" (כמו דיסקים קשיחים והתקני USB), כאשר כל התקשורת ה"מהירה" (מול הזיכרון וכרטיס המסך) כלל לא עוברת דרכו אלא נעשית ישירות מול המעבד. בכך הביצועים של המעבדים מסדרה זו השתפרו לעומת המעבדים מסדרת ה 2 וקודמיהם, גם בלי לקחת בחשבון את השיפור בארכיטקטורה או בתהליך הייצור.

לא הבנתי את התגובה הזאת, אתה בעצם הסברת הסבר מפורט על מה שכתבתי בזמן שהתגובה הייתה מיועדת אליך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@QttP

העלאת מתח לרכיב מעבר לתחום המוגדר עבורו מגדילה את כמות החום שהוא מייצר, דבר שאמור לקצר את חייו (אני לא יודע באמת עד כמה, אבל בהחלט יש תלות בכמות החום), וגנוסף יש אפשרות שתהיה פריצה של טרנזיסטור בגלל המתח הגבוה (אני לא יודע אם יש במקרה כזה "שחיקה מצטברת" כמו שיש מקרה של טמפרטורת עבודה גבוהה מדיי). לכן מעבד בעל היסטוריה לא מוכרת הוא סיכון. הסיכון הוא כמובן יחסי למחיר ולתוספת הביצועים שמקבלים - אני אישית היית לוקח מעבד כמו ה Q9550 גם בלי לדעת את ההיסטוריה שלו אם הוא היה עולה לי בסביבות ה-50 ש"ח (או פחות).

בקשר למעבדי ה high-end לפלטפורמות ישנות - אני אסכים שמעבדים כאלו נוטים לשמור על ערכם לאורך זמן רב יותר, אבל מעשית אני לא חושב שתמצא מישהו שמחפש מעבד כזה בן 10 או 11 שנים (ה Q9550 יצא בתחילת 2008, שזה לפני כ 6 וחצי שנים, ובעוד 5 שנים הוא כבר יהיה בן 11 וחצי שנים) - מחשב המבוסס על טכנולוגיה ישנה כזו פשוט לא יתאים לשימושים פשוטים ביותר (לדוגמא - תראה איך האינטרנט התפתח מעמודי טקסט לעמודים עם אובייקטי flash וכד' שדורשים כח עיבוד וזיכרון רב שמחשבים בני 10-11 שנים יכולים אולי בקושי להתמודד איתם).

@giloman

כן, למעשה הסכמתי איתך והסברתי את הסיבה לכך מתוך מחשבה שאולי מישהו אחר ירוויח מהסבר מפורט יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכן מעבד בעל היסטוריה לא מוכרת הוא סיכון. הסיכון הוא כמובן יחסי למחיר ולתוספת הביצועים שמקבלים - אני אישית היית לוקח מעבד כמו ה Q9550 גם בלי לדעת את ההיסטוריה שלו אם הוא היה עולה לי בסביבות ה-50 ש"ח (או פחות).
כל חומרה משומשת בעלת הסטוריה לא מוכרת היא סיכון. הם עוד יחסית סיכון נמוך. זאת הנקודה שלי שאתה עד כה מתעלם ממנה.

Q9550 ב50 ש"ח לא תוכל לקנות גם בעוד 5 שנים לדעתי, לפחות לא ממישהו שמבין במחשבים. :)

בקשר למעבדי ה high-end לפלטפורמות ישנות - אני אסכים שמעבדים כאלו נוטים לשמור על ערכם לאורך זמן רב יותר, אבל מעשית אני לא חושב שתמצא מישהו שמחפש מעבד כזה בן 10 או 11 שנים (ה Q9550 יצא בתחילת 2008, שזה לפני כ 6 וחצי שנים, ובעוד 5 שנים הוא כבר יהיה בן 11 וחצי שנים) - מחשב המבוסס על ישנה כזו פשוט לא יתאים לשימושים פשוטים ביותר (לדוגמא - תראה איך האינטרנט התפתח מעמודי טקסט לעמודים עם אובייקטי flash וכד' שדורשים כח עיבוד וזיכרון רב שמחשבים בני 10-11 שנים יכולים אולי בקושי להתמודד איתם).
יכול להיות שכן, ויכול להיות שלא. הנבואה ניתנה לשוטים, אבל בינתיים אני לא רואה שום עדות לכך שC2Q יהיה כל-כך לא רלוונטי כמו שאתה מתאר גם בעוד 5 שנים. קצב ההתיישנות של המעבדים הואט משמעותית בעשור האחרון. לפני עשור מעבד בן 5-6 שנים היה לא רלוונטי לחלוטין. היום אותו C2Q בן 5-6 מספיק לכל שימוש. כן, הוא לא עושה דברים מהר כמו החדשים, אבל זה לא כמעט לא מורגש ביום-יום. המעבד כבר לא צוואר הבקבוק בשימושים ביתיים סטנדרטיים. אפילו שהיום בני 10 עדיין יכולים לעשות משהו.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח עם לא הפיפא הייתי נישאר עם E8400 עוד "הרבה זמן" ...הוא הספיק לי אני לא רציני או איזה מושפע ..הוא סוחב לי בסדר גמור הכל עובד לי טוב.

עד פיפא 15 שהגזימו ותרמו יפה לאינטל ..(עם אני מחליף מעבד בגלל זה ובטח עוד הרבה.. תרומה יפה עבור :smiley-computer012:אחרת הייתי נישאר עוד זמן עם אותו מעבד חחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שאינטל מרוויחה מי יודע מה ממכירות של משומשים ע"י אנשים פרטיים. וסביר להניח שזה שתקנה ממנו ממילא כבר השתדרג. זה לא כאילו הוא הולך להשקיע את הכסף מהמכירה במעבד חדש. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שאינטל מרוויחה מי יודע מה ממכירות של משומשים ע"י אנשים פרטיים. וסביר להניח שזה שתקנה ממנו ממילא כבר השתדרג. זה לא כאילו הוא הולך להשקיע את הכסף מהמכירה במעבד חדש. :)

אתה יודע זה היה הומור.. יש בעיה הבן אדם התשגע . רוצה פתאום 350 על המעבד הוא חיי בסרט ומדיבור שלו גם לו בא לי לשהקיע תכסף שלי בו..אפשרי עזרה עזרה בחיפוש מעבד אחר כאילו כן 4 ליבות Q דגם שכן פיפא 15 יעבוד בו..אשמח עם תעזרו לי למצוא גם בארץ גם בחול לא משנה..

מה זה מעבדי האלה יש מצב לרכוש אחד מהם שיעבוד עבורי וחזק יותר מe8400? ואיך שהו משתווה לאיזה דגם של ארבע ליבות q6600 לדוגמא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין עם מעבדי ה Xeon הוא שמדובר במעבדים מרובעי ליבות איכותיים וחזקים המיועדים לשרתים, שכיום ניתן למצוא יחסית בזול (יחסית למעבדי Q9XXX) ולכן הם הופכים לאפשרות משתלמת לפלטפורמת ה-775 הותיקה. העניין הוא שהם מיועדים לסוקט 771 ולא לסוקט 775, אבל מישהו גילה שבסה"כ מדובר בהיפוך של 2 פינים במעבד ואז הומצאה "מדבקה" להיפוך 2 הפינים האלו בכדי שיהיה אפשר להפעיל מעבד כזה על סוקט 775 ("מוד פיזי למעבד"). בנוסף אין תאימות פיזית בין סוקט 771 וסוקט 775, כי בסוקט 775 יש 2 מגרעות שמפריעות (יש צורך ב"מוד פיזי לתושבת 775"), וכמו כן הביוסים של לוחות לסוקט 775 פשוט לא תומכים במעבדי Xeon (צריך "מוד תוכנתי לביוס"). אם אתה מוכן להשקיע ולהסתכן, אז אתה יכול לקבל מעבד יותר טוב בפחות כסף. למידע נוסף ראה את הקישור הבא:

http://www.overclock.net/t/1431723/mod-lga775-support-for-lga771-xeon-cpus

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין עם מעבדי ה Xeon הוא שמדובר במעבדים מרובעי ליבות איכותיים וחזקים המיועדים לשרתים, שכיום ניתן למצוא יחסית בזול (יחסית למעבדי Q9XXX) ולכן הם הופכים לאפשרות משתלמת לפלטפורמת ה-775 הותיקה. העניין הוא שהם מיועדים לסוקט 771 ולא לסוקט 775, אבל מישהו גילה שבסה"כ מדובר בהיפוך של 2 פינים במעבד ואז הומצאה "מדבקה" להיפוך 2 הפינים האלו בכדי שיהיה אפשר להפעיל מעבד כזה על סוקט 775 ("מוד פיזי למעבד"). בנוסף אין תאימות פיזית בין סוקט 771 וסוקט 775, כי בסוקט 775 יש 2 מגרעות שמפריעות (יש צורך ב"מוד פיזי לתושבת 775"), וכמו כן הביוסים של לוחות לסוקט 775 פשוט לא תומכים במעבדי Xeon (צריך "מוד תוכנתי לביוס"). אם אתה מוכן להשקיע ולהסתכן, אז אתה יכול לקבל מעבד יותר טוב בפחות כסף. למידע נוסף ראה את הקישור הבא:

http://www.overclock.net/t/1431723/mod-lga775-support-for-lga771-xeon-cpus

נישמע מעניין אך מסובך ..נשאיר את זה כאופציה 2 למצב חרום חח..אם תוכל להסביר מה בדיוק צריך לעשות להוציא 2 פינים ומה עוד להתקין ביוס אחר ..כל זה בקישור שפרסמת זה עובד? יש מצב המחשב עולה באוויר עם עושים טעות? חחח..

וזה באמת חזק יותר מQ9950 ניקח דוגמא..בכמה?

איך מעבד הזה http://hwzone.co.il/tradezone/%D7%9E%D7%A2%D7%91%D7%93-q9400-ad331.html

רשום גם גמיש ניראה בכמה אפשר להוציא מימנו..כמה הוא חזק יותר מE8400 כמה הוא פחות חלש יותר מQ9550 וכמה הוא חזק יותר מQ6600 .. שזה מה שדורש פיפא סתם לדעת..

אל תקנה זיאון אם אתה לא יודע ומבין איך לחתוך את הסוקט בלוח. חפש מעבדי q אחרים בלוחות יד שניה

אין אפילו 1 למכירה ביד 2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע עם הוא שווה קניה..שאלתי ככרגע כמה הוא חזק משלי E8400 כמה הוא פחות חלש מ Q9550 וכמה הוא חזק עם בכלל חזק יותר מQ6600 שזה המעבד שפיפא דורש בהגדרות מנמליות..

יש גם את זה שהוא מפרסם בכל מקום שיש הבן אדם ממש מת למכור..http://hwzone.co.il/tradezone/%D7%9C%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%A9%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%91-775-%D7%97%D7%96%D7%A7--%D7%9C%D7%95%D7%97%D7%9E%D7%A2%D7%91%D7%93%D7%96%D7%9B%D7%A8%D7%95%D7%9F%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A8-ad712.html

הצעתי לו על מעבד Q6600 והזכרונות 4 גיגה 1066 150שח ניראה עם יסכים(הוא גם טען שמחכה קצת ולא ימכר ימכור חלקים)

אז גם אופציה זה בדיוק המעבד שפיפא דורש..+זכרונות מה רע..שלי כרגע 6 גיגה 800 ..

בדקת את זה?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...