עזרה בחירת מעבד Intel Core 2 Quad - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בחירת מעבד Intel Core 2 Quad

haim855

Recommended Posts

ה Dok צריך להיות מפורמט במערכת קבצים Fat 32 ועדיף שיהיה ריק מתוכן למעט קובץ העדכון.

למכן (בהנחה ב לא שינו את זה במרוצת השנים), אתה צריך ללחוץ על End במקלדת.

כך תגיע ל Ez Flash ותוכל לנווט ביתר קלות אל הקובץ.

אבל אם אתה כבר על הביוס המעודכן, אין צורך בכל זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

@haim855

בקשר לכונן ה - התכוונתי שכאשר אתה מדליק את המחשב, התקן ה צריך להיות כבר בשקע ה בלוח. בניגוד למערכת ההפעלה שמזהה הכנסה והוצאה של התקני באופן אוטומטי, בשלב הביוס מזוהה התקן כזה רק אם הוא היה מחובר ברגע הפעלת/הדלקת המחשב (הדלקה ממצב כבוי לחלוטין או אתחול/הפעלה מחדש).

בקשר לגירסת הביוס - אם המחשב עובד עם הביוס בגירסה F9 אין צורך לעדכן שוב. זה או שהעדכון מצליח או שהוא נכשל - אין באמצע.

בקשר למשחק - אם במהלך המשחק אתה רואה במנהל המשימות ששתי הליבות שלך ב 100% עומס, סימן שאתה תראה שיפור אם תחליף את המעבד לאחד שעובד בתדר גבוה יותר, ואם המשחק יודע לנצל ריבוי ליבות, אז יהיה שיפור אם במעבד יהיו יותר ליבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@haim855 בקשר לכונן ה - התכוונתי שכאשר אתה מדליק את המחשב, התקן ה צריך להיות כבר בשקע ה בלוח. בניגוד למערכת ההפעלה שמזהה הכנסה והוצאה של התקני באופן אוטומטי, בשלב הביוס מזוהה התקן כזה רק אם הוא היה מחובר ברגע הפעלת/הדלקת המחשב (הדלקה ממצב כבוי לחלוטין או אתחול/הפעלה מחדש). בקשר לגירסת הביוס - אם המחשב עובד עם הביוס בגירסה F9 אין צורך לעדכן שוב. זה או שהעדכון מצליח או שהוא נכשל - אין באמצע. בקשר למשחק - אם במהלך המשחק אתה רואה במנהל המשימות ששתי הליבות שלך ב 100% עומס, סימן שאתה תראה שיפור אם תחליף את המעבד לאחד שעובד בתדר גבוה יותר, ואם המשחק יודע לנצל ריבוי ליבות, אז יהיה שיפור אם במעבד יהיו יותר ליבות.

אוקי הוא מכודען כבר לא נעשה את זה שנית..רשום בדרישות מנמליות של Q6600 אני מביא מביא Q9550 טוב יותר לא? חייב להיות שיפור נכון? וכן מעבד על 100 אחוז בעת המישחק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לקח לי זמן להבין שב"מכודען" התכוונת למעודכן... שוב - הביוס שלך מעודכן לגירסה האחרונה - אין צורך לעדכן אותו שוב, אלא אם כן אתה רוצה לרדת בגירסה (אולי למטרות יציבות בהמהרה), אבל אז אתה תאבד את התמיכה במעבדים בהם אתה מעוניין...

2. אם בדרישות המשחק שלך כתוב שהוא דורש מעבד בעל 4 ליבות, אז הוא כנראה יודע לנצל לפחות 4 ליבות.

3. מכיוון ששתי הליבות שלך בעומס מקסימלי והמשחק יודע לנצל ריבוי ליבות, הרי שהחלפת המעבד לאחד בעל יותר ליבות תביא לשיפור בביצועים.

4. השוואה בין ה E8400, ה Q6600 וה Q9550 מהאתר של אינטל:

http://ark.intel.com/compare/33910,29765,33924

ה Q9550 אכן טוב יותר מה Q6600 בכל הפרמטרים (תדר גבוה יותר, יותר מטמון L2, תהליך ייצור קטן יותר ופליטת חום נמוכה יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם giloman שלא שווה להשקיע הרבה במערכת המבוססת על סוקט 775, אבל צריך לזכור ששידרוג למעבד i3 דורש לא רק מעבד חדש אלא גם וזכרונות חדשים, כך שזה משתלם להשקיע כ 200-300 ש"ח בשביל לקבל שיפור משמעותי בביצועים. אם העלות היא גבוהה יותר - אני מציע לחסוך את הכסף לקניית שילוש חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לקח לי זמן להבין שב"מכודען" התכוונת למעודכן... שוב - הביוס שלך מעודכן לגירסה האחרונה - אין צורך לעדכן אותו שוב, אלא אם כן אתה רוצה לרדת בגירסה (אולי למטרות יציבות בהמהרה), אבל אז אתה תאבד את התמיכה במעבדים בהם אתה מעוניין...

2. אם בדרישות המשחק שלך כתוב שהוא דורש מעבד בעל 4 ליבות, אז הוא כנראה יודע לנצל לפחות 4 ליבות.

3. מכיוון ששתי הליבות שלך בעומס מקסימלי והמשחק יודע לנצל ריבוי ליבות, הרי שהחלפת המעבד לאחד בעל יותר ליבות תביא לשיפור בביצועים.

4. השוואה בין ה E8400, ה Q6600 וה Q9550 מהאתר של אינטל:

http://ark.intel.com/compare/33910,29765,33924

ה Q9550 אכן טוב יותר מה Q6600 בכל הפרמטרים (תדר גבוה יותר, יותר מטמון L2, תהליך ייצור קטן יותר ופליטת חום נמוכה יותר).

חח מעודכן חח כן לזה התכוונתי..אוקי נרכוש אותו..יש רק בן אדם אחד שמצאתי אבל הוא דורש 330שח עבור Q9550 יד 2 אין מעבד אחד 4 ליבות למכירה ממש מוזר ..שהם לא נמכרים!

בכל מיקרה תודה רבה עבור כל העזרה אחלה אתם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מוכן להסתכן בנזק בלתי הפיך ללוח, תבדוק את נושא התקנת מעבד Xeon המיועד לסוקט 771 בלוח בעל סוקט 775. כפי שציינתי - הדבר דורש גם מודינג פיזי (חיתוך שני שגמים בתושבת המעבד) וכן עדכון הביוס ע"י הוספת תמיכה במעבדי ה Xeon. היתרון - זה כנראה יהיה יותר זול (תחפש מעבדי Xeon לסוקט 771 או 775 ב ותראה את ההבדל במחיר). שוב - זה לא מומלץ לרוב המשתמשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שמי שדורש 330 ש''ח ירד ל300 ואז זה עדיין משתלם בכדי להפיח חיים במערכת הישנה.

קח בחשבון שעוד שנה הסאגה כנראה תחזור על עצמה כי עם המנוע החדש של EA מגיעה דרישה גדולה לכוח עיבוד ומהירות (DDR2 במערכת שלך כבר גבולי מאוד) והדרישה רק תלך ותחמיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ישדרג בעתיד הלא רחוק חח.. אבל בנתיים כדי להנות מהפיפא נשקיע ת300 שקל בתקווה שירד נפלתי על אבוקמון..

PRO 7 קירור טוב נכון זה מה שיש לי יתאים לQ9550 נכון..

אני גם לוקח בחשבון שאוכל למכור את זה בעתיד (:

אני מאמין שמי שדורש 330 ש''ח ירד ל300 ואז זה עדיין משתלם בכדי להפיח חיים במערכת הישנה.

קח בחשבון שעוד שנה הסאגה כנראה תחזור על עצמה כי עם המנוע החדש של EA מגיעה דרישה גדולה לכוח עיבוד ומהירות (DDR2 במערכת שלך כבר גבולי מאוד) והדרישה רק תלך ותחמיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את מה בדיוק תמכור בעתיד? למכור מעבדים כאלו זה בעייתי פשוט כי יש אנשים שעושים להם המהרה, ובכך מקצרים את תוחלת החיים שלהם. אני אישית לא הייתי קונה מעבד כזה משומש אם יש סיכוי שהוא עבר המהרה כלשהי (קח בחשבון שמדובר במעבד בן כמה שנים, כאשר ההמהרה מורידה כמה שנים מהחיים שלו...), ואני בטוח שיש עוד אנשים שחושבים כמוני. תוסיף לזה את העובדה שמעבדי i3 נותנים ביצועים דיי שקולים למעבד מרובע ליבות כזה, קח בחשבון שבמחשב מודרני הטכנולוגיה מתקדמת יותר (חיבורי 3.0 USB, חיבורי SATA3, ביוס UEFI וכד') ותתחשב בכך שניתן היום למצוא מחשבים יד שנייה המבוססים על מעבדי ה i השונים (ברוב מעבדי ה i לא ניתן לבצע , אז אין סיכון לקנות מעבד כזה משומש), ומכל זה תקבל שהסיכוי שלך למכור מעבד לסוקט 775 בעתיד יהיה נמוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את מה בדיוק תמכור בעתיד? למכור מעבדים כאלו זה בעייתי פשוט כי יש אנשים שעושים להם , ובכך מקצרים את תוחלת החיים שלהם. אני אישית לא הייתי קונה מעבד כזה משומש אם יש סיכוי שהוא עבר כלשהי (קח בחשבון שמדובר במעבד בן כמה שנים, כאשר ההמהרה מורידה כמה שנים מהחיים שלו...)
זו גישה פרנואידית למדי וגם לא ממש מדויקת טכנית.

* פשוטה בלי העלאת מתחים משמעותית כנראה לא מורידה שום דבר מתוחלת החיים של המעבד. בטח לא "כמה שנים".

* הסיכוי שמעבד יינזק עקב שימוש לא נאות קטן משמעותית מאשר הסיכוי שזה יקרה לכל רכיב אחר במחשב (כרטיס מסך, , כנראה אפילו זכרון).

* גם ככה תוחלת החיים של ארוכה משמעותית מתוחלת החיים של כל רכיב מרכזי אחר במחשב (למעט אולי זכרון)

אז לומר דווקא על ש"אני לא קונה יד שנייה כי עשו להם המהרה" זה תמוה. אם זה הקו המנחה אותך, הרי שאתה לא צריך לקנות שום מוצר אלטקרוני יד שנייה מאף אחד אף פעם.

תאמין לי שגם בעוד 5 שנים לא תהיה לו שום בעיה למכור 2 Quad מהסדרה הגבוהה. הכל שאלה של מחיר. בינתיים המחיר שלהם גבוה (אפילו ברמה מופרזת ולרוב לא מוצדקת יחסית לתמורה), מהסיבה שמדובר בטופ של הפלטפורמה, והטופ של הפלטפורמה שומר על ערכו היטב, כי יש לא מעט אנשים במצב של פותח הדיון.

מתי המחיר של המעבדים האלה יתחיל לרדת משמעותית? כאשר תהיה הצפה שלהם בשוק. ומתי זה יקרה? כאשר לוחות האם במחשבים האלה יתחילו למות בהמוניהם, והרוב המוחלט של המעבדים עדיין יעבוד, מצד אחד, ויהיה כבר לא רלוונטי מבחינת הביצועים, מצד שני. להערכתי תוך 2-4 שנים מהיום.

אז אם פותח הדיון ינסה למכור את המעבד שלו בתקופה ההיא, סביר להניח שיוכל לקבל עליו אולי שליש ממה שישלם עליו היום. אבל גם ככה מדובר בהפרש של 200 שקלים גג, ו200 שקלים שווים לדעתי כמה שנים של שימוש במחשב. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין צורך להרחיב תדיון עזרתם לי במה שבקשתי וזהו..

תמיד איהיה אפשרי למכור תמעבד הזה וכל השאר כמו שעד היום פנטיום 4 נמכר כן פנטיום 4 שלהם נמכרים לפני כמה חודשים מכרתי אחד כזה [= ...

ובעזרת ה' גם q9550 לא הולך להשאר אצלי מעל שנה זה בטוח! שככה הוא ימכר בתקופה קצרה לא ארוכה ..זמין למעבד הזה רק בגלל מישחק פיפא זה הכל ..לא ירחיב אבל לא מתאים לי להוציא על מחשב חדש כרגע מסתפק רק במעבד..!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@QttP

1. אני התכוונתי למעבדים שעברו המהרה "רצינית" שכוללת העלאת מתח. במקרה כזה השילוב של מעבד שתוחלת החיים שלו התקצרה בוודאות וגיל "מבוגר" הופך מעבד כזה לסיכון מבחינתי (כמובן שאם מדובר במחיר זול במיוחד, אז שווה לקחת את הסיכון). אני מסכים שמעבד הוא כנראה אחד הרכיבים שיחזיקו מעמד הכי הרבה זמן במחשב. אם אני יודע בוודאות שהמעבד עבד במתח המיועד לו ולא מעבר לכך (בהמהרה), אז אין בעיה לקנות מעבד משומש (כתבתי את זה לגבי מעבדי ה Core i שאינם מיועדים להמהרה).

2. אני לא בטוח שבעוד 5 שנים יהיה אפשר למכור מעבד לסוקט 775 - אני חושב שהלוחות האלו יעלמו ואיתם גם המעבדים האלו וזיכרון ה DDR2. חוץ מזה, במהך 5 השנים האלו יופיעו עוד איזה 2-3 דורות של מעבדים (אינטל עובדת בגישת ה Tick-Tock, לפיה כל שנה עד 18 חודשים היא משחררת סדרת מעבדים חדשה - או בארכיטקטורה חדשה או במזעור של הארכיטקטורה של הדור הקודם), כך שרמת הביצועים שהמעבד הכי חזק לסוקט 775 יוכל להציע כנראה לא תתקרב לרמת הביצועים של מעבד מהדור הנוכחי (בעוד 5 שנים). כבר עכשו מעבדי ה Core i3 הם דיי שקולים למרובעי הליבות בסוקט 775, אז תחשוב מה יקרה בעוד 5 שנים.

@haim855

מי שקונה היום מעבד 4 הוא כנראה מישהו שלא מבין בכלל בתחום המחשבים, או לחילופין - מישהו שהמעבד שלו התקלקל, הלוח שלו לא תומך במעבד טוב יותר והוא לא מוכן להשקיע יותר מכמה שקלים בהחזרת המחשב לחיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...