עזרה בחירת מעבד Intel Core 2 Quad - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בחירת מעבד Intel Core 2 Quad

haim855

Recommended Posts

כרגע אני עם מעבד dual e8400

רכשתי תמישחק FIFA 15 הוא מגמגם לי יש תקיעות!

חשבתי לרכוש (מחיר לא משחק תפקיד יש לי להביא אותו בזול) מעבד Quad כדי לשפר תמצב ..

העם זה באמת משמעותי מהמעבד הקיים וכן יתן שיפור (fifa15)

הדגמים לרכישה Q9650 או q9550 כדי? איהיה שיפור בסהכ עבור מישחק פיפא.. המישחק היחידי שמגמגם אצלי!

מיפרט אגב כיום ..מעבד dual e8400 לוח אם p35 ds3l 6 גיגה ספק 500W כרטיס מסך די טוב GTX560TI

אבקש תשובה ברורה בכן או לא לא להרחיב יותר מידי בעניין ואם זה משמעותי .. תודה רבה!

נ.ב ואם כן האם הדגמים שבחרתי חזקים בדור שלהם..?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טוב אז עם זה ככה אקנה אחד מדגמים האלה תודה רבה חבר..וסתם שאלה על הדרך מחשב עמור לעבוד בסדר עם אקנה אחד מהמעבדים שציינתי נכון לא תיהיה בעיה לחבר אותו ..להחליף..הכל יעבוד כרגיל נכון??

כן, גם הQ9550 וגם הQ9650 יהיו שיפורים מורגשים מהE8400 הנוכחי שלך, ולפי מה שראיתי לגבי דרישות המערכת של FIFA15 - רוב הסיכויים שזה יתבטא במשחק.

בין השניים אין הבדל משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הלוח GA-P35-DS3L (קישור) תומך במעבדים הנ"ל רק בגירסת הביוס האחרונה (F9). אתה חייב לוודא שהביוס שלך מעודכן לפני החלפת המעבד, אחרת יש סיכוי שהמחשב לא יאתחל.

2. לפני שאתה מתקין את המעבד החדש, תוודא שיש לך קירור מתאים - ה E8400 הוא בעל TDP של 65W בעוד שמעבדי ה Q9550 וה Q9650 הם בעלי TDP של 95W. קירור הסטוק של אינטל שהגיע עם ה E8400 כנראה לא יתאים (הוא יתאים פיזית, אבל לא מבחינת יכולת פיזור החום שלו).

3. השוואה בין המעבדים הנ"ל (קישור) מראה כי ה Q9550 עובד בתדר של 2.83GHz בעוד שה Q9650 עובד בתדר של 3GHz, ולכן הוא יהיה קצת יותר מהיר.

4. כמה עולה לך מעבד כזה? אולי ישתלם לך לחסוך את הכסף למחשב חדש.

5. לאחרונה ראיתי (גם פה בפורום) התייחסות למודינג שנעשה בלוחות לסוקט 775 שתומכים ב FSB של 1333MHz כך שהם יוכלו לעבוד עם מעבדי לסוקט 771. מסתבר שאפשר להשיג כאלו יחסית בזול, אבל יש צורך במודינג פיזי בלוח וכן בשינוי של הביוס. אני לא חושב שזה מיועד לכל אחד (ולמעשה לא לרוב האנשים), אבל רציתי לציין זאת בפניך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הלוח GA-P35-DS3L (קישור) תומך במעבדים הנ"ל רק בגירסת הביוס האחרונה (F9). אתה חייב לוודא שהביוס שלך מעודכן לפני החלפת המעבד, אחרת יש סיכוי שהמחשב לא יאתחל.

2. לפני שאתה מתקין את המעבד החדש, תוודא שיש לך קירור מתאים - ה E8400 הוא בעל TDP של 65W בעוד שמעבדי ה Q9550 וה Q9650 הם בעלי TDP של 95W. קירור הסטוק של אינטל שהגיע עם ה E8400 כנראה לא יתאים (הוא יתאים פיזית, אבל לא מבחינת יכולת פיזור החום שלו).

3. השוואה בין המעבדים הנ"ל (קישור) מראה כי ה Q9550 עובד בתדר של 2.83GHz בעוד שה Q9650 עובד בתדר של 3GHz, ולכן הוא יהיה קצת יותר מהיר.

4. כמה עולה לך מעבד כזה? אולי ישתלם לך לחסוך את הכסף למחשב חדש.

5. לאחרונה ראיתי (גם פה בפורום) התייחסות למודינג שנעשה בלוחות לסוקט 775 שתומכים ב FSB של 1333MHz כך שהם יוכלו לעבוד עם מעבדי Xeon לסוקט 771. מסתבר שאפשר להשיג מעבדים כאלו יחסית בזול, אבל יש צורך במודינג פיזי בלוח וכן בשינוי של הביוס. אני לא חושב שזה מיועד לכל אחד (ולמעשה לא לרוב האנשים), אבל רציתי לציין זאת בפניך.

תודה על הסבר..איך מעדכנים ביוס?

למשל איך אני יכול גם לדעת שהוא מעודכן לE8400 חח ?

באתר יש כמה עידכונים לביוס..

מה עידכון הביוס המתאים לE8400 שלי

ומה עידכון מתאים לQ משנה דגם?

אלה העידכונים ביוס:

1. Support Xpress Rescue function זה רשום F9 אותו להתקין עם אני אחליף מעבד לQ?
  2. וזה רשום F8 Update CPU microcode (Support Wolfdale/Yorkfield E0-stepping CPU
  3. זה אפשר להקין כיום על E8400 זה נותן משהו? הבנתי נכון?
  4. הורדתי תF8 רוצה להתקין אותו איך עושה זו תסביר לי זכור לי משהו צריך לצרוב אותו לדיסק אפשרי על יואסבי? קונן דיסקטים אין לי או דיסק בידרום או יואסבי עם ניתן אשמח להסבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חייבים להשתמש בכונן USB בכדי לעדכן את הביוס - במקרה של הלוח הנ"ל ניתן להשתמש בתוכנה BIOS@ שניתן להוריד מחלק התמיכה עבור הלוח (קישור) ופשוט להפעיל אותה. התוכנה רצה ב Windows והיא תתחבר לאינטרנט, תוריד את גירסת הביוס העדכנית ותאפשר לעדכן אותו. מהיר ופשוט, אך מכיוון שנעשה שימוש במערכת ההפעלה, הדבר מגדיל את הסיכון, שכן אם מערכת ההפעלה לא יציבה היא עלולה לקרוס, דבר שיכול "להרוס" את הלוח. לכן הכי בטוח להשתמש בשיטה שהוצגה בסירטון - הורדת קובץ העדכון, פתיחתו, העברת קובץ הביוס המעודכן לכונן , כניסה לביוס, כניסה לחלק עדכון הביוס (במקרה הזה QFlash), בחירת קובץ העדכון מכונן ה , ביצוע העדכון וזהו.

הערות:

1. רצוי, כפי שצויין בסרטון, שהמחשב יהיה מחובר לאל פסק (UPS) בכדי למנוע מצב שתהיה הפסקת חשמל בזמן העדכון.

2. לאחר עדכון הביוס רצוי לאפס את ההגדרות (לטעון את ערכי ברירת המחדל) ואז לשנות ידנית את ההגדרות הרצויות. הדבר הכי חשוב הוא כנראה עניין מצב בקר ה SATA - אם הוא עבד במצב IDE ולאחר עדכון הביוס המצב משתנה ל AHCI - יש סיכוי שמערכת ההפעלה לא תסכים לעלות ואז יש צורך בשינוי ערך זה ל IDE.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הסיכויים שזה יענה לך על כל השאלות

מה שכן אתה חייב דיסק און קיי לפחות (עדיף על צריבה בדיסק)

לא חייבים להשתמש בכונן USB בכדי לעדכן את הביוס - במקרה של הלוח הנ"ל ניתן להשתמש בתוכנה BIOS@ שניתן להוריד מחלק התמיכה עבור הלוח (קישור) ופשוט להפעיל אותה. התוכנה רצה ב Windows והיא תתחבר לאינטרנט, תוריד את גירסת הביוס העדכנית ותאפשר לעדכן אותו. מהיר ופשוט, אך מכיוון שנעשה שימוש במערכת ההפעלה, הדבר מגדיל את הסיכון, שכן אם מערכת ההפעלה לא יציבה היא עלולה לקרוס, דבר שיכול "להרוס" את הלוח. לכן הכי בטוח להשתמש בשיטה שהוצגה בסירטון - הורדת קובץ העדכון, פתיחתו, העברת קובץ הביוס המעודכן לכונן , כניסה לביוס, כניסה לחלק עדכון הביוס (במקרה הזה QFlash), בחירת קובץ העדכון מכונן ה , ביצוע העדכון וזהו.

הערות:

1. רצוי, כפי שצויין בסרטון, שהמחשב יהיה מחובר לאל פסק (UPS) בכדי למנוע מצב שתהיה הפסקת חשמל בזמן העדכון.

2. לאחר עדכון הביוס רצוי לאפס את ההגדרות (לטעון את ערכי ברירת המחדל) ואז לשנות ידנית את ההגדרות הרצויות. הדבר הכי חשוב הוא כנראה עניין מצב בקר ה SATA - אם הוא עבד במצב IDE ולאחר עדכון הביוס המצב משתנה ל AHCI - יש סיכוי שמערכת ההפעלה לא תסכים לעלות ואז יש צורך בשינוי ערך זה ל IDE.

האמת איך אומרים גייגבייט זה גייגבייט יש לך תוכנה דרכה עשית הורדתי באתר ועידכן לי לf9 אז זהו אפשר לחבר תמעבד יעבוד? (צריך התקנה מחדש תווינדוס לאחר זה)?

רשום בביוס בהתחלה f9 היה עד לפני כמה שעות F8 אז הישתנה נכון?

נ.ב עוד דבר לאחר עידכון לF9 זה עושה לי מסכים כחולים בווינדוס למה? היה לי ל 3.6 לפני עם F8 עבד מעולה ככה הגיע מ TMS

עכשיו אני על 3.4 כדי שחקתי עם זה (כרגע לא קורס לא עושה מסכים כחולים) סתם שואל למי שיודע למה זה..

תודה על העזרה!!

לא מצליח לעדכן כמו בסרטון זה לא מזהה לי תדיסק און קי למה? מה צריך לעשות שזה יזהה אותו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם עשית עדכון דרך התוכנה, למה אתה מנסה לעשות עדכון שוב בעזרת כונן ה USB? סתם בשביל הכיף?

2. אם במסך האתחול כתוב שגירסת הביוס היא F9, אז גירסת הביוס היא F9. אם אתה רוצה לבדוק בדרך אחרת - תשמש ב CPU-Z שם גירסת הביוס אמורה להופיע לצד פרטי הלוח.

3. לעיתים גירסאות ביוס שונות משפיעות על היכולת לבצע המהרה - בד"כ לטובה ככל שהגירסה מתקדמת יותר, אך לא תמיד. אולי זה גם המקרה אצלך. בכל מקרה אני מציע לאפס את הביוס לאחר העדכון - אולי אחת ההגדרות השתנתה ולא שמת לב לכך.

4. אני מאד מקווה שלא עדכנת את הביוס בזמן שהמעבד היה במהרה - דבר כזה רק מגביר את הסיכון שתהיה קריסה במהלך העדכון. למזלך לא קרה כלום, אבל בפעם הבאה תדע שעדיף לעדכן ביוס כאשר המחשב ביציבות מקסימלית (וכאמור, רצוי גם כשהוא מחובר לאל-פסק).

5. כונן ה אמור להיות מחובר בזמן הדלקת המחשב. במצב כזה הוא יזוהה כ HDD- או משהו כזה. אתה לא יכול לחבר כונן כזה בזמן שהמחשב עובד ולצפות שהביוס יזהה אותו (אולי הלוחות החדשים כן מסוגלים לכך, אבל הישנים בוודאות שלא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם עשית עדכון דרך התוכנה, למה אתה מנסה לעשות עדכון שוב בעזרת כונן ה USB? סתם בשביל הכיף?

2. אם במסך האתחול כתוב שגירסת הביוס היא F9, אז גירסת הביוס היא F9. אם אתה רוצה לבדוק בדרך אחרת - תשמש ב CPU-Z שם גירסת הביוס אמורה להופיע לצד פרטי הלוח.

3. לעיתים גירסאות ביוס שונות משפיעות על היכולת לבצע - בד"כ לטובה ככל שהגירסה מתקדמת יותר, אך לא תמיד. אולי זה גם המקרה אצלך. בכל מקרה אני מציע לאפס את הביוס לאחר העדכון - אולי אחת ההגדרות השתנתה ולא שמת לב לכך.

4. אני מאד מקווה שלא עדכנת את הביוס בזמן שהמעבד היה במהרה - דבר כזה רק מגביר את הסיכון שתהיה קריסה במהלך העדכון. למזלך לא קרה כלום, אבל בפעם הבאה תדע שעדיף לעדכן ביוס כאשר המחשב ביציבות מקסימלית (וכאמור, רצוי גם כשהוא מחובר לאל-פסק).

5. כונן ה אמור להיות מחובר בזמן הדלקת המחשב. במצב כזה הוא יזוהה כ HDD- או משהו כזה. אתה לא יכול לחבר כונן כזה בזמן שהמחשב עובד ולצפות שהביוס יזהה אותו (אולי הלוחות החדשים כן מסוגלים לכך, אבל הישנים בוודאות שלא).

איך מאפסים ביוס?

אחי קראתי את 5 60 פעם לא הבנתי או שאתה טעית כי זה נישמע מצחיק מה שרשמת..אמור להיות מחובר בזמן הדלקת המחשב? ברור לא לחבר אותו שהוא לא דלוק? לא הבנתי..אני לא יכול לחבר אותו בזמן שהמחשב דולק? אוקי אז לכבות תמחשב?ואז לחבר אותו ?חחח לא הבנתי מיצטער ...ברור שהוא מחובר שהמחשב עובד העתקי תקובץ הביוס..עשיתי ריסט כמו בסרטון לחצתי end לא מופיע בעדכון ביוס כונן יואסבי רק כונן A פלופי שאין לי בכלל..

בגלל קריסות מעל 3.4 אמרתי אולי נתקין אותו שוב בדרך הזו שאמרת יותר טובה...

או שאני לא יגע בזה לאחר החג אקנה תQ9550 יש פה באזור שלי אחד שדורש עליו 330 שקל אבקמון רצח לא יודע עם שווה..וגם הפחד "שלי" שיעשה את זה לחינם גם לאחר החלפה המעבד המישחק פיפא 15 לא ירוץ..מה לא נעשה בשביל פיפא :facepalm:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...