3,873 ש"ח בחודש וחיה כמו מלכה – סיכום שנה - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

3,873 ש"ח בחודש וחיה כמו מלכה – סיכום שנה

benor

Recommended Posts

דבר אחד אני לא מבין, במיליון וחצי היא יכלה לקנות 3 דירות בב"ש או בחיפה(הדר\עיר תחתית) ולהרוויח 5500 בחודש או 3700 בערך אם היא הייתה גרה באחת הדירות (ובמצב הזה היא גם הייתה חוסכת שכירות).

אז למה להסתבך סתם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 253
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני דיברתי על רווק. אין ספק שמשפחה תתקשה מאוד לשרוד על 10 אלף נטו. ברגע שיש עוד פה להאכיל הרף ממנו הפער ברמת חיים נהיה זניח עולה.

דבר אחד אני לא מבין, במיליון וחצי היא יכלה לקנות 3 דירות בב"ש או בחיפה(הדר\עיר תחתית) ולהרוויח 5500 בחודש או 3700 בערך אם היא הייתה גרה באחת הדירות (ובמצב הזה היא גם הייתה חוסכת שכירות).

אז למה להסתבך סתם?

לא כולם רוצים לצאת מגוש דן. אני אישית לא מסוגל לגור בב"ש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם רווק עדיין צריך לשלם 3K במינימום על שכירות בדירה נורמלית (לא דיר חזירים עם חדר אחד ו"מטבחון" [כלומר מיקרוגל וגז נייד כזה של שטח] בפינה של ה"סלון" שהוא גם חדר השינה) ועוד 1K לפחות על ארנונה, חשמל, מים וגז - כבר הגעת ל- ועוד לא פתחת את העיניים בבוקר. תוסיף 1K על קניות סטנדרטיות בסופר (אוכל, הוצאות שוטפות למחיה כמו סבון וכו') ואתה כבר ב-5. נניח שיש לבחור רכב (כי שוב, אי אפשר להסתדר בישראל בלי אחד כזה, בטח שלא מחוץ לגוש דן) אז זה כבר עוד לכל הפחות 2K (תשלום על הרכב במימון + דלק). נשאר לך בסך הכל 3K וזה כאמור המינימום בשביל לשרוד ולאכול - עוד לא יצאת אפילו לא לבית קפה ב-5 שקל. תוסיף לזה עוד 1K על הוצאות סטנדרטיות של העולם המערבי (כי אף אחד לא רוצה לחיות במערה כמו חולת הנפש מהדיון הזה), טלוויזיה, טלפון, - לא רק השירותים החודשיים אלא גם כמובן קניה של המוצרים עצמם היא חלק מההוצאות. עם 2K ש"ח "ספייר" בחודש אתה יכול לכל היותר לסגור את החודש + לא להיות מופתע מהוצאות "לא מתוכננות" כמו קנסות למיניהם (דוחות במדינת המשטרה שלנו, אגרת שפתאום נופלת עליך, חתונות....) תיקונים במוסך, ציוד שהתקלקל בבית, ועוד אין סוף הוצאות במהלך החיים.

שמת לב איך נשרפו להם 10K בתור רווק עוד לפני שבכלל יצאת אפילו לסרט בקולנוע?

עכשיו תחשוב שרוב האנשים בישראל נמצאים במינוס ולוקחים הלוואות, תוסיף את החזרי ההלואות האלה להוצאה החודשית..

לצאת לחופשה פעם בשנה? איפה אתה חי... אפילו סופ"ש במלון בארץ זה עניין של אלפי שקלים.

10K בחודש זה bare minimum לחיים נורמליים בישראל בעידן המודרני.

ברור שאפשר להסתדר עם פחות, אבל לטעון שזה לא פוגע ברמת החיים (שוב, המינימלית בסטנדרטים מערביים) זה מגוחך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז למה להסתבך סתם?

היא לא ציינה כמה היא מרוויחה מתיק ההשקעות שלה. 3873 ש"ח אלו לא הרווחים שלה, היא ציינה שזה הסכום החודשי שהיא מוציאה.

בפועל "ההכנסה החודשית" שלה גבוהה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהה אוקי. אז למה היא לא חיה במזרח אירופה\תאילנד כמו מלכה (תאילנדית) אמיתית?

וגם: צחוקים איך חלק ממכם רואים ב-9,000 שקל משכורת עוני, מה יגידו כל אלה שמרוויחים 4300 ש"ח לחודש....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם רווק עדיין צריך לשלם 3K במינימום על שכירות בדירה נורמלית (לא דיר חזירים עם חדר אחד ו"מטבחון" [כלומר מיקרוגל וגז נייד כזה של שטח] בפינה של ה"סלון" שהוא גם חדר השינה) ועוד 1K לפחות על ארנונה, חשמל, מים וגז - כבר הגעת ל- ועוד לא פתחת את העיניים בבוקר. תוסיף 1K על קניות סטנדרטיות בסופר (אוכל, הוצאות שוטפות למחיה כמו סבון וכו') ואתה כבר ב-5. נניח שיש לבחור רכב (כי שוב, אי אפשר להסתדר בישראל בלי אחד כזה, בטח שלא מחוץ לגוש דן) אז זה כבר עוד לכל הפחות 2K (תשלום על הרכב במימון + דלק). נשאר לך בסך הכל 3K וזה כאמור המינימום בשביל לשרוד ולאכול - עוד לא יצאת אפילו לא לבית קפה ב-5 שקל. תוסיף לזה עוד 1K על הוצאות סטנדרטיות של העולם המערבי (כי אף אחד לא רוצה לחיות במערה כמו חולת הנפש מהדיון הזה), טלוויזיה, טלפון, - לא רק השירותים החודשיים אלא גם כמובן קניה של המוצרים עצמם היא חלק מההוצאות. עם 2K ש"ח "ספייר" בחודש אתה יכול לכל היותר לסגור את החודש + לא להיות מופתע מהוצאות "לא מתוכננות" כמו קנסות למיניהם (דוחות במדינת המשטרה שלנו, אגרת שפתאום נופלת עליך, חתונות....) תיקונים במוסך, ציוד שהתקלקל בבית, ועוד אין סוף הוצאות במהלך החיים.

שמת לב איך נשרפו להם 10K בתור רווק עוד לפני שבכלל יצאת אפילו לסרט בקולנוע?

עכשיו תחשוב שרוב האנשים בישראל נמצאים במינוס ולוקחים הלוואות, תוסיף את החזרי ההלואות האלה להוצאה החודשית..

לצאת לחופשה פעם בשנה? איפה אתה חי... אפילו סופ"ש במלון בארץ זה עניין של אלפי שקלים.

10K בחודש זה bare minimum לחיים נורמליים בישראל בעידן המודרני.

ברור שאפשר להסתדר עם פחות, אבל לטעון שזה לא פוגע ברמת החיים (שוב, המינימלית בסטנדרטים מערביים) זה מגוחך.

פגעת בול במטרה. אני רווק חי על 10K בחודש בגוש דן. מכרתי ועברתי לאופניים כי לא עמדתי בעלויות אחזקה. (גם ככה הפקקים איומים ואין חנייה). אני מוציא 3K על שכירות בדירה 2 חדרים נחמדה וכל ההוצאות בדיוק כמו שתיארת.

תשאל את עצמך למה רווק במדינה מערבית שמרוויח פי 2.5 משכר מינימום מתקשה לחיות. על איזה כסף אנשים חיים במדינה הזאת? אני פשוט לא מבין איך אנשים לא יוצאים לרחובות ומתחילים לשרוף מכוניות.

כמובן שהחיים שלי היו יותר נוחים אם הייתי מרוויח 15 אלף בחודש, אבל אם בשביל האקסטרה הזאת הייתי צריך לעבוד יותר שעות אז התוספת בהכנסה לא שווה כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פשוט לא מבין איך אנשים לא יוצאים לרחובות ומתחילים לשרוף מכוניות.

באמת שהציבור החילוני הכללי לא פועל באחדות לאינטרס משותף.

היה בעבר מחאה?יפה. אבל מה זה יעזור ? אם ממשיכים לקנות דירות (ובכמויות) וכדו'..

מצד אחד מתלוננים ומצד שני קונים- אז סלחו לי זה טימטום . הכל עלה... אני זוכר לפני כמה שנים.. קניית מצרכים לבית היום ב400 שח הייתי עושה ב200 שח. שלא נדבר על דירות וחבל שפספסתי. (חברים רבים שלי חוגגים ) 500./450 אלף שח ועכשיו אותה דירה מיליון/900 אלף שח.

מספיק שהיה 25 אחוז חרדים בארץ + עוד הדתיים- אין לי ספק שרב גדול היה אומר , לא לקונה דירות. אף חרדי/דתי לא היה קונה. זה היה מרסק את השוק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממתי היא מדינה מערבית? אף מדינה במזרח התיכון היא לא מדינה מערבית.

המשטר של ביבי דואג לדכא כל הפגנה, אם באלימות ואם באדישות וזריקת זין.

איך כחלון אמר, הם מתחייבים לשינוי אבל אף אחד אפילו לא טרח להגדיר יעדים.

אז מתי מצטרפים לליגה הערבית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים "נורמליים" עובדים רוב ימי חייהם, מצאת החמה ועד רדת החשיכה, וממשיכים כך 40 שנה, רק כדי שיוכלו לקנות זבל שהם לא צריכים, או שמסב להם לכל היותר אושר רגעי. זה הדבר ה"נורמלי" לעשות. אני לא עושה את זה, ומתויגת כאן כ"מטורפת" וכ"בלתי שפויה". מילא.

בעיני, אתם המטורפים. אתם אלה שבוחרים לשעבד את רוב שנותיכם הבריאות והצעירות ביותר לאורות הפלורוסנט. אתם אלה שקונים דברים בכסף של אחרים, כדי להפיק מהם "אושר". אתם אלה שמכורים לאשראי צרכני כמו להרואין. אתם אלה שמבססים את כל חייהם על אנרגיה מתכלה, שתיגמר יום אחד. ואני המטורפת?!

תיק ההשקעות שלי לא מייצר 3873 שקל בחודש. הוא מייצר הרבה יותר. אני פשוט לא *צריכה* יותר. אני לא *צריכה* לקנות דברים כדי להיות מאושרת.

אני צריכה ממש מעט כסף, מפני שפיתחתי מיומנויות שאתם מזמן איבדתם. אני יודעת לגדל בעצמי. אני יודעת לבשל לעצמי. אני יודעת לתקן בעצמי. אני יודעת לבדר את עצמי בלי לשלם לאחרים.

נכון, זה לא "נוח" - ואתם, שכל כך מכורים ל"נוחות", סבורים שמי שבוחר באי-נוחות הוא פסיכופט.

יבוא יום, אסופת עיוורים, שבו הנפט שמניע את הכלכלה שאתם כל כך תלויים בה - ייגמר. העולם כבר עבר את שיא תפוקת הנפט, אם לא ידעתם. אין תחליף לנפט. לא אתנול, לא שמן תירס, לא רוח, לא מים, לא אלכוהול. ומעכשיו הוא רק יילך ויתכלה. ואז נראה מי ישרוד יותר טוב - אתם, שתלויים בנפט לכל דבר ודבר (כן, גם למקלחות החמות המפנקות שלכם), או אני - שיודעת להסתדר גם בלי לקפוץ לקניון ולקנות "פתרונות" מן המוכן.

השורה התחתונה היא שלמרות (ואולי בגלל) שאני הרבה יותר עשירה מכם - בזמן, בכסף, באושר, בחירות, במיומנויות אישיות - אני צריכה לבזבז הרבה פחות מכם.

התייחסויות קונקרטיות:

@ג'ונה אלי

1. לעולם לא ארצה ילדים. נקסט.

2. כתבתי בפירוט בבלוג למה אני מתקלחת במים קרים. נסה את זה פעם, נראה שלא יזיק לך, מפונק.

3. התיק שלי *עלה* ב-2008 בלמעלה מ-1%. החשיפה שלי לאג"ח ממשלתי ארוך ולזהב הצילה אותי בזמן שכל השאר קרס. התיק שלי (זהב-מניות-אג"ח ממשלתי ארוך-מזומן) ערוך להתמודד עם כל תרחיש מקרו כלכלי באשר הוא (אינפלציה-דפלציה-מיתון-צמיחה).

4. מדי חודש אני מוציאה 200 ש"ח על ביטוח פרטי, שיכסה קטסטרופות כמו מחלות קשות, תרופות מחוץ לסל והשתלות בחו"ל. מעבר לזה, אני מרשה לעצמי להניח שאני בכושר טוב משמעותית משלך, אוכלת בריא משמעותית משלך, ונושמת אוויר נקי משלך.

5. אתה שוכח שהדירה שלך היא לא שלך. קנית אותה בשותפות עם הבנק, ואתה *מחויב* להחזיר את ההלוואה כדי לסיים את השותפות הזו, כלומר, אתה *מחויב* להמשיך לעבוד, גם אם אתה לא רוצה. תזדרז חמוד, מחר מוצ"ש.

@QTTP, @RDVD

שוק ההון נזיל משמעותית משוק הנדל"ן, ומלבד זאת - היית באמת רוצה לרכז את רוב הונך ב-4 קירות וגג? לא תודה. אני מעדיפה לפזר אותו על פני אלפי חברות ומגוון רחב של אפיקי השקעה

@WATER

כן, בראייתו של צרכן כפייתי כמוך, לא ציפיתי לשמוע דעה אחרת. תהנה במירוץ מאמי

@יוניצף

נפלא, באמת פתחתי את הבלוג כדי שאחרים יקבעו בשבילי אם אני מאושרת או לא. משהו בתהליך ההסקה שלך פגום מהיסוד. לשאלה אם אני "מוכשרת בהשקעות" אין שום קשר לתשואה שהשגתי. אם אחד המגיבים בשרשור הזה היה קורא פוסט אחד מעבר למה שנכתב בפוסט הספציפי, ובמקום לקלל ולהעליב היה לומד דבר או שניים על הדרך שבה כסף עושה כסף, אני בטוחה שהיה יוצא נשכר.

@גיזמו - יש לי חדשות בשבילך. יש דרכים נוספות לעשות כסף מלבד עבודה בשכר. קרא על "ריבית דריבית", אני בטוחה שהראש שלך ייפתח. או לפחות, אני מקווה.

@עידן מל - השאלה המעניינת באמת היא אם אתה יודע *לבשל* מנה כזו

@מילפורד קיוביקל - "10K בחודש זה bare minimum לחיים נורמליים בישראל בעידן המודרני." איך, למען השם, איך הגעת למספר המטורף הזה. אף אחד לא חייב לחיות בעיר הכי יקרה במזרח התיכון. לשלם אלף שקל ארנונה וחשבונות בחודש לרווק שבכלל טוחן בעבודה כל הזמן? אלף שקל לרווק בסופר? מה הוא אוכל, קוויאר? אי אפשר להסתדר בישראל בלי רכב? עצרתי ב"חולת נפש", משום שלפי התיאור האינפלציוני שאתה מתאר, אתה סובל מבזבזנות כרונית שאומרת שאתה תצא לפנסיה, אם בכלל, בגיל 70, כשאתה זקן רופס וחולה, רק כי לא רצית לקצץ בהוצאות. אני מרחמת עליך.

בקיצור חברים. המשיכו לגדף. המשיכו לצרוך בהמוניכם. המשיכו להעשיר את כיסי החברות שאני משקיעה בהן. הן משלמות לי דיבידנד שמן כל רבעון. בכסף הזה אני יכולה, נגיד, לצאת לטיול אופניים בצוק מנרה, בזמן שאתם צריכים לקום לעוד שבוע של טחינה מ-7 בבוקר ועד 23:00 בלילה.

:(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעדיף לעבוד ולאכול סטייקים.

אני מעדיף להשתעבד ולגור בדירה גדולה.

אני מעדיף הנאות רגעיות מאשר לגדל לעצמי אוכל.

אני מעדיף לא לצאת לפנסיה בכלל... עובד במה שאני אוהב.

אני מעדיף להתקלח במים חמים על פני קרים

אני מעדיף להשתמש בנפט ולטוס לחו"ל מאשר לצלוח את הכינרת בשחייה ירוקה.

אני מעדיף לקנות נייר טואלט מהמדף ולא למצוא פתרונות אחרים (לא רוצה לשמוע את הפתרונות שלך).

טוב לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...