3,873 ש"ח בחודש וחיה כמו מלכה – סיכום שנה - עמוד 12 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

3,873 ש"ח בחודש וחיה כמו מלכה – סיכום שנה

benor

Recommended Posts

אין ספק ש"שטויות" הוא טיעון מנומק היטב -- היית זוכה בוודאי בציון גבוה מאוד ברטוריקה.

בכל זאת אנסה להתייחס לשלל ה"טיעונים" שלך.

1. לא, אני לא רוצה ילדים, וזה לחלוטין נורמלי. יתכן שאתה חי בעולם שבו כולם חייבים להביא ילדים - גם אם ההורים שלהם לא רוצים בהם. בעיני זה עוול נוראי. אני רוצה לחסוך את העוול הזה מעצמי, מהחברה, מהמדינה ומכדור הארץ. האנושות היא במידה רבה טפיל סרטני על כוכב הלכת הזה - ואני לא רוצה לתת יד לעניין. אני לא מרגישה שאני "מוותרת" על האימהות - אם כבר, אני מרגישה שבהפיכתי לאם אני מוותרת על החופש שלי. אתה מוזמן לקרוא פוסט שכתבתי בנושא (7 סיבות למה בחרתי לא להביא ילדים), ורק אז להתייחס לעניין.

2. לא חמוד. הסיבות לזה הן בריאותיות ופסיכולוגיות. גם לכך הקדשתי פוסט ייעודי בנושא. יום יבוא ולא יהיה לך מים חמים - מה תעשה אז, לא תתרחץ? לעניין "אין לך כסף לחמם..." וכו' - כאמור, אני מרשה לעצמי להניח שההון הפיננסי שלי (שלא לדבר על ההון האנושי והחברתי) משמעותית גבוה משלך. כך גם ההכנסה הפסיבית החודשית שלי. טיעונך אוין.

3. לתיק שלי יש היסטוריה של 42 שנות תשואה ריאלית שנתית ממוצעת (CAGR) של 4.7%. 25% מההון מושקע בזהב. 25% במניות. 25% באג"ח לטווח ארוך. 25% במזומן. כאשר נכס אחד יורד, השני עולה בערכו (נוכח הקורלציה השלילית בין הנכסים). התיק הזה מושתת על הפילוסופיה של הארי בראון. ניכר שידיעותיך בתחום שוק ההון מוגבלות - מציעה ומבקשת שתרחיב אותם לפני שתתייחס לנושא.

4. "אם יקרה לי משהו" אני לא זקוקה למשפחה שתטפל בי. יטפל בי מי שיקבל את הכסף שלי, נקודה. אם אחטוף סרטן סופני או אלצהיימר או משהו בסגנון - אעדיף לנסוע לשוויץ ולשתות כוס רעל מאשר "למות בשיבה טובה".

5. נהדר. רכז את כל הונך בין ארבע קירות וגג. זה לא שאנחנו חיים במקום נפיץ או שחלילה משהו איום עלול לקרות לבית שלך.

6. לא. במצב כזה המשק ייקלע לדפלציה איומה. אתה יודע מהי דפלציה? דפלציה היא מצב שמטיב עם אנשים שחסכו הרבה מאוד כסף. כמוני. בתרחיש שבו העולם יתנהל ללא נפט, אנשים שישגשגו הם אלה שלא תלויים בפתרונות קנויים לכל הבעיות שלהם. הם אלה שפיתחו כישורי חיים מגוונים - מהסוג שאתה, כפי הנראה, איבדת מזמן.

היי, דורינה, נראה לי שאת חיה בתחושה פרנואידית שהעולם הולך לקרוס מתישהו בתקופה הקרובה - יש לך איזשהו טיפ פנימי שאת רוצה לחלוק עם הפורום פה?

עכשיו אחרי שהבנתי את זה, הכל נראה אחרת לגמרי:

1. הטיעונים שלך לגבי ילדים הגיוניים, איך תשרדי ביום שאחרי עם ילדים? וברצינות - קראתי את הפוסט שלך בנושא, ואני יכול להבין את הפחד ממחויבות וההבנה שכל התיאוריה שלך תקרוס כשתצטרכי להתחיל לעבוד שאת מתבלת עם טיעונים לכאורה רציונליים כמו "רצון לשמור על העולם" ושאר בלה בלה בלה. אבל את עדיין במיעוט והדיעה שלך היא היוצאת מהכלל שמעיד על הכלל.

2. תוכלי לשרוד אפוקליפסה בגלל שאת כבר יודעת להתקלח במים קרים?:kopfpatsch: אולי גם אני אוכל כי יצא לי להתקלח בצבא עם ג'ריקנים בלילות קפואים במדבר... המממ, בצבא גם פיתחתי יכולות מגוונות שכוללות ירי, הסתערות ואפילו הכנת טוסטים על תנורי נפט באוהלים.

את הפוסט על מקלחות קרות לא קראתי - יש גבול... אני עדיין משוכנע שאת פשוט חוסכת על בוילר מקמצנות גרידא.

3. לפחות את רגועה, אני לא מזלזל בתחושה שאת שברת את השיטה, זה עוזר לך לישון בלילה יותר טוב.

4. היכולת שלך להתמודד פוחתת ככל שהגיל עולה, והיא כמובן תלויה גם במצב הבריאותי שלך. את בונה תסריט מאוד אופטימי שאולי יתגשם אבל גם יש סיכוי גדול מאוד שלא. אל תזלזלי בתמיכה משפחתית שתצטרכי ולא תהיה לך. מצד שני, אם העולם הולך לקרוס אז למי אכפת?

5. האיראנים כבר בונים את הפצצה, מצרים והחיזבאללה מתכננים לתקוף ורעידת האדמה הגדולה עוד רגע כאן. או שלא, אבל הנבואה ניתנה לשוטים.

את כנראה מזלזלת בתחושת ההנאה שבלבנות בית ומשפחה, ובצורך האנושי לשייכות ויציבות - אין לדברים האלה מחיר ואנחנו חיים להזכירך רק פעם אחת. בעוד שאת תיקחי את כל "הונך" לקבר - אני אדע שלפחות ניצלתי אותו בתבונה.

6. את ברצינות חושבת שהרבה כסף יוכל לעזור לך במקרה כזה? וגם אם כן - את באמת חושבת שכמה מאות אלפי דולרים זה נחשב להרבה כסף? תתעוררי, את לא עשירה ואפילו לא קרובה לזה.

לגבי עולם ללא נפט, יש לי שני דברים להגיד לך - כשהזמן יגיע - האנושות תמצא פתרון אחר, בטח מבוסס על אנרגיה כלשהי ויהיה בסדר.

ואם בכל זאת זה יתממש, בואי נגיד שזה יקרה בעוד כמה עשורים - אנחנו כבר לא נהיה פה...

לסיום, תחשבי על המשפט הנדוש הבא - "החיים הם כמו לרכב על אופניים - כשקל לך מדי זה סימן שאת בירידה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 253
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
סבא של סבתא שלי(כך מספרים זה כמה דורות) היה חצוצרן במשמר הצאר ניקולאי.

הוא קם כל יום לפנות בוקר, יצא החוצה בקור איימים(בחורף מן הסתם), מילא את ריאותיו באוויר הקר, וחיצרץ השכמה לחיל המשמר.

לחצרץ או לחצצרץ :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין משוכנע שהיא נורמלית. אם היא מצאה שאורח החיים הזה אופטימלי עבורה אז מה הבעיה?

היא לא תלויה בשום מקום עבודה ובשום בוס וזה כבר הישג שראוי לציון.

הרבה אנשים היו שמחים להתחלף איתה ובמצבה.

לא כולם נהנים לצרוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הרבה אנשים שישתגעו.. במידה ואינם עובדים תקופה . לא כל אדם יודע או יקח סיכון ..להשקיע סכום כסף גדול (אם בכלל יגיע לסכום כזה) בבורסה. מרבית האנשים כמובן לא יורידו את רמת חייהם כמו חיסכון קיצוני בחשמל אוכל וכן הלאה. זה שיש לה הנאה בדרכה.. לא אומר כלום על אחרים. אדם נבון יכול לחסוך ולנהל את חיו טוב יותר בעתיד.. אך קיצוניות אף פעם אינה טובה.

להתחלף איתה? בשביל להתחלף צריך לקבל את כל העוגה.מי כאן רוצה להיות במקומה (פתח סקר) ? אולי לא תעבוד.. אך תצטרך לנהל אורח חיים כמו שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...
היום באיזור הצפון(לא מדבר על המרכז) משפחה עם ילד יחיד אם לא מייצרת כ12 אלף לא מצליחה ממש להתקיים ואני לא מדבר על ביזבוזים ומותרות.

לצורך העניין: שכירות 3K, חשמל לחודש 400-500 שקלים, דלק 1K, ארנונה לחודש 500 שקלים, כרטיס אשראי 2-3k, אוכל כ1-1.5K מעון 2.2K, מים וגז באיזור 500 שקלים(אנחנו מבשלים המון לא דוחפים קינואה מהמקפיא) הלוואות ותשלומים מסביב לא חישבתי, לא כללתי אפילו בזבוזים, אירועים, דברים לא צפויים וכו'.

מה זה "כרטיס אשראי" ???? כרטיס אשראי זו לא הוצאה אלא הכלי שאתה משתמש בו כדי להוציא כסף. על מה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס אשראי זו לא הוצאה כמו שמזומן זו לא הוצאה. ה 2-3k באשראי הם הוצאות שונות יכול להיות ש 400 הוצאת על בגדים, 500 על חשמל וכו. אלה ההוצאות לא האשראי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין משוכנע שהיא נורמלית. אם היא מצאה שאורח החיים הזה אופטימלי עבורה אז מה הבעיה?
היא לא נורמלית בהגדרה משום שבחרה אורח חיים ששונה משמעותית מהנורמה. אבל זו לא הבעיה בכלל. הבעיה היא שלפי תגובותיה בדיון הזה היא לא מסוגלת פשוט "לחיות ולתת לחיות", אלא מרגישה צורך להטיף לאחרים מוסר כמה שהם כולם דפוקים ורק דרך החיים שלה היא הנכונה. זה כבר סממן של בעיה נפשית.
נתתי הערכה ממוצעת.

מה שאתה אומר הוא שבממוצע אתה מוציא 2-3K בחודש בלי להבין על מה. :) כל הכבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנם הוצאות שלא רשמתי כמו הלוואה על הכרטיס, חשבונות פלאפון, ביטוח רכב, טיפולי מוסך, תשלומים על קניית מכשיר טלפון, חשבון טלפון , אוכל בחוץ, הזמנות של פריטים מאיביי למשל, חיובים שחולקו לתשלומים בדמות מכשיר חשמלי כמו שקניתי, מנוי יס ועוד דברים שאני לא חושב עליהם כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...
היא לא נורמלית בהגדרה משום שבחרה אורח חיים ששונה משמעותית מהנורמה. אבל זו לא הבעיה בכלל. הבעיה היא שלפי תגובותיה בדיון הזה היא לא מסוגלת פשוט "לחיות ולתת לחיות", אלא מרגישה צורך להטיף לאחרים מוסר כמה שהם כולם דפוקים ורק דרך החיים שלה היא הנכונה. זה כבר סממן של בעיה נפשית..

נו, באמת. הקוזאק הנגזל.

מי שלא מסוגל לחיות ולתת לחיות זה אתה, ושאר הערפדים האינפנטילים שהחליטו מסיבה כלשהי להתנפל עלי.

אם אתה סבור שלא עומדת לי זכות התגובה לארס שנשפך כאן, אני מציעה שתשנה את דעתך.

לא פגעתי באף אחד. אני כותבת על החיים שלי, ולא כופה על אף אחד לחיות כמוני. הבלוג שלי הוא לא מיסיון ואני לא מטיפה לאף אחד. אמרתי לך - רוצה לצרוך ולבזבז כמו כולם? מצוין. אתה רק עושה אותי עשירה יותר. אני מציגה אפשרות לחיות אחרת.

תאמין או לא, המטרה שלי היא להועיל לחברה. אני מעמידה תכנים חינם אין כסף בזמן שאחרים לוקחים אלפי שקלים על קורסי בורסה מפוקפקים וספרים שעולים 200 שקל. מותר לשאול מתי כבודו עשה בפעם האחרונה משהו בשביל מישהו?

אם זה מזכה אותי באי אילו קביעות פסיכו-קליניות הרי שזה מחיר שאני מוכנה לשלם. אני בטוחה שתבין שקשה לי להתייחס ברצינות לחוות דעת פסיכיאטרית מאדם שסבור שהוא באטמן (סכיזופרניה קלינית?), סובל מיחסי אנוש בעייתיים וככל הנראה נמצא אי שם על הספקטרום האוטיסטי... :kiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...