3,873 ש"ח בחודש וחיה כמו מלכה – סיכום שנה - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

3,873 ש"ח בחודש וחיה כמו מלכה – סיכום שנה

benor

Recommended Posts

• תגובות 253
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

דורינה יקירתי ,את באמת חושבת שאת תיסתדרי יותר טוב מאיתנו בעולם בלי נפט ,או אנרגיה חלופית מספקת ?

בשביל עולם כזה ,החסכון לא יעזור לך בכלל ,כי הוא לא יהיה קים

גם מים שיזרמו לך הביתה לא יהיה קים

וכישורי הישרדות שלך ,יעמדו מול כנופיות חמושות ,שיסתובבו ברחבי העולם

זה מה שיקרה בעולם תאורטי כזה ,בפועל אבל זה לא קרוב למציאות ,הנפט עדין זמין בכמויות

ויש הרבה מאוד גז

גם עם יתרחש משבר ,זה לא יהיה משבר גלובלי

בעניין העבודה ובזבוזים

פה את מדברת בהכללות ,כאילו כולנו בזבזנים מאוד -זה פשוט לא נכון ,ורובנו לא עובדים שעות מטורפות

ודבר אחרון ,למה את לא עוברת למדינה כמו תאילנד ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) לאוכל אוכל אורגני לא בהכרח בריא יותר, הצמחים הופכים להיות רעילים יותר כדי להרחיק מזיקים ללא חומרי הדברה.

2) העולם גם אם לא ישתמש בנפט לא יפסיק לצרוך אנרגיה ויותר מי בעתיד הרחוק האנרגיה תהיי זולה הרבה יותר בסופו של דבר אף חינמית ככה שהעולם שאת רוצה לא התקיים.

3) בעולם בוא הכל קורס את תהפכי להיות נטרפת מהר מאוד ואגב הכסף שלך בשוק הון יהפוך לאבק בזמן הזה.

4) השקעה בשוק ההון דורש סכומי כסף גדולים (מה שאין להרבה אנשים) כדי לקבל תשואה שמאפשר חיים נוחים , אגב אם את כל כך רוצה שאחרים יעשו כמוך שתפי את התיק שלך או למדתי את השיטה וככה נוכל לבחון התכנות.

5) איך האויר שאת נושמת שונה מהאויר של הבחור את הולכת אם מסכת סינון אוויר כל היום ?

* את מתנשאה ויהירה דרך מאוד הרסנית לחיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישקוש מוחלט.

אה, טוב, איכשהו אני מצליח "לשרוד" ב3 שנים האחרונות יופי (ואני אפילו לא רווק omg). בוא תספר לי למה רווק זקוק כ"כ נואשות לרכב אם הוא גר בת"א\ר"ג\גבעתיים ועובד בת"א.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) לאוכל אוכל אורגני לא בהכרח בריא יותר, הצמחים הופכים להיות רעילים יותר כדי להרחיק מזיקים ללא חומרי הדברה.

2) העולם גם אם לא ישתמש בנפט לא יפסיק לצרוך אנרגיה ויותר מי בעתיד הרחוק האנרגיה תהיי זולה הרבה יותר בסופו של דבר אף חינמית ככה שהעולם שאת רוצה לא התקיים.

3) בעולם בוא הכל קורס את תהפכי להיות נטרפת מהר מאוד ואגב הכסף שלך בשוק הון יהפוך לאבק בזמן הזה.

4) השקעה בשוק ההון דורש סכומי כסף גדולים (מה שאין להרבה אנשים) כדי לקבל תשואה שמאפשר חיים נוחים , אגב אם את כל כך רוצה שאחרים יעשו כמוך שתפי את התיק שלך או למדתי את השיטה וככה נוכל לבחון התכנות.

5) איך האויר שאת נושמת שונה מהאויר של הבחור את הולכת אם מסכת סינון אוויר כל היום ?

* את מתנשאה ויהירה דרך מאוד הרסנית לחיים

1) אפשר הוכחה למה שאמרת? למה זה נשמע הזוי.

2)מי יודע, יכול להיות, היא טוענת שכבר עברנו את הסף הזה, ושבלי נפט אנחנו גמורים. נשמע לי מאוד פסימי.

3)יש מצב אבל היא נראה לי תקח את הכסף ותברח הרבה לפני.

4)כל הבלוג שלה מלא בעצות על זה, פשוט פה החליטו לעשות לה לינץ' על דבר ספציפי, והתגובה שאתה קראת ובחרת להגיב לה זה אחרי 13 דפים מלאים בגידופים.

5)אני מניח שהיא גרה בפריפריה ולא בסביבת תל אביב. למרות שגם אני ואני לא מרגיש את הצורך להתלהב מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא שמע את המושג : "חיה ותן לחיות" ?

היא בוחרת לחיות כך . אני לא רואה איפה הבעיה פה ..

מבחינתי הפסיכים האמיתיים הם אלה שמשלמים 2000 ש"ח , עבור שכירות של איזה חדר פח , באמצע רחוב דיזינגוף . וכל זה בעבור ה"זכות" של לחיות בתל-אביב ..

יאללה שחררו כבר מהעיר הזאת ..

ובכלל כמו שאמרו בהתחלה : אני מעדיף אותה על פני הארצ-ישראלית הנפוצה .. (ד"א , שמעתי כבר על בחורות שלא ייצאו איתך אם אתה לא תל אביבי !!!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Lior A

אתה אומר "חיה ותן לי לחיות", ושתי שורות מתחת לזה אתה מוציא את זעמך על אנשים שבחרו לחיות בחור במרכז דיזינגוף, או בחורות שבחרו לחיות רק עם תל אביבי. אתה בטוח שאתה סגור על עצמך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) אפשר הוכחה למה שאמרת? למה זה נשמע הזוי.

2)מי יודע, יכול להיות, היא טוענת שכבר עברנו את הסף הזה, ושבלי נפט אנחנו גמורים. נשמע לי מאוד פסימי.

3)יש מצב אבל היא נראה לי תקח את הכסף ותברח הרבה לפני.

4)כל הבלוג שלה מלא בעצות על זה, פשוט פה החליטו לעשות לה לינץ' על דבר ספציפי, והתגובה שאתה קראת ובחרת להגיב לה זה אחרי 13 דפים מלאים בגידופים.

5)אני מניח שהיא גרה בפריפריה ולא בסביבת תל אביב. למרות שגם אני ואני לא מרגיש את הצורך להתלהב מזה.

1) הצמחים הופכים להיות רעילים יותר כדי להרחיק מזיקים ללא חומרי הדברה. עוד כתבות אוכל אורגני שלא תמיד בריא יותר 1 2 3 4 .

2) היא טועה ובעשורים הקרובים תהליכי יצור חשמל מאנרגיות מתחדשות יהפוך להיות יעיל יותר ויותר ,

3) אם כל העולם קורס הכסף לא יהיה שווה כלום גם אם הוא במזומן .

4) קראתי רק התגובה שלה למגיבים בעמוד הזה לא את כל הגידופים ונכון יש לה הרבה עצות בבלוג חלקן שימושיות חלקן פחות לא אמרתי

שכל דבר שיוצא מפיה הוא טעות.

5) זה עדין לא מבטיח אויר נקי גם בפריפריה יש מפעלים ,רכבים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לנפט:

דבר ראשון, לא כזה בטוח שהנפט בכלל יכול להיגמר. אופן היווצרות הנפט לא ידוע בוודאות, ויש תיאוריות שטוענות שהנפט ממשיך להיווצר כל הזמן בקצב מספיק כדי שלא יגמר. גם היו כבר סיפורים של שדות נפט ש"נגמרו" ונטשו אותם ואח"כ הסתבר שהתמלאו מחדש. וגם אם הנפט יגמר בסופו של דבר, מן הסתם זה ייקח לפחות עוד כמה עשרות (ואולי מאות) שנים. כבר היו בעבר תחזיות קודרות של "הנפט עומד להיגמר לנו" שלא רק שלא התממשו, אלא הסתבר שעתודות הנפט גדולות בהרבה ממה שחשבו (ואולי גם ממה שחושבים היום), והוא לא הולך להיגמר בקרוב.

דבר שני, הנפט רחוק מלהיות מקור האנרגיה היחיד, או אפילו העיקרי. הרוב המוחלט של חשמל בעולם מיוצר באמצעים שאינם נפט ותוצריו (אלא בעיקר פחם, גז, אנרגיה הידראולית וגרעינית). לשם השוואה, כ5% מייצור החשמל העולמי מגיע מנפט ותוצריו, לעומת 16% של אנרגיה הידראולית (אם להאמין לויקיפדיה).

ואם כי בתחום התחבורה הנפט ותוצריו עדיין שולטים, הרי שקיימים תחליפים עובדים שכבר כיום נעשה בהם שימוש (חשמל, ביו-דיזל), וזה שרוב העולם עדיין לא משתמש בהם זה כי אין מספיק אינטרס להחליף. בהינתן האינטרס (ו"נגמר הנפט" זה אינטרס מספק בהחלט), כולם יעברו לתחליפים כמו ילדים טובים. לא הולך להיות פה "משבר אנרגיה", לא כ"כ בקלות.

בנוגע ל"אי אפשר להסתדר בלי רכב" - זה תלוי במידה רבה איפה אתה גר ולאן אתה רוצה/צריך להגיע. לי למשל אין שום צורך ברכב - הכל נמצא ליד הבית: העבודה, גני הילדים, סופקמרקט, קופת חולים וכו'. במקרים הנדירים שכן צריך לנסוע לאנשהו, לוקחים מונית (אם זה בתוך העיר) או שוכרים (אם מחוץ לעיר) - זה עדיין יוצא הרבה יותר זול והרבה פחות כאב ראש מלהחזיק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Lior A

אתה אומר "חיה ותן לי לחיות", ושתי שורות מתחת לזה אתה מוציא את זעמך על אנשים שבחרו לחיות בחור במרכז דיזינגוף, או בחורות שבחרו לחיות רק עם תל אביבי. אתה בטוח שאתה סגור על עצמך?

זה לא נקרא "מוציא את זעמי" , זה נקרא שאם כבר יש אנשים שהם פסיכים , זה אלה שבחרו לחיות שם ..

אין לי בעיה עם כאלה שבחרו לחיות בתת-רמה , עבור ה"זכות" לגור בת"א . זוהי בחירה שלהם . אני פשוט לא מבין את זה ..

עכשיו , בקשר לבחורות , אני נולדתי וגדלתי בת"א , כך שאני אף פעם לא נתקלתי בזה . אני רק שמעתי על זה מחבר בעבודה ..

אם אני אראה דבר כזה קורה זה יעצבן אותי מאוד ,ואז תראה אותי "מוציא את זעמי " ..

אבל הכעס לא יהיה על הבחירה שלה , אלא יותר על זה שהיא תגרום לבן-אדם להרגיש "פחות שווה" .

כאילו גבר שווה פחות , אם הוא לא נולד בת"א . מה זה השטויות האלה ?

נ.ב-

זה ממש לא נקרא ל"הוציא את זעמי" ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Lior A

לא התכוונתי לכתוב "מוציא את זעמך", פשוט לא ניסחתי את עצמי נכון. מה שרציתי לומר שקשה לי לקחת דעה של אדם שיש לו double standard - הוא אומר שלכל אדם יש זכות לחיות כמו שהוא רוצה, ולאחר מכן הוא יוצא בהצהרה שיש אנשים שחיים לא כפי שהוא רוצה (על ידי כך הוא סותר את מה שאמר לפני זה לגבי "חיה ותן לחיות").

לא רוצה להפוך אץ זה לדיון "כן תל אביב, לא תל אביב. כן בחורות, לא בחורות", קח את מה שאמרתי כחומר למחשבה ותחליט למה אתה מתחבר יותר:

ל"חיה ותן לחיות" או ל"יש אנשים פסיכים שחיים לא כפי שאני רוצה\כמו שאני רגיל\כמו שמקובל בחברה" כי אחרת קשה להבין מה הדעה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרתי שאם כבר יש אנשים שהם פסיכים , זה אלה שבוחרים לחיות בתת-רמה .

האמת , מבחינתי הם יכולים לגור אפילו באוהל (ולשלם על כך), לא ממש אכפת לי ..

בקשר לבחורות , זה סתם היה משהו משעשע .. ()

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטער, אבל אני מתקשה להבין את העמדה שלך.

אתה אומר

היא בוחרת לחיות כך . אני לא רואה איפה הבעיה פה ..

אמרתי שאם כבר יש אנשים שהם פסיכים , זה אלה שבוחרים לחיות בתת-רמה .

כלומר מבחינתך לשלם 2000 ש"ח על חור בדיזינגוף זה תת רמה, לעומת זאת להתקיים מ 3800ש"ח, לגדל אוכל, להכין חומרי ניקוי ולהתקלח במים קרים, זה "נורמלי"? איפה אתה מעביר את הגבול של פסיכי ונורמלי? ולמה מבחינתך לגור בדיזינגוף זה "פסיכי", ולגור כמו שגרה הגברת בדיון זה "נורמלי"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד פעם , אתה לוקח את החלק הטפל ..

אמרתי שלא ממש אכפת לי ..

אבל , אם , אם , יש כאלה "פסיכים " , זה אלה שגרים בחורים התל-אביבים האלה .

הגבול עובר בלחיות כמו כלב ולשלם ה-מ-ו-ן כסף עבור זה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרורינה אני אשמח להתיחסות ספציפית.

מה אני צריך לעשות כדי להגיע למצב שלך ?

מה שנקרא צעד-אחר צעד.

את רוב הבלוג שלך קראתי,יש שם הסברים כללים

אבל עדיין חסרים פרטים

-כמה זמן לקח לך עד שהגעת לסכום החסכון שיש לך כיום?

-מה היו אפיקי ההשקעה שלך?

-מה הייתה ההכנסה שלך בזמן שחסכת?

ועוד כמה וכמה נקודות קטנות אבל עקרוניות.

מה שמעניין אותי באמת זה איך הצלחת לחסוך כזה סכום כסף כמו שאת טוענת שחסכת.

כי יצא לבצע כמה סימולציות לפי הנתונים שרשמת בבלוג שלך, ולא הגעתי לאזור של הסכום שאת טוענת שחסכת.

אז מעניין אותי מה אני מפספס.

לגבי חיים בסגפנות, זה לא דבר חדש.

יש המון אנשים שחיים כך , זה כבר עניין של החלטה אישית.

על אילו מותרת (יש יגידו צרכים בסיסיים) של העולם המודרני אדם מוכן לוותר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...