3,873 ש"ח בחודש וחיה כמו מלכה – סיכום שנה - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

3,873 ש"ח בחודש וחיה כמו מלכה – סיכום שנה

benor

Recommended Posts

• תגובות 253
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חזרתי לפני כחצי שעה ממסעדת "רק בשר", אכלתי סטייק אנטריקוט 400 גרם ושתי צלעות כבש(היו גם מנות ראשונות ואחרונות אבל זה לא משנה) לגמתי בירה בפג'ענות ודפקתי בסוף הארוחה גרעפס גדולללללללל. האמת? אפילו זה לא נקרא לחיות כמו מלך אבל היי אכלתי טוב ושבעתי, לא דחפתי קינואה ונשארתי רעב :t2819:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את כל הדיון אני לא מבין מה הבעיה שלכם. התיאור "לחיות כמו מלכה" מאוד מוגזם, אבל היא מצאה דרך לשרוד על 4,000 ש"ח בחודש. כל הכבוד שהיא הצליחה לדפוק את המערכת. יש לכם ספק לרגע שאתם מוציאים הרבה יותר כסף ממה שאתם צריכים כדי להיות מאושרים? החברה שוטפת את המוח שחייבים דירה 1.5 מיליון שקל, חייבים ב-120 אלף, חייבים לטוס לחו"ל כל שנה כדי להיות מאושרים ואז אנשים רצים כל החיים אחרי הזנב שלהם, עובדים בלי הפסקה וחוזרים הביתה רק כדי לישון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לב תה באמת חושב שכולנו חיים כמו שאתה מתאר ?

אני מחפש דירה גיפה בחיפה ,ובינתים שורד עם האמא

והרכב שאני יקנה יעלה בערך 60 אלף

העניין מה זה "דפקה את השיטה" ,כל עוד היא דופקת גם את עצמה ,זה שטויות

באותו אופן היא יכולה לגור במאורה ,ולאכול חרקים וצימחי בר ,לא להוציא שקל אחד -אבל גם לא לחיות בציוויליזציה

שנית והרבה פה מיתעלמים מזה ,היא אומרת שיש לה בן זוג ,והם חיים ביחד

מה שאומר ,שחלק מההוצאות אני מעריך זה חצי חצי ,ככה שזה לא באמת 4000 שקל

ובכלל בחורה שלא עובדת ולא מתכננת לעבוד ,למה לה לגור בישראל ? ,היא גם לא מתכננת ילדים

ככה שאין את הצורך בעזרה מהמשפחה

ב4000 שקל בהודו או תאילנד או ארצות אחרות ,רמת החיים שלה היתה גבוה בהרבה ,בלי צורך בקומבינות לחסוך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מנוקדת מבט שלה היא לא דופקת את עצמה. היא חייה סבבה (לדעתה).

זכותה לא לתכנן משפחה. באירופה חלק גדול מהזוגות לא מביאים ילדים לעולם. וזכותה בקושי לעבוד אם היא מצליחה לשרוד (והיא כן) על הכסף שהיא מרוויחה בלי להיות נטל על אף אחד. כמעט כולם חולמים לעבוד 3-4 שעות ביום במקום לשבת בקוביה 9 שעות ביום מראשון עד חמישי ולשרוף עוד שעתיים ביום בפקקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה משהו פסול באורח החיים שלה, אם כי היא לקחה את זה באופן מאוד קיצוני.

אפשר "לבזבז" כסף מדי פעם על אוכל בחוץ או על מסעדה. אני חושב שזה נכון לחסוך אבל אני לא חושב שצריך לחשוב בצורה כ"כ מוגזמת על כל שקל שיוצא מהכיס.

אני באופן אישי הייתי מעדיף אישה כזו מאשר אישה ארץ-ישראלית טיפוסית בזבזנית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התגובות הרעות כאן כי זה מרגיז אנשים לראות מישהו שורד עם אותה הכנסה בטענה שזה אפשרי בתנאי שתורידו באיכות חיים, הרבה מאוד אנשים פשוט לא מוכנים לשמוע דבר כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעל רף הכנסה מסוים אין באמת הבדל בנוחות ובאיכות החיים. כלומר אדם שמרוויח 10 אלף בחודש חי הרבה יותר טוב מאדם שמגרד את שכר המינימום, אבל אדם שמרוויח 15 אלף לא יחייה הרבה יותר טוב מאדם שמרוויח 10 אלף. טיסה לחו"ל פעם בשנה במקום פעם בשנתיים ובלטות קצת יותר יפות לא מצדיקות עבודה מסביבה לשעון. במיוחד כשזה מגיע על חשבון תחביבים, מנוחה, זוגיות, ילדים, משפחה ועוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היית מסכים אם היית מדבר על מספרים אחרים לגמרי (למשל 30 אלף נטו בחודש מול יותר מזה), אבל 10 מול 15? זה הבדל גדול מאוד ו-10 אלף בחודש בימינו, לאנשים בעלי משפחה, שגרים בדירה סבירה (בשכירות או במשכנתא) ובטח ובטח אם היא במרכז - זה בקושי סוגר את החודש. חצי מזה הולך רק על הוצאות המגורים - דירה, ארנונה, חשמל, מים וכו'. עוד לפני שקנית רכב (ומשפחה לא יכולה להתנהל במדינת בלי רכב) ושילמת גם עליו עצמו וגם על ההוצאות השוטפות שלו, עוד לפני שקנית אוכל, לפני ששילמת על גן לילדים וכו'.. 10 אלף נעלמים כמו כלום, בוודאי שיש הבדל ואפילו ניכר בין 10 ל-15.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום באיזור הצפון(לא מדבר על המרכז) משפחה עם ילד יחיד אם לא מייצרת כ12 אלף לא מצליחה ממש להתקיים ואני לא מדבר על ביזבוזים ומותרות.

לצורך העניין: שכירות 3K, חשמל לחודש 400-500 שקלים, דלק 1K, ארנונה לחודש 500 שקלים, כרטיס אשראי 2-3k, אוכל כ1-1.5K מעון 2.2K, מים וגז באיזור 500 שקלים(אנחנו מבשלים המון לא דוחפים קינואה מהמקפיא) הלוואות ותשלומים מסביב לא חישבתי, לא כללתי אפילו בזבוזים, אירועים, דברים לא צפויים וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...