3,873 ש"ח בחודש וחיה כמו מלכה – סיכום שנה - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

3,873 ש"ח בחודש וחיה כמו מלכה – סיכום שנה

benor

Recommended Posts

• תגובות 253
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
@stonecold

מה שאתה מפספס הוא שהבלוג שלי הוא לא מיסיונרי. אני לא מעודדת כל אחד לחיות ככה. למען האמת, i could care less באשר להחלטות שתבחר. רוצה להשתעבד לעבודה כדי לממן את הבזבוזים והחובות שלך? אתה מוזמן.

אני בחרתי אחרת.

אני לא "מנצלת" אף אחד כפי שאתה רומז בדבריך. אני לא חיה על קצבאות המדינה, לא פושטת יד בצמתים ולא מקבלת כסף מהביטוח הלאומי.

אני חיה מהכנסה פסיבית. מהכסף שלי. כסף שאחרים מבזבזים על שטויות - אני חוסכת, משקיעה וצוברת ריבית דריבית. במקביל, צמצמתי באופן דרמטי את ההוצאות שלי. למדתי להבחין בין צרכים (אוכל, קורת גג) לרצונות (רכב, טלוויזיה, דירת 5 חדרים במודיעין עם משכנתא פסיכית).

כך חסכתי סכום בן 7 ספרות תוך מספר לא גדול של שנים. כך יכולתי להפסיק לעבוד 30 שנה לפני "גיל הפרישה".

במובן מסוים, יש כאן משחק סכום אפס. אתה בוחר לטחון מקדונלד'ס וקוקה קולה ולשלם להם כסף. אני משתמשת בכסף שלי כדי לקנות בעלות חלקית על מקדונלד'ס וקוקה קולה, ומקבלת מהם כסף. אני לא מכריחה אף אחד. אלה כוחות השוק, בייבי.

מה יקרה אם כולם יהיו כמוני? זו שאלה אבסורדית, מכיוון שהיא היפותטית לחלוטין. זה כמו להגיד "אם כולם ילכו לעבוד בצ'קפוינט, לא יהיה מי שיכין לחם". אתה באמת רואה את ההמונים הולכים באופן עיוור אחרי בלוג זניח באינטרנט ומפסיקים לבזבז?

ויחד עם זאת, גם אם התרחיש הבדיוני שתיארת יתממש, אני חושבת שהמשק יסתגל בהדרגה. תהיה דפלציה קיצונית. מי שחסך כסף (כמוני) יחיה כמו מלך. מי שיידע להסתמך על כישוריו האישיים כדי לפתור בעיות, במקום להסתמך על "פיתרון" מן המוכן בקניון, ישגשג בסביבה כזו. מפעלים שמייצרים זבל זול מפלסטיק ייסגרו. הכמות תוחלף באיכות. הצמיחה תהיה אמיתית, לא מדומה. מקומות עבודה ייפתחו כי יהיה בהם צורך, לא כי מישהו חופר בור כדי שמישהו אחר יוכל למלא אותו בעפר ולקרוא לזה "עבודה".

מה שבטוח הוא שהתרחיש שאתה מתאר - של צמיחה בלתי פוסקת - הוא לא בן-קיימא. אנחנו הרבה אחרי שיא תפוקת הנפט. יום יבוא ולא יהיה לך אנרגיה זולה. ואז נראה מי יתפקד טוב יותר - אני או אתה.

(אגב, בהודעה קודמת שלך כתבת שלא פירטתי על ההשקעות שלי. 80% מהבלוג עוסק בהשקעות בשוק ההון, ומדבריך ניכר שאינך מבין בנושא מאומה. צא ולמד נערי)

דורינה אני למדתי להקשיב למה שאחרים אומרים ,ואני מציע לך ללמוד גם להקשיב לפני שאת נותנת תשובה

כולם פה בפורום יודעים כמה אני חוסך\מיתקמצן ,תלוי מי מסתכל

וכמה אני מקריב בשביל זה

אבל יש גבול מסוים ,שחציה שלו ניראת לי אישית לא שפויה ,ואני לא בדיוק אדם נורמטיבי

קחי לדוגמה את עניין המיקלחות הקרות ,למה לא במקום זה לעשות מנוי לאיזה קנטרי או חדר כושר

באיזה 200-250 שקל בחודש ,ולנצל את המקום למקלחות ,תיתפלאי אבל יש מספיק אנשים שעושים את זה

את לא צריכה דוד שמש ,לא טכנאי ,ואת יכולה להנות מהמקום לכושר כולל חוגים ולפגוש אנשים

בעניין כלכלה ,יקירתי הרבה מה"מבינים" הגדולים יתגלו כאדיוטים גמורים או נוכלים ,שיתפוצצו כל מיני דברים כלכלים

להזכיר לך שאחד מהבכירים הגדולים בארצות הברית יושב בכלא לנצח ,אחרי ששרף מיליארדים בפונזי ?

להזכיר לך פירמידות \ופונזי\והרצת מניות \ותיספורות\ונפילות עסקים ונדלן ?

בעניין מי ישרוד טוב יותר בקטסטרופה כלכלית -יקירתי ,לא יהיה לך כסף במצב כזה ,לפחות בהתחלה

כי לא יהיה לו ערך

רוצה יתרון ? תתחילי ללמוד לילחם ולצוד וללקט מזון במצב כזה

קמצנות קיצונית לא תיתן לך אף יתרון בחברה שיש בה אנרכיה

את לא תוכלי לשמור על הדברים שלך במצב כזה בלי לדעת לילחם וליתאגד עם קבוצה חזקה מספיק

מעבר לכך בגלל שאת לא עובדת בכלל ,את לא מיתמודדת באתגרים פיזים ונפשים שיש בעבודה

וזה חסרונות במצב אנרכיסטי ,ולא יתרונות

ולבסוף -עניין "המלכה" ,יש לך אפשרות לחיות מצוין בארצות כמו תאילנד ,במיוחד עם את לא חיבת כשר

אבל הסכום הזה בכלל בכלל לא קרוב לחי מלכה בישראל ,למרות שאת חולקת חלק מההוצאות עם בן זוג

כן כן כן -את חולקת הוצאות עם בן זוג ,זה לא רע בכלל ,לאפך ,אני היתי מת לבת זוג

לא צריך חשבון משותף לזה ולא חתונה ולא ילדים

אני לצערי המאוד מאוד גדול ,לחסוך חי עם האמא ,עם היתה לי בת זוג רצינית ,היתי בכיף פותח את הארנק ושם חצי מהכסף על שכירת דירה קטנה ולא מבוקשת

יש הבדל גדול בין לשלם בערך 4000 שקל הוצאות (כולל ארנונה \מים \וכו ) ,לאומת בערך 2000 שקל בחודש

אותו הדבר הוצאות רכב -שאין לי היום

דברים קבועים כמו ביטוח\טסט\תיקונים\וכו

בקיצור מלכה -את לא

ולא אני לא שונא אותך ,ולא מקלל אותך ,ולא חושב שאת תיהיה הגורם שירסק את הכלכלה העולמית או הארצית

אבל כן חושב שאת האפך הגמור ,מאנשים ששורפים כל שקל שיש להם וכל שקל שמצליחים להלוואות

זה קיצוני לצד אחד וזה קיצוני לצד השני

יש דרכים לחסוך ,לקנות חלק מהדברים יש שניה ולמכור אחרים ביד שניה

לצמצם בחלק מהוצאות

להשקיעה בדברים סולידים

וכו וכו וכו

אבל לעזאזל -ליתקלח במים קרים ? תעשי מנוי לקנטרי ,תיתקלחי שם

גם ככה יש לך מספיק זמן פנוי

וכל השטויות על ,זה שטויות ,כל עוד אין בעיה בדוד ,מים חמים מנקים כמו מים קרים

העור החיצוני זה דבר מת ,ואת לא שותה את המים ,הם לא חודרים בכלל את השיכבה המתה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כאלה שבשבילם זמן זה כסף, ויש כאלה שבשבילם להרוויח כסף זה זמן... זמן שהם היו יכולים להשקיע במשהו אחר.

אני אישית מבין את זה, ולא מבין מה הבעיה שלכם עם מישהי שבוחרת לנצל את זמנה לעשות מה שבא לה בחיים ולא בלהרוויח כסף כדי לקנות עוד ועוד דברים חומריים.

אני מסכים שזה לא נורמטיבי, לא משהו שבן אדם ממוצע היה עושה. אבל באמת חלק מכם מתנהגים בצורה פשוט מטורפת, כזו שנאה יוקדת רק על זה שהיא בוחרת לחיות את החיים בצורה חסכונית ולא לעבוד? האם זו קנאה נסתרת? או שזו תגובה לכך שנראה שהיא חושבת שהיא יותר טובה מכם בגלל שהיא יודעת לחיות בלי מותרויות? מי אמר שאתם חייבים לחיות ככה? זו כולה הדעה שלה, חוץ מזה שהיא אכן יותר טובה מכם בלחסוך, אז למה זה כל כך אכפת לכם, אני לא מבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נקרא "לחסוך". רציתי לכתוב שזה נקרא "להתכלב" (ביטוי שפופולרי בעיקר בטיולים של צעירים במזרח) אבל האמת היא שגם ה"התכלבות" הכי קיצונית שאני מכיר (בלי מזגן, בלי מים חמים וכו') לא מתקרבת לרמות הטירוף של המשוגעת הזאת. להכין לעצמה סבון מסודה לשתיה? אוי ואבוי. לאכול ב-300 שקל בחודש (10 שקל ביום) זאת רמת טירוף קיצונית בקטע מופרע לגמרי.

עם כל הכבוד הבחורה צריכה ללכת להסתכלות פסיכיאטרית, ברור לחלוטין שמשהו אצלה לא תקין.

לא רק בגלל שהיא חיה בצורה הרבה יותר גרועה מהומלס ברמות הכי מוזנחות, אלא גם וכנראה בעיקר - בגלל שהיא אשכרה חיה בסרט שהיא "חיה כמו מלכה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים לחלוטין. מדובר פה בחסכנות כפייתית של מצב מלחמה 1915 ולא בשימוש בדברים סטנדרטיים שחוסכים הרבה שעות הכנה ובקרת איכות מוצרים נצרכים.

כמו כן, אני דיי בטוח שמדובר בדבר שכבר יש לו אבחון פסיכולוגי ודרכי טיפול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל למה אתם מתנהגים כאילו קיומם של "משוגעים לדבר" זה משהו שחדש לכם? יש אנשים שמפחלצים חרקים, משקיעים בזה את מיטב זמנם, ומביאים את זה לרמת אמנות ממש. במקרה של דורינה (או מה שלא יהיה שמה האמיתי), מדובר ב, אמ, "חסכנות", שהגיעה לרמה של אמנות.

רוב האנשים מכירים בכך שכסף הוא אמצעי, לא מטרה. גם חסכונו אמור להיות אמצעי, ולא מטרה, וכך גם היכולת להרשות לעצמך לא לעבוד אמורה להיות אמצעי, לא מטרה. ברגע שאדם מוותר על לא מעט מהתענוגות הקטנים של החיים בשביל לחסוך עוד שקל או שניים, היוצרות מתהפכות בדיוק כמו במקרה ההפוך, בו אדם משקיע את כל-כולו בעבודה שהוא לא אוהב כדי להשיג כסף שאין לו זמן לבזבז על עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

vic07

כמו שאמרתי מיקודם ,לי אישית אין אף שניאה כלפיה

אני לא מכיר אותה ,לא ראיתי אותה ,לא שמעתי אותה

היא לא פגע בי באף דבר ,לא מאימת אלי בכלום ,ואני לא שונא נשים

אבל זה ניראה לך "אומנות בחיסכון " ? ובמיוחד שהבחורה לא עובדת ?

בו תיראה דוגמה איך לחיות אפילו בהרבה יותר זול

1-לילמוד איך לנצל שקים בטבע ,כולל הערים

היא יכולה לצוד יונים לדוגמה לבשר ,ולחפש פרות אכילים ,בבינינים פתוחים סתם זורק משהו ,או פרות שנופלים מחוץ לחומה של בתים פרטים

2-לגור באוהל בשטח ציבורי במקום דירה ,דברים יקרים היא יכולה לשמור בדירה של קרובים

3-מים לקחת מאיזה שפריצר ציבורי

ואתה יכול להמשיך בכיוון הזה ,אבל אתה יודע למה אנשים לא צדים פה יונים למאכל ?

כי הומלס יכול ללכת לבית תמחוי ,או לקבץ מספיק נדבות כל יום לאיזה 2 מנות פלאפל

יש לה זמן פנוי לכל העבודה הזאת שהיא עושה עצמה ? ,אז מה הבעיה לעבוד שעתים ביום לממן אוכל נורמלי ?

מה הבעיה במקום מקלחת קרה מנוי לקאנטרי וליתקלח שם ?

בקיצור שטויות ,שתגיד את האמת ,היא אוהבת אורך חיים מסוים ,וזה בסדר ,זאת זכותה

יש פה אולי כמה מגיבים קיצונים מידי לטעמי

אבל לא צריך לצפות שאנשים יתפעלו מימנה ויעודדו אותה ,יש לך הומלסים מובטלים בעולם שחיים גם מ 0 שקל בחודש -זה אומר שהם מלאכים ?

ועם לחלקם היה את החיסכון של הגברת הזאת ובכל זאת היו ממשיכים לחיות ככה ,גם זה צריך לעודד ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאכול ב-300 שקל בחודש (10 שקל ביום) זאת רמת טירוף קיצונית בקטע מופרע לגמרי.

.

יש מצב אתה מלווה לי 2.6 שקל?

אני אחזיר לך מהתקציב של מחר.

אני רוצה לקנות בירה , והיא עולה קצת יותר מהתקציב היומי.

היתרון שזה גם אוכל וגם שתייה , אז אני חוסך פה כסף.

אבל רגע , זכור לי שקראתי פעם שבירה משתנת , אז נראה לי שאני אוותר , כי השתמשתי כבר בכל התקציב היומי של מים בבוקר כשהכנתי יין באסלה....

לא נורא , תחושת העליונות שלי ממסטלת אותי מספיק להערב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כך חסכתי סכום בן 7 ספרות תוך מספר לא גדול של שנים. כך יכולתי להפסיק לעבוד 30 שנה לפני "גיל הפרישה".

אני לא מבין למה את מתגאה בזה שאת לא עובדת. את חיה בעולם מקביל שבו לא לעבוד זה איזשהו הישג?

אנשים צריכים לשאוף לעבוד במשהו שהם נהנים ממנו והוא מתגמל, מאשר לחיות על קצבה זעומה למשך כל חייהם.

@MiniMizer

"

ובדרך כלל מי שמשתכר יפה גם נהנה ממה שהוא עושה"

בדרך כלל ככל שמקום העבודה משלם לך יותר, כך אתה נעשה תלוי בו יותר. האיזון השקרי המכונה "איזון בית/עבודה" מוטה באופן חד לצד השמאלי של המשוואה. יכולתי להרחיב על ההשלכות הנפשיות והפיזיות של וורקוהוליזם קיצוני, אבל אתה נשמע כמו טיפוס יחסית נבון ביחס לסביבה זו ועל כן אתה מוזמן לגגל אודותיהן

כל אחד תלוי במי שמפרנס אותו. אני תלוי במקום העבודה שלי בדיוק כשם שאת תלויה באפיקים הפיננסיים שבהם הכסף שלך מושקע.

ואני מודה שאני אכן וורקהוליק - אני נהנה ממה שאני עושה, אני נהנה לראות את העבודה שלי נושאת פירות וכמובן שאני נהנה להיות מתוגמל על כך.

לכן, מכיוון שיש לי סיפוק מהעבודה שלי גם בפן המקצועי וגם בפן הכלכלי, אני לא רואה שום סיבה לשאוף למצב שבו אני מפסיק לעבוד. אני לא קם בבוקר והולך לעבודה כי חסר לי כסף, אני קם והולך לעבודה כי זה מעניין ומאתגר אותי.

אגב, ברמות השכר של ההייטק בישראל (עדיין) אפשר לצאת לפרישה מוקדמת גם בלי לחסוך על מים, שמפו או בשר. אני מכיר לא אדם אחד ולא שניים שבגיל 40 (כ-20 שנה לפני הפרישה הרשמית) החליטו שהם מיצו את הקריירה שלהם ופונים לעסוק בדברים אחרים לגמרי, שמכניסים הרבה פחות כסף (אם בכלל). אז במקום לחיות כמו כלב, אפשר ללכת ללמוד, זו גם אופציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינני יודעת איך החלטת שזהו הוני העצמי, אבל נזרום איתך.

הסכום הזה מושקע בנכסים מניבים וגדל באופן אקספוננציאלי (ע"ע ריבית דריבית). הסכום שאני מושכת מהתיק בכל שנה קטן מהסכום שבו הוא גדל. המשמעות היא שהתיק יספיק לי לנצח - עד יום מותי, מפני שמרווח הבטיחות כאמור גדול מספיק.

העובדה שאין לי דירה משלי לא משנה כל עוד יש לי מקום להניח בו את הראש. קניית דירה היא מהלך לא כלכלי בעליל שכובל חלק גדול מההון, מקשה על ייצור תשואה שוטפת (אלא אם משכירים חדר בדירה) וכופה הרבה מאוד התחייבויות (משכנתא, ביטוח משכנתא, ביטוח דירה, תיקונים, ארנונה ושאר מחלות). בנוסף הוא מקשה מאוד על מעבר ממקום למקום.

יש לי חסכונות באפיקים פטורים ממס רווחי הון (קרן השתלמות בניהול אישי).

יש לי כמה דברים להגיד לך, דורינה, בהנחה שאת קוראת את מה שכתוב פה מדי פעם:

1. אין לך ילדים, וגם אם תרצי - ברמת השכר שלך יהיה לך קשה עד בלתי אפשרי לכלכל אותם מבלי לשרוף חלק גדול מהחסכונות שלך. כמובן שתוכלי בשנים הראשונות לגדל אותם לבד, אבל זוהי עבודה לכל דבר, ובדרך כלל זו עבודה יותר קשה מלשבת במשרד ולקרוא אימיילים. תנסי לספר לעצמך סיפורים למה את לא רוצה ילדים, אבל עמוק בפנים את יודעת שזה ייאלץ אותך לשנות את "השקפת עולמך" ולהתגמש. אם תרצי ילדים, את תיהפכי ל"עבד" בדיוק כמו כולם.

2. מקלחות במים קרים? באמת? לא עדיף לעבוד יומיים בשבוע במקום לחיות כמו כלב?

3. מה קורה כשיש משבר בבורסה?

מה קרה להשקעות שלך ב-2008? או שאת יוצאת מנקודת הנחה שמהיום והלאה הבורסה רק עולה ועולה? :screwy:

4. את תוכלי להזדקן בכבוד? קיבלת הבטחה מהיושב במרומים שתישארי צעירה ובריאה לנצח? אני מאחל לך טובה, אבל לבנות על זה שקול להתאבדות. כיום את חיה על הקצה, קחי בחשבון שבגיל מבוגר יותר ייתווספו הוצאות נוספות שלא תוכלי לעמוד בהן (וגם אין לך ילדים שיוכלו לעזור).

5. קניית דירה אכן כובלת - קוראים לזה להתבגר - משהו שאת לא מעוניינת בו כנראה וזו זכותך. לגבי הארנונה וכל היתר, הרווחתי בזכות קניית הדירה עליית מחיר של 800 אלף ש"ח ב-6 שנים, ותשלומי משכנתא נמוכים יחסית לשכר הדירה שרק עולה ועולה. ועדיין - השוק נזיל, בניגוד אלייך אני לא בונה הרים וגבעות על מצב כלכלי שיכול להתהפך מהיום למחר.

יש דברים ששוים הרבה כסף ובריאות נפשית - בעלות על דירה היא אחת מהדברים האלה.

ואחרי שכתבתי לך לפחות חלק מהדברים שעולים לי בראש, גם אני מתכנן פרישה מוקדמת, המחשבה על לחיות בלי עבודה נשמעת לי כמו כיף גדול - אני עצלן לא פחות ממך מסתבר.

ההבדל העיקרי בינינו - קודם לפרישה אני דואג שתהיה לי דירה שלא אצטרך לשלם עליה בגיל מבוגר, ויהיו לי ילדים ומשפחה ותחושת הגשמה עצמית ושייכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרווחתי בזכות קניית הדירה עליית מחיר של 800 אלף ש"ח ב-6 שנים, ותשלומי משכנתא נמוכים יחסית לשכר הדירה שרק עולה ועולה. ועדיין - השוק נזיל, בניגוד אלייך אני לא בונה הרים וגבעות על מצב כלכלי שיכול להתהפך מהיום למחר.

יש דברים ששוים הרבה כסף ובריאות נפשית - בעלות על דירה היא אחת מהדברים האלה.

קנית דירה למגורים או להשקעה? אם למגורים - הרי שאין שום משמעות לעליית מחיר "על הנייר".

אבל ללא ספק האלמנט הפסיכולוגי של בעלות על דירה הוא לא משהו שאפשר לכמת בצורה פשוטה ע"י שקלול כספי נטו של ריביות, שכר דירה ותשלומי משכנתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...