3,873 ש"ח בחודש וחיה כמו מלכה – סיכום שנה - עמוד 11 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

3,873 ש"ח בחודש וחיה כמו מלכה – סיכום שנה

benor

Recommended Posts

היא כבר הודתה בפוסט אחר שהמשכורת שלה כשעבדה היתה הרבה מעל הממוצע, ושלאדם עם משכורת חציונית ייקח יותר מעשרים שנה כדי להגיע לסכום הדרוש:

http://www.hasolidit.com/איך-להפוך-למיליונר-עם-שכר-חציוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 253
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתם יודעים, יש הבדל מהותי בין איך שגברים ונשים רואים דברים.

כשגבר אומר אני חי כמו מלך!! הוא מתכוון לזה שיש לו כסף להשיג את כל מה שהוא רוצה.

כשאישה אומרת אני חיה כמו מלכה!! היא מתכוונת לכך שהיא משיגה כל מה שהיא רוצה מבלי להוציא שקל.

ותחשבו על זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים "נורמליים" עובדים רוב ימי חייהם, מצאת החמה ועד רדת החשיכה, וממשיכים כך 40 שנה, רק כדי שיוכלו לקנות זבל שהם לא צריכים, או שמסב להם לכל היותר אושר רגעי. זה הדבר ה"נורמלי" לעשות. אני לא עושה את זה, ומתויגת כאן כ"מטורפת" וכ"בלתי שפויה". מילא. בעיני, אתם המטורפים. אתם אלה שבוחרים לשעבד את רוב שנותיכם הבריאות והצעירות ביותר לאורות הפלורוסנט. אתם אלה שקונים דברים בכסף של אחרים, כדי להפיק מהם "אושר". אתם אלה שמכורים לאשראי צרכני כמו להרואין. אתם אלה שמבססים את כל חייהם על אנרגיה מתכלה, שתיגמר יום אחד. ואני המטורפת?! ... התייחסויות קונקרטיות: @ג'ונה אלי 1. לעולם לא ארצה ילדים. נקסט. 2. כתבתי בפירוט בבלוג למה אני מתקלחת במים קרים. נסה את זה פעם, נראה שלא יזיק לך, מפונק. 3. התיק שלי *עלה* ב-2008 בלמעלה מ-1%. החשיפה שלי לאג"ח ממשלתי ארוך ולזהב הצילה אותי בזמן שכל השאר קרס. התיק שלי (זהב-מניות-אג"ח ממשלתי ארוך-מזומן) ערוך להתמודד עם כל תרחיש מקרו כלכלי באשר הוא (אינפלציה-דפלציה-מיתון-צמיחה). 4. מדי חודש אני מוציאה 200 ש"ח על ביטוח פרטי, שיכסה קטסטרופות כמו מחלות קשות, תרופות מחוץ לסל והשתלות בחו"ל. מעבר לזה, אני מרשה לעצמי להניח שאני בכושר טוב משמעותית משלך, אוכלת בריא משמעותית משלך, ונושמת אוויר נקי משלך. 5. אתה שוכח שהדירה שלך היא לא שלך. קנית אותה בשותפות עם הבנק, ואתה *מחויב* להחזיר את ההלוואה כדי לסיים את השותפות הזו, כלומר, אתה *מחויב* להמשיך לעבוד, גם אם אתה לא רוצה. תזדרז חמוד, מחר מוצ"ש. :(

מצטער יקירתי, כנראה שנגעתי בנקודות רגישות אם עברת להתקפה אישית...

לגבי הטענות שהעלית, מדובר באסופת שטויות רצינית:

1. את לא רוצה ילדים, ואת הנורמלית? אפילו את חייבת להודות שמדובר כאן במשהו שחורג מהנורמות. את אומרת שאת לא רוצה ילדים, אבל כמו שכבר כתבתי לך, אם כן תרצי, תצטרכי לזרוק את כל העניין הזה של "לחיות כמו מלכה" לפח וללכת לעבוד. את צריכה לשאול את עצמך האם התאהבת בפוזה שלך יותר מדי כדי לוותר על הרבה מדי. עובדה שיש לך כלב - מנסיון - יש משותף לגידול בעל חיים ותינוקות. עובדים כמו עבדים בשבילם, אבל התמורה הנפשית יותר ממפצה על כך.

2. מקלחת במים קרים? המממ, לא תודה, אני אוותר, והסיבות לזה הן שכנראה אין לך כסף לחמם דוד...

3. התיק שלך "ערוך" להתמודד עם כל תרחיש? חחח, בולשיט אחד גדול. שיהיה לך לבריאות, אבל תפסיקי לנסות להפיל קוראים תמימים שלא מבינים כלום מהחיים שלהם.

4. ביטוח יקר לא יאפשר לך להזדקן בכבוד אם יקרה לך משהו, תשכחי מזה. כמובן שגם לא תהיה לך משפחה שתדאג לך, אבל זה כבר עניין אחר.

אויר נקי? אם את לא גרה בצפון, אין שום אויר נקי במרכז, תשכחי מזה, ובטח שלא אם את נוסעת על אופניים ושואפת לריאות את כל הג'יפה שבאויר.

בכושר יותר טוב? זה נכון. מצד שני אני יותר מסופק מהחיים ממך, חי בנוחות הרבה יותר ממך ובכל זאת בכושר לא רע ונראה צעיר ביותר מעשור מגילי.

5. לגבי הדירה, אם אני רוצה, אני יכול לסגור את המשכנתא היום, אבל מעדיף שלא כי חבל לי על קרן ההשתלמות. הטיעונים שלך חלשים כי בכל מקרה הרווח מעליית המחיר הוא עצום, את חייבת להודות.

לגבי האנרגיה המתכלית, אני מניח שאת מספיק חכמה כדי להבין שבמקרה כזה כל הכלכלה תקרוס ביחד עם הבורסה ואת תהיי בבוץ עם כולנו.

מה עוד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער יקירתי, כנראה שנגעתי בנקודות רגישות אם עברת להתקפה אישית...

לגבי הטענות שהעלית, מדובר באסופת שטויות רצינית:

1. את לא רוצה ילדים, ואת הנורמלית? אפילו את חייבת להודות שמדובר כאן במשהו שחורג מהנורמות. את אומרת שאת לא רוצה ילדים, אבל כמו שכבר כתבתי לך, אם כן תרצי, תצטרכי לזרוק את כל העניין הזה של "לחיות כמו מלכה" לפח וללכת לעבוד. את צריכה לשאול את עצמך האם התאהבת בפוזה שלך יותר מדי כדי לוותר על הרבה מדי. עובדה שיש לך כלב - מנסיון - יש משותף לגידול בעל חיים ותינוקות. עובדים כמו עבדים בשבילם, אבל התמורה הנפשית יותר ממפצה על כך.

2. מקלחת במים קרים? המממ, לא תודה, אני אוותר, והסיבות לזה הן שכנראה אין לך כסף לחמם דוד...

3. התיק שלך "ערוך" להתמודד עם כל תרחיש? חחח, בולשיט אחד גדול. שיהיה לך לבריאות, אבל תפסיקי לנסות להפיל קוראים תמימים שלא מבינים כלום מהחיים שלהם.

4. ביטוח יקר לא יאפשר לך להזדקן בכבוד אם יקרה לך משהו, תשכחי מזה. כמובן שגם לא תהיה לך משפחה שתדאג לך, אבל זה כבר עניין אחר.

אויר נקי? אם את לא גרה בצפון, אין שום אויר נקי במרכז, תשכחי מזה, ובטח שלא אם את נוסעת על אופניים ושואפת לריאות את כל הג'יפה שבאויר.

בכושר יותר טוב? זה נכון. מצד שני אני יותר מסופק מהחיים ממך, חי בנוחות הרבה יותר ממך ובכל זאת בכושר לא רע ונראה צעיר ביותר מעשור מגילי.

5. לגבי הדירה, אם אני רוצה, אני יכול לסגור את המשכנתא היום, אבל מעדיף שלא כי חבל לי על קרן ההשתלמות. הטיעונים שלך חלשים כי בכל מקרה הרווח מעליית המחיר הוא עצום, את חייבת להודות.

לגבי האנרגיה המתכלית, אני מניח שאת מספיק חכמה כדי להבין שבמקרה כזה כל הכלכלה תקרוס ביחד עם הבורסה ואת תהיי בבוץ עם כולנו.

מה עוד?

אין ספק ש"שטויות" הוא טיעון מנומק היטב -- היית זוכה בוודאי בציון גבוה מאוד ברטוריקה.

בכל זאת אנסה להתייחס לשלל ה"טיעונים" שלך.

1. לא, אני לא רוצה ילדים, וזה לחלוטין נורמלי. יתכן שאתה חי בעולם שבו כולם חייבים להביא ילדים - גם אם ההורים שלהם לא רוצים בהם. בעיני זה עוול נוראי. אני רוצה לחסוך את העוול הזה מעצמי, מהחברה, מהמדינה ומכדור הארץ. האנושות היא במידה רבה טפיל סרטני על כוכב הלכת הזה - ואני לא רוצה לתת יד לעניין. אני לא מרגישה שאני "מוותרת" על האימהות - אם כבר, אני מרגישה שבהפיכתי לאם אני מוותרת על החופש שלי. אתה מוזמן לקרוא פוסט שכתבתי בנושא (7 סיבות למה בחרתי לא להביא ילדים), ורק אז להתייחס לעניין.

2. לא חמוד. הסיבות לזה הן בריאותיות ופסיכולוגיות. גם לכך הקדשתי פוסט ייעודי בנושא. יום יבוא ולא יהיה לך מים חמים - מה תעשה אז, לא תתרחץ? לעניין "אין לך כסף לחמם..." וכו' - כאמור, אני מרשה לעצמי להניח שההון הפיננסי שלי (שלא לדבר על ההון האנושי והחברתי) משמעותית גבוה משלך. כך גם ההכנסה הפסיבית החודשית שלי. טיעונך אוין.

3. לתיק שלי יש היסטוריה של 42 שנות תשואה ריאלית שנתית ממוצעת (CAGR) של 4.7%. 25% מההון מושקע בזהב. 25% במניות. 25% באג"ח לטווח ארוך. 25% במזומן. כאשר נכס אחד יורד, השני עולה בערכו (נוכח הקורלציה השלילית בין הנכסים). התיק הזה מושתת על הפילוסופיה של הארי בראון. ניכר שידיעותיך בתחום שוק ההון מוגבלות - מציעה ומבקשת שתרחיב אותם לפני שתתייחס לנושא.

4. "אם יקרה לי משהו" אני לא זקוקה למשפחה שתטפל בי. יטפל בי מי שיקבל את הכסף שלי, נקודה. אם אחטוף סרטן סופני או אלצהיימר או משהו בסגנון - אעדיף לנסוע לשוויץ ולשתות כוס רעל מאשר "למות בשיבה טובה".

5. נהדר. רכז את כל הונך בין ארבע קירות וגג. זה לא שאנחנו חיים במקום נפיץ או שחלילה משהו איום עלול לקרות לבית שלך.

6. לא. במצב כזה המשק ייקלע לדפלציה איומה. אתה יודע מהי דפלציה? דפלציה היא מצב שמטיב עם אנשים שחסכו הרבה מאוד כסף. כמוני. בתרחיש שבו העולם יתנהל ללא נפט, אנשים שישגשגו הם אלה שלא תלויים בפתרונות קנויים לכל הבעיות שלהם. הם אלה שפיתחו כישורי חיים מגוונים - מהסוג שאתה, כפי הנראה, איבדת מזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דורינה יש לך כישורים באומנויות לחימה ,ונשק חם ,וידע באסטרטגיה ואת משתיכת לכנופיה ?

כי בעולם כזה -

בתרחיש שבו העולם יתנהל ללא נפט,

אלו הדברים שאת צריכה

לחלופין ,את יכולה לארוז ציוד ישרדות ,וללכת לגור עם שבט פרימיטיבי ,באפריקה או דרום אמריקה

עם את אוהבת קור ,אז גם יש מרחבים גדולים מאוד בקנדה ,שם את יכולה לגור הרחק מבני אדם ,אבל עם דובי גריזלי וחיות אחרות

לא ניראה לי שבעולם בלי אנרגיה זולה ,יטרחו לחפש אותך במקום שהמעלות שם יכולות לרדת למינוס 30 מעלות

אני כן מסכים איתך שלא חיבים ילדים ,וגם מסכים ב"ריקבון " על עניין שוויץ

לא כולם רוצים או מתאימים לגדל ילדים וזה בסדר

וחלק מהסיעודים סוחבים דיכאון גדול שנים עד המוות

אבל אני לא מסכים איתך שכסף יעזור לך בעולם בלי נפט ,למעשה לאנשים רעבים ,גם זהב לא יהיה משמעותי

המטבעות במצב כזה יתמוססו ,כולל יעלומים וזהב ,יהיו מאבקים בין כנופיות

אבל כמו שאמרתי זה לא יקרה בכלל איך שאת מתארת ,בעיה אנרגתית ,תיהיה באזורים ,ולא כל העולם ביחד ,נו טוב חוץ ממקרה של הכחדה עולמית

למעשה כבר היום יש מדינות מאוד עניות מוכות רעב ומחלות ואלימות ,ומדינות משגשגות

מאוד יכול להיות מצב שמדינות כאלו ואחרות יתעוששו ולאפך ,ראינו את זה הרבה בהיסטוריה

אבל עם לצורך הדיון תיכנס למצב כזה ,מי יתן לך בחזרה את ההשקעה ?

למעשה השילטון ינסה לאחז בחים במצב כזה ,ויחרים המון רכוש

אגח ממשלתי יתפורר ,זהב ילך לטובת המדינה

דירה לא קנית ,אז איך תשלמי שכירות ?

תיצתרכי לברוח לפני ,ולזה צריך ידע מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שהפוסט הזה איבד פרופורציות,יש הרבה מאוד דברים נכונים בבלוג שלה ולא כל אחד יכול להסתגל לאורח חיים שכזה.

כן זה באמת נראה לי מוזר להכין לבד בבית חומרי ניקוי,אבל הי! יש לה זמן אפילו לזה :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^דברים נכונים כמו גם דברים לא נכונים.

stone cold

אם שמת לב למה שכתבה, זה לא דווקא ילדים (עניין כלכלי)אלא מה טוב שהאנושות תכחד. בגישה כזאת ..לא מבין ..מדוע לא להתאבד מעכשיו.

יש גם קטעים לא רציניים. אם אחד מתקלח במים חמים.. מה בעיה שיתקלח במים קרים כשאין ברירה אחרת . בטח כשאין בררה -- כל אחד יסתדר עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים שונים,ראיית עולם שונה,יכולת הסתגלות שמשתנה מאדם אחד לאחר(אני רוסי אבל אני באמת סובל ממקלחת קרה ומקור באופן כללי וכשאין ברירה אני אמנם מתקלח במים קרים אבל בין רגע אני מתחיל לרעוד בצורה קיצונית ולשנות צבעים:facepalm:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוסי אבל אני באמת סובל ממקלחת קרה ומקור באופן כללי וכשאין ברירה אני אמנם מתקלח במים קרים אבל בין רגע אני מתחיל לרעוד בצורה קיצונית ולשנות צבעים:facepalm:

סבא של סבתא שלי(כך מספרים זה כמה דורות) היה חצוצרן במשמר הצאר ניקולאי.

הוא קם כל יום לפנות בוקר, יצא החוצה בקור איימים(בחורף מן הסתם), מילא את ריאותיו באוויר הקר, וחיצרץ השכמה לחיל המשמר.

הוא חי מעל מאה שנה.

אבל זה לא אומר שהרבה אנשים אחרים לא יחטפו מזה נמוניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שkarpazi0 אמר

ובנוסף ,הרבה ממקורות המים יזוהמו ,בדומה למקומות עוני בארצות דוגמת הודו

אנשים באופן טיבעי ,בארצות יחסית יבשות ,יצתופפו קרוב למקורות מים מתוקים

זה לא יהיה בעיתי בארצות מרובי משקעים ,כמו שוויץ או קנדה לדוגמה

אבל בארץ ? הכינרת תיזדהם מהר מאוד ,מים יאפכו למצרך היקר ביותר ברוב המזרח התיכון

אין טיסות אין משאיות אין משבות אין ספינות מיטען

כל האנושות תיצתרך לחזור מאות שנים אחורה ,בדרך הרוב ימותו

אלו שישרדו יתחילו להקים תרבויות בנוסח רומה העתיקה ,אבל זה יקח זמן

אולי רובים ונשק בסגנון כן ישארו ,כי זה לא צורך דלק ,אבל אופן ההכנה שלהם ושל הכדורים ,יחזור לעבודה ידנית קשה מאוד

מה שאומר ,רובים בעיקר למעמד גבוה ,בדומה לאבירים שהיו באנגליה ,עם השיריון היקר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...