3,873 ש"ח בחודש וחיה כמו מלכה – סיכום שנה - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

3,873 ש"ח בחודש וחיה כמו מלכה – סיכום שנה

benor

Recommended Posts

סליחה על הבורות, מה הקשר של חומצה פלואורוגופרתית לעניין? ויקיפדיה לא מדווחת על שום שימושים רפואיים (חשבתי על הוצאת כליה) או חניטתיים. לעומת זאת מספר שאם מוסיפים חומצה למים הטמפ' תעלה. אגב, בתור רוסי אתה אמור לדעת על הZAKALKA. :)

אופס, שוב שכחתי תג [סרקזם].

לא נורא, מילפורד מטפל בעניין.

בקרוב התג יתווסף לעורך ההודעות.

תודה על ההצעה, אנחנו נשקול אותה בכובד ראש.

http://hwzone.co.il/community/threads/540378-%D7%91%D7%A7%D7%A9%D7%94-%D7%9C%D7%A4%D7%95%D7%A0%D7%A7%D7%A6%D7%99%D7%94-%D7%A1%D7%A8%D7%A7%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%AA-%D7%91%D7%A2%D7%95%D7%A8%D7%9A-%D7%94%D7%94%D7%95%D7%93%D7%A2%D7%95%D7%AA

אממ.. ואני לא רוסי.

כבר כמה פעמים שאנשים בפורום חשבו שאני רוסי.

מעניין למה...

פעם עלתה לי המחשבה שאולי זה בגלל הדרך בה המוח שלי מנסח רעיון בכמה משפטים שונים באותו הזמן, והתוצאה היא שמה שנכתב הרבה פעמים יוצא שילוב טקסט מעורבב מקווי ניסוח מקבילים שאינם לגמרי תואמים תחבירית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 253
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
בלי קשר לזה שאתם שונאים את הבחורה, אם כולם יעשו ככה- לא בהכרח יחיו באותה רמת חיים כמו שלה, אלא יחיו לפי ההכנסה שלהם- יהיה פה להרבה אנשים יותר טוב.

1-אני לא שונא את הבחורה ,אני בעצמי מאוד קמצן\חסכן תלוי מי בודק

אבל גם לזה יש גבול ,ובשלב מסוים זה ניראה לי חצית קוו השפוי ,ולי ניראה שהיא עברה אותו

להמון אנשים כולל אני יש שריטות ,אבל פה זה ניראה לי הרבה הרבה מעבר

2-עם כולנו ניפעל כמוה ,הכלכלה הקימת פשוט תיכחד ,ותגיד בי בי לכסף שרשום שיש לך בבנק

למעשה לשרוד מצב כזה בלי אנרכיה ,הצבא יצתרך להקים דיקטטורה לפחות זמנית

להכריח אנשים לעבוד ,ולהתחיל בשיקום כלכלי

עצוב אבל זה המצב בישראל היום ,והרבה מדינות אחרות

המון אנשים ועסקים חיים על הלוואות ,עובדים לשלם הלוואות +ריבית ,ככה הבנקים מרוויחים ומשלמים לעובדים ונותנים עוד הלוואות

הגלגל הזה חיב ליסתובב כדי לא ליפול

נעצר =הכלכלה מתה ,ובגלל שהיום הכסף לא צמוד למשהו כמו זהב ,לא יהיה לבנקים אפילו קרוב לסכום להחזיר לבעלי החסכונות

ככה שזה יכול לעזור לאנשים לחסוך ,רק עם אין יותר מידי אנשים שעושים את זה

הבעיה שאנשים מיתקמצנים ,המדינה גם ככה מעלה מיסים ומקצצת בשרותים לאזרח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין לא הבנת את כוונתי.

אני לא אומר שכולם צריכים לחיות כמו הבחורה המדוברת.

אבל!

אם כולם יחיו לפי הכנסותיהם- יהיה פה הרבה יותר טוב להמון אנשים.

אין לך כסף לקנות אוטו חדש?

אל תקנה.

גם לא בתשלומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין לא הבנת את כוונתי.

אני לא אומר שכולם צריכים לחיות כמו הבחורה המדוברת.

אבל!

אם כולם יחיו לפי הכנסותיהם- יהיה פה הרבה יותר טוב להמון אנשים.

אין לך כסף לקנות אוטו חדש?

אל תקנה.

גם לא בתשלומים.

אבל כמו שהסברתי לך ,הכלכלה היום בישראל ,ובהרבה מדינות אחרות ,פשוט תיתרסק במצב כזה

מה אתה רוצה אנרכיה ? שנחזור למצב שאתה נותן למישהו בשר והוא נותן לך בתמורה חלב ?

אני מבין לגמרי את המחשבה שלך ,אני בעצמי לא חי בחוב ,אבל בלי אנשים ועסקים בחובות ,פשוט לא יהיו בנקים

בנוסף הצרכה תרד מאוד ,וזה אומר המון המון מובטלים

מה תעשה כמובטל ,שהחיסכון שלו יתפוגג כי הבנק לא קים יותר ?

תתחיל לחשוב במונחים של למצוא אוכל ומים ומקום לינה נכון ? כמוך גם מיליוני אחרים =אנרכיה

עד שיקום גוף מספיק חזק ליצור דיקטטורה

זה פשוט לא יעבוד היום ,לא יהיו פנסיות ,לא המון שרותים ממשלתים ,לא יהיה אפשר בכלל לשמור כסף ורכוש במקום מאובטח

אנשים יתאגדו לכנופיות בהתחלה

הבחורה הזאת יכולה לחיות ככה ,כי הרבה אחרים בחוב

הרבה אחרים חיבים לעבוד וליצר ולמכור ,וזה בשביל שהבחורה הזאת תוכל למשוך מהבנק את הכספים שלה

ותוכל ללכת לסופר לקנות אוכל

או להפעיל ברז בדירה שלה ויצא משם אותם מים קרים

עם כולם יחיו ככה ,איך תשלם לצבא שישמור אליך ?

או למשטרה

או לשרותי

ולעובדי הביוב והזבל וכו וכו וכו

לא סתם יש מס הכנסה ומעם ואגרה ובלו ועוד גזיליון מיסים אחרים

נגיד מצב אדם בלי מכונית כמוני -לא משלם על דלק ,והדלק זה אומר מס הכנסה של התחנת דלק עצמה

ובלו ,ןלא זוכר עם יש מעם או לא

לא משלם על ביטוח ,שחלק זה גם מס למדינה

לא טסט ,עוד מס

וכו וכו

נגיד מחר מי שלא חיב מכונית אבל מחזיק אחת עובר לאופנים ,אתה יודע איזה הפסד עצום יהיה למדינה מדבר כזה ?

והמערך הציבורי לא עובד בחינם ,הם רוצים תמורה לעבודה

הכסף יהיה צריך להגיע מאיזה מקום

אז יעשו איזה מס ענק על אופנים ,סתם דוגמה מוגזמת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@stonecold

מה שאתה מפספס הוא שהבלוג שלי הוא לא מיסיונרי. אני לא מעודדת כל אחד לחיות ככה. למען האמת, i could care less באשר להחלטות שתבחר. רוצה להשתעבד לעבודה כדי לממן את הבזבוזים והחובות שלך? אתה מוזמן.

אני בחרתי אחרת.

אני לא "מנצלת" אף אחד כפי שאתה רומז בדבריך. אני לא חיה על קצבאות המדינה, לא פושטת יד בצמתים ולא מקבלת כסף מהביטוח הלאומי.

אני חיה מהכנסה פסיבית. מהכסף שלי. כסף שאחרים מבזבזים על שטויות - אני חוסכת, משקיעה וצוברת ריבית דריבית. במקביל, צמצמתי באופן דרמטי את ההוצאות שלי. למדתי להבחין בין צרכים (אוכל, קורת גג) לרצונות (רכב, , דירת 5 חדרים במודיעין עם משכנתא פסיכית).

כך חסכתי סכום בן 7 ספרות תוך מספר לא גדול של שנים. כך יכולתי להפסיק לעבוד 30 שנה לפני "גיל הפרישה".

במובן מסוים, יש כאן משחק סכום אפס. אתה בוחר לטחון מקדונלד'ס וקוקה קולה ולשלם להם כסף. אני משתמשת בכסף שלי כדי לקנות בעלות חלקית על מקדונלד'ס וקוקה קולה, ומקבלת מהם כסף. אני לא מכריחה אף אחד. אלה כוחות השוק, בייבי.

מה יקרה אם כולם יהיו כמוני? זו שאלה אבסורדית, מכיוון שהיא היפותטית לחלוטין. זה כמו להגיד "אם כולם ילכו לעבוד בצ'קפוינט, לא יהיה מי שיכין לחם". אתה באמת רואה את ההמונים הולכים באופן עיוור אחרי בלוג זניח באינטרנט ומפסיקים לבזבז?

ויחד עם זאת, גם אם התרחיש הבדיוני שתיארת יתממש, אני חושבת שהמשק יסתגל בהדרגה. תהיה דפלציה קיצונית. מי שחסך כסף (כמוני) יחיה כמו מלך. מי שיידע להסתמך על כישוריו האישיים כדי לפתור בעיות, במקום להסתמך על "פיתרון" מן המוכן בקניון, ישגשג בסביבה כזו. מפעלים שמייצרים זבל זול מפלסטיק ייסגרו. הכמות תוחלף באיכות. הצמיחה תהיה אמיתית, לא מדומה. מקומות עבודה ייפתחו כי יהיה בהם צורך, לא כי מישהו חופר בור כדי שמישהו אחר יוכל למלא אותו בעפר ולקרוא לזה "עבודה".

מה שבטוח הוא שהתרחיש שאתה מתאר - של צמיחה בלתי פוסקת - הוא לא בן-קיימא. אנחנו הרבה אחרי שיא תפוקת הנפט. יום יבוא ולא יהיה לך אנרגיה זולה. ואז נראה מי יתפקד טוב יותר - אני או אתה.

(אגב, בהודעה קודמת שלך כתבת שלא פירטתי על ההשקעות שלי. 80% מהבלוג עוסק בהשקעות בשוק ההון, ומדבריך ניכר שאינך מבין בנושא מאומה. צא ולמד נערי)

@AICHEMY

הדבר החולני באמת הוא אנשים שבוחרים מיוזמתם למכור את השנים היפות ביותר בחייהם תמורת כסף, רק כדי שיוכלו לפרוש בגיל 67 ולמות כשהם חולים וחלשים זמן קצר לאחר מכן. אנשים שחיים ממשכורת למשכורת, חוסכים 0% מהכנסתם, וכל גורלם הכלכלי נתון לשיקולו הבלעדי של הבוס שלהם. אנשים שחיים ברמת חיים גבוהה פי כמה ממה שהם יכולים להרשות לעצמם, שמשעבדים את עצמם להלוואות משכנתא, רכב, אשראי ואוברדראפט, ומחשקים את עצמם ל-10 שעות בעבודה + נסיעות, 8 שעות שינה, ו-6 שעות בקריסה חסרת מהות מול הטלוויזיה בכל ערב. כך, ארבעים שנה ברצף.

אז האם אני חולנית? אולי. אבל אם המשמעות של אי הבאת ילדים לעולם היא למנוע מהם לשהות במחצית עבדים עיוורים כדוגמתך - הרי שמדובר בהחלטה נבונה.

@MiniMizer

"

ובדרך כלל מי שמשתכר יפה גם נהנה ממה שהוא עושה"

בדרך כלל ככל שמקום העבודה משלם לך יותר, כך אתה נעשה תלוי בו יותר. האיזון השקרי המכונה "איזון בית/עבודה" מוטה באופן חד לצד השמאלי של המשוואה. יכולתי להרחיב על ההשלכות הנפשיות והפיזיות של וורקוהוליזם קיצוני, אבל אתה נשמע כמו טיפוס יחסית נבון ביחס לסביבה זו ועל כן אתה מוזמן לגגל אודותיהן

@Quantum

אני לא אובססיבית לחיסכון. אני אובססיבית לחופש.

אני לא צריכה כסף כדי לקנות דברים. הכסף משמש אותי כדי שיהיה לי זמן - מה שלרוב האנשים הלכודים במרוץ העכברים פשוט אין.

בזמן הזה אני משתמשת כדי ללמוד דברים חדשים, כמו להכין דברים כדי שלא אצטרך לקנות אותם, למקרה שבו יום אחד (ע"ע בעידן שאחרי שיא תפוקת הנפט) כבר לא ניתן יהיה לקנות אותם בחנות.

כישורי חיים הם ההון האמיתי שלנו, לא השטרות בארנק.

@DJELECTRIC

נראה שאתה מבולבל מעט.

רמת חיים =! איכות חיים.

רמת חיים היא מדד סטטיסטי שמנסה למדוד "קידמה" ו"אושר" במונחים של הוצאות. אה, יש לה 2 טלוויזיות ודירה 5 חדרים? היא חיה ברמת חיים גבוהה! אין לה בכלל? היא חיה ברמת חיים נמוכה!

איכות חיים, לעומת זאת, לא ניתנת לכימות סטטיסטי. לי יש איכות חיים מצוינת יחסית לאישה בת 34 - אין לי שעון מעורר, יש לי מספר אינסופי של ימי חופש, אני עושה כל מה שאני רוצה (בגבולות הסביר), אני מחליטה לבדי על הזמן שלי ואין לי אף בוס או לקוחות שאני צריכה לרצות. נסה למדוד את זה, חמודי, ואם הנ"ל לא חדר את גולגלתך העבה, חפש בגוגל על "הדייג המקסיקני".

נ.ב - תמהני איך אתה מוציא 1500 שקל על בחודש. יואיל אדוני ויקצץ מעט בפטריות כמהין, הערך התזונתי שלהן די ירוד.

@idanmal

מבין שלל המגיבים העילגים והאינפנטילים בשרשור הזה - אתה כנראה הנחות מכולם, אבל נראה שסף הסינון/מודרציה הוא כזה שמתיר את נוכחותך כאן.

לשאלותיך - אני מבשלת המון. פירטתי בבלוג מדוע לא בחרתי להביא ילדים- השיקול הכלכלי כלל לא קשור לזה. ביחס לעובדה שאני חולקת חלק מהוצאותיי עם בן זוגי - ובכן, אני לא תלויה בו. החשבונות שלנו נפרדים, ויש לי הרבה, הרבה יותר כסף מלו.

@idoG

בהתייחס לנקודות שהעלת בהודעה הראשונה בשרשור:

* יש לי קרן לשעת חירום שמספיקה לי ללמעלה מ-450 חודשי מחייה ואף יותר. בנוסף, אני משלמת על ביטוח רפואי פרטי + ביטוח סיעודי לתרחיש קיצון מסוג זה.

* אמת, לא כולם יכולים לחיות כך. יש אנשים שמתקשים להבחין בין מחיר לערך, בין צורך לרצון, בין איכות לכמות ובין רמת חיים לאיכות חיים. אני לא כופה על אף אחד לחיות כמוני - אני פשוט כותבת על עצמי.

* יכולים גם יכולים. חיים בשותפות, בדירות קטנות יותר, באזורים זולים יותר וכו'. 1400 שקל זה לא גג.

* בילויים - אני טיפוס יחסית מופנם. אני לא מרגישה צורך לשלם לאחרים כדי להנות מחוויה סינתטית כמו הופעה או משהו כזה. אני לא מרגישה צורך לשלם למישהו תמורת הזכות לשבת על כיסא בחלל צפוף ולהיפגש עם חברים. אולי יש לזה קשר שאני שונאת אלכוהול/סיגריות/סמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב , אז הערכה הראשונית שלי הייתה שגויה , את רק בת 34 , וזה לא לטובתך.

זה אומר שיש לך עוד בסביבות 50 שנה לחיות , ו1.5 מיליון שחסכת לא יספיקו , בטח כשאין לך דירה משלך.

דרך אגב , יש לך קרן פנסיה חוץ מהכסף הזה?

מעניין אותי לדעת במה עבדת בשביל לחסוך סכום כזה ביחסית לא הרבה שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב , אז הערכה הראשונית שלי הייתה שגויה , את רק בת 34 , וזה לא לטובתך.

זה אומר שיש לך עוד בסביבות 50 שנה לחיות , ו1.5 מיליון שחסכת לא יספיקו , בטח כשאין לך דירה משלך.

דרך אגב , יש לך קרן פנסיה חוץ מהכסף הזה?

מעניין אותי לדעת במה עבדת בשביל לחסוך סכום כזה ביחסית לא הרבה שנים.

אינני יודעת איך החלטת שזהו הוני העצמי, אבל נזרום איתך.

הסכום הזה מושקע בנכסים מניבים וגדל באופן אקספוננציאלי (ע"ע ריבית דריבית). הסכום שאני מושכת מהתיק בכל שנה קטן מהסכום שבו הוא גדל. המשמעות היא שהתיק יספיק לי לנצח - עד יום מותי, מפני שמרווח הבטיחות כאמור גדול מספיק.

העובדה שאין לי דירה משלי לא משנה כל עוד יש לי מקום להניח בו את הראש. קניית דירה היא מהלך לא כלכלי בעליל שכובל חלק גדול מההון, מקשה על ייצור תשואה שוטפת (אלא אם משכירים חדר בדירה) וכופה הרבה מאוד התחייבויות (משכנתא, ביטוח משכנתא, ביטוח דירה, תיקונים, ארנונה ושאר מחלות). בנוסף הוא מקשה מאוד על מעבר ממקום למקום.

יש לי חסכונות באפיקים פטורים ממס רווחי הון (קרן השתלמות בניהול אישי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופס, שוב שכחתי תג [סרקזם].

לא נורא, מילפורד מטפל בעניין.

בקרוב התג יתווסף לעורך ההודעות.

http://hwzone.co.il/community/threads/540378-%D7%91%D7%A7%D7%A9%D7%94-%D7%9C%D7%A4%D7%95%D7%A0%D7%A7%D7%A6%D7%99%D7%94-%D7%A1%D7%A8%D7%A7%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%AA-%D7%91%D7%A2%D7%95%D7%A8%D7%9A-%D7%94%D7%94%D7%95%D7%93%D7%A2%D7%95%D7%AA

אממ.. ואני לא רוסי.

כבר כמה פעמים שאנשים בפורום חשבו שאני רוסי.

מעניין למה...

פעם עלתה לי המחשבה שאולי זה בגלל הדרך בה המוח שלי מנסח רעיון בכמה משפטים שונים באותו הזמן, והתוצאה היא שמה שנכתב הרבה פעמים יוצא שילוב טקסט מעורבב מקווי ניסוח מקבילים שאינם לגמרי תואמים תחבירית.

לא רוסי?!?! :shocked:

שברת לי את הקונספציה. 8 שנים אני בפורום (הגם כנוסע סמוי) ויכולתי להישבע ברוסיותך.

עכשיו כשאני חושב על זה יש סיכוי טוב שהניק שלך מעורר השאה כי ART TATUM נשמע מאוד קרוב לארטיום ולתת מודע לא אכפת שמדובר בכושי אמריקאי ולא סלאבי מזרח אירופאי. P:

ואת הסרקזם כמובן קלטתי רק הנחתי שגם החומצה קשורה איכשהו לעניין הטמפרטורה וישנו פריט מידע נסתר ממני.

בוודאי שלא חייב להיות שום קשר.:D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רוסי?!?! :shocked:

שברת לי את הקונספציה. 8 שנים אני בפורום (הגם כנוסע סמוי) ויכולתי להישבע ברוסיותך.

עכשיו כשאני חושב על זה יש סיכוי טוב שהניק שלך מעורר השאה כי ART TATUM נשמע מאוד קרוב לארטיום ולתת מודע לא אכפת שמדובר בכושי אמריקאי ולא סלאבי מזרח אירופאי. P:

+1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינני יודעת איך החלטת שזהו הוני העצמי, אבל נזרום איתך.

הסכום הזה מושקע בנכסים מניבים וגדל באופן אקספוננציאלי (ע"ע ריבית דריבית). הסכום שאני מושכת מהתיק בכל שנה קטן מהסכום שבו הוא גדל. המשמעות היא שהתיק יספיק לי לנצח - עד יום מותי, מפני שמרווח הבטיחות כאמור גדול מספיק.

העובדה שאין לי דירה משלי לא משנה כל עוד יש לי מקום להניח בו את הראש. קניית דירה היא מהלך לא כלכלי בעליל שכובל חלק גדול מההון, מקשה על ייצור תשואה שוטפת (אלא אם משכירים חדר בדירה) וכופה הרבה מאוד התחייבויות (משכנתא, ביטוח משכנתא, ביטוח דירה, תיקונים, ארנונה ושאר מחלות). בנוסף הוא מקשה מאוד על מעבר ממקום למקום.

יש לי חסכונות באפיקים פטורים ממס רווחי הון (קרן השתלמות בניהול אישי).

בוא נהיה אמיתיים. מרבית קוני הדירות ,הדירה לא שלהם. מספיק כמה חודשיים ללא החזר משכנתא -והופה איפה "העוגה" .

ארנונה משלמים גם ששוכרים דירה.כך שזה לא יחודי לקנייה. לדעתי ,הרבה אנשים לא יכולים לחיות כמו שאת חייה... אך יפה שאת יודעת להשקיע את כספך. אני שחוסך די הרבה ..אך באמת עצל בכל הקשור להשקעות. אולי בזה את תעוררי בי משהו .אין ספק שאני עבד לעבודתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@stonecold

מה שאתה מפספס הוא שהבלוג שלי הוא לא מיסיונרי. אני לא מעודדת כל אחד לחיות ככה. למען האמת, i could care less באשר להחלטות שתבחר. רוצה להשתעבד לעבודה כדי לממן את הבזבוזים והחובות שלך? אתה מוזמן.

אוי לא.

היא מצאה אותנו!!

:lol:

לדורינה:

הכלכלה חולה.

הדוגמה שאת נותנת היא סימפטום של המחלה, לא התרופה.

להחליף מחלה אחת במחלה אחרת.

סלחי לי אם אני לא מתלהב מהרעיון.

לבחור בין להשתתף ולהיות מנוצל, ובין לא להשתתף ולהיות מדוכא.

חיה כמו מלכה? מלכה של מה?

למלכה אמור להיות שפע.

דאגותיה אמורות להיות מה לעשות, לא מה לא לעשות.

היא אמורה להיות מורמת מעל בעיותם של איכרים.

לכל היותר את חיה כמו חקלאי עני, העובד קשה ודואג לעתיד החווה כדי שיום אחד יוכל לקנות מהאדון את החלקה הקטנה.

לא שיש לי משהו נגד חקלאים עבודה קשה ודאגות, אבל כתר קוצים לא הופך אותך למלכה, גם לא למשיח הדת הנוצרית המגיש גם את הלחי השניה.

אני גם לא אוהב את השימוש שעושים עשירים מנותקים מדושני עונג באשליה הקטנה שלך כדי לקבור את זעקות המציאות השלילית שקיימת בארץ.

לא שיש לי משהו נגד אשליות, אני דווקא מאוד אוהב דון קישוטים והוזי דעות, רק כשהאשליות עושות נזקים לאחרים הן מציקות לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...