שאלה בנוגע למסילות 12V - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בנוגע למסילות 12V

omer672

Recommended Posts

תיקון: זה הספק: http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00001011

השאלה שלי זה האם הוא יחזיק 7970 אם אני אשתמש בשתי המסילות 12V שלו. ואם כן האם החיבורים המודולריים משתמשים במסילה השניה? איך אני יודע אילו חיבורים יושבים על איזה מסילה. ויש עוד בעיה, הכרטיס צריך שני חיבורי 8 פין, ולספק יש 2 חיבורי 6 פין. יש לי מתאמים ממולקס ל 8 פין, איך אני אמור לחבר את זה? מה יושב על איזו מסילה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי בונה על הספק הזה שיחזיק כזה כרטיס זללן.

19A זה מאוד מעט לכל מסילה.

יש לך שם שני מסילות, על אחת רשום 12+ V1 ועל השניה 12+ V2, בכניסות אמור להיות רשום לך V1 או V2, לדעתי כמות האמפרים ממש לא מספיקה כדי להחזיק כזה כרטיס ונמוכה לספק של 550W.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר, רשום שה TDP הוא 250W שתי מסילות 19A אמורות לספק 456W. אמור להיות מספיק והותר לא? ולא רשום על הכניסות, האם יש דרך אחרת שאני יכול לבדוק (מבלי לפתוח את הספק)?

אמורות אבל זה בפיק, מה שאומר שהוא לא יגיע לזה יציב לאורך זמן מתמשך.

הספק הוא ספק למערכות מחשב בסיסיות ולא הייתי שם עליו את אחד הכרטיסים הכי זללנים בשוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזרם הכללי מ 2 מסילות לא בדיוק מסתכם - ברוב הספקים יש הגבלה על "2 המסילות ביחד" שהיא נמוכה יותר, גם אם לא תמיד כותבים את זה

ברוב הספקים (לא בכולם) PCIE = מסילה, כל היתר = מסילה אחרת. אין כלל קבוע של איזה מהם מסילה #1 ואיזה #2

כמה PCIE יש לך מהספק ? (בסך הכול - גם כאלה שניתן לנתק)

הכרטיס מסך מצפה לזה שהוא יוכל לקחת 6A נקי בכניסת PCIE 6PIN ו 12A בכניסת PCIE 8PIN. ב 6PIN המתח מגיע ב 3 חוטים והאדמה ב 3, ב 8PIN המתח מגיע ב 3 חוטים והאדמה ב 5. במקרה של ה 8PIN ה 3 פינים של המתח מועמסים עד הסוף, 12A דרך 3 פינים שמיועדים ל 4A בדיוק כל אחד, כלומר הכול חייב להיות מושלם כדיי שהם יוכלו לעמוד בזרם כזה ושהזרם יתחלק בצורה שווה

עכשו, האם אתה יכול למשוך את זה ממולקס ?

הגבלה 1 : בתנאים טובים מולקס יכול להתמודד אם משהוא כמו 3A מקס' (לפי המפרטים של התקע הוא מיועד ל 11A, אבל בהצלחה אם זה על מולקסים ממוצעים שיש במחשבים....) - מעל זה הוא יכול להתחמם. מ 2 ביחד אתה יכול לקחת 3+3A = בדיוק מה שעובר ב PCIE 6PIN

הגבלה 2 : תחשוב על 2 כבישים מקבילים מנקודה לנקודה והרבה רכבים שנוסעים באותו כיוון. אם הם באורך שונה, ב 1 מהכבישים יש צומת נוסף וכן הלאה תהיה כמות שונה של רכבים ב 2 הכבישים, אם תיכננת את שתיהם בצורה גבולית בדיוק לכמות הרכבים ייצא ש 1 יהיה בעומס יתר ו 2 קצת ריק. כך גם כאן. אתה מחבר 12V במקביל מ 2 מולקסים, בתנאים מושלמים הזרם יתחלק ביניהם בצורה שווה. הבדל באורך חוטים, איכות מגע שונה במולקסים (איכות מגע הוא בעיה במולקסים - אתה מכיר כבר שקורה שהמולקסים נתקעים, לא רוצים להתחבר ביחד ודברים כאלה)... הבדל קטן שלא תמיד בשליטתך, ובאחד מהמולקסים יעבור זרם גבוה יותר והוא יתחמם. לכן צריך לקחת מקדם ביטחון נוסף ולרדת קצת בזרם המקס' גם בהשוואה לחיבור 6PIN מלא

הגבלה 3 : כל פין ב PCIE יכול להעביר עד 4A. נניח שיש לנו מתאם מ 2 מולקסים ל PCIE 6PIN. כל מולקס מביא חוט 1 של 12V. איך לחבר ? ברוב המתאמים 2 החוטים מהמולקסים מתחברים ל 2 פינים ב PCIE. חיבור PCIE כזה שמקבל 2 חוטים במקום 3 יכול להעביר מקס' תיאורטי 8A = 96W. יש כמה שבהם מפצלים את 1 מהמולקסים ל 2 חוטים כדיי לחבר 3 חוטם ל PCIE, זה לא בדיוק פותר את הבעיה. גם אם נתעלם מהמולקס והמגבלות שלו לגמרי, ה PCIE לבד מגביל כאן ל 8A ולא ל 12A שיש בחיבור 8PIN

מסקנות : מתאם מ 2 מולקסים ל 6PIN חלש יותר מחיבור אמיתי מהספק של 6PIN (גם כשהוא מחובר נכון - מ 2 צמות שונות, באותו אורך חוטים וכו) הוא יכול להחזיק בצורה יציבה מקס' כרטיס מסך בינוני של 6PIN (משהוא אם TDP באיזור ה 80-100W) (המתאם שלוקח מולקס 1 חלש יותר בהתאמה ויכול להחזיק רק כרטיסים קלים). כרטיס מסך "כבד" של 6PIN כבר יכול להיות בעיה (החיבור יכול להתחמם), וכרטיס מסך של 8PIN בכלל לוקח זרם כפול מזה של ה 6PIN.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזרם הכללי מ 2 מסילות לא בדיוק מסתכם - ברוב הספקים יש הגבלה על "2 המסילות ביחד" שהיא נמוכה יותר, גם אם לא תמיד כותבים את זה

זאת אומרת שלמרות שהם מצהירים על 38A שתי המסילות יחד יספקו באיזור ה-30A.

2x12x19=456W, אם נלך לפי הערכה של 30A אז 2x12x15=360W מה שלא מספיק בכלל לכרטיס הזה בשעת מאמץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיס מסך הזה כמעט נכנס במסילה אחת. עוד קצת הוא יכול למשוך מהסלוט בלוח

הבעיה שעוצרת הכול (ככה נראה לי) היא מכיוון אחר : אם אין לו 2 יציאות PCIE מהספק איך הוא יחבר בכלל את ה PCIE השני של הכרטיס מסך ? מתאמי מולקסים יישרפו בזרם כזה, וגם אם יש לו יציאות של 6PIN יש סיבה למה הכרטיס מסך צריך 8PIN.... הוא לוקח יותר מידי בשביל 6PIN

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת אומרת שלמרות שהם מצהירים על 38A שתי המסילות יחד יספקו באיזור ה-30A.

2x12x19=456W, אם נלך לפי הערכה של 30A אז 2x12x15=360W מה שלא מספיק בכלל לכרטיס הזה בשעת מאמץ.

אתה בטוח?

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-7970-ghz-edition-review-benchmark,3232-18.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Qttp כן אני בטוח ואסביר למה:

ערכתי בעבר סדרת בדיקות, תקרא את סעיפים 7 ו-8:

http://hwzone.co.il/community/threads/522805-סדרת-בדיקות-שעשיתי-עם-מד-צריכת-חשמל-למערכת-שלי-כנסו?highlight=סדרת+בדיקות+idanmal

עם הרעב בא גם התאבון, אני כמעט לא מכיר מישהו שלא ניסה OC סולידי על הכרטיס הזה.

חוץ מזה שים לב שדובר בגרפים שהבאת על ממוצע לעומס מלא ולא בפיק, מה אם הבחור יעשה גם OC למערכת? הוא הרי לא כתב מה שאר המערכת, אם מותאמת ל-OC ואם יבצע.

הוא תיקן וערך את דגם הספק.

מחיפוש באינטרנט על הדגם הקודם היה רשום שתי מסילות שכל אחת 19A.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם המספרים המוצהרים על הספק אמורים לשקף ממוצעים ולא פיקים. בפיק הוא צריך להיות מסוגל לתת יותר.

העניין הוא שמדובר בספק של והם יצרן ספקים בינוני משהו, כך שלא הייתי סומך עליהם יותר מידי וכמו שנאמר, לא הייתי קונה אותו בכל מקרה. :nixweiss:

מצד שני, גם לא הייתי קונה 7970 ואת דעתי על אנשים שקונים אנשים כאלה אתה מכיר. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם המספרים המוצהרים על הספק אמורים לשקף ממוצעים ולא פיקים. בפיק הוא צריך להיות מסוגל לתת יותר.

העניין הוא שמדובר בספק של והם יצרן ספקים בינוני משהו, כך שלא הייתי סומך עליהם יותר מידי וכמו שנאמר, לא הייתי קונה אותו בכל מקרה. :nixweiss:

מצד שני, גם לא הייתי קונה 7970 ואת דעתי על אנשים שקונים אנשים כאלה אתה מכיר. :)

קניתי אותו בחו"ל ב 1200 שקל. אחרת הייתי קונה איזה GTX760 בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...