צריך עזרה בבחירת מסך 120 הרץ - עמוד 6 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בבחירת מסך 120 הרץ

xentor

Recommended Posts

• תגובות 98
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם עורכים את ההשוואה (60fps@60hz מול 60fps@120hz), על אותו מסך LCD 120hz בדיוק, לא אמור להיות הבדל ויזואלי ואני מניח שלזה הוא התכוון. עם זאת עדיין יכול להיות יתרון למצב 120hz מבחינת input lag.

מצד שני אם עורכים את אותה השוואה על מסכים שונים - כששניהם מציגים 60fps, מסך 120hz בדרך כלל יראה חלק יותר

ממסך 60hz (במיוחד אם הוא ישן) בשל הבדלים בזמני התגובה של המסכים.

כל הנ"ל בהנחה ש-Vsync פעיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם זאת עדיין יכול להיות יתרון למצב 120hz מבחינת input lag.
יכול להיות גם חסרון. אין שום קשר בין קצב רענון תמונה לinput lag. מסכי 120Hz לאו דווקא עדיפים פה.
מצד שני אם עורכים את אותה השוואה על מסכים שונים - כששניהם מציגים 60fps, מסך 120hz בדרך כלל יראה חלק יותר ממסך 60hz (במיוחד אם הוא ישן) בשל הבדלים בזמני התגובה של המסכים.
זה נכון שרוב מסכי ה120Hz מציגים גם זמן תגובה אמיתי נמוך יותר, אך זה לא בהכרח, ובכל מקרה קיימים גם מסכי 60Hz שמציגים זמן תגובה אמיתי מהיר.

שים לב שכשמדובר ב60FPS, הרי שזמן המחזור של כל פריים הוא 16,6MS וכל עוד זמן התגובה האמיתי של המסך הוא פחות מכך, לא משנה אם זה 16MS או 2MS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אתה צודק. כרגיל, ההבדל הוא בין input lag אמיתי לנצפה. באמיתי אין קשר, בנצפה יכול להיות, משום שכפי שאמרת, הinput lag מסונכרן למחזורי התמונה.

ז"א שאם נגיד יש לך input lag של 20ms, במסך 120Hz זה יסתנכרן ל3 פריימים - כלומר 25ms, ואילו במסך 60Hz ל2 פריימים - כלומר 33.33ms.

לעומת זאת אם הlag האמיתי הוא 10ms, לא יהיה הבדל, כי זה יסתנכרן ל16.66ms בכל מקרה.

שכחתי נקודה זו. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אתה צודק. כרגיל, ההבדל הוא בין input lag אמיתי לנצפה. באמיתי אין קשר, בנצפה יכול להיות, משום שכפי שאמרת, הinput lag מסונכרן למחזורי התמונה.

ז"א שאם נגיד יש לך input lag של 20ms, במסך 120Hz זה יסתנכרן ל3 פריימים - כלומר 25ms, ואילו במסך 60Hz ל2 פריימים - כלומר 33.33ms.

לעומת זאת אם הlag האמיתי הוא 10ms, לא יהיה הבדל, כי זה יסתנכרן ל16.66ms בכל מקרה.

שכחתי נקודה זו. :)

זה לא נכון, הדיליי מהסנכרונים יכול להוסיף בין 0 ל8.33MS ב120HZ ובין 0 ל16.66MS ב60HZ ...

אז אם יש לך 10MS INPUT LAG הפריים יתעכב בין 10 לבין 18.33MS במסך 120 , ובין 10 ל26.66MS במסך 60...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרת בעצמך - זה מוסיף בין 0 ל... במצבים מסוימים, כתלות בקצב הפריימים ובinput lag האמיתי, לא יהיה הבדל. כמובן בהנחה שהinput lag גם קבוע, מה שלאו דווקא נכון.

אבל זה כבר להיכנס לדקויות חסרות משמעות.

מה גם שלגבי input lag אין לי וודאות שבאמת מדובר בבעיה אמיתית שמפריעה למשהו, וגם אם כן, ממש קשה לי להאמין ש8ms יעשו פה הבדל כלשהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר חשוב להבין, שהוא המפתח לכל העניין:

בקצבים האלה, המריחות שאתה רואה לא נובעות מהמסך, אלא מרשתית העין שלך.

(אני מתחיל לחשוב שכדאי להרחיב את הסטיקי שיתייחס קצת לנושא ה120HZ. העניין הזה תופס תאוצה בשנה האחרונה.) :)

אני חושב שהתבלבלת קצת.

תשווה דף נייר עם טקסט לתמונה הזזה של המפה: http://www.testufo.com/#test=photo&photo=toronto-map.png&pps=960&pursuit=0

תזיז אותו בקצב שהמפה זזה על המסך, אתה עדיין יכול לקרוא אותו.

ה blur כן מגיע מהמסך. זה לא מהעין.

lightboost מסתיר את החצאי פריימים שרואים על ה LCD ולכן זה נראה לא מטושטש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה חצאי פריימים ? אתה מתכוון לפריימים הקרועים ? הוא ממש לא יכול לעשות את זה, פריים קרוע הוא נשאר קרוע לכל הזמן שהוא מופיע על המסך. בשביל להסתיר את הפריימים הקרועים עם לייטבוסט אפשר רק לכבות את התאורה לגמרי שלא יראו אף פריים...

ושמע לא יודע לגבי מה שהוא אמר על העין, אבל מן הסתם שבמסך LCD 60HZ פשוט אתה תראה הרבה יותר מריחות מאשר במציאות. זה לא אומר שזה לא מהעין, זה רק אומר שזה גם מהמסך - שזה עובדה שידועה מהLCD הראשון ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יוסיף את שני הסנט שלי .. אם כל הכבוד ל120hz ,מי שעושה במחשב שלו שימושים אחרים מדי פעם כמו גלישה באינטרנט או צפייה בוידאו או עריכת תמונות שיחפש במקום אחר .. מסכי זה ליגה אחרת לגמרי , ואני מסכים שאם אתה מחפש מסך למשחקים אין שום בעיה עם פאנלי TN שמאוד התקדמו עם השנים . לי אישית יש T220p עם פאנל TN והוא לא רע בכלל י חזית למה שציפיתי ,אבל מסך איכותי באמת הוא חוויה משל עצמה כשאתה משתמש במחשב שעות על גבי שעות ..

אני מסתכל על הNexus 7 2013 עם מסך ה ונדהם מהמסך כל פעם מחדש ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שאתה "נדהם" בגלל שהמסך GLOSSY, שזה לא כזה תענוג לעיניים אם אתה עובד במחשב שעות רבות לדעתי... אבל כן מן הסתם שיהיה עדיף לקנות מסך יותר איכותי בפחות מחצי מהמחיר אם אתה לא משחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה חצאי פריימים ? אתה מתכוון לפריימים הקרועים ? הוא ממש לא יכול לעשות את זה, פריים קרוע הוא נשאר קרוע לכל הזמן שהוא מופיע על המסך. בשביל להסתיר את הפריימים הקרועים עם לייטבוסט אפשר רק לכבות את התאורה לגמרי שלא יראו אף פריים...

ושמע לא יודע לגבי מה שהוא אמר על העין, אבל מן הסתם שבמסך LCD 60HZ פשוט אתה תראה הרבה יותר מריחות מאשר במציאות. זה לא אומר שזה לא מהעין, זה רק אומר שזה גם מהמסך - שזה עובדה שידועה מהLCD הראשון ...

חצי פריים הכוונה לשארית של הפריים הקודם בזמן שהמסך משנה את הפיקסלים

בסרט בהילוך איטי אפשר לראות שהפיקסלים מתחלפים בצורה הדרגתית.

זה לא שינוי מיידי מפיקסל שחור לפיקסל לבן.

גם נשאר קצת עקב overdrive וכל מיני סיבות אחרות, אבל גם ההחלפה עצמה לוקחת זמן.

עריכה:

בהמשך אפשר לראות שמה ש Lightboost עושה זה מסתיר את המעברים. ואז העין רואה רק את הפריים הגמור.

ואפילו שבפריים הגמור עדיין יש קצת ארטיפקטים, זה לא גרוע כמו מה שמופיע בזמן החלפת הפיקסל בין פריימים (חצי פריים על המסך, אומנם לזמן קצר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...