האם המחירים בנדל"ן ירדו? - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם המחירים בנדל"ן ירדו?

Second Edition

Recommended Posts

קיים היגיון בבניית דירות 4 חדרים ומעלה. ילודה בישראל גבוהה (וזה מצויין) ואין טעם לרכוש דירה שלושה חדרים שתוך שנתיים - שלוש תהיה קטנה מידי לצרכים של הזוג. אפילו דירה ארבעה חדרים קטנה מידי כי ישראלים מביאים בממוצע 2 ילדים לעולם. מה עם משרד/חדר עבודה? אני אישית חייב חדר עבודה בבית.

דירות קטנות אטרקטיביות בעיקר למשקיעים. בארץ, להבדיל מאירופה וארצות הברית, לא משתלם לבנות דירות להשכרה לטווח ארוך מסיבות של מיסוי, תקנות וחקיקה. חבל שאף אחד לא מרים את הכפפה ומנסה לתקן את הכשל.

וחוץ מזה, אני חייב לצעוק שוב "בולשיט" על כל העניין הזה של ה"מחסור בדירות". אתם מכירים מישהו שחיפש דירה ולא מצא? כשיש הרבה (מאוד) שוכרים שאינם יכולים לקנות דירה בעצמם, זה לא "מחסור בדירות".

טוב, תראה, חיפה זה לא מקום שאנשים רוצים לגור בו... חיפה סובלת מהגירה שלילית הרבה מאוד שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 192
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אותי מעניין איפה כל רוכשי הדירות נעלמו ?

הרי אם אני *חייב* לקנות דירה , אז אני אקנה דירה .

אני לא אלך לשכור , משום שהתקנות ייכנסו תוך פחות משנה , ואף אחד לא יסכים להשכיר לי לכמה חודשים ..

לאן הם נעלמו ? . חזרו להורים ? .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, ויק, אומרים לך שיש חמסור בדירות ואתה מתעקש שאין, כי מי שרוצה לשכור דירה מצליח. זה לא שסיימנו שושא אחד ועברנו לאחר, אתה גלשת מנושא אחד לאחר, כנראה בלי לשים לב, ואח"כ ניסית לחפות על זה.

כן, זה דיון ישן. אז? עדיין רלוונטי. עיריות מבוססות לא רצו אוכלוסיות חלשות אז והן לא רוצות אוכלוסיות חלשות היום. זוגות צעירים מבוססים מעדיפים דירות ארבע חדרים, זוגות צעירים עניים גם, אבל הם לא יכולים להרשות לעצמם דירות ארבע חדרים, אז הם יסתפקו בלית ברירה בדירות שלושה חדרים - שכמעט ולא קיימות בישובים האלו. אז הם הולכים לישובים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא , רק אני מוצא את זה מעניין , שמביקוש שיא (במשרדי הקבלנים) התהפכו היוצרות ב 180 תוך שבוע ועכשיו הקבלנים מאטים את קצב הבנייה (לפי כלכליסט)..

איפה כל דורשי הדיור ? . הלכו למלונות ? לבתי ההורים ? . משהו כאן נשמע ומרגיש מוזר ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דחוף להם אבל הם מעדיפים לחכות חודש\חודשיים כדי לא לצאת פראיירים בסוף. בסוף הם יוצאים פראיירים כי המחירים יעלו.

מי שרוצה לקנות היום דירה ומחכה לא בדיוק מתחיל מנקודת 0 - או שיש להם דירה, או שגרים אצל ההורים למשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, ויק, אומרים לך שיש חמסור בדירות ואתה מתעקש שאין, כי מי שרוצה לשכור דירה מצליח. זה לא שסיימנו שושא אחד ועברנו לאחר, אתה גלשת מנושא אחד לאחר, כנראה בלי לשים לב, ואח"כ ניסית לחפות על זה.

כן, "אומרים". ליתר דיוק, אתה אומר - בלי לספק שום הסברים (שאינם מגוכחים) לטענתך או לסתור את טענתי.

אתה יודע מה, קח דוגמה, אם קשה לך להבין בלעדיה (דוגמאות אתה אוהב, נכון?): משה צריך דירה לו ולמשפחתו, לגור בה. יש לו 3000 ש"ח בחודש שהוא יכול להקצות לדיור, ואין לו חסכונות. האם יוכל לקנות דירה שעולה מליון שקל? לא, כי אף אחד לא ייתן לו משכנתא ללא כל הון עצמי, וגם אם היה מישהו כזה, הרי שגם בריבית נמוכה מאוד של 2% שנתי ולתקופה של 30 שנה, משה לא יעמוד בהחזרים (שיעמדו, בחשבון פשוט, על כ3700 בחודש). מצד שני, יש את חיים. לחיים ומשפחתו יש דירה, ויש 500,000 שקל שהם מחפשים להשקיע. עשה חיים חושבין, וראה שאם הוא לוקח משכנתא באותם התנאים על שארית הסכום, קונה את אותה הדירה, מחזיר כ1850 בחודש ומשכיר ב3000, הוא מקבל מכך תשואה שנתית של כ2.3% על השקעתו (לא כולל עליית ערך הנכס, אם הוא מניח שהמחירים ימשיכו לעלות) - אז הוא קונה את הדירה ומשכיר אותה לאותו משה שהזכרנו קודם. עתה נניח מצב בו חצי ממשקי הבית בישראל במצבו של משה וחצי במצבו של חיים. מה יקרה? אם המצב המובא לעיל יימשך, כל ה"משה-ים" לעולם לא יוכלו להרשות לעצמם לקנות דירה, וזאת למרות שכמות הדירות הקיימות זהה לחלוטין לכמות משקי הבית! אז מה, הבעיה של משה בדוגמה לעיל היא "מחסור בדירות"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה קרה לריבוי הטבעי? והעלייה? העלייה בשיעורי הגירושין?

מה הקשר? הריבוי הטבעי משפיע רק על שוק הדירות הישנות? או שדיירים שקנו דירות ישנות אף פעם לא מחליפים דירה ולכן הדירות האלה לעולם לא נמצאות בשוק, לטענתך?

עריכה: לא משנה, פספסתי את הנקודה בדיון שלך עם ויק. היה נדמה לי שאתם מתווכחים על משהו אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המצב המובא לעיל יימשך, כל ה"משה-ים" לעולם לא יוכלו להרשות לעצמם לקנות דירה, וזאת למרות שכמות הדירות הקיימות זהה לחלוטין לכמות משקי הבית! אז מה, הבעיה של משה בדוגמה לעיל היא "מחסור בדירות"?

אבל מספר משקי הבית מוגדרים לפי מספר הדירות.

המצב שאתה מתאר שגוי - הבעיה כאן מתחלקת לשניים:

1. כמה דירות אתה מכיר שמושכרות ב-3000 ש"ח? משהו כמו 3 חדרים בפריפריה. כמה מהר דירות כאלה נשארות בשוק? שבועות בודדים!

2. האם משה ומשפחתו יכולים להסתפק בדירת 3 חדרים? ובכן, לפני 30 שנה זה היה מקובל, היום כבר לא. יש לו 2 בנים ובת והוא רוצה להפריד את הבת משני הבנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מספר משקי הבית מוגדרים לפי מספר הדירות.

אל תתפס לסמנטיקה, בבקשה. תחליף "משקי בית" ב"זוגות חסרי ילדים או שילדיהם עדיין לא בגרו" ותקבל את אותו הסיפור: הילדים גדלו, הקימו משפחה משלהם ועתה מחפשים דירה? הם פשוט הפכו ל"משה" חדש.

1. כמה דירות אתה מכיר שמושכרות ב-3000 ש"ח? משהו כמו 3 חדרים בפריפריה. כמה מהר דירות כאלה נשארות בשוק? שבועות בודדים!

2. האם משה ומשפחתו יכולים להסתפק בדירת 3 חדרים? ובכן, לפני 30 שנה זה היה מקובל, היום כבר לא. יש לו 2 בנים ובת והוא רוצה להפריד את הבת משני הבנים.

ואיך זה רלוונטי לסיפורינו? תחליף את המספרים למשהו שלדעתך תואם יותר את המציאות, והוא עדיין יהיה תקף - ואם למשה יש 4500 ש"ח להוציא בחודש על דיור (שכירות ממוצעת לדירת 4 חדרים בפתח תקווה), אבל אותה הדירה עולה 1,300,000? עדיין תקבל שלקנות את הדירה משה לא יכול, אבל לחיים עדיין משתלם לקנות אותה ולהשכיר אותה למשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין שטווח הקשב שלך לא משהו היום. דברי היו תגובה לטענתו של איסתרא על כך ש"מחירי הדירות יקרים כי חסרות דירות", טענה שגם אתה טענת - והנה, בעצמך הרגע הודאת בכך שהבעיה בסיפור אינה "מחסור בדירות", שכן הוא מציג מצב אפשרי בו אין שום מחסור ועדיין חצי מהאוכלוסיה לעולם לא תוכל לרכוש דירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...