האם המחירים בנדל"ן ירדו? - עמוד 11 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם המחירים בנדל"ן ירדו?

Second Edition

Recommended Posts

גם שעון מקולקל מדייק פעמיים ביום ..

שמע , אני די מאמין בזה .

האמת , הדבר היחיד שמעניין אותי שבעוד שנתיים-שלוש , המחירים יירדו .

מבחינתי , שבמהלך השנתיים הללו , המחירים יאמירו עד לשמיים שדירת חדר תעלה 3 מיליון דולר . ואז שכל המשק יתרסק .

או שלא . אותי מעניין מה יהיה במרץ 2017 , אולי 2018 .

- - - תגובה אוחדה: - - -

בעל עניין כבר אמרנו ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 192
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

^אם תחשוב על זה בהגיון אתה תבין שיותר קל לשנות את המיקום שלך מאשר לשנות את המקום שלך.

מדינת היא קצת כמו משחק INFECTED בקוד , כל מי ש"נגוע" במשכנתא לא רוצה שהמחירים ירדו וכל אחד מדביק את השני בעליית המחירים אחרי שהוא נדבק (בכך שהוא שותף להעלאת המחירים כאשר הוא מוכר את הדירה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שהבנתי אותך עד הסוף ,אבל אהבתי את הכיוון .

העליות לא יכולות להמשיך לעד ..

העליות התחילו ב2008 (מישהו זוכר מה קרה באותה שנה ?. אהמ-מש-אהמ-בר).

אגב , עד 2008 היה ראלי של מחירי הדירות . כלומר , עולה-יורד-עולה-יורד וכן הלאה ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העליות התחילו ב2007, והמשבר הביא בכל העולם לירידת מחירי הדיור.

העליות התחילו ב- 2008.

המשבר לא הביא לירידת מחירי הדירות בעולם, הוא נוצר בגלל ירידת מחירי הדירות בעולם, בעיקר בארה"ב. בהרבה מדינות במערב ניצלו את האשראי הזול כדי להיכנס לחובות ולכן נפגעו קשות ב- 2008, בארץ החובות היו (והם עדיין) נמוכים בהרבה מאשר ברוב המדינות המפותחות ולכן בקושי נפגענו באותו משבר. ולראיה, למעט שנה אחת, היתה צמיחה בכלל לא רעה במשק, כשבשאר המדינות הצמיחה היתה באזור האפס. בעולם היה מיתון, כלומר פחות כסף לאזרחים, כלומר יכלו לקנות פחות כלומר המחירים המשיכו לרדת כי לא היו קונים. בארץ לא היה מיתון, למרות מה שהתקשורת מספרת, ההכנסה הריאלית (גם ממוצעת וגם חציונית) דווקא עלתה והאבטלה מאוד נמוכה, כך שלא היתה סיבה שניכנס למיתון (ובאמת לא היה מיתון), החוב הנמוך יחסית של משקי הבית איפשר להם לנצל את הריבית הנמוכה ולקחת הלוואות בקלות ולכן מחירי הדירות עלו למרות שהיה גידול משמעותי במספר הדירות שנבנו.

האם זו בועה? אולי. אני לא בטוח, אבל זה דורש הרבה יותר הבנה ונתונים משיש לי. המומחים מתווכחים על זה, כך שלך תדע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^מעניין אותי לשמוע את הדעה שלך . מה אתה חושב שיקרה ?.

מצד אחד המחירים מאוד גבוהים והריביות נמוכות . מה יקרה שהריבית תעלה ?. האם המחירים ימשיכו לעלות ? . יקפאו ?.

מצד שני 70% הם בעלי דירות , כביכול .. (כי עוד לא סיימו לשלם).

עושה רושם שמשהו יצא פה משליטה . אף אחד לא יודע באמת מה הם הנתונים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע כל עוד הריבית נמוכה, אנשים עם קצת כסף נזיל מעדיפים להשקיע בנדל"ן. מהבנק רק תפסיד, מניות זה סיכון גבוה יותר ולא מתאים לכל אחד, אג"חים סולידיים הם סולידיים מדי, אז משקיעים בנדל"ן שגם נותן תשואה וגם ערך הדירות עולה.

אם תמסה את בעלי הדירות להשקעה, אתה גם תגרום לעלייה במחירי השכירות, מה שאתה א. לא רוצה, ב. תגרום לאנשים עוד יותר להעדיף לקנות על פני לשכור.

שני דברים צריכים לקרות:

1. הצפה מידתית של השוק בדירות

2. העלאת הריבית.

את 1 לא פשוט לעשות, יש המון בירוקרטיה שצריך להילחם נגדה, צריך יותר פועלי בניין, הפשרת קרקעות, קידום בנייה לגובה (כולל תמ"א באזורים עירוניים). גם חייבת להימצא תוכנית-על ל-20 שנים הקרובות ולא ל-5 שנים.

על 2 אין לך כ"כ שליטה. כן, הנגידה מחליטה על הריבית אך על זאת יש השלכות רבות. כל עוד הריבית אפסית בעולם, העלאת הריבית דינה מיתון קשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זליכה אמר שבזמנו הוא הלך לביבי ואמר לו שזה יהיה אסון להוריד את הריבית יותר מידי .

הנימוק שלו היה שהורדת הריבית תשלח את כל שוק ההון לשוק הנדלן ושהזוגות הצעירים לא יכולים להתחרות בשוק ההון .

כלומר , למעשה אחוז משקיעים בשוק גדול יותר , מאשר האחוז שהנתונים הרשמיים מצביעים .

משמע , יש בעיה רצינית בנתונים ואין ידיעה אמיתית על מה שהולך בשוק הנדלן .

האמת , זה די מתחבר , ב2008 החל המשבר הפיננסי העולמי , שהפיל מניות רבות והריבית ירדה גם היא .

כל המשקיעים חיפשו אפיק השקעה אחר . וראו את שוק הנדלן (לפחות פה בארץ) כהזדמנות השקעה .

זה גרם לניפוח המחירים .

השאלה היא מה יקרה כאשר הריביות יתחילו לעלות וכדאיות ההשקעה בדיור תתגמד לעומת השקעה סולידית בבנק , כדוגמת פקדון וכדומה ..

ראיתי את הכתבה .

ארור הפישר הזה והביבי הפחדן .

הקבלנים גם הרתיחו אותי .

אחד נוהג במרצדס חדשה ודוחף את הזוג הצעיר לקחת עוד הלוואות מעוד אנשים .

ועוד קבלן שמודה שהוא חזיר ויכל למכור את הדירות ב100-150 אלף שקל פחות .

גועל נפש .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא סתם פישר ברח לארה"ב, כנראה הוא כבר חישב את מספר האנשים שיהיו עלולים לרצוח אותו בעתיד.

גם כן, סופר דוקטור-פרופסור לכלכלה אולטרה טורבו 2.

מה זאת ציונות לעומת עוד כמה דולרים בבנק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...