להתקין אנטיוירוס על Android? - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

להתקין אנטיוירוס על Android?

card

Recommended Posts

שלום

הגיע הטלפון סוףסוף.

אני שוקל להתקין עליו אנטיוירוס,

ורציתי להתייעץ עם אנשים כאן שיש להם אנדרואיד..

בחיפוש שעשיתי בפורום, מצאתי thread מ-2011,

שם חלק מהאנשים אמרו שאנטיוירוס האט להם את המכשיר, וחלק אחר אמר שלא..

איך המצב היום?

אודה לכם על ההמלצה

דרך אגב, התכנון שלי, אם אתקין, הוא להתקין את האנטיוירוס של ESET, כמו שיש לי במחשב, רק בגרסאת ה-Android.

ESET Mobile Security for Android

http://www.eset.com/home/products/mobile-security/

תודה רבה

card

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 98
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
מיותר לגמרי. במיוחד שאתה מתקין הכל מ software repository מסודר.

מעניין שאנשים חושבים על אנטיוירוס רק בהקשר של הורדת תוכנות..

יש עוד כמה דרכים בהןוירוס יכול לחדור לתוך מחשב..

דוגמא מאד בסיסית לכך היא פרצה ב-Browser..

בהנחה שאתם משתמשים ב-Browser של המכשיר שלכם, אתם בעצם נחשפים לאופציה של הידבקות.

(והרי לא נוותר על ה-Browser..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה מן הסתם כל פרוסס שרץ ברקע גוזל משאבים מהמכשיר ועושה שימוש מוגבר בסוללה.

הכל עניין של עלות - תועלת.

אם אתה גולש לאתרים שיש בהם סיכון סביר שתידבק בוירוס אז באמת כדאי להוריד תוכנה כלשהי שתבצע סריקה.

אני הייתי מחפש מסנן כלשהו שחוסם כתובות IP בהתאם לרמת סיכון (מודל דומה לשל Malwarebytes) שפשוט מונע מהדפדפן להיכנס לאתרים שנמצאים ב-blacklist שלהם (למרות שלא בהכרח מכילים וירוס באותו רגע נתון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גישה מעניינת.

הבעיה היא שהרבה פעמים וירוסים יכולים להיות באתרים, שלא התכוונו שיהיה בהם וירוס.

לדוגמא, תחשוב למשל על מישהו שכתב וירוס, ואז פרץ לאתר נפוץ כלשהו שיש לו הרבה תנועה, לדוגמא אתר של עיתון/חדשות,

ואז שׂם שׁם את הוירוס.

זה לא אתר שתחשוד בו..

כך שלמעשה אי אפשר להגדיר אתרים מסוכנים ולא מסוכנים, כי מבחינתך כל אתר הוא בעיה פוטנציאלית,

ולו מהסיבה שאפשר לפרוץ ולהתקין עליו את מה שרוצים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוירוס צריך לנצל חולשה בדפדפן בשביל להגיע למכשיר שלך.

הרי באנדרואיד אין פלאש וג'אווה כתוספים לדפדפן מה שמצמצם בעשרות אחוזים את הסיכוי שלך להיחשף לוירוס כלשהו.

מנגד, פלטפורמה מתפתחת בקצב מסחרר, וכנראה שהרבה כותבי ורגולות למיניהן מנסים / ינסו לכתוב לאנדרואיד.

שוב, השיקול הסופי הוא עלות - תועלת. אם אתה חושד באתר מסויים אתה תמיד יכול לסרוק אותו אונליין באמצעות האתרים של חברות האנטיוירוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי

אחד הדברים שיעזקרו לי להחליט, היא לשמוע מה שאר האנשים עושים.

אני מבין ממך ומ-Alpha ומ-Multicore שיש לשלושתכם ,

ושלושתכם לא התקנתם אנטיוירוס..

(מעניין.. אחוזי היענות נמוכים לאנטיוירוס במובייל =])

אם יש אנשים שיכולים לתת דיעה מהצד השני, או כאלה ש-כן התקינו, אודה לכם אם תכתבו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא התקנתי אנטי -וירוס לא במכשיר ולא במחשב.

במחשב אני עושה סריקה פעם בשנה ואף פעם לא מוצא שום וירוס , כי אני מכיר את השיטות ואני יודע לאן להיכנס , מאיפה להוריד ומה להוריד.

יש לי מכשירים "חכמים" כבר מאז שהם יצאו לשוק , והיו לי , נוקיה ועכשיו יש לי , ואני אף פעם לא התקנתי אנטי-וירוס ואף פעם לא היו לי .

אנטי-וירוס זה למשתמשים "טיפשים" (או אפילו בלי מרכאות...) שלא יודעים מאיפה להוריד דברים ולאיפה לא להיכנס.

ווירוסים כל כך מפחידים אנשים , שכשאני תיקנתי בעבר לאנשים מחשבים הם ישר אמרו שיש להם וירוס בגלל שהמחשב היה איטי , וברוב המקרים זה לא היה וירוס , ומקסימום כל מיני רוגלות.

הבעיה העיקרית באנדרואיד זה כל התוכנות חינם שעובדות כל הזמן , גם כשאתה חושב שהן לא עובדות ומציפות את המכשיר בפרסומות במרכז ההתראות.

אם יש לך פרסומת כזאת , אז אתה יכול ללחוץ לחיצה ארוכה על הפרסומות ואז זה יוביל אותך למנהל היישומים ולאפליקציה ששולחת את הפרסומות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם כן בצד של - אין לי אנטיוירוס על המחשב (אין לי סמארטפון ואני גם לא מתכנן לקנות, אבל אם היה הוא היה מסתדר בלי אנטיוירוס)

וירוס צריך 3 דברים שייקרו כדיי להדביק את המחשב :

- הוא חייב להיות מורד למחשב

- המשתמש שתחתיו הוירוס נמצא חייב להיות אם הרשאות להפעיל (execute) את הקובץ

- הקובץ חייב להיות מופעל

מספיק ש 1 מהתנאים לא יתקיים כדיי שהוירוס פשוט לא יפתח על המחשב

איך מקיימים את זה בלי אנטיוירוס ?

- הורדת הוירוס למחשב (בלי פתיחה שלו) לא עושה כלום בכל מקרה, אז זה לא ממש מעניין איך להימנע מזה. אתה יכול להוריד כל מה שבא לך.....

- הכי חשוב - אל תנסה להתקין / להפעיל (execute) תוכנות שאתה לא סומך עליהם. כמו כן במערכות הפעלה שבהן לקבצים יש הרשאת execute מפורשת (לינוקס כן, אנדרואיד לא יודע) פשוט אל תיתן הרשאה לקבצים שאתה לא מתכנן להריץ......

- תבדוק שהקובץ הוא אכן מה שאתה רוצה. אם הורדת תמונה.jpg תציץ במאפיינים של הקובץ לפניי שאתה פותח אותו. אפ במאפיינים כתוב שהוא מסוג application, משהוא כאן לא בסדר. אם במאפיינים הוא מסוג picture, אם אין לך חורי כבדים בתוכנות של המחשב (כמו שהיה באותו מקרה אם ה jpgים שהדביקו את המחשב, אבל זה היה בוינדוס 98 ואני מניח שכבר סידרו את זה), לא יקרה כלום אם תנסה לפתוח אותו - מכיוון שלדעת מערכת ההפעלה הקובץ הוא תמונה היא תפעיל את תוכנת הצייר/פוטושופ/whatever כדיי לפתוח את הקובץ. ברגע שהתוכנה תנסה לפתוח היא תראה שגיאה שהוא לא קובץ jpg תקין וזה הכול - הוירוס לא יופעל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה Henry ו-1101

בתור משתמש מחשב מאז התקופה הטובה של DOS,

למדתי באמת להכיר סוגים שונים של הדבקות שצריך להזהר מהן.

הבעיה שלי עם מה ששניכם כתבתם,

היא שהתייחסתם לסוג הדבקה הראשון והמוכר: הורדה של קובץ הרצה שכולל וירוס,

אבל לא התייחסתם לדרכי הדבקה אחרות.

לדוגמא אתר שמנצל פרצה של Browser,

(והאתר לא צריך להיות "רע" - הוא יכול להיות אתר טוב, שכותב הוירוס פרץ אותו, כדי לשים עליו את הוירוס וכך להשיג הפצה רחבה בחינם)

זו רק דוגמא אחת להדבקה שהיא לא ע"י הורדה של קובץ הרצה,

אבל זה לא הסוג היחיד.

יש לפעמים פרצות בפרוטוקולי תקשורת,

פעם גילו כמה דברים ב- (שאני מניח שסודרו, אבל בטח יכולים להתגלות חדשים),

וזה יכול להיות בכל צורת תקשורת אחרת, גם , או כל דבר אחר.

אני משתמש במחשב Desktop שלי, ב-ESET Smart Security.

זה גם אנטיוירוס, וגם Firewall (הפיירוול מאד נוח כדי לחסום גישה לאינטרנט לתוכנות שממש לא צריכות גישה לאינטרנט.)

לגבי מה ש-Henry אמר

אנטי-וירוס זה למשתמשים "טיפשים" (או אפילו בלי מרכאות...) שלא יודעים מאיפה להוריד דברים ולאיפה לא להיכנס.

כבר כמה פעמים קרה לי שנכנסתי לאתרים שאמורים להיות בסדר גמור,

לדוגמא אתר של סבון של יצרן ישראלי,

והופ, ESET NOD32 מתריע שיש באתר וירוס, וחוסם אליו גלישה.

אף משתמש לא יכול להיות "חכם" מספיק בשביל לנבא את זה.

מה שיכול לגרום לאתר להכיל וירוס, זה Hosting זול ולא מוגן מספיק,

או CMS כלשהו שרץ על ה-Hosting וה-CMS לא מעודכן מספיק ולכן יש לו פרצות ידועות שפורצים יכולים לנצל,

וכו'.

אין לכם שום דרך לדעת את זה מראש..

יש משהו קצת יהיר בלהגיד "אני משתמש מחשבים מקצועי, ועל כן אני יודע מראש לאן לא להכנס",

בדיוק מהדוגמא האחרונה שנתתי.

כמו כן זה נחמד לסרוק מידי פעם את המחשב,

רק קחו בחשבון שאם אתם עושים את זה כתחליף להגנה קבועה ומונעת, אז אתם יכולים בעצם לסרוק ולקבל תוצאות לא אמיתיות..

יש , שאם הם נמצאים ורצים על מחשב, והמחשב מריץ תוכנת אינטיוירוס שהוירוס מכיר,

אז הוירוס יודע להעלים את עצמו ממנה..

(למשל, גישה למערכת הקבצים, תראה את כל הקבצים כרגיל אבל בכלל לא תראה את הקובץ שמכיל את הוירוס עצמו)

במקרה כזה, הסריקה היחידה שתגלה אותו, תהיה סריקה "Off line",

כלומר לא לעשות Boot מה-HD הזה, אלא מ-HD אחר(או LiveCD), ואז משם לסרוק את ה-HD.

רק כך, אנחנו עובדים עם שהיא בטוח נקייה, ואז הוירוס לא יכול להעלים את עצמו ממנה, בגלל שהוא לא רץ כרגע אז אין לא יכולת לבצע שום דבר..

אני גם מגדיר את עצמי משתמש מחשבים מקצועי,

ולמרות זאת אני יודע שעם כל ההבנה בתחום,

וירוסים כבר מזמן מצאו לעצמם דרכי הפצה נוספות מעבר ל-רק הורדה של קובץ הרצה מהאינטרנט..

(הורדה של קובץ הרצה מהאינטרנט, זה משהו שבאמ תיש לנו עליו שליטה. אבל על כל השאר אין בכלל.. למעט "אוקיי נפסיק לגלוש באינטרנט", או "טוב, נכבה את כל צורות התקשורת האפשריות" - זה בהחלט יגן, אבל זה קצת מחמיץ הרבה מהדברים שאנחנו רוצים וצריכים להשתמש בהם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שיש אנטיוירוס שידע להגן עליך מפני פרצות בדפדפן.

אתה צריך לדאוג שהאפליקציות שמותקנות לך במכשיר מגיעות ממקור מהימן ושהן עדכניות.

החשש הגדול היום הוא לא וירוס, אלא אפליקציות (אפילו "תמימות" - נניח משחקים), ששולחות מידע עליך למפתח האפליקציה.

אנטיוירוס לא יעצור את זה, אבל יש אפליקציות שנותנות לך להחליט בדיוק איזה הרשאות לתת לכל שרצה - זה שימושי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שיש אנטיוירוס שידע להגן עליך מפני פרצות בדפדפן.

האנטיוירוס לא מגלה פרצות בדפדפן..

הוא פשוט סורק את התוכן אחרי שהוא ירד אל המכשיר, ולפני שהוא מתקבל ב-Process של ה-Browser.

אם הוא מוצא חתימה שמוכרת לו, אז הוא חוסם גישה לנתונים האלה..

הוא יציג לך הודעה שהאתר נחסם לגלישה, ומנגד ה-Browser שלך יגיב כאילו ניתקו לו את האינטרנט (עבור האתר המסוים בלבד)

החשש הגדול היום הוא לא וירוס, אלא אפליקציות (אפילו "תמימות" - נניח משחקים), ששולחות מידע עליך למפתח האפליקציה.

אנטיוירוס לא יעצור את זה, אבל יש אפליקציות שנותנות לך להחליט בדיוק איזה הרשאות לתת לכל שרצה - זה שימושי.

לגבי אפליקציות שנותנות לך להחליט בדיוק איזה הרשאות לתת לכל שרצה,

צריך בשביל זה?

זה לא בילט-אין באנדרואיד שבכל התקנה תצטרך לאשר את ההרשאות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו בדיוק הסיבה להתלבטות להתקין אנטיוירוס על Mobile.

על מחשב בכלל אין לי התלבטות..

(למעשה ארגיש ממש חוסר אחריות לא להתקין - זה הדבר הראשון שאני עושה אחרי שאני מסיים להתקין מערכת הפעלה)

אבל על מכשיר מובייל, שפועל על , ומוגבל במשאבים...

זה סיפור אחר :/

אבל מנגד, צריך לזכור שהיום מכשיר mobile הוא מחשב..

ממש מחשב לכל דבר, עם , ולמעשה עם יותר צורות תקשורת מאשר מחשב רגיל..

(למשל המחשב Desktop שלי אין בכלל Wi-Fi, או או 3G, ועוד ועוד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...