לא רק אלקטרוניקה.. אפילו נעליים לא כדאי לקנות בארץ - עמוד 7 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא רק אלקטרוניקה.. אפילו נעליים לא כדאי לקנות בארץ

card

Recommended Posts

• תגובות 132
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אישית אני מעדיף לנהל דיון עם QTTP או גיל מאשר איתך.

לא בגלל שהם בדעות שלי (תאמין לי, אני במיעוט פה) אלא בגלל שהם לא טורחים לשקר/ להגזים וכן מביאים לחשוב.

אתה זורק דברים ומנסיוני האישי, חלקןם אכן נכונים אבל אתה משתדל לעטוף את זה בכל ההרבה בולשיט וחצאי אמיתות עד אשר אין כח "להתדיין" איתך

מעניין מאד - בן אדם שנראה לי שלא נתקלתי בו פה, ולא זוכר שאי פעם דיברנו פה באיזה thread,

אומר לי את כל זה.

אני מתנחל גאה! (גר בחיפה הכבושה)
התחלת את הטיעונים שלך על אוכל לא רע אבל מהר מאוד הדרדרת...

אולי זה ההסבר?

הדעות שלי על הבזבוז בהתנחלויות לא מתאימות לך, ולכן אתה מצטרף לכל מי שיהיה נגד?

יפה

בן אדם שכנראה בפעם הראשונה בחייו מדבר איתי,

אך עם דעות שונות ממני,

מסביר לי שמנסיונו איתי אי אפשר לנהל איתי דיונים :)

אתה יודע מה הגודל של ניו יורק??? נניח ואתה גר בחיפה , האם היית נוסע שעה ברכבת לתל אביב כל יום בשביל עבודה?

אתה מודע לכך שגם בחיפה יש עבודות..

חיפה היא לא איזור צחיח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדרך כלל רוב ההזמנות מאיביי שזה בעצם חנויות שמוכרות שם ויש גם תחרות בתוך איביי עצמה על מוצרים

בקשר לבגדים בדרך כלל אני מזמין מותגים שיש להם דגם מוכר שזה אותם חולצות בכל העולם, יש מידות של כל הארצות ואני מודד בחנויות פה ואז יודע את המידות שלי

לדוגמא מדדתי חולצות של נייק והמידה שלי זה S (מידה אמריקאית), אז באיביי כל החולצות נייק שאני מזמין אני יודע שזה S

אם יש מכנס לדוגמא שלא מצאתי אותו בארץ למדוד בדרך כלל המוכר מפרסם מידות של מותניים, אתה מודד עם סרט מדידה וזה מתאים בול, גם מידות כמו אורך זה לשיקולך

מה שמשתלם במיוחד זה דברים כמו תוספי תזונה/תרופות, אפילו דברים כמו אדוויל במחיר של 50% פחות וכן זה הרבה כסף

נעליים גם מאוד משתלם להזמין מחו"ל, הזמנתי נעליים של רדבק ב350 מאוסטרליה, ואסיקס מקצועיות שלא ראיתי בארץ בכלל ב450, שמה שראיתי זה היה רק דגם יותר זול ב900 במגה ספורט

אז בקיצור בארץ עושים רווחים רציניים והפראיירים ממשיכים לשלם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

card - כשאני ציינתי את חיפה ושעה נסיעה , המטרה שלי לא הייתה להגיד שבחיפה אין עבודות , אלא לציין את זה שבמדינות מערביות אחרות גדולות מישראל פי כמה , אנשים מוכנים לגור במרחק של שעה נסיעה ויותר מהעבודה , וזה בגלל שככל שאתה מתקרב שם למרכז אז מחירי הדיור עולים , ורוב האנשים לא יכולים להרשות את זה לעצמם.

עכשיו , בתוך ניו יורק עצמה יכול לקחת לך יותר משעה להגיע ממקום למקום , והמחיר בברוקלין זה לא המחיר במנהטן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yanr

לא מסכים עם זה. אני גם קונה הכל בחול אבל אתה יודע כמה פעמים קניתי משהו שהסתבר כגדול/ קטן עלי? למרות שמדדתי?

מה שאני עושה זה לקנות את המידה שמדדתי ומידה אחת גדולה יותר (ובמידה שזה משתלם אז גם מידה אחת פחות)

להסתובב קצת בבית עם זה עד שאני בוחר את הגזרה שהכי מתאימה/הולמת אותי ואז אני מחזיר את שאר המידות (נכון אני מפסיד סכום מסוים בדרך אבל ניחא)

נכון שאני מפסיד אחוז מסוים ועדיין למרות זאת, זה יוצא יותר משתלם.

לאחר חודש-חודשיים שאני בטוח שאני אוהב את הבגד שקניתי אז אני מזמין אקסטרות ממנו שיהיה לי וזהו.

אני לא אוהב לקנות בחנויות בגלל שאני אף פעם לא יודע אם אני אוהב או לא את זה. והמוכרות תמיד לוחצות עליך לקנות (גם אם במילים וגם אם במעשים)

card

יצא לנו לשוחח מעט באחד הדיונים אך זה לא קשור. לא כל דיון שאני קורא, אני מגיב. למען האמת, בעוד שאני לא מסכים כלל עם מה שאתה מדבר בנוגע להתנחלויות או למחבלים (איתם אתה רוצה לעשות שלום) אתה עושה רושם של אדם חושב (בניגוד לאחוז מסוים של משתמשים פה) לכן עדיין לא עוררת אצלי סלידה כלשהי. חוץ מזה, אני סחוט נפשית מהשבועות האחרונים אז הדבר האחרון שיש לי כח אליו זה לצבור כעס על אנשים שאני לא מכיר ברחבי הרשת.

אגב, בנוגע ל"חיפה הכבושה" זה אותו מטבע לשון כשלך. יש רק שתי אופציות (ואף אחת מהן היא לא מה שהעולם מנסה למכור לך):

א) השטח של הוא שטח כנען וככזה הוא גדול בעשרות מונים ממה שהוא כיום. השטח הזה שלנו הרבה יותר ממה שהמחבלים טוענים שזה שלהם (אנחנו היינו כאן קודם)

ב) שטח הוא שטח שנכבש במלחמות (כפי שהיה נהוג בעולם עוד השלושים שנים האחרונות) ולכן זה *השטח שלנו* ווכזה לאף מדינה אין זכות להגיד לנו מה לעשות איתו (הסכמי ווסטפלייה, אמנת האו"ם ועוד)

מה שאתה עושה זה להגיד שיהודה ושומרון זה לא שלנו (למה בדיוק?!) אז באותה מידה גם חיפה וגם תל אביב לא שלנו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הדיון הזה סוטה מצרכנות לעבר הזבל הכללי של פורום "כללי".

2. card אתה חופר - תנסה להעביר את המסר שלך בחצי מהמילים ועדיף בשליש.

3. יש הרבה מה לשפר במדינה שלנו אבל שום דבר פה לא מוגזם. נסה לקנות מכונית בדנמרק עם 180% מס. נסה לשכור דירה בפריז שלא לדבר על לקנות. סע במכונית שלך במרכז לונדון. [חס וחלילה] לך לרופא באמריקה ותנסה לקנות שם תרופות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Symbore

נכון צריך לדעת איזה סוג של חולצה או מכנס אתה מזמין לא רק המידה

לדוגמא יכול להיות שחולצה של adidas originals אני m ובחולצת clima cool שלהם אני s, בגלל זה צריך לדעת

להזמין 3 מידות ולנסות למדוד זה פרוייקט רציני בשביל לקנות חולצה, אבל כל אחד בעין שלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

YanR:

לגבי הבגדים: מגניב.

אני חייב לציין שעוד אף פעם לא הזמנתי מכנס או חולצה מחו"ל.

(ותכלס חבל - גם בזה הייתי יכול לחסוך)

חוץ מאיביי יש לך אולי אתר או שניים שאתה יכול להמליץ?

וכשאתה ב- יש לך דרך מומלצת לסנן את כל האפשרויות?

(תחת בגדים, יש שם כמות עצומה של פריטים)

האם הסינון שלך הוא רק לפי שם המותג, או שאתה קונה גם לפעמים משהו שהוא לא חברה מוכרת, ופשוט כי אהבת את איך שהוא נראה?

מה שמשתלם במיוחד זה דברים כמו תוספי תזונה

האמת ש-Centrum הפסקתי לקנות בארץ אני כבר לא זוכר באיזה שנה :)

אבל מוצרים של Solgar אני עדיין קונה בארץ,

ומבדיקה שלי לפני כמה זמן, יוצא שאני משלם בארץ פי 3 :(

יש לך אתרים טובים לקנייה של מוצרים של Solgar?

(כלומר אתר ששולח לארץ, ועם משלוח זול יחסית או משהו כזה)

card - כשאני ציינתי את חיפה ושעה נסיעה , המטרה שלי לא הייתה להגיד שבחיפה אין עבודות , אלא לציין את זה שבמדינות מערביות אחרות גדולות מישראל פי כמה , אנשים מוכנים לגור במרחק של שעה נסיעה ויותר מהעבודה , וזה בגלל שככל שאתה מתקרב שם למרכז אז מחירי הדיור עולים , ורוב האנשים לא יכולים להרשות את זה לעצמם.

עכשיו , בתוך ניו יורק עצמה יכול לקחת לך יותר משעה להגיע ממקום למקום , והמחיר בברוקלין זה לא המחיר במנהטן...

אוקיי.

מה המחירים של דירות בחיפה?

בעוד שאני לא מסכים כלל עם מה שאתה מדבר בנוגע להתנחלויות או למחבלים (איתם אתה רוצה לעשות שלום)

אני שואף לעשות איתם שלום לא בשביל להתחבק איתם, אלא כדי "להתגרש" מהם.

אין לי יותר מידי עניין בהם, וכנראה שגם להם אין יותר מידי עניין בי.

אבל לתחזק מצב מתמשך של מלחמה, עולה הרבה כסף לי, ולהם.

למה אני אומר "לי"? כי לא המדינה משלמת את העלות של המלחמות, אלא האזרחים משלמים.

הכסף של המדינה מגיע מהאזרחים.

תחשוב כמה כסף אתה משלם בשנה, על המצב האינסופי הזה של מלחמה ועימות איתם.

ככל שניפרד מהם יותר מהר, כך יהיה לנו יותר טוב.

מצריים יכולה לדאוג להם, ירדן יכולה לדאוג להם, או שהם ידאגו לעצמם - עניין שלהם, בכלל לא שלנו.

הם יהיו מדינה נפרדת, וברגע שהם יהיו כך הם מפסיקים להיות הבעיה שלנו.

אגב, בנוגע ל"חיפה הכבושה" זה אותו מטבע לשון כשלך.

לא זכור לי שהזכרתי משהו כבוש :)

אמרתי התנחלויות.

למה חיפה היא לא התנחלות?

1) את הבית שלך בחיפה קנית בכסף שלך, והמדינה לא סיבסדה לך (כמו בהתנחלויות) נכון?

2) הבית שלך לא הולך להיות מוחזר ביום שיהיה הסכם. בית בהתנחלויות כן יוחזר. (מבין איזה בזבוז זה לבנות שם?)

לבנות בחיפה זה לא בזבוז.

זה לא בית שייזרק בעוד כמה שנים.

כיוון שאתה לא עומד בסעיפים 1 ו-2,

אז אתה (חיפה) לא התנחלות :)

ואם הערבים טוענים שכבשנו את חיפה,

אז אפשר להגיד שגם הם כבשו את עזה ויהודה ושומרון,

הרי לפני זה הם לא היו שם..

כל אחד היה חייב להגיע מתי שהו.

אז לסיכומו של עניין, הם בעזה, ובאיזורים ביהודה ושומרון,

אז עדיף לסגור איתם הסכם, ושהם יהיו שם ואנחנו פה.

מה שאתה עושה זה להגיד שיהודה ושומרון זה לא שלנו (למה בדיוק?!) אז באותה מידה גם חיפה וגם תל אביב לא שלנו..

מבחינתי מה שמגדיר אם שטח הוא שלנו או לא שלנו, הוא מעשית מה יש שם. (או יותר נכון מי יש שם)

בעזה יש 100% ערבים.

מנגד יש שם 0% ישראלים.

לכן עדיף לתת להם את השטח הזה, לשים סביבו גבול, ולסגור עניין במקום להמשיך לריב.

אותו סיפור עם החלקים ביהודה ושומרון שמיושבים באינטנסיביות בערבים:

השטח שהם נמצאים בו, שיוגדר כמדינה שלהם, נוכל לשים גבול בינהם ובינינו, ושוב, התגרשנו גם שם.

3. יש הרבה מה לשפר במדינה שלנו אבל שום דבר פה לא מוגזם.

נסה לקנות מכונית בדנמרק עם 180% מס. נסה לשכור דירה בפריז שלא לדבר על לקנות. סע במכונית שלך במרכז לונדון. [חס וחלילה] לך לרופא באמריקה ותנסה לקנות שם תרופות.

לא חוכמה לקחת את הדוגמא הנגדית מכל מדינה, ואז לנסות להגיד שזה המצב הכללי שם.

בשביל לשפוט מדינה אתה צריך להסתכל בראייה יותר כוללת, ולא לבחור משהו אחד(שהוא בדיוק נגד הטיעון שלי) ואז להגיד "הנה, זה המצב שם".

ולגבי הדירות,

אמרנו כבר שהמטרה היא לא להשוות עם דירה בעיר הכי הכי מרכזית.

אתה מזכיר את פריז, לונדון,

אבל אפשר לגור במדינות האלה גם בלי לגור בפריז או לונדון,

כמו שאפשר לגור בישראל בלי לגור בתל-אביב.

ואם אתה הולך לפי הגישה הזו שאמרתי כרגע,

אתה תראה שבארץ אתה משלם סכום הזוי (כן הזוי, לא פחות) לעומת מה שבחו"ל.

למה אני אומר הזוי?

אם בהרבה מדינות אפשר לקנות בית במחיר סביר מאד של 50,000$,

ובישראל דירה תעלה לך בין מיליון למיליון וחצי שקל (שים לב, אלה לא מחירים של רמת אביב ג, אלה מחירים של ערים וישובים "רגועים" מבחינת מחיר.

ברמת אביב ורמת אביב ג עדיף שתכין 3-4 מיליון שקל) אז יוצא מזה שדירה עולה פה פי 6 ממחיר של בית במדינה מערבית נורמלית.

ושוב, יגידו עכשיו שפי 6 שלי מוגזם?

50,000$ זה 178,000שח (אתם מאמינים שב-178,000שח אתה יכולים לקנות דירה(תיקון: בית) בלי שום משכנתא ובלי שום חובות לאף אחד?)

עכשיו תחלקו מיליון שח חלקי 178,000שח, ותגידו לי מה יצא לכם.

(וזה עוד רק עם הדוגמא של מיליון, ולא עם הדוגמא של מיליון וחצי)

אגב לאלה מכם שמוכנים להתפשר, ולגור במקום מצוקה כמו רמלה למשל,

תוכלו לקנות דירה ב-800,000שח.

זה "רק" פי 4 מהמחיר של בית נורמלי, באיזור נורמלי ולא מצוקתי/פשע, בחו"ל :)

איזה תענוג :) לשלם בארץ פי 4 מאשר על בית בחו"ל,

בשביל לקבל דירה בעיר מצוקה, עם סמים, נרקומנים, ופשע :)

(כשבמחיר הזה הייתם קונים 4 בתים במדינה מערבית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בעיה עם ממוצע/חציון כולל של מדינה: הוא כולל שטחים שבחיים לא היית גר בהם.

דרך יותר פרקטית שנותנת תוצאות יותר קרובות למציאות,

היא פשוט לבחון מחירים של דירות/בתים באיזורים סבירים.

(מה זה סבירים מבחינתנו? מקום לא שכוח אל, ומקום שיש לך סיכוי למצוא בו עבודה)

הבעיה היא שבשלב זה זה מפסיק להיות "דיון על מספרים" כמו שאתה טוען ומתחיל להיות דיון על דברים סובייקטיביים. אתה באמת לא שם לב לסתירות בדבריך או שאתה חושב שאני טיפש?

אני לא יודע מתי יצא לך לטוס לאחרונה,

וכמה דיברת לאחרונה עם חברים שבגרים בחו"ל (ושגרו פעם בארץ).

יכול להיות שבגלל שלא נחשפת למספרים, אז נראה לך שאני ההזוי פה, ולא המחירים.

אני טס הרבה. וגם יש לי חברים אמיתיים, לא דמיוניים, שגרו פה ועכשיו גרים במקום אחר. אז נחשפתי. אני מכיר מספרים. המחירים הזויים. אתה הזוי יותר. :)
אבל יש כאלה שפשוט מוותרים ונעלמים מהפורומים.

לא לכולם יש את היכולת להתווכח עם בן אדם שצבר כל כך הרבה נסיון בויכוחים עד שהוא משתעמם מזה.

ביום שאתה תוותר ותיעלם מן הפורום, אני אדע שצדקת. עד אז זה סתם עוד קשקוש למניין הקשקושים שלך. :)
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

card

בקשר לבגדים באיביי, שיטת החיפוש היא לפי סינון של המחיר הזול ביותר כולל משלוח, בנוסף מוסיפים בסינון שהמוצר יהיה חדש ולא משומש, ואם יש יותר מדי פריטים מיותרים אז אתה מוסיף לסינון בגדים של גברים

אם זה דגם ספציפי ואתה יודע מה אתה רוצה אז פשוט בוחרים את הזול ביותר, כמובן שנכנסים גם לפירוט של המוכר ורואים שהוא מוכר אמין עם הרבה פידבקים טובים, ואם אתה מחפש דגם מקורי אז כדאי שלא יהיה מסין, למרות שגם מאנגליה לפעמים אפשר להתקל בזיופים בגלל זה צריך לעשות בדיקות ולשאול את המוכר אם זה מקורי, יצא לי פעם שהמוכר אמר לי שזה מקורי והיה מחיר ממש זול יחסית לחולצה של מותג מסויים, בסוף התברר שזה זיוף אז דרשתי את הכסף חזרה בסופו של דבר קיבלתי חולצה מזוייפת אבל בחינם, וזאת אשמתו של המוכר כי אני שאלתי ובדקתי

אם זה בגד שהוא לא מותג ואהבת אותו ומתאים לך המחיר פשוט בודקים לפי המידות שהמוכר כותב, אם זה מותניים כתפיים וכו'...

בנוגע לתוספי תזונה ומוצרים של solgar בדיוק לפני כמה ימים יצא לי להיות בסופר פארם ובדקתי מחיר של איזה תוסף שלהם שעלה 80 שקל, לאחר מכן בדקתי באתר מארה"ב והמחיר הוא 30 שקלים בערך לאותה קופסא

האתר של התוספים והתרופות: www.vitacost.com

עלות המשלוח היא 11 דולר עד משקל מסויים בערך קילו וחצי, ויש קומבינה לקבל הנחה של 10 דולר בכל קניה ככה שיוצא לך משלוח חינם כאילו

אם אתה רוצה עוד פרטים אני יסביר לך בשמחה תפנה אלי בהודעה פרטית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000862447

במקרה נתקלתי בזה היום, למי שמעוניין לראות שכשאומרים שמחירי המזון בארץ כפולים מבאירופה זה לא רק צורת דיבור, הבחור פירסם גם את הקבלה שלו מהסופר למי שמעוניין להשוות מחירים בודדים\סל שלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדהים.

מעניין מתי בארץ מישהו בממשלה יתעורר

למה שמישהו שם יתעורר? גם אם ימכרו מילקי בודד ב-100 ש"ח, אנשים ימשיכו לקנות.

ככה זה שהצרכן הישראלי הוא הצרכן הכי מטומטם ביקום. במקום לנצל את הכח היחיד שיש לו (הבחירה בין לקנות או לא), הוא תמיד יגיד "אה, אז עוד X שקל... מה זה משנה?!"

במקום לעשות חרם על קניית דירות/מכוניות/וואטאבר ולהביא לירידה מהירה במחירים, הצרכן הישראלי המטומטם ממשיך לקנות ולקנות ואז עוד מעז לבכות למה המחירים עולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...