לא רק אלקטרוניקה.. אפילו נעליים לא כדאי לקנות בארץ - עמוד 4 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא רק אלקטרוניקה.. אפילו נעליים לא כדאי לקנות בארץ

card

Recommended Posts

אנשים באופן כללי אוהבים מותגים , אבל בקשר ל pepsi - זה מותג מתחרה של קוקה קולה.

אם תשימו לב , חלק מהלא מותגים (או מותגים של סופרים...) מיוצרים על ידי חברות שמוכרות את אותו מוצר עם השם שלהם רק יקר יותר.

חטיף בוטנים של שופרסל ומגה (ועוד כמה "מותגים") , שלפי דעתי הוא טעים יותר משאר ה"מותגים".

בשוויץ למשל , במיגרוס , חצי מהסופר (הגזמה כן...) מיוצר (ממותג) על ידי מיגרוס.

הפתרון למחירים הוא תחרות , ותחרות על ידי הרשתות הגדולות זה פתרון.

http://www.calcalist.co.il/marketing/articles/0,7340,L-3499861,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 132
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
חברים, נהרסו נעלי הריצה הנהדרות שלי (סאוקוני). מישהו יכול להמליץ על seller באיביי עם מגוון/משלוח זול. סאוקוני או אסיקס.

תבדוק באמזון לפני כן.

מבדיקה שעשיתי, לפחות ל-NB ו-NIKE, באמזון המחירים הרבה יותר זולים.

אתה משלם 20$ משלוח לארץ עם שליח עד הבית דרך BUY2USA וסוגר עניין.

סתם לדוגמה, נייק שקניתי, באיביי עלו 122$ כולל משלוח (דואר רשום) ודרך עולות רק 85$ כולל משלוח (שליח עד הבית).

כמו כן באמזון זה מהספק עצמו ככה שאין דאגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברתי על חומוס ולא טחינה. לא יודע איזה "עמילנים" יש בחומוס של מיקי.

זה חומוס רגיל. זה שאתה משכנע את עצמך בשטויות, זה משהו אחר.

חבל שאתה לא בודק את רשימת הרכיבים של מה שאתה אוכל,

במקום לפנות לאחרים שנותנים לך מידע שימושי, ולקרוא לזה "שטויות", רק כי לא נעים לך לשמוע את זה.

קונים עגלה והולכים קצת יותר - לויקטורי או לשוק.

האמת שאני לא יודע מה זה ויקטורי, לא ראיתי אף פעם אחד כזה,

אבל לגבי השוק, אני יכול להגיד לך שרוב השווקים הם כבר מזמן לא זולים(לפחות בהרבה מוצרים).

הם דאגו לאט לאט "לאזן" את המחיר כמו סופרמרקט,

רק שאתה עדיין נשאר בלי המזגן ועם כל הרעש והגן חיות.

כך שברוב השווקים, המחיר הזול הוא מיתוס, היסטוריה ולא ממש מציאות של היום.

Henry:

תודה על הכתבה, אקרא את זה עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וקצת אני מחזיר אותנו לנושא קצת לא קשור - מחיר הנעלים בחו"ל לעומת הארץ , אז אני קניתי את Mizuno Men's Wave Enigma 2 במגה ספורט ב450 ש"ח בערך , שזה לא הרבה יותר יקר מהמחיר באמזון בלי משלוח.

http://www.amazon.com/Mizuno-Mens-Wave-Enigma-Running/dp/B00717VN6A/ref=pd_sbs_shoe_5

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל דבר אפשר למצוא דוגמא נגדית או כמה דוגמאות נגדיות.

מה שמשנה זה מה הרוב.

רוב מה שתמצא בחו"ל, יותר זול מבארץ, בגלל הכס ושאר מיסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור, יהיו כאלה שלא שווה לקנות בחו"ל כמו כל מוצר שאפשר להיתקל בו.

הנייק שלי למשל, מאמזון כולל משלוח של BUY2USA עולות 304 שקלים ובחנות עולות 550 שקלים.

זה דגם 2013 ולא דגם ישן.

אני משער גם שיש יבואנים או ספקים שמרוויחים פחות על יצרנים מסוימים וכאלה שבגלל השם מנסים לקחת על ההתחלה רווח טוב מדי.

לפחות עבורי, תמיד שווה למדוד בארץ ולבדוק באינטרנט כמה עולה ואם ההפרש אכן קטן, כבר לקנות בארץ, אחרת אין מה להתלבט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שאתה לא בודק את רשימת הרכיבים של מה שאתה אוכל,

במקום לפנות לאחרים שנותנים לך מידע שימושי, ולקרוא לזה "שטויות", רק כי לא נעים לך לשמוע את זה.

אוקיי, הסתכלתי ואתה צודק, בהחלט יש "עמילן תירס" במרכיבים. בחומוס אחלה, אין. זה מחשיד. מה שכן, עדיין אחוז החומוס ואחוז הטחינה כחלק מהמוצר ב"מיקי" יותר גבוהים מאשר בחומוס אחלה. אז אולי הדברים לא כל כך ברורים ופשוטים. צריך לבדוק את זה לעומק.

http://www.mikidelicatessen.co.il/?CategoryID=185&ArticleID=90

http://www.foodsdictionary.co.il/Products/6/%D7%97%D7%95%D7%9E%D7%95%D7%A1%20%D7%90%D7%97%D7%9C%D7%94

האמת שאני לא יודע מה זה ויקטורי, לא ראיתי אף פעם אחד כזה,

אבל לגבי השוק, אני יכול להגיד לך שרוב השווקים הם כבר מזמן לא זולים(לפחות בהרבה מוצרים).

כך שברוב השווקים, המחיר הזול הוא מיתוס, היסטוריה ולא ממש מציאות של היום.

"ויקטורי" היא רשת סופרמרקטים. אני גם לא ראיתי מעולם סניף של "רמי לוי" - זה לא ממש קשור.

אני לא יודע מה זה "רוב השווקים", אני דיברתי על שוק הכרמל. אני לא יודע אם הוא "זול", אבל הוא בטוח זול יותר מאשר AMPM. משמעותית. בשוק יש מליון דוכנים, יש כאלה עם איכות טובה יותר ואז המחיר גבוה יותר, יש כאלה עם איכות נמוכה יותר ואז המחיר נמוך יותר. בAMPM הירקות והפירות הם זבל - וזה יקר.

הרעיון היה שיש מליון חנויות ומקומות לקנות בהם ברחבי תל אביב אשר יותר זולים מ AMPM (או כל החנויות הדומות שיש בתל אביב, כמו "סופר באבא"). כך שאם רוצים, אפשר להתאמץ טיפה וללכת לשם. גם בלי . אני לא מדבר על לעשות מסע כומתה בשביל ללכת לסופר, אלא על הליכה של חמש עד חמש עשרה דקות.

שוב, אני לא יודע מה זה "רוב השווקים", אבל אתה מוזמן ללכת לשוק הכרמל ולראות אם הוא "היסטוריה". וגם להגיד את זה לאלפי (או לא עשרות אלפי) האנשים שיקרו שם בדרכך.

דרך אגב, מתי בפעם האחרונה עשית קניות?

מה שמשנה זה מה הרוב.

רוב מה שתמצא בחו"ל, יותר זול מבארץ, בגלל הכס ושאר מיסים.

שוב, מה זה בדיוק "חול" ומה זה בדיוק "רוב"? יש דברים שזולים משמעותית במדינות מסויימות (לא יודע אם זה "רוב" המדינות). האם אלו "רוב" הדברים - לא בטוח.

ובמדינות אחרות בעולם אין מסים ומכסים? בהחלט יש. יש ויש. לנקוב בזה כ"סיבה", זה פשוט שטות. מצטער. כלומר, כן, יש דברים שבהם זה נכון, לדוגמה אם תשווה מחיר בארץ למחיר בארה"ב (ספציפית). ויש מקרים אחרים.

שימו לב כשאנחנו מסכלים על מחירים באתרים בחו"ל, הם לא כוללים את המע"מ המקומי - מה שגורם לעיוות רציני בתפיסת המחיר שלנו לגבי המוצר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובמדינות אחרות בעולם אין מסים ומכסים? בהחלט יש. יש ויש.

אתה מסוג האנשים שכנראה יתווכחו, יסתרו כל מה שיגידו להם,

וכל מה שלא יתאים להם, יגידו "שטויות".

נשמע בן אדם אינטליגנט.

בכל מדינה יש מיסים,

אבל נטל המיסים בישראל גבוה בצורה הזויה.

כתוצאה מכך היא באופן מצער אחת המדינות ה"מערביות" עם אחוז ההגירה החוצה הגדול ביותר.

אבל המדינה מתגאה בזה ש"אין הגירה משמעותית החוצה", ע"י הצגת נתונים שקריים לאזרחים.

מהם הנתונים השקריים?

בסטטיסטיקה כידוע, תמיד אפשר לבחור את הנתונים שמתאימים לך כדי להציג את הנקודה מהזוית שאתה רוצה,

ולכן מה שהמדינה עושה, זה שולפת רישומים של כמה אנשים ירדו מהארץ, עם ויזת הגירה.

אבל רובנו יודעים, שלהשיג ויזת הגירה, זה לא משהו שכל אחד יכול,

ולכן מה שקורה זה שאנשים יוצאים מהארץ עם ויזה של "תייר",

ואז משתקעים במקום אחר, מוצאים שם עבודה, או מתחתנים עם מישהי/מישהו,

וכך נוטעים שם שורשים, שלאחריהם משיגים תושבות קבע, ולאחר מכן אזרחות.

כמות האנשים שיורדת מהארץ ב-5-6 שנים האחרונות, אם להסתכל על מגוון אנשים סביבי(חברים, אנשים מהלימודים באוניברסיטה, קרובי משפחה, וכל סוג של מכרים)

גבוהה באופן עצוב.

האנשים האלה מבינים שאף אחד לא מחכה להם בחו"ל עם מזוודה של כסף מתנה,

אלא הם יצטרכו לבנות את עצמם בעצמם.

ולמה בכל זאת שווה להם לעזוב?

כי הם מבינים שאם לקנות בית בארץ עולה פי 6 מבית בחו"ל,

ואם על אוכל יש מיסים(מה שבאף מדינה שפויה אין),

ועם הכל כל כך יקר בשביל לממן מלחמות אינסופיות עם ערבים, מלחמות שבינינו כבר לא מעניינות אף אחד(כמה אפשר לריב איתם הרי..),

הם מבינים שהמקום הזה שבו נולדנו, הוא מקום בעייתי מידי.

חוק שימור הכסף:

בשביל לממן מלחמות אינסופיות,

בשביל לממן בנייה בכל מיני שטחים(שכשיגיע הסכם מתישהו הם יוחזרו, והרי יגיע הסכם מתישהו),

בשביל לממן קבוצה שלמה של אנשים שלא עובדים כי הם טוענים שתורתם אמונתם(אין בעיה.. אבל אם הכסף לא מגיע לכם מאלוהים, לכו לעבוד, אל תסחטו את זה מאחרים ש-כן עובדים)

בשביל כל אלה - הכסף צריך להגיע מאיפהשהו.

אם אתה אכן עובד,

אז הכסף הזה מגיע ממני וממך.

במיסים שאתה משלם מהמשכורת שלך,

ויותר, מהמיסים הגבוהים יותר, שאתה משלם אחרי זה כשאתה קונה דברים..

זו הסיבה למחירים היקרים בארץ, של כמעט הכל.

זו הסיבה שאנשים משתדלים לא לקנות בארץ,

ובשלב מתקדם יותר, הם פשוט מפסיקים לחיות בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי לרגע אחד שלא קשה לחיות בארץ. קשה.

דיברתי ספציפית על כך שבכל מקום יש מסים ובכל מקום יש מכסים. הטענה ש"הכל יקר בארץ" היא שטחית ובהחלט לא "אינטליגנטית". בטח שאם אתה טוען שמסים או מכסים הם הגורם. אם אתה טוען משהו כזה, אתה צריך להוכיח את זה. זה לא קרה בדיון הזה.

אני לא סותר כל דבר שאומרים לי, אם תטען טענה כלשהי ותנמק אותה בצורה הגיונית, אני מניח שגם אסכים וגם אשנה את דעתי, במידה שהיא שונה. שוב - לא ראיתי שזה קרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נטל המיסים בישראל לא גבוהה בצורה הזוייה, הוא אומנם גבוהה יותר מברוב המדינות המערביות, אך לא בהרבה (להוציא מדינות כמו ארה"ב או אוסטרליה למשל שבהן באמת נטל המיסים משמעותית נמוך יותר מאשר בישראל), נטל המס על הצרפתי או הגרמני למשל גבוהה מאשר על הישראלי הממוצע.

ההבדל הוא לאן המיסים האלה הולכים, בעוד שהשבדי הממוצע בעת הצורך יוכל לקבל את כל אשר הוא זקוק לו מהמערכות הסוציאליות, הישראלי משלם את כספי המיסים שלו כדי לתמוך בתעשיית שמנה של צעצועי מלחמה, עשרות אלפי מתגייסים חדשים בכל שנה שלא עושים כלום פרט לבזבוז כספי מיסים וכמובן העזרה לחרדים כדי שיוכלו להגדיל את חלקם באוכלוסיה.

שוב, מה זה בדיוק "חול" ומה זה בדיוק "רוב"? יש דברים שזולים משמעותית במדינות מסויימות (לא יודע אם זה "רוב" המדינות). האם אלו "רוב" הדברים - לא בטוח.

ובמדינות אחרות בעולם אין מסים ומכסים? בהחלט יש. יש ויש. לנקוב בזה כ"סיבה", זה פשוט שטות. מצטער. כלומר, כן, יש דברים שבהם זה נכון, לדוגמה אם תשווה מחיר בארץ למחיר בארה"ב (ספציפית). ויש מקרים אחרים.

שימו לב כשאנחנו מסכלים על מחירים באתרים בחו"ל, הם לא כוללים את המע"מ המקומי - מה שגורם לעיוות רציני בתפיסת המחיר שלנו לגבי המוצר הזה.

קודם כל אני מסכים לחולטין עם השימוש השגוי במילה חו"ל כדי לתאר אך ורק את ארה"ב (או לחילופין להשתמש בארה"ב כדוגמא משקפת לכל שאר מדינות העולם חוץ מישראל).

רוב המוצרים ה-פיזיים- יקרים בישראל ממדינות אירופה (אם כי לא תמיד בהבדלים משמעותיים) גם באלה עם המיסים הגבוהים יותר, ובוודאי כשמכניסים להשוואה את גובה ההכנסה הממוצעת.

חזרה לנקודה הראשונה, פרסום מחיר שלא כולל מס מכירה קיים בעיקר בצפון אמריקה, באירופה כמו בישראל המחיר המפורסם כולל מס מכירה והוא נע בין 19-25% פרט למספר מדינות זעירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אך כמו שאמרת, הדעה שהרבה אנשים מגבשים על הדברים הללו היא לפי ארה"ב. מה הכוונה ב"מחירים פיזיים"? לא הבנתי.

כתבתי קודם תגובה מפורטת יותר, אבל מסיבה טכנית כלשהי היא לא הועלתה ונעלמה. אז אפשר להסתכל נגיד על המדדים פה (OECD) ופה. בשביל לראות שנטל המסים כאן הוא לא "הזוי". בהחלט יש פה בעיה רצינית מאוד של אי-שוויון ("אי שוויון בנטל"...?). זה מגביר את עומס המסים וכרגע אני לא מכיר מדד שמודד את זה, אבל אני בספק אם זה מביא אותו לרמה "הזויה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אני בספק אם זה מביא אותו לרמה "הזויה".

אם לא הבנת עדיין,

המחיר של דירה בישראל, שעולה פי 6 מבית במדינה מערבית נורמלית, הוא בעצם רובו מס.

למה?

המגרש: מי מוכר את המגרש? המדינה. כך שאם המדינה מוכרת לך אותו במחיר גבוה, אתה בעצם משלם מס למדינה. מס סמוי. כי המדינה לא אומרת לך "תשלם 300,000שח מס. היא אומרת לך "תקנה מגרש"

החומרים: אם ממסים לך את חומרי הבנייה בצורה יקרה, אז שוב פעם דוחפים לך מס (בצורה סמויה, בדיוק כמו קודם).

אגרות/היטלים/ועוד שמות: שוב פעם מיסים, כאילו לא הספיק מה שהיה לנו קודם(שהצטבר כבר למאות אלפי שקלים). אלה עוד שמות כיסוי, למיסים שמוסתרים לך במחיר של בית.

אז לכל מי ששואל למה מחירי הבתים בארץ יקרים כל כך, הנה הסיבה.

זה לא שקבלן בונה בית ב-100,000שח, ומוכר אותו ב-1,000,000שח.

הוא בונה בית, שרוב העלות שלו היא בעצם מיסים מוסווים מאד יקרים, ולכן המחיר יקר מאד.

(זו באמת דרך נפלאה להפיל מיסים על אזרחים - לדחוף את זה למחיר של בית. כי הרי כל אחד צריך בית..

ואפשר לספר להם סיפורים שבית זה דבר יקר. עד שהם רואיםמה קורה במקומות אחרים ומבינים שעבדו עליהם)

בית, הקנייה הכי גדולה של 95% מהאנשים, בישראל, הוא בעצם יותר מס, מאשר מחיר המוצר תכלס.

וכשאנשים רואים מה קורה במדינות אחרות,

ורואים שבמדינות אחרות אפשר לנשום, ופה לא,

הם עושים 1+1, ויוצא להם: נתב"ג.

לעניות דעתי,

מדינה צריכה לחשוב כמו עסק מתחרה.

המתחרים של מדינה, הן מדינות אחרות.

כל מדינה צריכה לחשוב איך לשפר את עצמה, כך שלאזרחים שלה יהיה כמה שיותר טוב,

כדי שהם ירצו להשאר בה, וכדי שהיא תמשוך אליה כמה שיותר אנשים איכותיים.

כשבמדינה המיסים גבוהים, והחיים נהיים קשים,

מי עוזב?

כל אלה שעובדים ומרגישים את נטל המס.

מי נשאר?

כל אלה שלא עובדים, ומקבלים כסף בחינם.

מדינת בעצם מבריחה ממנה את האנשים העובדים ומשלמים מס, הטיפוסים האקטיביים שמניעים את הכלכלה,

ומנגד, המדינה שלנו משאירה את ההיפך - את אלה שלא תורמים שום דבר לעוגה, כי הם לא עובדים בכלל, ומקבלים אפילו כסף מהממשלה.

זה כמו אבולוציה, רק בכיוון ההפוך..

מישהו פה לא שם לב שאנחנו אבולוציה בכיוון הפוך על המדינה הקטנה(מאד) שלנו.

לאן לדעתך צועדת מדינה כזו?

אם תסתכל על שיעורי ההגירה החוצה מפה ב-5-6 שנים האחרונות,

דמיין מה יקרה ב-20 שנה.

איזה מדינה תישאר לך בשנת 2020?

(והזמן הרי מתקדם.. כדור הארץ לא יעצור בשביל מדינת ישראל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עובד לפי חוק פשוט. ממליץ לכולם לנהוג כמוני ולעקוב אחר הפרסומות בטלוויזיה ובעיתונים.

אם מוצר מסויים מפרסם עצמו במדיה - אני אותו לא קונה.

כיף לי לצפות בפרסומות בגלל הקרייאטיב, אבל ברגע שאני רואה את המוצר המפורסם, אוטומטית הוא נכנס לי לרשימה השחורה של מוצרים שאסור לקנות.

שיווק עולה כסף, ותיהיו בטוחים שהכסף ששפכו על הפרסומות מגולם במחיר המוצר שאותו אתם רוכשים.

אם זה מותגי אופנה, מוצרי מזון, בנקים, ביטוח, קוסמטיקה, רכב ובעצם כמעט הכל!

ברגע שדוחפים מוצר מוסיים -- מסתכלים לצד השני ובוחרים במותגים שלא טורחים לירות לנו שטויות למוח.

יש לי מחברת עבת כרס שבה אני משרבט כל מותג וחברה שטרחו לפרסם את מרכולתם במדיות השונות. זה הפך לתחביב החוסך לי אלפי שקלים בשנה ומספק הרגשה טובה בשל הפסקת התמיכה בתעשיית החרא הפסיכולוגי הזה.

ובתוך כך- איך בכלל מעיזים לשוות את למדינות אירופה וארצות הברית? מצרכי בסיס שזולים שם באופן משמעותי לעומת מדינתנו (נכניס את הכשרות למחיר לצרכן) נראים כפרוטות אם משווים את שכר הממוצע במשק. אצלנו צריכים לעבוד כ-200 שעות בחודש כדי להגיע למשוכרת מינימום שנשרפת כולה על הוצאות מחייה בסיסיות, לעומת מדינות אירופה וארצות הברית שבהן 150 שעות עבודה מותירות אותך עם פלוס גדול בבנק ומאפשרות תרבות פנאי וצריכה.

ברגע שאסיים את התואר אברח מפה מהר מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

card, רק אגיד שוב שלא אמרתי שישראל היא מדינה מושלמת. גם לא סתרתי את כך שדיור יקר פה, או התווכחתי עם כך. אך דיור הוא לא מוצר צריכה ואי אפשר להזמין כזה מהאינטרנט, למיטב ידיעתי. אפילו יכול להיות שאם היתה לי אפשרות טובה לעשות זאת, הייתי עובר למדינה אחרת. כך שבגדול, אתה עונה לדברים שלא אמרתי בכלל.

דרך אגב, הבעיה העיקרית שלי עם המדינה שלנו היא לא "יוקר המחיה", אלא שני דברים אחרים. הראשון, הוא אי-השיוויון. מפריע לי שמורידים לי הרבה מסים, אבל מפריע לי הרבה יותר זה שזה הולך לאנשים שלא עובדים, אנשים שחיים כמו מלכים ואני צריך לממן את החובות שלהם, או אנשים שמסיבות משיחיות, גרים במקומות כלשהם - בהם צריך לתחזק גדוד שלם רק בשביל לשמור על משפחה בודדת. השני הוא זה שאנשים פה חוצפנים, גסים, ביקורתיים, חסרי כבוד באופן כללי - ופרט, לדיון רציני ומעמיק בנושאים שמפריעים להם. אה כן, ואוהבים להתלונן על כל דבר. ;)

ישראל היא מדינה לא קלה. היא עדיין לא גרועה ברמה "הזויה".

אנטי-פסטו:

כן, אחרי התואר שהמדינה הכל כך מחורבת שלנו מסבסדת לך משהו כמו 50 - 75 אחוזים ממנו. :rolleyes: אני מניח שאז בהחלט ארה"ב תהיה מושלמת - כי אם היית עושה תואר ברמה מקבילה שם, היית צריך להשאר עם חובות לעשר שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...