לא רק אלקטרוניקה.. אפילו נעליים לא כדאי לקנות בארץ - עמוד 3 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא רק אלקטרוניקה.. אפילו נעליים לא כדאי לקנות בארץ

card

Recommended Posts

• תגובות 132
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אני חזרתי מאירופה לא מזמן - גרמניה ושוויץ , ואני יודע בדיוק מה הולך בצרפת וספרד , אז הנתונים שלי מאד מדויקים.

אני גם הייתי בארה"ב , ואני מכיר אנשים וקרובי משפחה שעדיין גרים שם , אז יש לי מושג מה הולך במדינות האלה...

האם אתה היית אי פעם באחת המדינות האלה , או שאתה שואב את המידע מאיזה עיתון שונא ישראל??

איפה אפשר לקנות בית ב50,000 דולר היום?? ואני לא מדבר על איזה כפר או בכלל מדינה לא מערבית או מזרח אירופאית לא מפותחת.(הונגריה , צכיה , רומניה , רוסיה ועוד לא נחשבות למדינות מפותחות).

ובטח שלא במרכז...

שוויץ היא מדינה מאוד יקרה, עם רמות שכר גבוהות פי כמה וכמה מישראל (או מגרמניה) ומיסים נמוכים יחסית, עד כמה שזכור לי אין בשוויץ שכר מינימום לאומי, אך בעבודות הפשוטות ביותר משלמים 20-25 פראנק (75-95 שקל) לשעה, זה שהמחירים שם דומים לישראל רק מראה את המצב העגום בישראל.

בגרמניה לעומת זאת רוב מחירי המזון זולים משמעותית מישראל (כן, לא במקרה של פירות וירקות), מעולם לא חישבתי את זה, אבל סל מוצרי זהה יעלה כמחצית מהמחיר בישראל (ואני לא אתפלא אם זה יהיה אפילו פחות).

במקרה של מוצרי אלקטרוניקה המחירים פה באמת בד"כ לא זולים משמעותית מבישראל, אם כי בכל מקרה רוב מוצרי האלקטרוניקה פה זולים ב10-20% מבישראל (ואפילו יותר מזה במקרה של למשל), עכשיו בהתחשב בעובדה שיש פה סניפים של רוב אם לא כל החברות הגדולות שמוחייבים לתמוך ולתת שרות, בניגוד ליבואני "שוק" בישראל, שעלות כוח האדם והמיסים גבוהים יותר מבישראל, זה מחיר סביר לשלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוויץ היא מדינה מאוד יקרה, עם רמות שכר גבוהות פי כמה וכמה מישראל (או מגרמניה) ומיסים נמוכים יחסית, עד כמה שזכור לי אין בשוויץ שכר מינימום לאומי, אך בעבודות הפשוטות ביותר משלמים 20-25 פראנק (75-95 שקל) לשעה, זה שהמחירים שם דומים לישראל רק מראה את המצב העגום בישראל.
ברוב הדברים (חוץ מאלקטרוניקה) שווייץ יקרה יותר מישראל באופן משמעותי. אבל גם המשכורות בהתאם, ואולי אף יחס משכורות/מחירים טוב יותר שם. כמו כן, אתה מקבל יותר תמורה בדברים מסוימים (למשל אולי יקרה פי שניים, אבל טובה פי עשרה) :)
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה מצאת קולומביה ב230 שקל? אשמח ללינק...

קניתי אותן מאמזון לפני כ-3 חודשים, אבל מאז המחיר שלהן עלה. הן עלו 52$ אבל שמתי קוד של 20% הנחה ככה שבסוף זה יצא 42$ + 20$ משלוח לארץ דרך BUY2USA.

אלו הנעליים: http://www.amazon.com/Columbia-Newton-Ridge-Cordovan-Treasure/dp/B006908372/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1373803167&sr=8-1&keywords=newton+ridge+plus

מדי פעם המחירים יורדים, אז שווה להתעדכן..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוב הדברים (חוץ מאלקטרוניקה) שווייץ יקרה יותר מישראל באופן משמעותי. אבל גם המשכורות בהתאם, ואולי אף יחס משכורות/מחירים טוב יותר שם. כמו כן, אתה מקבל יותר תמורה בדברים מסוימים (למשל אולי יקרה פי שניים, אבל טובה פי עשרה) :)

אין ספק ששוויץ היא מדינה יקרה לגור בה, בטח אם אתה גר במרכז ציריך, אבל במקרה של שוויץ (או נורבגיה למשל) מדובר במדינה עם משכורות פי כמה וכמה גבוהות מבישראל.

אגב, למתעניינים, מצאתי את האינפוגראף הבא, המציג את האחוז מההוצאות של האב הבית ההמוצע על ושתיה.

ישראל נמצאת במצב דומה למדינות מזרח אירופה,

בישראל אחוז ההוצאות על ושתיה, מכלל ההוצאות גבוהה פי 1.5 ממדינות מערב אירופה (פחות או יותר, תלוי במדינה) ופי 2.6 יותר מבארה"ב.

http://wsm.wsu.edu/researcher/WSMaug11_billions.pdf

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלק גדול באשמה הוא של הישראלי הממוצע שהוא צרכן גרוע.

אתה יכול להסביר למה כוונתך?

דווקא הישראלים, בגלל יוקר המחייה המטורף כאן, והמשכורת שהיא בשקלים, לא בדולר או יורו,

משווים הרבה, והולכים לאיפה שיותר זול.

ומשתפים בינהם מידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המקום הכי זול לא אומר שהמחיר טוב. אנשים קונים מוצרים שהמחיר שלהם לא פחות מגניבה.

למעט מספר זעום של מוצרים, אפשר להסתדר בלי כל דבר. כולם מעלים את מחיר הקוטג'? לא קונים ממי שהעלה הכי קצת, לא קונים בכלל. אבל ישראלים קונים בכל מקרה ולכן אין ליצרניות ויבואניות שום סיבה טובה לא להמשיך להעלות מחירים כל עוד ההכנסות הנקיות שלהן עולות.

תאמין לי, כל מוצר שלא יימכר מספיק בשביל להרוויח, או שמחירו יצנח, או שלא יימכר. אם יש למוצר שוק, הוא יימכר בכל מחיר כמעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יודע שלפני כמה חודשים הפסקתי לאכול חלב ומוצריו? :)

לפני כמה שנים טובות, התחלתי לאכול בריא.

(לעבור ללחם מקמח מלא, להמנע משומן רווי, או בכלליות: לדעת מה לאכול ומה לא לאכול)

זה היה דיי מגניב, וכל הזמן חשבתי שהשלב המתקדם מבחינתי, יהיה להפסיק לגמרי עם מוצרי חלב.

לפני כמה חודשים הלכתי על זה,

וזה לא היה קשה כמו שחשבתי..

(אגב בשר אני כן אוכל.. לא בכמויות כמו מישהו מארגנטינה, אבל אני לא צמחוני או משהו)

אבל בלי חלב ומוצרי חלב בכלל.

חלב בגדול זה שומן מעורבב עם מים.

זה לא דבר בריא, בניגוד למה שלימדו אותנו כשהיינו קטנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיל, אני מסכים, אבל אני חושב שדוגמת הקוטג' שלך היא לא נכונה. לפני שאפרט - אציין שגם אני חושב שמחירי המזון פה יקרים. לא מזמן הייתי בפארג - והמחירים בסופר גדול ("Tesco") היו כ 50 - 70 % מהמחירים בארץ. אלקטרוניקה, כפי שנאמר פה, היא דוגמה לא טובה. בכל מקום שהייתי בו בעולם (זה לא כזה הרבה אומנם), לא היה כדאי לקנות אלקטרוניקה. בטח ובטח לא חלקי מחשב\מחשוב.

אז לגבי הקוטג': קודם כל, הישראלים לא קונים "ממי שהעלה את המחיר הכי מעט" - הם ממשיכים לקנות את ההכי יקר. קארד, הישראלים מתיימרים להיות צרכנים נבונים, אבל הם לא. הוכחה פשוטה היא ללכת לסופר בבני ברק. המחירים יותר נמוכים - מה שמראה שמחירים נמוכים עוד יותר הם בהחלט ישימים. כמעט כל מי שאני מכיר, לרוב נוטה לקנות את המוצר היקר, כי הוא צריך "להתפנק". זה לא לרמה של האנשים פה לקנות קורנפלס של "המותג" - הם יקנו תלמה. אף אחד לא קונה חומוס של "מיקי" (בתכלס - ממש אחלה של חומוס), כי זה הכי זול, הם לא "יתכלבו". הם יקנו צבר. יש לזה פרסומות וזה מאגניב. קוטג' תלמה הוא עדיין הכי נמכר, למרות שהוא היה הכי יקר עד ללפני שבוע. (לא נדבר על זה שהאיכות שלו הפכה לזוועתית). גלידה... צריך בן אנד ג'ריס, כמובן. קולה... רק קוקה קולה! פפסי זה לפרסים, זה לא ראוי לשטיפת של שירותים צבאיים. יש עוד מליון דוגמאות, אם זה חשוב, אאסוף עוד כמה בפעם הבאה שאלך לעשות קניות. אני רואה איך אנשים קונים ואני מזדעזע. הכי הורגים אותי התל אביביים (אני כרגע גר בדירה בתל אביב) ה"מחאתיים" שעושים קניות ב AMPM.

כמובן שגם לגבי טלפון סלולי - חס וחלילה להיות עם דגם ישן. לא! "אני לא קמצן". בפראג לאדם אחד מעשרים היה . לשלוש מעשר היה סמארטפון. פה לאחד מחמש יש . ולאחד מאחד וחצי יש סמראטפון מתקדם. זה כסף. זה הרבה כסף!

אממ... ומה עם זה שמליון אנשים פה לובשים דיזל, מוצר שמחיר שלו אני קונה מלתחה לשנה? (ואני מתלבש היטב). בקיצר, אין לי כוח להמשיך. הבנת את הרעיון.

אה, ולגבי הקוטג'. נכון שזה לא בדיוק המוצר הכי זול שיש, אבל לא צריך להתעלם לחלוטין מזה ש:

1) החברות האלו מניעות את השוק הישראלי ומפרנסות הרבה עובדים, יש לנו אינטרס כלשהו שכן יתקיימו (אכן - בלי לעשוק אותנו).

2) סה"כ עם כל העשיקה שלהן אחוז הרווח על המחזור שלהן הוא לא כזה גבוה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Henry: יש אותם גם בהרבה דברים אחרים..

בטחינה למשל יש המון סידן (ועוד מגוון רב של דברים)

ואני מאד אוהב טחינה..

עידו:

האמת שאני ניסיתי את כל סוגי הטחינות שיש, כולל את מיקי הזולה,

והבעיה איתה היא שיש לה מעט מאד טעם.

זו טחינה שמלאה בעמילנים.

העמילנים בעצם מייצרים נפח, בלי לתת שום ערך תזונתי או טעם.

(במילים פשוטות: זה מדלל לך את הטחינה, ומאפשר ליצרן למכור יותר כמות, מ-פחות טחינה שהוא ייצר)

לגביתל-אביביים שקונים ב-AM PM,

זו אופציה מאד יקרה,

אבל קח בחשבון שרובם הם כאלה ששוכרים דירה, ואין להם אוטו.

איך הם יכולים להגיע לחצי חינם או לרמי לוי?

אז בלית ברירה הם קונים ב"סופר" עם מחירים של מכולת.

לגבי סמארטפון,

תכננתי לקנות HTC One כי הוא ממש יפה,

אבל אז נתקלתי בטלפון הזה:

THL W100

http://www.banggood.com/THL-W100-4_5-Inch-Android-4_2-MTK6589-Quad-Core-Android-Phone-p-74173.html

גם יפה,

גם אנדרואיד אחרון,

גם אנשים שקנו אותו אומרים שהמסך מעולה, הרמקול מעולה, והכל טוב להם.

אז ב-150$ קניתי טלפון אנדראיד גרסא אחרונה, ושהוא יפה.

בשמינית מחיר מה- One קניתי אחלה של טלפון, עם אותה .

וזה מחלחל לאט לאט.

היום זה אצל אנשים בפורומים כאן,

בעוד שנה זה כבר יהיה אצל שאר העם.

מי לובש דיזל?

זה לערסים חח

(ערסים הם באמת עם מודעות צרכנית על הפנים, קונים בגדים שנראים זוועה, במחיר יקר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברתי על חומוס ולא טחינה. לא יודע איזה "עמילנים" יש בחומוס של מיקי. זה חומוס רגיל. זה שאתה משכנע את עצמך בשטויות, זה משהו אחר.

אני בעצמי "תל אביבי" בלי אוטו, כך שכן, אני יכול לשפוט אותם. קונים עגלה והולכים קצת יותר - לויקטורי או לשוק. בכל איזור תמצא משהו יותר סביר מ AMPM. סתם לצורך העניין, מדי פעם כן יש שם טובים (זה על מעט מאוד מוצרים...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...