לא רק אלקטרוניקה.. אפילו נעליים לא כדאי לקנות בארץ - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא רק אלקטרוניקה.. אפילו נעליים לא כדאי לקנות בארץ

card

Recommended Posts

יש לי נעליים של אדידס שממש אהבתי, נוחות ויפות..הבעיה שאני לא מוצא אותם בכלל לא ב- ולא בשום מקום.

חשבתי להזמין אותם מחו"ל השאלה איך אני יכול לחפש, יש איזה שהוא קוד על הנעל שלפיו אני יכול לחפש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 132
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ודירות , זה מאד תלוי לפי המיקום , אבל זה לא יותר זול מבארץ במדינות המפותחות.

הדבר היחיד שנכון , זה שמרוויחים שם יותר כסף מבארץ , ולכן כוח הקנייה של האירופאים במדינות המערביות גדול יותר.

Henry ממה שאני ראיתי במו עיניי, מה שאתה אומר לא נכון בכלל.

בכמה מדינות אפשר לקנות בית(לא דירה - אלא בית), ב-50,000$, באיזורים נחמדים וקרובים למרכז.

עכשיו תגיד שיש גם בתים במיליון דולר?

ברור שיש..

אבל זה לא הרוב, וזה לא מה שהרוב קונים.

הנתונים שהבאת בכלל לא מדויקים.

גם לגבי אוכל.

בארה"ב, לך לסופר ותראה כמה יוצא לך למלא עגלה.

בברלין - עוד יותר. אפשר לקנות המון בסופר, בסכומים מצחיקים.

אני לא יודע למה בחרת להביא נתונים לא נכונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חזרתי מאירופה לא מזמן - גרמניה ושוויץ , ואני יודע בדיוק מה הולך בצרפת וספרד , אז הנתונים שלי מאד מדויקים.

אני גם הייתי בארה"ב , ואני מכיר אנשים וקרובי משפחה שעדיין גרים שם , אז יש לי מושג מה הולך במדינות האלה...

האם אתה היית אי פעם באחת המדינות האלה , או שאתה שואב את המידע מאיזה עיתון שונא ישראל??

איפה אפשר לקנות בית ב50,000 דולר היום?? ואני לא מדבר על איזה כפר או בכלל מדינה לא מערבית או מזרח אירופאית לא מפותחת.(הונגריה , צכיה , רומניה , רוסיה ועוד לא נחשבות למדינות מפותחות).

ובטח שלא במרכז...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפיתרון הוא למדוד נעליים שמוצאות חן בעיניך בארץ, ואז להזמין אותן מחו"ל.

ההפרש בין המחירים פשוט מדהים. אני קניתי נעליים של קולומביה ב-230 ש"ח מחו"ל, ובארץ הן עולות 700. לא מזמן הזמנתי גם לאחי נעלי אסיקס ב-350 ש"ח, כשבארץ הן עולות סביב ה-900 ש"ח.

איפה מצאת קולומביה ב230 שקל? אשמח ללינק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדבר על סמך מידע לגבי מדינות שבהן יש לי קרובי משפחה שגרים שם שנים, ומבקרים אצלנו הרבה,

ומספרים את כל מה שהולך.

כמו כן הייתי בארה"ב וראיתי את זה בעצמי,

בגרמניה עוד לא הייתי אבל כמה חברים שגרים שם מספרים.

המצב בארץ הוא שיש לך מכס אפילו על אוכל..

על אוטו זה ידוע בר, 110% מס,

וגם על בית זה ידוע, יש לך כמה וכמה מיסים סמוים בתוך המחיר של בית.

(זה מתבטא במחיר הגבוה של המגרש, במכס על המלט - והרי חייבים מלט בשביל לבנות בית, אגרות, מיסים, הטלים, ומה לא)

מהסיבה הזו, דירה עולה בארץ פי 6 מאשר בית בכל מדינה מערבית אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכותרת "לא רק אלקטרוניקה" היא טיפשית, שכן דווקא מוצרי אלקטרוניקה/מחשוב רבים (נכון, לא כולם) בישראל נמכרים במחירים קרובים לחו"ל. חלק קטן מהמוצרים אף זול יותר מבארה"ב.

בביגוד ובנעליים הסיפור אחר, זה ידוע. ההפרשים גדולים. עדיין, מחיר המחירון (שזה מה שמוצג בכתבה) לא משקף כלום כי אף אחד לא באמת מוכר בו. תמיד יש "הנחות", אאוטלטים וכו'.

קח לדוגמה את הנעליים Saucony Hurricane 14 שהוצגו כאילו מחירם 849 ש"ח. זה אולי המחיר אם מתסכלים בקטלוג של סאקוני, אבל זה המחיר האמיתי:

http://www.knukan.com/Product.asp?Pid=10134-1&Cat2Cat1ID=8&Cat2ID=0&aff=Zap〈=he

במחיר זה, זה כבר מתקרב למחיר "נורמלי" בחו"ל. העניין הוא שבחו"ל, ובמיוחד בארה"ב גם יש וחיסולים, ואז המחיר יורד בהתאמה. יצא לי לקנות נעלי מותג גם ב$40 וגם ב$30 בחנויות כמו Marshall's. אז בסופו של דבר הטיעון שהמחיר הוא פי שניים הוא נכון. עם זאת, מי שלא טס הרבה ולא רוצה לקנות בהזמנה אינטרנטית, עידין יכול לשלם מחיר סביר, רק צריך למצוא את ה"מבצעים". זה לא קשה, כמעט בכל חנות בכל קניון יש בכל זמן "הנחות" של 30% ויותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכותרת "לא רק אלקטרוניקה" היא טיפשית, שכן דווקא מוצרי אלקטרוניקה/מחשוב רבים (נכון, לא כולם) בישראל נמכרים במחירים קרובים לחו"ל. חלק קטן מהמוצרים אף זול יותר מבארה"ב.

הדבר שאתה אומר קורה ממה ששמתי לב ב-Disk On Keys וכרטיסי :)

בשאר הדברים(לדוגמא לפטופים, טלפונים סלולריים, , ועוד ועוד) זה ממש ממש לא כך. לא קרוב אפילו.

במיעוט קטן מאד של מוצרים שמתי לב שהמחיר בארץ דומה לחו"ל.

(ולא ברור איך זה קורה, הרי יש מע"מ - לפחות מע"מ, ולפעמים יש עוד דברים)

ברוב המוצרים המחיר יקר יותר משמעותית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר שאתה אומר קורה ממה ששמתי לב ב-Disk On Keys וכרטיסי :)

בשאר הדברים(לדוגמא לפטופים, טלפונים סלולריים, , ועוד ועוד) זה ממש ממש לא כך. לא קרוב אפילו.

זה קיים גם בחלק גדול מהחומרה הבסיסית (לוחות, , כרטיסי הרחבה). גם חלק גדול מהלפטופים לא באמת יותר יקר. פשוט במקרים רבים לא מביאים לפה את הדגמים הזולים. כשמשווים אותו מפרט, מגלים שההבדל אמנם לרוב קיים, אך לא גדול כמו שנראה.

אני אוהב להביא את זה כדוגמה: http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=806601 (סתם כי בזמנו התלבטתי על הדגם הזה).

מדובר במפרט כמעט הכי high-end שהיה לדגם הזה. הוא לא נמכר כבר כשנה לדעתי (ידוע שחנויות אוהבות להשאיר מחירונים ישנים), אבל באותו זמן כשהוא כן נמכר, זה היה המחיר שלו (בין 8 ל8.5 אלף). אם באותו זמן היית הולך לאתר בארה"ב ומנסה לקנפג בדיוק את המפרט, היה יוצא לך, לפי שער הדולר, בניכוי הפרשי מס, הפרש של כמה מאות דולרים, לטובת הדגם בישראל.

מצד שני, אם היית לוקח את הדגם הבסיסי לX220 באתר , הוא היה עולה לך חצי ממה שעולה הדגם הנ"ל, ואם היית מחפש אותו בישראל היית רואה שהוא פשוט לא קיים, לא נמכר.

כמו כן, באתר , לפעמים יש וקופונים שמורידים עשרות אחוזים מהמחיר. בישראל כמעט לא נתקלתי בתופעות כאלה. מקסימום יש לך "יום ללא מע"מ" - הנחה של כ15%.

במיעוט קטן מאד של מוצרים שמתי לב שהמחיר בארץ דומה לחו"ל.

(ולא ברור איך זה קורה, הרי יש מע"מ - לפחות מע"מ, ולפעמים יש עוד דברים)

זה עניין של שווקים. הסיבה שהמחיר בארה"ב זול יותר זה לא בגלל אנטישמיות. זה בגלל שלרוב הדברים השוק שם הרבה יותר גדול והחנויות/יבואנים מקבלים מראש מחיר נמוך יותר מהיצרן. אבל יש דברים שהם יותר פופולריים בישראל והשוק שלהם בארה"ב קטן (כמובן יחסית לגודל האוכלוסיה, אבסולוטית הוא עדיין יותר גדול). למשל טלוויזיות של LG וסמסונג. למשל מסכי Ultrasharp.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראתי את כל הכתבה אבל המחירים פשוט גבוהים כי ככה זה ישראלים רוצים להרוויח

אבל אם תהיו קצת יותר חכמים ולא תבחרו את הדגמים הכי חדשים ותדעו להתמקח קצת + הנחות

אתה תוכל לקבל בחצי מהמחירים "הרישמיים" לי אישית יצא כמה פעמים שראיתי דגמים בסיבות ה700 ש"ח

ואחרי חודשיים שלושה קניתי אותם ב500 ואפילו פחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה שהמחיר בארה"ב זול יותר זה לא בגלל אנטישמיות. זה בגלל שלרוב הדברים השוק שם הרבה יותר גדול והחנויות/יבואנים מקבלים מראש מחיר נמוך יותר מהיצרן.

בארץ אתה משלם מכס יקר ומע"מ יקר.

זה מוסיף עוד יותר ממה שאתה אומר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל זה בממוצע יהיה יותר יקר. כדי שזה יהיה יותר זול, צריך להיות הבדל משמעותי מראש וזה נדיר.

למרות שעל אלקטרוניקה כמעט אין מכס, והמע"מ בישראל אמנם גבוה ביחס לארה"ב, אבל נמוך יותר מרוב מדינות האיחוד האירופי.

http://ec.europa.eu/taxation_customs/resources/documents/taxation/vat/how_vat_works/rates/vat_rates_en.pdf

רוב האנשים כשהם אומרים "חו"ל" מתכוונים לארה"ב. לא כל העולם הוא ארה"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם פה על הרבה דברים אין מכס או מס אחר מלבד מע"מ. ובכללם רוב מוצרי האלקטרוניקה.

ניסוח לא טוב..

בארץ על מעט דברים אין מכס בכלל,

והדוגמא היא חלק ממוצרי האלקטרוניקה, למשל מיקרוגל, , וכאלה.

יש לך מלא מוצרי אלקטרוניקה אחרים(דוגמא מהזמן האחרון: טלפון סלולרי) שעליהם יש 35% מס.

על רוב מוצרי האלקטרוניקה כן יש מס.

ועל מוצרים אחרים, כמעט על הכל יש מס.

כשאתה קונה בגד בארץ, כלול בו 30% מס כבר.

זה בנוסף למע"מ 18% שתצטרך לשלם, שהוא בנוסף ל-30% מכס(ועל המחיר היקר יותר - שכולל כבר את ה-30% מכס)

הידעת שגם על אוכל יש מס?

זו הסיבה שכשאתה הולך לסופר, יקר מאד לקנות שם לעומת מדינות מערביות אחרות.

מס על אוכל..

לי זה נראה הזוי.

יותר מתאיםלקום המדינה, שרצו לעודד תעשייה מקומית.

מאז עברו 65 שנה..

אלה מיסים שמזמן היה אפשר לשחרר.

אבל כשמדינה עובדת לא ביעילות, ומעדיפה להלחם באופן אינסופי(במקום לחתום על "הסכמי גירושין" עם המדינות מסביב, ולסגור עניין ולקבל קצת שקט)

אז אתה צריך הרבה כסף.. והכסף הזה מגיע מלקחת מיסים מהאזרחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מס על אוכל..

לי זה נראה הזוי.

יותר מתאים לקום המדינה, שרצו לעודד תעשייה מקומית.

אתה מדבר על מכס או על מע"מ? בהרבה מדינות יש מע"מ / מס קניה על אוכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...